Treść opublikowana przez MaRio-sKaTe
-
rozpórka???
Rozpórke stosuje się raczej do "sportowego" zawieszenia. Jak masz seryjne zawieszenie (bez M) to moim zdaniem to nic nie da, i tak będzie bujać... Po zastosowaniu sportowych amortyzatorów i sprężyn rozpórka jest nawet wskazana. Rozpycha ona bowiem kielichy, przez co auto staje się sztywniejsze na zakrętach (mniej buda pracuje). Plusem zastosowania rozpórki może być to, że zmniejszą się zgrzyty plastików np. w zimie. Aha i jeszcze jedno, jak chcesz żeby rozpórka spełniała swoje zadanie, szukaj metalowej, nie z alu.
-
e39 - ile oleju powinna brać?
Jeżeli nie ma widocznych wycieków oleju, to ja na 1. miejscu sprawdził bym odme (separator oleju). Jego zatkanie, albo zabrudzenie może powodować większe zużycie oleju. P.S Moja też bierze ok. 1l/10 000km Nie za rzadko wymieniasz ten olej? Producento podaje 15kkm, przy jeździe w mieście skraca się go do 12kkm. Natomiast powinno się (moim zdaniem) wymieniać co 10kkm lub co rok.
-
Kto wie jaki jest jej kraj produkcji??
Samochód dedykowany jest na rynek USA, co wynika chociażby z RealOEM. Da się sprawdzić gdzie została wyprodukowana, lecz musisz napisać do kogoś kto Ci rozkoduje caly VIN. Tam powinien pisać kraj pochodzenia. Jest chyba taki temat na forum. http://images48.fotosik.pl/182/363efe664f555194med.jpg
-
[E36] Z3 - Odgrzybianie klimatyzacji
Nie lepiej jechać do zakładu, który się tym zajmuje? Zapłacisz 40-50 (tak jest u mnie) i Ci zrobią to fachowo.
-
awarie w bmw
Tak z ciekawości pytam, ile płaciłeś za auto?
-
"odblokowanie" silnika, komutera?
Przerobiony kolektor od M50 i już koników więcej, ale moim zdaniem to nieopłacalne, bo krzywa momentu obrotowego spada. Z założenia te silniki miały być mniej paliwożerne, stąd większy moment obr. niż w 325i, ale i mniejsza moc.
-
Czy felgi do e39 po lifcie pasuja do tej sprzed liftu
Pasują bez problemu.
-
jakie cisnienie 265/30/19
Ja u siebie mam 225/35/19 i 235/35/19. Zazwyczaj jeżdże sam + 1 i pompuje 2.6 przód i 2.8 tył i jest ok. Ważne żeby nie bylo zbyt małego ciśnienia, żeby nie pogiąc felg.
-
Jaki zestaw do mojego M52? Poleć warsztat... ;)
Witam, coraz częściej myślę czy by nie założyć do siebie gazu. Ostatni dużo jeżdżę, a wydawanie 600zł na samo paliwo troche obciąża mój budżet. Odrazu mówie, że nie chce szczędzić na instalacji. Ma być tak, jak być powinno... Do rzeczy, szukam dobrego gazownika gdzieś na Śląsku, ew. Małopolska lub Opolskie który zna się na rzeczy i dobrze zagazuje moje M52. Ma być: - w miarę blisko (żeby na regulacje nie jezdzic Bóg wie jak daleko) - korek pod klapką - butla w kole - kontrolka gazu w zapalniczce (chyba BRC ma okrągły przycisk i kontrolki) - jak najbardziej pochowane przewody pod maską Narazie jestem zielony, chociaż poczytałem troche. Interesuje mnie instalacja oczywiście sekwencyjna, na której nie odczuje zbytniego spadku mocy. Czy ktoś z forumowiczy byłby łaskaw polecić mi jakąś dobrą instalacje (wtryski, komputer, przewody (a właściwie ich grubość) i wszystko co potrzebne do "taniej jazdy". A już najlepiej było by podać konkretny warsztat gdzie ludzie znają się na rzeczy i zrobią to fachowo, dzięki... P.S U mnie za STAG'a300 wołają po 3500zł, dużo?
-
[E39] Maglownica
Są dwie firmy warte polecenia z tego co wiem: 1) Łódź tak jak pisał kolega wyżej - regenerowanie maglownicy, wymiana, zalanie nowego płynu wspomagania, geometria ok. 1000-1100zł. 2) Bytom (jest aukcja na allegro) - jak wyżej, cena 1220zł (jednak gdyby listwa była uszkodzona na tyle, że nie da się jej naprawić + 200zł).
