Skocz do zawartości

dyzio255

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dyzio255

  1. dyzio255 odpowiedział(a) na MIMs temat w E60, E61
    Nigdy nie resetuję po ładowaniu. Parametry się zmieniają po jakimś czasie. Część parametrów IBS mierzy w czasie uśpienia auta. Część wyników jest wyliczana z algorytmu i musi być kilka pomiarów.
  2. dyzio255 odpowiedział(a) na Improssible temat w E60, E61
    Wzmacniacz hifi nie jest w obwodzie z głośnikami tylko osobno. Bierze tylko sygnał z radia z dolnej małej kostki i ma swoje przewody do głośników. Oczywiście napędza tylko suby. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180320/4b6f21b91e8cffa7199d597265962b5a.jpg
  3. dyzio255 odpowiedział(a) na Improssible temat w E60, E61
    Porównanie radia za parę stówek do silnika też raczej nie trafione. Chociaż często awaria silnika jest taka , ze lepiej go zmienić. A co do pinoutu to ma go wujek gooogle. https://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/BMW-Car-Radio-Wiring-Connector.htm
  4. dyzio255 odpowiedział(a) na Improssible temat w E60, E61
    Wymień to radio zamiast je ratować. Chyba , że głośnik jest spalony i ma zwarcie przez co mocniej obciąża końcówkę.
  5. dyzio255 odpowiedział(a) na P107R temat w E60, E61
    Dźwigienki i tak wymień bo możesz się niemiło zdziwić..
  6. dyzio255 odpowiedział(a) na P107R temat w E60, E61
    Jest to element pasowany wraz z podstawą więc całość do wymiany. Jeśli wałek jest cały. Pod spodem będzie więcej ciekawostek ... Zawór na bank zgięty i masz połamaną dźwigienkę.
  7. Ja robiłem na aucie. Nie było tak źle. Założyłem chińczyka bo o inne ciężko i działa już długo.
  8. dyzio255 odpowiedział(a) na DariuszDzik temat w E60, E61
    Może poduszki silnika? Może maska ci podskakuje? Doregulować gumki oporowe.
  9. Swiec nie sprawdzaj tylko je wymień jeśli nie wiesz ile mają nalatane. Do tego załatw sobie nowy sterownik świec bo mało prawdopodobna jest awaria wszystkich świec. Sprawdź przewód zasilania sterownika świec. No i wszystko to co powyżej . Błędy mogą być nieprawdziwe lub stare.
  10. No ja tam nie lubię namawiać. :norty:
  11. Przy odpowietrzaniu lejesz płyn do znaku max czy ile wejdzie? Bo trzeba wlać ile wejdzie a po zakończonym zabiegu ująć.
  12. Z doświadczenia postawił bym na termostat egru. Ale wymienił bym oba i nie z zamiennika tylko ori BMW.
  13. dyzio255 odpowiedział(a) na lebron87 temat w E60, E61
    Wersja na zimne kraje ma tylko ocieploną rurkę od odmy co według mnie nie za wiele pomaga. Jeszcze sprawdź drożność spływu z odmy. Tam jest ciasno i jeśli masz złogi z nagaru to może słabo spływać do miski. Sondy mogły ale nie musiały paść. Uszczelka pokrywy to jak inne uszczelki mogła ucierpieć. Ale to się okaże. Puki co bym zostawił.
  14. dyzio255 odpowiedział(a) na lebron87 temat w E60, E61
    Olej idzie z odmy. Zalewa cały dolot. Ale nie musisz wierzyć. Dolot to kolektor dolotowy. Tam masz jeszcze mnóstwo oleju. Jak go znowu zassie to możesz rozwalić silnik. Trzeba zdjąć dolot. Pozbyć się z niego oleju. Wymienić odmę.
  15. Szukać złodzieja prądu. Opisów jest wiele na forum.
  16. dyzio255 odpowiedział(a) na lebron87 temat w E60, E61
    Nie uszczelka. Prędzej odma. żadnych prób na zaciąg !!! Pogniesz korby. Wykręć resztę świec. Sprawdź poziom oleju. Jeśli olej jest w cylindrach to jest też w dolocie . Cały dolot musisz zdjąć i pozbyć się z niego oleju. Z cylindrów też. Jego pozbędziesz się kręcąc rozrusznikiem bez świec. Będzie chlapać. Dolej oleju poskładaj wyczyść lub wymień świece odmę i kręć. Jak zapali to będzie kopcił jak smok ale to normalne. Tylko kat jest w zasadzie na złom.
  17. dyzio255 odpowiedział(a) na lebron87 temat w E60, E61
    Możesz mieć zablokowany wał korbowy przez olej lub płyn w cylindrze. Lub z innej przyczyny. Trzeba pokręcić wałem . Lub wykręcić wszystkie świece i sprawdzić czy zakręci?
  18. Kompresja jaka? Pali na wszystkie?
  19. Poduszki silnika?
  20. dyzio255 odpowiedział(a) na lebron87 temat w E60, E61
    Jeśli nie wiesz gdzie jest bendyks to może podaruj sobie samodzielną naprawę. Szukaj co się usmażyło bo jeszcze auto spalisz.
  21. Nigdy niczym nie smaruję.
  22. Pisałeś , że ustawienie w tulejach było wymagające. Nie wiem czy wiesz ale tuleję z gwintem się przed montażem wciska trochę w łapę alternatora i wtedy nie ma problemu . A śruba przy dokręcaniu ułoży ją potem tak jak była.
  23. Może być łańcuch pompy oleju.
  24. dyzio255 odpowiedział(a) na vesmeister temat w E60, E61
    Kolektor trzeba zdjąć.
  25. dyzio255 odpowiedział(a) na lukaseq1 temat w E60, E61
    Jak tak to szukaj w osprzęcie a nie w kole. Coś nie działa płynnie. Może to ta klima ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.