Treść opublikowana przez miki1406
-
Falowanie a korek wlewu paliwa+filtr
obstawiam wadliwy zawór przepalania paliwa... może zasysa koledze odpowietrzeniem dodatkowe paliwo którego auto nie ma siły przepalić
-
bagnet zalatuje paliwem
a odma załatwia sprawe :P zasysa opasy paliwa i silnik je przepala :cool2:
-
[ E46] silniki 316 compact
jeśli rozmawiamy o zaletach i wadach is'a to dodam, że nie wiem jak w bumach ale 16 zaworową calibrę trzeba było mocno kręcić w obroty żeby pokazała rogi... za to 8v rogi miało już od dołu (miałem oba takie auta więc mam porównanie) Z tego co piszecie to is'a trzeba kręcić wysoko i to mi się nie bardzo podoba... Lubie wysokie obroty ale na motocyklu, a w aucie lubie jak dobrze ciągnie już od dołu... Dla potwierdzenia : Calibra 2.0 8v - 85kW/115KM przy 5200 obr/min. - 170Nm przy 2600 obr/min. Calibra 2.0 16v - 110kW/150KM przy 6000 obr/min. - 196kW przy 4800 obr/min. Dlatego zadbana 8v przy dobrym kierowcy potrafi nieraz pokazać 16 :twisted2: A jak to się ma w bumach??
-
glowica M40 - pytanie o remont.
u mnie biorą 40-50zł... Warto splanować... Po co drugi raz później silnik rozbierać... A planowanie upewni kolege na 100%, że będzie malina :twisted:
-
Dziwny SWAP... Czy warto??
Benzyna bez instalacji lpg śmiga i śmiga... aż miło... Jak do auta założy się instalkę zaczyna się fala awarii i dokładania kaski :duh: Wiem bo gaz mam... Miałem kiedyś Vectre 1.6 bez gazu i choć piła 2 litry oleju na miesiąc to chodziła bardzo dobrze... Zmieniłem na identyczną z gazem i miałem w niej 3 różne silniki :mad2:
-
Problem z niskimi obrotami w e36
wszystko zależy jak podchodzisz do instalacji lpg... Każdy samochód nie lubi "śrubowej" instalacji przykręconej na maxa... Jak się zainwestuje w sekwencyjny gaz to człowiek cieszy się i niskim spalaniem i niezłymi osiągami... Śruba to rzeź i dla auta i dla kierowcy... Wiem bo śrubę mam i chętnie bym się tego ustrojstwa pozbył na rzecz jakiegoś STAG'a (np. http://www.allegro.pl/item379719905_sekwencja_stag_200_4_cyl_tomasetto_od_dystrybutora.html) ale finanse narazie nie pozwalają
-
[ E46] silniki 316 compact
kolega ma is'a w compakcie z 96roku i robił już panewki i 3 razy głowice (w tym dwa razy wymianę wszystkich 16 zaworów)... I auto ma przebieg 18pare tyś.km... Jakoś mnie to uprzedza... :norty:
-
problem z odpalaniem
tak ale poza podanymi przez kolegę powodami może być uszkodzenie po drodzę między zbiornikiem paliwa a wtryskiwaczek, A w drugim przypadku między cewką zapłonową a elektrodami świecy :norty: Ja obstawiam kończoncy żywota przekaźnik pompki paliwa który po prostu w pewnym momencie nie zaskoczył... Bądz podwieszającą się pompkę paliwa czyli jej uszkodzenie mechaniczne... I można mieć iskrę i 60 litrów paliwa a pompka siada i nie pojedziemy :mad2:
-
Ile i gdzie instalacja gazu ziemnym (CNG)
podłączam się do pytania... ile gdzie i czy się opłaca
-
Hak holowniczy do E 36
kolego... jeśli sam zamontujesz hak a nie masz go "wbitego" w dowód rejestracyjny to przy pierwszej lepszej kontroli policyjnej kiedy będziesz jechał z przyczepą możesz się liczyć z odebraniem dowodu rejestracyjnego za "nielegalne modyfikacje auta" :nienie: To tak jak byś założył instalacje LPG i nie wbił jej w dowód... ta spora kasa to zdzieranie właśnie za trzy literki w dowodzie H,A i K :mad2: Dzięki posiadaniu koncesji na zakładanie haków takie firmy zarabiają niezłą kasę na kilku godzinkach pracy :norty: Ja jestem w troszkę lepszej sytuacji o tyle że hak mam wbity ale nie jest on zamontowany :worried: Kupiłem już tak i chciałbym hak bo to element na który praktycznie nikt nie zwraca uwagi do momentu kiedy go nie potrzebuje... Wtedy zaczyna się latanie i szukanie kogoś "z hakiem" :twisted2:
-
jaki to może być "sensor"
kompy to mi się trafiały nawet za 75zł ale to od M40 to tańsze... Do twojego silnika to max 200-300zł za ecu a nie 1000"ojro" :jawdrop:
-
Pompka paliwa... czy podejdzie z opla??
sorki wysłało mi dwa razy a nie mogę tego usunąć :duh:
-
Pompka paliwa... czy podejdzie z opla??
