Skocz do zawartości

Borsuczek

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Borsuczek

  1. Części eksploatacyjne da się kupić, również zamienniki. BMW 6' E24 635CSi Coupé USA - Grupy części (bmwstore.pl) Części do BMW sklep internetowy. Oryginalne i zamienniki | czescidobmw.pl - Najlepsze części do BMW - czescidobmw.pl Bardzo drogie i często dostępne wyłącznie jako używane są elementy wnętrza. Dlatego należy zwrócić uwagę na jego stan i kompletność.
  2. Poproś kolegę albo wujka 🙂, który się zna na pomiarach multimetrem. Nie włączasz zapłonu. Ściągasz wtyk z JBE za schowkiem pasażera. Multimetr ustawiasz na sprawdzenie ciągłości obwodu (przedzwonienie). Jedną końcówkę dajesz do pinu 44 we wtyku, drugą do masy auta. Ktoś z Was naciska przycisk w klapie - miernik ma zapiszczeć. Jeśli nie piszczy to jest problem z przyciskiem albo obwodem. Wtedy osobno możesz przedzwonić przycisk między jego pinami i przewód między masą auta a pinem 2 we wtyczce przycisku.
  3. To sprawdzenie o którym wyżej da oczywiście odpowiedź zarówno w sprawie przycisku jak i wiązki.
  4. Prawdopodobnie zepsuty Junction box, electronics. Dla pewności wypadałoby zmierzyć ciągłość obwodu do masy pin 44 we wtyku X14271, żeby wykluczyć przycisk. BMW WDS Online (bmwteka.com)
  5. Koniecznie trzeba sprawdzić jego stan.
  6. Jeszcze kodowanie modułu DSC 🙂
  7. Czyli przeprogramować licznik. Wiązkę zderzaka wymienić. Moduły zostają te same. Sprawę ratuje to, że masz asystentów kierowcy tych zwykłych. W nich jest już zawarta właściwa kamera.
  8. Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go nie wymaga asystentów pro. Dokupić trzeba wiązkę przedniego zderzaka, radar, kratkę zderzaka, właściwe przyciski na kierownicy oraz licznik.
  9. Zakaz rejestracji aut spalinowych planowany od 2035 roku sprawi że ich import do UE straci sens.
  10. Tak, trzeba zarejestrować wymianę sterownika.
  11. Różowy pasek nad schowkiem pasażera maskuje coś? Może się okazać, że deska rozdzielcza jest do wymiany. Wymaga poprawek lakierniczych czyli korozja już go bierze. Opłaty nie zrobione więc może to być umowa na Hiszpana 🙂
  12. W latach 2015 - 2017 do spełnienia normy Euro 6 (opcja 164) w F30 LCI N57 wystarczał na ogół katalizator redukujący tlenki azotu. Wyjątek to np. mała partia aut dostarczonych na rynek USA. Instalacja AdBlue była standardem od marca 2018 roku.
  13. Kontrolka "Check Engine" powinna się świecić przed uruchomieniem silnika. Zostałeś oszukany przez sprzedającego samochód.
  14. Wygląda uczciwie, wszystko na swoim miejscu. Bogate wyposażenie. Zawieszenie standardowe, a nie typowe dla Edition Sport (M pakietu) sportowe M. Wg autoDNA jest szkoda w historii pojazdu. Na dzień dzisiejszy wartość rynkowa takiego auta to 45 tys. zł.
  15. Sprawdź bezpiecznik nr 153 w skrzynce bezpieczników z tyłu. Jeśli nie pomoże to trzeba się dostać do tego przycisku, który zamyka klapę i ściągnąć wtyczkę. We wtyczce sprawdzasz miernikiem czy na pinie 3 (czerwony przewód) jest prąd 12 V. Jeśli nie ma to problem jest w instalacji. Jeśli jest to sprawdzasz miernikiem czy jest masa na pinie 1. Jeśli nie ma to wina leży w instalacji do zamka albo w zamku klapy (ryglu).
  16. Ceratec to jest normalny moto-doktor więc wycisza i tak jak piszesz wydłuża agonię. Nic w tym dziwnego.
  17. Czemu masz ten sam przebieg przy wystąpieniu błędów 26.11 i 11.12? Kasowałeś błędy po wymianie przepływomierza? To auto w ogóle jeździ?
  18. Borsuczek odpowiedział(a) na Dawis99636 temat w E46
    Najwidoczniej jednak nie jest wyprogramowana.
  19. Borsuczek odpowiedział(a) na MaciejMik temat w E46
    Tak. Grubości tarcz nie mierzy się na co dzień, dlatego jest margines bezpieczeństwa.
  20. Borsuczek odpowiedział(a) na Dawis99636 temat w E46
    Grzałka pada. Powoli trzeba się rozglądać za nową sondą lambda.
  21. Włosi to makaroniarze? Włochy mają przemysł motoryzacyjny, lotniczy i stoczniowy. Kulturę, sztukę i architekturę na wysokim poziomie. Do tego silną armię w tym marynarkę jakiej my Polacy nie będziemy nigdy mieć. Co to za kretyn ten Bąk?
  22. Borsuczek odpowiedział(a) na n0xic01 temat w E46
    Po co wkładać starucha M52 i bawić się w przeróbki? Trzeba unikać niepotrzebnych kosztów.
  23. Jest dobrze. Moc zredukowana ze względu na belgijskie prawo podatkowe.
  24. Dobrze, zaczynajmy. 5:23 Youtuber opowiada o tym, że BMW E92 z silnikiem benzynowym 2,5 (N52B25 patrząc po dacie 03.2007 na skanie) spełniając normę Euro 4 spełnia również normę Euro 6. Nie można tak powiedzieć, ponieważ normy od Euro 5 wymagają również limitu NMHC = 0.068 g/km (tabela 1, odnośnik d) Emission Standards: Europe: Cars and Light Trucks (dieselnet.com) Nie badano tego dla Euro 4, więc nie wiemy czy ten samochód spełnia norm emisji Euro 6. Seicento tym bardziej nie spełnia normy Euro 6. Skąd autor filmu, wie ile NOx emituje to auto? W normie Euro 2 badano łącznie HC+NOx. No i co z NHMC? Ten Fiat był badany jako nowy. Ciekawe w jakim stanie jest jego silnik i katalizator po trzydziestu latach? Ile pali oleju? Rolls-Royce emituje dużo dwutlenku węgla bo jest duży - bogatym też należy się coś od życia. Po to budują fabryki komputerów czy samolotów albo tworzą leki. Ogólnie ulepszają Świat, więc czemu mają jeździć takim samym autem co inni? Wszystkim równo - wszystkim gówno? Wracamy do PRL czy jak? Rację można przyznać temu, że planowane ograniczenia są na tle Europy mocno rygorystyczne. Tutaj należałoby przyłożyć większą wagę do jakości badań technicznych i nie przepuszczać aut niesprawnych, szczególnie tych z usuniętym katalizatorem, DPF i EGR. Odpowiedzialność zbiorowa jest nie fair. Nowe samochody z bezpośrednim wtryskiem emitują trochę więcej tlenków azotu ale znacznie mniej sadzy i węglowodorów. To wychodzi mocno na plus. Prowadzący namawia do oporu społecznego. Przeciwko czystszemu powietrzu? Jak sam mówi pod petycją o wstrzymaniu tworzenia strefy podpisało się 7,5 tys. mieszkańców Krakowa. Uwaga: Kraków liczy 766 tys. mieszkańców! Ja chciałbym żeby Polska uczestniczyła w transformacji gospodarki, w przemyśle elektromobilności, projektach ogniw paliwowych. Chcę, żeby nas było stać na nowe auta, a nie walkę o stare Diesle. To że jakaś część Polaków i Rosjan nie godzi się z rozwojem technologii i zmianami na Świecie i opowiada o zgniłym Zachodzie i lewactwie to nie znaczy, że Zachód upadnie. Rozwój będzie z nami albo bez nas. Odnośnie Twojego komentarza: co do likwidacji gotówki to przecież to już się praktycznie stało. Rozumiem, że nie masz konta w banku i nie płacisz kartą? Katar gate się wydarzyło, ale nie pozostało bezkarne. Wiadomo kto przyjął łapówki, w jakiej kwocie i za co. Życzyłbym sobie, żeby w Polsce również rozliczano afery. Może się to w końcu stanie? O tym, że w Chinach i Rosji korupcja będzie bezkarna można zapomnieć.
  25. Jeśli jest słaby przez pierwszy kilometr to wygląda to na EGR. To, że wyczyszczony to fajnie ale czy działa jak powinien. Trzeba podejrzeć parametry.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.