Treść opublikowana przez miki1406
-
Woda na dywaniku za siedzeniem kierowcy
bono otwory te są to otwory technologiczne... Kiedy karoseria jedzie na taśmie produkcyjnej to właśnie nimi dzwig trzyma karoserie :P
-
blok silnika uszkodzony kupie kompletny e38, e36
Ja mam silnik od e36 1.6 m40 dół w stanie bdb... siadła góra i poprzedni właściciel zmienił silnik zamiast zrobic remont głowicy... jesli jesteś zainteresowany to pisz do mnie na pw... Baaardzooo dobra cena :P
-
316 osłony na silnik ?
Nie no kolego to będzie wiejski tuning... Do 1.6 byla w oryginale oslona przewodów WN która niejako wypełniała trapezoidalny kształt pokrywy zaworów... Do tego była klapka która łączyła tą osłonę z pokrywą kopułki i wszystko ładnie było przykryte... Tylko oryginał!! :cool2:
-
Pukanie z przodu
Dodam jeszcze dwie opcje... Dokręcenie koła i łożysko koła... innych opcji poza wymienionymi myślę, że nie ma :cool2:
-
Ubywa benzyna i śmierdzi - POMOCY !!!
Na górze forum jest taki przycisk z lupką i napisem szukaj... po naciśnięciu wyświetla się okno szukania na forum... Wierzcie mi albo nie ale na forum ten temat wałkowany był dobre 100razy... Prośba do modów o podklejenie... Dla nowych userów forum to może być deko niemiła odpowiedz ale dla stałych bywalców... ufff... krew z deka zalewa :naughty: Moja podpowiedz obrazkowa ---> :search: Dobra nie będe taki... W jednym zdaniu... W waszych silnikach między metalową częścią przewodu paliwa a listwą wtryskową są 2 przewody (zasilanie + powrót) gumowe... Silnik się buja jak pracuje a stalowe przewody są nieruchome dlatego te krótkie (2-3cm'trowe) przewody mocno się eksploatują... wymienić i po problemie... Koszt niewielki ale sporo rozbierania... Więcej w opcji szukaj
-
Tuleje wahacza
Bo E36 budowane na E30 czyli z silnikami M40 to bardzo tanie auta w naprawach mimo mitu "BMW- Będziesz Miał Wydatki" :cool2:
-
Pompka paliwa... czy podejdzie z opla??
Dobra... temat kręci się dalej hehe :mad2: Jako, że testuje aktualnie różne pompki podpowiem co się nie nadaje a co jak najbardziej :norty: Więc pompka od Omegi zaczeła się zawieszać... :cry2: Pompka nr 2: Dostałem następną do testów... Pomkę od Poloneza 1.6i na jednopunktowym wtrysku... Po teście auto zapala i chodzi "mniej więcej" na wolnych obrotach... da się ruszyć i wolno jechać... Ale jest lipa... Pompa kosz :roll: Pompka nr 3: Pompka firmy VDO od auta VW/Audi silnik 1.6... Nawet nie odpala... Kosz :duh: Pompka nr 4: Opel Calibra 2.0 8V 115 kuca... Pompka zewnętrzna wymagała nieco przeróbki smoka... Wywalona została pompka zatapiana i wstawiona została rurka z filtrem siatkowym... Aktualnie pompka jest luźno rzucona pod fotelem i o dziwo spisuje się genijalnie... do tego jest tych pompek od groma i ciut ciut... Ze złomu za 1litr taniego alkocholu zwiozłem sobie ich 5 z czego 4 sprawne... Taka pompka wytępuje w Oplu Kadecie/Vectra/Omega/Astra/Calibra itp. z silnikami 2.0 8v oraz 16v... Jutro pompa ląduje pod autkiem... Przeróbki trochę jest ale kosztowała mnie naprawa litra(który miałem zkitrany za naprawę jakiegoś komarka :twisted2: ) i trochę pracy... Efekt więcej niż rewelacyjny... jutro wywalam zwężki od LPG i testuje na Pb z pełnym przelotem... już nie mogę się doczekać :dance:
-
Czy BMW to dobry wybór - proszę o rady.
A ja bym kupił E36 z ostatniego roku produkcji w superigła stanie... Jak być szukał takiej bumy to masz 99% że nie trafisz na minę.... Przy zakupie E46 można już wpaść... bo tanio nic dobrego się nie kupi...
-
328 - 6,5l/100km? Opowieści dziwnej treści, czy fakt???
Cała tajemnica tkwi w sprawnej elektronice... wystarczy zużyta lambda i zużyta przepływka a silnik przedozowuje paliwo które na dobrą sprawę nie jest spalane... EGR mimo, że zamula także zmniejsza spalanie bo dopala spaliny... Tłumik pusty też wywala więcej paliwa... Do tego styl jazdy itd... Polecam stronkę o EcoDriving'u... Można całkiem nieźle okiełznać spalanie... Zauważam że w 3/4 przypadków winą za duże spalanie jest nie sprawny samochód... A później się gada, że BMW to pali, że masakra... Dbaj o auto i jeździj jak bozia nakazuje i można rekordowo niskie spalanie osiągnąć... Nawet takie które innym wyda się nie ralne...
-
Ratujcie!!! Moja panna chce miec 2,5 litra pod czapka.