-
Przymiarka do kupna chyba e39
Ja osobiście skłaniał bym się do benzyny, najlepiej 528i. Spalanie nie jest wysokie, a samochód daje dużo frajdy z jazdy. Przy ew. usterkach naprawisz je niewielkim kosztem. Co do diesela, się nie wypowiadam, bo nie mam. Moim zdaniem 530D bardzo udana jednostka, pod warunkiem, że nie padną wtryski, albo turbo, bo wiąże się to z ogromnymi kosztami. 2,5TDS to już stary silnik, więc dobrze, że odpuściłeś sobie. W E39 każdy silnik miał Vanos (po FL nawet x2). Co do gazu, to ja osobiście jeżdżę na benzynie, ale nie skreślam gazu. Jest to dobra alternatywa, ale pod warunkiem, że jest to bardzo dobra sekwencja. 520D odpuść sobie odrazu, bo ani nie pojeździsz szybciej, ani nie zaoszczędzisz, bo masa auta jest zbyt duża do stosunkowo małej mocy.
-
Liftingi w e38 i e39
Jeżeli chodzi o E39, to lifting miał miejsce w 2001r. ZMIANY: (tyle co pamiętam) - zmieniono część silników (np. usunięcie z oferty 528i) - wzrosła także moc jednostek (np. 520i ze 150KM do 170KM - 2xVanos) - przedni zderzak z okrągłymi halogenami - szersza nerka (w M5 także z chromowanymi żeberkami) - zmieniono przednie lampy na te z ringami - tylnie lampy (także LED) - listwa chromowana na tylnią klapę (chyba opcja) - klika zmian w środku (np. możliwość dokupienia Navi 16:9)
-
2.0d muł nie BMW - 20 sekund do 100tki
Z tego co pamiętam 320D ma 136PS. Dlaczego się tak zbiera? Powodów może być mase. Najlepiej jechać na komputer i zobaczyć co mu dolega. Może silnik jest w trybie awaryjnym? A może jakaś inna usterka...
-
[e36 i e46] jaki model kupić?
Może coś takiego? http://moto.allegro.pl/item632447403_bmw_m3_3_2_coupe_estorilblau_piekna.html To auto jest, ktoregoś z forumowiczów i z tego co słyszałem/czytałem auto doinwestowane.
-
jakie opony do E-39 535i felga 7JX16 ET:20
A czemu chcesz węższe? 3,5l spokojnie uciągnie 225 bez żadnych strat, a przynajmniej trakcja będzie.
-
jak usunąc zaciek wyschniętego kleju ???
Może spróbuj spolerować.
-
Tłumik EISENMANN do 530d proszę o opinie
piotrass1 - samo wykokanie to dzieło sztuki, wrzuć jak to gada.
-
Głośnik Basowy E39
Żeby podać sygnał na wzmacniacz trzeba zrobić wyjście RCA z radia fabrycznego. Najlepiej to zlecić elektrykowi, chyba że ma się smykałke.
-
Żarówki typu H7 z "Efektem Xenon"
Ja używam żarówek Farenheit (32PLN) i dają ładne białe światło.
-
przesiadka z E39 na E38
Dokładnie tak jak pisze przedmówca, szukaj 740i, spalania porównywalne, jak nie takie samo, a "czwórka" napewno lepiej sobie radzi z masą auta.
-
[EXX] Mata pasazera-eliminacja przez wlutowanie diody-foto
Jeżeli chodzi o palenie kontrolki airbagu, to możliwe że już kończy żywota, bo objawy masz jak sporo ludzi (raz się pali raz nie). Natomiast w przypadku kontrolki z pasami, jest to (przynajmniej u mnie w E39) kontrolka od napinaczy pasów, a nie od "zapięcia pasów". W tym układzie często lubią się psuć złączki/wtyczki pod fotelem, które z latami nie łączą. Może przeczyść je, ew. utnij i zlutuj omijając wtyczkę.
-
Zegarek zamiast temperatury ?
Przecież zegarek jest w fabrycznym radiu. Chyba, że wymieniałeś?
-
Hamulec ręczny - regulacja
Co prawda E39, a nie e46, ale zasada jest taka sama. Mam pytanie, jak maja być dokręcone te śrubki? Mają się tylko "spierać" o tą blaszkę, czy wyraźnie byc mocno skręcone? Czy jak dokręce za mocno, to może być taka sytuacja, ze ręczny będzie trzymał nawet mimo zwolnionego drążka?
-
jakiej firmy klocki hamulcowe ?
colombo1001 - juz drugi raz kupuje Meyle i normalnie klocki jak klocki, hamuje poprawnie, a i cena relatywnie niska. Co do zbierania się, to troche nie rozumiem, no obraca ziemie calkiem przyzwoicie :D
-
jakiej firmy klocki hamulcowe ?
Polecam MEYLE