Treść opublikowana przez dyzio255
-
Klema IBS e60 n47
Nigdy nie resetuję po ładowaniu. Parametry się zmieniają po jakimś czasie. Część parametrów IBS mierzy w czasie uśpienia auta. Część wyników jest wyliczana z algorytmu i musi być kilka pomiarów.
-
Problem z dźwiękiem
Wzmacniacz hifi nie jest w obwodzie z głośnikami tylko osobno. Bierze tylko sygnał z radia z dolnej małej kostki i ma swoje przewody do głośników. Oczywiście napędza tylko suby. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180320/4b6f21b91e8cffa7199d597265962b5a.jpg
-
Problem z dźwiękiem
Porównanie radia za parę stówek do silnika też raczej nie trafione. Chociaż często awaria silnika jest taka , ze lepiej go zmienić. A co do pinoutu to ma go wujek gooogle. https://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/BMW-Car-Radio-Wiring-Connector.htm
-
Problem z dźwiękiem
Wymień to radio zamiast je ratować. Chyba , że głośnik jest spalony i ma zwarcie przez co mocniej obciąża końcówkę.
-
[M57TU] Kolizja rozrządu
Dźwigienki i tak wymień bo możesz się niemiło zdziwić..
-
[M57TU] Kolizja rozrządu
Jest to element pasowany wraz z podstawą więc całość do wymiany. Jeśli wałek jest cały. Pod spodem będzie więcej ciekawostek ... Zawór na bank zgięty i masz połamaną dźwigienkę.
-
Demontaż koła pasowego na sprężarce klimy
Ja robiłem na aucie. Nie było tak źle. Założyłem chińczyka bo o inne ciężko i działa już długo.
-
Stuki w zawieszeniu.
Może poduszki silnika? Może maska ci podskakuje? Doregulować gumki oporowe.
-
E61 525d problemy z odpalaniem na mrozie
Swiec nie sprawdzaj tylko je wymień jeśli nie wiesz ile mają nalatane. Do tego załatw sobie nowy sterownik świec bo mało prawdopodobna jest awaria wszystkich świec. Sprawdź przewód zasilania sterownika świec. No i wszystko to co powyżej . Błędy mogą być nieprawdziwe lub stare.
-
M54 nie odpowietrza się układ chłodzenia
No ja tam nie lubię namawiać. :norty:
-
M54 nie odpowietrza się układ chłodzenia
Przy odpowietrzaniu lejesz płyn do znaku max czy ile wejdzie? Bo trzeba wlać ile wejdzie a po zakończonym zabiegu ująć.
-
Max. 72 stopnie temperatura silnika
Z doświadczenia postawił bym na termostat egru. Ale wymienił bym oba i nie z zamiennika tylko ori BMW.
-
E60 rozrusznik cyka
Wersja na zimne kraje ma tylko ocieploną rurkę od odmy co według mnie nie za wiele pomaga. Jeszcze sprawdź drożność spływu z odmy. Tam jest ciasno i jeśli masz złogi z nagaru to może słabo spływać do miski. Sondy mogły ale nie musiały paść. Uszczelka pokrywy to jak inne uszczelki mogła ucierpieć. Ale to się okaże. Puki co bym zostawił.
-
E60 rozrusznik cyka
Olej idzie z odmy. Zalewa cały dolot. Ale nie musisz wierzyć. Dolot to kolektor dolotowy. Tam masz jeszcze mnóstwo oleju. Jak go znowu zassie to możesz rozwalić silnik. Trzeba zdjąć dolot. Pozbyć się z niego oleju. Wymienić odmę.
-
High rate of battery discharge
Szukać złodzieja prądu. Opisów jest wiele na forum.
-
E60 rozrusznik cyka
Nie uszczelka. Prędzej odma. żadnych prób na zaciąg !!! Pogniesz korby. Wykręć resztę świec. Sprawdź poziom oleju. Jeśli olej jest w cylindrach to jest też w dolocie . Cały dolot musisz zdjąć i pozbyć się z niego oleju. Z cylindrów też. Jego pozbędziesz się kręcąc rozrusznikiem bez świec. Będzie chlapać. Dolej oleju poskładaj wyczyść lub wymień świece odmę i kręć. Jak zapali to będzie kopcił jak smok ale to normalne. Tylko kat jest w zasadzie na złom.
-
E60 rozrusznik cyka
Możesz mieć zablokowany wał korbowy przez olej lub płyn w cylindrze. Lub z innej przyczyny. Trzeba pokręcić wałem . Lub wykręcić wszystkie świece i sprawdzić czy zakręci?
-
Bmw e60 n52b30 wibracje, trzęsie budą
Kompresja jaka? Pali na wszystkie?
-
Bmw e60 n52b30 wibracje, trzęsie budą
Poduszki silnika?
-
E60 rozrusznik cyka
Jeśli nie wiesz gdzie jest bendyks to może podaruj sobie samodzielną naprawę. Szukaj co się usmażyło bo jeszcze auto spalisz.
-
e60 3.0d uszczelki kolektora ssącego wymiana
Nigdy niczym nie smaruję.
-
[E61] 535dA - problem z ładowaniem? dziwne zachowanie
Pisałeś , że ustawienie w tulejach było wymagające. Nie wiem czy wiesz ale tuleję z gwintem się przed montażem wciska trochę w łapę alternatora i wtedy nie ma problemu . A śruba przy dokręcaniu ułoży ją potem tak jak była.
-
M57D30 218 km Cykanie przy misce oleju.
Może być łańcuch pompy oleju.
-
Króciec Wodny e60 3.0d
Kolektor trzeba zdjąć.
-
Koło pasowe corteco
Jak tak to szukaj w osprzęcie a nie w kole. Coś nie działa płynnie. Może to ta klima ?