Treść opublikowana przez miki1406
-
Czy tak wygladaja nie wystrzelone napinacze ?
Tu sprzedawca zastosował ciekawą grę słów a mianowicie... Rozdzielając mamy nie wystrzelony prawy i wystrzelony lewy... przyglądnij się dokładnie :norty:
-
Łyknął mnie Sprinterem przy 180km/h O_o załamka SWAP porady
A rozbierał kiedyś kolega głowicę z silnika common rail?? :duh: Wszystkie wtryski na starcie miałem do wymiany u klienta :mad2: Jakoś udało się pokryć koszty 50/50 ale wyszło licho i tak :cry2: Mówią, że wtryski w CR wyjmuje się tylko raz :x
-
Jakie zadanie spełnia czujnik pracy 1go cylindra??
Fakt pierwszy od sprzęgła to czwarty przewód WN... Ale co daje DME ten impulsator... Po co programowi sterownika ten sygnał
-
Jakie zadanie spełnia czujnik pracy 1go cylindra??
Jak w temacie... Jeśli ktoś wie, albo choć ma jakiś pomysł zapraszam do dyskusji... Pytam ze względu, że jestem chory jak mam coś w aucie i nie wiem po co to jest :P Chodzi o czujnik który zalany jest na przewodzie WN... Dowiedziałem się, że nazywa się to czujnik pracy pierwszego cylindra... ale co to ustrojstwo daje?? Doczytałem, że jest to czujnik indukcyjny... Wiem także że moja buma jeździ bez tego czujnika i jest ok... w takim razie po kiego grzyba on jest?? Ktoś na innym forum pisał, że podaje coś do DME co steruje pracą wtryskiwaczy
-
Do posiadaczy BLOS-a praktyków nie teoretyków ! ! !
Cena BLOS'a waha się między 300-400zł np. http://www.allegro.pl/item385437053_blos_blos_gaznik_od_ss_mega_wyprzedaz_fv.html A cena przodu od sekwencji między 800-1000zł np. http://www.allegro.pl/item387983643_sekwencja_stag_200_4_cyl_tomasetto_od_dystrybutora.html Nie wiem ale wolałbym wyskubać te dodatkowe 400-500zł i mieć sekwencyjny wtrysk gazu niż gaźnik do gazu :worried: Miałem okazje śmigać autem z sekwencją a z blosem nie, ale jakoś mało to ustrojstwo popularne jest... Dla mnie na nie, ale jak ktoś to założy to niech tu napisze, jak to gra :idea:
-
zamarzajaca klimatyzacja
jedz do serwisu klimatyzacji... oni ci podpowiedzą... Zamarzanie klimy to spowodowane może być brudną chłodnicą na zewnątrz bądz zatkaniem układu względnie filtrów...
-
siatka tuningowa... jaką proponujecie?
I koniecznie na każdy bok (najlepiej po dwa) i jeszcze do środka znaczki M-Power... Bez tego montaż siatki staje się bezsensowny :twisted2:
-
E36 wyposażenie
ja nie mam obrotka ani ABSu... Mam tylko centralny, el. lusterka, wspomaganie (choć to chyba standard w E36) regulowane fotele i podświetlane daszki przeciwsłoneczne... Ale pocieszam się faktem, że mniej rzeczy do psucia :mrgreen: Choć po Calibrze to elektrycznych szyb mi brakuje... Najbardziej przedniej prawej bo jak chce kogoś o drogę zapytać to gimnastyka że uuu :mad2:
-
Do posiadaczy BLOS-a praktyków nie teoretyków ! ! !
Bardzo bardzo bardzo proszę o to archiwum :modlitwa: na mój e-mail... [email protected] Piwo stawiam jak nic :cool2:
-
Czujnik wału korbowego.
A czujnik pracy 1-wszego cylindra ten na kablu WN nie jest przypadkiem sygnałem zastępczym??
-
Sprzęgło i pytanie inne niż wszystkie
- odpowietrz układ sprzęgła - sprawdz czy na łączeniu silnik-skrzynia od spodu nie widać śladów oleju... może wadliwy simering spowodował zaolejenie tarczy
-
Wojna z kablami... Pare pytań z fotkami
dzięki bramkarz :cool2: Dałem sobię rade sam... Czyli poza Bramkarzem są sami lenie a wygląda sprawa z kablami tak... Kable od spryskiwacza były wklejone pod izolację i się znalazły :mrgreen: Trzy luźne konektory w gumkach powinny być w kostce i powinny być podłączone do silniczka regulacji świateł... Którego z lewej strony nie ma tak jak kostki :duh: Pozostała tylko sprawa tego pojedyńczego konektorka który pod "koszulką" ma kolor brązowy... Myśle że to jakaś zwykła masa ale jutro zbadam omomierzem Generalnie elektryka komory silnika ogarnięta na tip-top :norty: Zostało jeszcze wycięcie pozostałości rzemiosła z "nóg" kierowcy i pasażera
-
tylny most problem - wyciek - ZDJECIA
Również jestem tego zdania... w gumie jest komora wypełniona olejem który poprawia amortyzację i wydłuża żywot tuleji... guma się rozszczelniła i olej wywaliło...