Ja mam ten sam problem... 2.0 chce i nie ma przebacz :twisted2:
-
Wojny z kablami ciąg dalszy ;-/
wy to mnie chyba nie lubicie co?? :mad2: :(
-
czy musze zmienic pastylki jak wymieniam walek,popychacze it
Czesc Troche przesadzasz kolego :nienie: Te pastylki ,nie ulegaja takiemu zuzyciu,zeby obligatoryjnie je wymieniac.To co ze sa stosunkowo tanie! pozdrawiam to jutro wyślę fotkę moich starych pastylek... wycierają się :nienie:
-
Wojny z kablami ciąg dalszy ;-/
Po wycięciu wczoraj 40metrów niepotrzebnej instalacji z mojej bumy w 90% podochodziłem co i gdzie ale... Centralny zamek działa jak powinien podobnie jak lampka wewnątrz, ale mam wytarte czujniki dzwiowe z przodu i tu pytanie numer 1: Czy ktoś się orientuje ile kosztuje ten rygielek zamka z czujnikiem?? chodzi o ten element zamontowany na słupku. Bo chyba wymienia się całość?? jeśli da rade sam czujnik to w jakiej jest on cenie?? I pytanie trudniejsze numer dwa... W nogach pasażera mam wiązke kabli (3 brązowe, 1 czarno zielony i 1 czarno biały) poniżej zamieszczam fotkę... Czy ktoś może ma jakikolwiek pomysł od czego te kable?? http://images34.fotosik.pl/313/ad8be60db0d18f29m.jpg
-
co to za kabel ?
Według mnie to kabel który idzie do przepływki i według opisu "NOT CONNECTED W/CATALITYC CONVERTER" może ktoś podpowie o co caman bo nie kumam
-
czy musze zmienic pastylki jak wymieniam walek,popychacze it
A ile te pastylki kosztują, że chcesz na tym przyoszczedzić... Daj spokój kup nowe i będziesz miał nowy komplet... To tak jakbyś zmieniał dachówkę z azbestu na blachę i stare gwoździe wbijał :lol:
-
Gaśnie !!!!
Ile ma gaz?? moze wtryskiwacze od gazy się konczą
-
325 TDS wszystko o tym modelu
Bo to są standardy przy wymianie stare na stare... Ile trzeba się narobić, żeby w końcu wyremontować stary silnik i mieć nowy?? Brat 4 silnik już z Vectry wyrzuca bo wszystkie się rozpadały używki... Teraz robi szlif pierścienie panewki i auto będzie zegareczek... Moja rada?? Weź silnik na stół szlif pierścienie panewki uszczelniacze oczywiście wcześniej wymyć ładnie... Nowe fitry oliwka syntetyk i poczujesz, że masz nowe auto... Wiadomo diesel to jeszcze pompa wtryskowa do regeneracji i turbo tak samo, oględziny głowicy i jeździsz... Myśle że w 4-5tysia byś się zamknął a teraz będzie cię to kosztowało razem z tym starym silnikiem już z 8-9 koła :hand: Ja się już nie raz przekonałem że stare to złe, a jak robimy na lux to autem się dłuuuuugooo pocieszymy... Namawiam na kompleksowy remont jednostki i śmiganie jak należy
-
Koszt naprawy
jestem zainteresowany zakupem tego autka :P Znaczy sąsiad zajmuje się naprawami i by je kupił... Cene i jakieś fotki proszę i info rocznik przebieg itd... Ew. jeśli interesuje cię Corsa B w rozliczeniu 2000rok, 1.7Diesel isuzu z klimą poduchami to możemy się dogadywać :cool2:
-
stozek od Mazdy do BMW 318
A jak masz gazownie I lub II generacji to zabijesz podciśnienie w kolektorze ssącym i będzie lipa przy śmiganiu na LPG...
-
co to za kabel ?
Czarno biały to sygnał prędkości auta dla komputera a jest to pin 73 według mojego schematu... Przypatrz na kostce który to pin albo najlepiej zrób fotkę, sprawdz czy to aby na 100% biało czarny i napisz w ten sposób --> Cały czarny z białym paskiem (bo może być cały biały z czarnym paskiem i jest problem) A najlepiej dobra fota i pomyślimy
-
oświetlenie wnętrza
tak tak... :search: Koledze nie chodzi o neony diody tylko o oryginalne lampki w nogach... Jak najbardziej jest to oryginalne... Jest to jedna z opcji wyposażenia dodatkowego...
-
katalizator, wyciac czy nie i co wstawic zamiast niego
Ja jak nie chce to nawet na linie diagnostyczną nie wbijam autem a wy panike siejecie... :lol: Poszukać dobrego punktu i nie martwić się... Euro3 paszął won :twisted2: Ja u siebie mam końcowy Ultera a przelotowy zamiast kata chyba od nubiry ale nie wiem na 100% :lol: leżał u sąsiada jakiś nowy no to migomat i do dzieła... Autko jak na M40 bardzo ciekawie mruczy :cool2:
-
ile kosztuje wymiana filtru paliwa?
A jak trochę pomyślisz to ci te 10-100-1000zł zostanie w kieszeni a później się jeszcze będziesz śmiał, że to takie proste a nie dałeś mechanikowi zarobić... Roboty w zależności od zdolności manualnych od 10 do 60minut
-
chyba przeklne dzien kiedy kupiłem BMW!
dziś mi kumpel sprzedał inny tekst... Dlaczego EGR jest zły?? Bo jak ty byś się czuł jak ktoś by ci ziemniaczki z kałem pomieszał i kazał moczem popić :twisted2:
-
chyba przeklne dzien kiedy kupiłem BMW!
Nie zazdroszcze :duh: Wiecie śledząc forum to chyba zaczne twierdzić, że is krzaczy się częściej niż M40... Kumpel już 3 razy głowice robi bez konkretnej przyczyny... podobno :norty: