Treść opublikowana przez Borsuczek
-
F31 318d WBA3K11020F849729
Borsuczek odpowiedział(a) na Remigiusz95 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWymiany oleju zgodnie z interwałem to nic strasznego. To jest powszechna praktyka. Według autoDNA jest szkoda w historii pojazdu.
-
Przekręcony licznik co robić żeby ukarać oszusta :(
Tak czy owak musisz to uporządkować, szczególnie jeśli są błędy w CEPIK-u, żebyś to Ty nie miał problemów prawnych.
-
Czarne Felgi 18" lub 19"
Dystanse zmieniają geometrię zawieszenia przez co opony się nierównomiernie zużywają, padają tuleje metalowo-gumowe i łożyska kół. Do tego jest duże ryzyko, że się zwyczajnie odkręcą. Do pokazania się na mieście dla Sebixa może być, ale do pokonywania większych przebiegów szczególnie z prędkościami autostradowymi się po prostu nie nadają.
-
Nowa 5 G60/G61
Więc dlaczego kupił to auto? Zmusili go? 🙂
-
norma emisji spalin EURO
E92 320d spełniało normę Euro 5 już w 2009 roku. W 320d xDrive, 325d i 335d Euro 5 było od marca 2010 roku. Trzeba uważać. Po roczniku sprawdzają jeśli normy nie da się ustalić, bo auto nie pochodzi z UE.
-
Czarne Felgi 18" lub 19"
Dystans to jest kompletne dziadostwo.
-
Opóźnienia w dostawie BMW X3
Kiepskie. Nic dziwnego, że jest na stocku.
-
22 cale vs 21 cale
Czerwone zaciski hamulcowe kompletnie nie pasują do tego auta.
-
Temperatura płynu chłodniczego
Sprawdź jaki ma być numer oryginału np. tutaj: BMWstore.pl - Nowe oryginalne części do wszystkich modeli BMW - darmowa wysyłka od 1000 zł i na tej podstawie dobierzesz właściwy zamiennik.
-
F31 Silniczki nawiewu
Trzeba wyciągnąć schowek. Silniczek to M25.
-
Świece Żarowe do N47 - Ciekawy temat
DENSO DG-613 jest OK 🙂
-
Świece Żarowe do N47 - Ciekawy temat
Rozumiem, że chodzi o E61 520d N47? Sterownik BERU GSE 105 jest właściwy. Świece żarowe mają być 7V i nie muszą być BERU. Chodzi o to, że wszystkie 4 zamontowane świece powinny być tego samego producenta. Pasujące świece: Lista części dla 12230035934 - Najlepsze części do BMW - czescidobmw.pl
-
Zmiana panelu klimatyzacji
Żeby zmienić na automat to potrzeba mieć drugie takie auto tylko z automatyczną klimą 🙂Do tego trzeba włożyć masę pracy. Trzeba zdjąć deskę, zmienić nagrzewnicę, przełożyć silniczki klap i czujniki w tym nasłonecznienia i zaparowania żeby to działało jak w oryginale. Do tego oczywiście przełożyć instalację. Potem pewnie się okaże, że potrzeba zmienić jakiś inny moduł np. silnika, żeby mógł współpracować z automatyczną klimatyzacją. Ciekawe czy ktoś to w ogóle zrobił?
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
W pytaniu chodziło o "Systemy Asystujące Kierowcy" i z jego treści wynikało że kolega Franz rozważa czy w ogóle dopłacać ponad standardowe wyposażenie wymagane przepisami UE. Niemniej jednak uwaga słuszna. Jest jeszcze opcja trzy razy droższa, czyli "Systemy asystujące kierowcy Professional" zawierająca dodatkowo: - Aktywny tempomat z funkcją Stop & Go; – Asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu; – Asystent zatrzymania awaryjnego; – Automatyczny asystent ograniczenia prędkości; – Asystent utrzymania pasa ruchu z aktywną ochroną przed kolizją boczną; – Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z przodu; – Wspomaganie omijania; – Ostrzeżenie o skrzyżowaniu z funkcją hamowania miejskiego; – Ostrzeżenie o wjeżdżaniu pod prąd; – Rozpoznawanie sygnalizacji świetlnej (tylko w połączeniu z BMW Live Cockpit Professional z wyświetlaczem BMW Head-Up). Przy czym nie wszystko działa na terenie Polski.
-
318d DPF Touring Edition Exclusive
Borsuczek odpowiedział(a) na smark temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBrak VIN, "Edition Exclusive" i niska cena budzą wątpliwości. Listwy deski i kierownicy nie pasują do pozostałych. Na pewno lepsze byłoby 320d. Koszty eksploatacji te same. Jeśli to ma być diesel to zalecałbym Euro 5 (od 2009 roku).
-
Benzyna 95 E10
Wraz z początkiem roku 2024 ze stacji paliw w Polsce zniknie benzyna 95 E5. Zastąpi ją paliwo E10, czyli benzyna 95-oktanowa ze zwiększonym do 10 proc. udziałem biokomponentów. W związku z tym warto wspomnieć, że benzyna 95 E10 jest dopuszczona do stosowania w każdym BMW, które nie wymaga stosowania benzyny 98. Wyszukiwarka E10 (klimat.gov.pl) E10_petrol_fuel-vehicle_compatibility_list-2021_update.pdf (acea.auto) BMW unterstützt die Einführung von E10 Superkraftstoff in Deutschland. (bmwgroup.com)
-
Nowa 5 G60/G61
Z Twojego postu wynika, że "lewacka ideologia" doprowadzi do upadku europejskiej motoryzacji i triumfu Tesli. Tesla przede wszystkim stawia na rozwój autonomicznej jazdy, multimedia i ochronę środowiska, więc jest "lewacka". BMW jest lepsze, ponieważ łączy to z radością z jazdy. Dlaczego Tesla ma pozamiatać rynek, a BMW upaść? Stare F10 jest lepsze od Tesli i nowego BMW?
-
BMW E91 problem z odpaleniem
Jak widać nie ma komunikacji ze sterownikiem skrzyni biegów. Problem z przewodami albo z samym sterownikiem.
-
BMW F10 - 8S4 Decoding Variable Light Distributio
Na rynku amerykańskim prawo ruchu drogowego nie dopuszczało reflektorów o zmiennym zasięgu i skręcie wiązki światła w zależności od prędkości i sytuacji drogowej. Dlatego fabrycznie zdekodowano tę funkcję pozostawiając jedynie doświetlania zakrętów przy skręcie kierownicą.
-
Nowa 5 G60/G61
Oczywiście że powodem jest ekologia. "Piątek" produkuje się kilka razy więcej niż "siódemek". Jeśli zrezygnuje się np. z listw progowych właśnie w serii 5 to zaoszczędzi się więcej kg. surowca oraz energii do przerobu i transportu niż gdyby to samo zrobić w serii 7. W RR może być prawdziwe drewno, ponieważ sprzedaje się mało takich aut. Gdyby takie było w każdym aucie to należałoby wyciąć wszystkie lasy itd
-
maglownica - wymiana - jaka ?
32106780925
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
Zdarzyło się 🙂
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
Zalecenia zapisane w instrukcji są więcej warte niż własne doświadczenia. No bo co my tu w Polsce wiemy? Gdybyśmy wiedzieli lepiej to sami produkowalibyśmy samochody, tak jak Niemcy, Rumuni albo Czesi.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Chińskie produkty to kopie rozwiązań zachodnich. Zazwyczaj to owoc kradzieży technologii, rzadziej stoi za tym zakup licencji. Niczego własnego nie wymyślili.
-
Problem z odpaleniem e90 320si błąd przepustnicy
Sterownik silnika?