-
Wojna z kablami... Pare pytań z fotkami
ile kosztuje kogoś spoglądnięcie pod maskę... ja już nie raz latałem grubo po nocy żeby komuś napisać gdzie jaki kabelek :roll:
-
Wojna z kablami... Pare pytań z fotkami
Dziś zacząłem usuwanie starej instalacji alarmowej która dawno już nie funkcjonuje... I chciałem dojść co za kable mi się gmerają luzem pod maską... Przednie halogeny... Wnioskując po obecności włącznika przednich świateł przeciwmgielnych oraz przekaźnika wywnioskowałem, że powinna być pod nie instalacja... Wymieniłem ze 20 przekaźników i nic... kontrolka się nie zapalała :duh: To wyciągam przełącznik i szok :mad2: Ktoś obciął kable od przełącznika i podlutował jakieś )nie wiem jeszcze do czego ale je wyciąłem i zaizolowałem) a kable oryginalne ładnie razem związał... polutowałem wszystko zgodnie kolorami i moim oczom ukazał się zielony blask kontrolki przeciwmgielnych :P Tylko gdzie prąd dochodzi... W autach po młodocianych dewastatorach dochodzi tu : http://images31.fotosik.pl/296/55ecff74a1c82672m.jpg i tu: http://images26.fotosik.pl/235/7238bea3d5fe962fm.jpg :doh: Zostało mi jeszcze do znalezienia od czego te kable z konektorami choć myśle, że to te poszukiwane kable od spryskiwacza... Ale dlaczego trzy?? jak to podłączyć??: http://images26.fotosik.pl/235/eabf30523204b754m.jpg I od czego jest ten mały konektor z kablem koloru brązowego jest luźny koło lewej lampy blisko chłodnicy, ale wygląda jakby był fabrycznie zamontowany...: http://images30.fotosik.pl/235/46a00ebfa7fe2ba7m.jpg No i pochwale się małym jubileuszem... 14 czerwca w dniu moich 21 urodzin moja buma miała urodziny 200tysięcy przejechanych kilosków :cool2: http://images25.fotosik.pl/234/9d97e2e2ad48e1e6m.jpg
-
Do posiadaczy BLOS-a praktyków nie teoretyków ! ! !
W M40 mam zwykłą śrubę a ze strzałami poradziłem sobie jak koledzy radzili... - świece - Kable WN - Kopułka - Palec rozdzielacza - regulacja gazu - Super szczelny dolot I od już kilku miechów ładnych nawet nie prychnie :cool2: A strzelała jak wściekła i poprzedni właściciel chaciał ją na części handlować... Myśle że BLOS to martwy temat bo już za ok 800zł można kupić "przód" od sekwencji nowy i mieć naprawde fajną instalkę
-
Wymiana silnika w 316 na 2,0L
czyli przekładam silnik z osprzętem, kompem i tyle?? A jak z mocowaniami łap silnika??
-
Wymiana silnika w 316 na 2,0L
jakbym kupił zdezelowane e30 z dobrym 2litrowym silniczkiem to opłacało by się zabrać za przekładkę do mojej bumy 1.6 M40?? podszedł by wał pod skrzynie od 2.0?? Pytam w tym temacie bo znajomy kupił trupka za 1200zł buda ruina ale silnik cyka i stawia tą ruinę bokiem :P Gdybym wyrwał takie auto to miałbym wszystko na SWAP'a??
-
320d ubywa płynu z chłodnicy, nie kopci, nie cieknie.
miałem podobnie... ale u mnie było tak... Auto chodziło... rozgrzane, kładę się ani kropli :duh: Ale kiedy zostawiałem je na noc to pompa wody stygła i powoli sobie kap... kap... kap... i pomogła wymiana pompy... a jak ciebie z olejem?? sprawdz... może tam pcha znikający płyn... nie masz mokrej wykładziny w nogach wewnątrz auta?? może cieknie nagrzewnica... Nie ma magii gdzieś ta woda musi się podziać :roll2:
-
Falowanie a korek wlewu paliwa+filtr
Nie o ten zawór chodzi... opary które wytwarza paliwo w zbiorniku wędrują rurką do puszki z węglem aktywnym... przy odpaleniu jest taki zaworek który otwiera przewód łączący puszkę z kolektorem ssącym i opary są przepalane... może w tym układzie tkwi jakiś problem
-
problem z odpalaniem
Pompki z Allegro... wszystkie bublaste... lepeij poszukać dobrej używki
-
Ogrzewanie - problem inny niz wszystkie, tylko grzeje.
W takim przypadku wiało by zimnym
-
Ogrzewanie - problem inny niz wszystkie, tylko grzeje.
problem z powolnym ochładzaniem powietrza jest dlatego, że zamykasz dopływ ciepłego powietrza do nagrzewnicy, ale sama nagrzewnica trzyma jeszcze temperature i dopiero kiedy się wychłodzi, wtedy zaczyna wiać coraz chłodniejsze powietrze
-
Falowanie a korek wlewu paliwa+filtr
przepraszam źle sformułowałem... chodzi o ten mały elektrozawór który jest między filtrem węglowym a kolektorem ssącym... przepalanie par paliwa...
-
Dziwnie smierdzi z nawiewow
może grzeje się mocno rezystor dmuchawy... Bo on zdaje się znajduje właśnie na drodze powietrza do wnętrza