Założyłem pompkę paliwa od Opla Omegi B 2.0 8v... Myślałem że moje poczciwe M40 na nic więcej nie stać, a jak się okazało stara pompka nie dawała już takiego ciśnienia... Teraz dopiero jest ogień :twisted: :twisted: Pompkę dostałem za darmo ponieważ zawieszała się... trzeba było w nią puknąć i dalej chodziła :duh: Ale wzrokowo zauważyłem że wciągneła jakąś gumkę... pękniety oring chyba... wydobyłem toto pensetą i pompka śmiga jak nowa :cool2: Do tego nie słychać tego skubanego "bzzzzzyyyyyy" :twisted2:
-
Dziwny SWAP... Czy warto??
chyba w takim razie lepiej by wyszło jakby sprzedać kebaba i kupić E34 hehe... Ale rezygnuje... chyba wywale LPG i naucze się oszczędnej jazdy i tyle :cool2:
-
Problem z PREDKOSCIOMIERZEM BMW 1.8 i e36
jeśli skacze i obrotomierz to proponuje: - zdjąć i wyczyścić klemy akumulatora, - sprawdzić bezpieczniki ale nie czy są nie po przepalane, ale czy nie są zaśniedziałe... - sprawdzić mase zegarów (niewiem gdzie się ona znajduje może koledzy pomogą :P )
-
Dziwny SWAP... Czy warto??
Mam do kupienia w śmiesznych pieniądzach silnik 2.4TD od 5... Co sądzicie o tym silniku??? czy warto bawić się w takie coś?? czy koszta będą tego warte biorąc pod uwagę, że silnik moge mieć za ok.500zł Czy warto zmieniać M40 1.6 na taki silnik?? Wiem, że moc jest mała ale ropę mogę mieć taaaknieeej :twisted: Doczytałem że ten silnik ma 115KM czyli 15 kuca więcej niż M40 :norty:
-
Dymienie i utrata oleju.
ale objawy podobne do zwiększonego luzu osi turbo i przepalania oleju :idea:
-
Brak mocy
Wytłumacze kolegom analogie błedów przepływomierza... Przepływomierz ma pewne "widełki" między którymi pracuje. Jeśli wartość podawana przez przepływomierz wykracza bądz jest niższa, czyli wykracza poza "widełki" komputer sygnalizuje błąd... wszystko ładnie... ale jeśli sygnał z przepływki zawiesza się w pewnym momencie to błąd nie wyskoczy a przepływka podaje błędne dane... Przerabiałem to ostatnio w Astrze DTL'u 1.7... Pojeździłem trochę z laptopikiem na "live data" i wyszło co w niej nie gra :cool2:
-
Szarpanie i kangury
a jak ze stanem układu zapłonowego?? świece, kable?? Może czujnik obrotów wału...
-
[E46] Jak szybko się grzeją wasze BMW?
moja bunia podobnie... też myślałem, że się grzeje czy coś, ale jest oki i 1-2km i stoi jak trzeba :lol:
-
Prosze o rade - sportowy tłumik.
przepraszam :oops: wymskneło mi się :duh:
-
Jak wymienic plyn w chlodnicy??
podłączam się do pytania bo nie chce zakładać nowego wątku... jeśli mam układ zalany kranówą to jaki płyn najlepiej teraz wlać...
-
problem z obrotami silnika
i napisz koniecznie jaki masz silnik... jeśli nie znasz oznaczenia to napisz pojemność i rodzaj rozrządu... czy pasek czy łańcuch
-
Jak zozróżnić 1.6 M40 od 1.8 M40
Zgadza się - krokowy w E30 montowany jest jednym końcem bezpośrednio do kolektora ssącego. Ja zaadaptowałem krokowy z E30 do E36 i jest :cool2: Koło rozrusznika masz prostokątną odkówkę i tam powinno być je "widać". Problem w tym, że często "WIDAĆ" znaczy weź druciankę, WD40 i mnie odkryj. Pzdr, I wszystko jasne :P Jutro zdradzę tajemnice :cool2:
-
Tunning silnika M40 1.8 -> chiptuning
A przerabiał ktoś temat odciążania koła zamachowego albo zwiększania kompresji przez planowanie głowicy??