Treść opublikowana przez dyzio255
-
Ładowanie akumulatora E60
Ladowarka do AGM musi mieć ograniczenie napięciowe do 14,9V . Nie wolno ładować wyższym bo można trwale uszkodzić akumulator. Za to niższe napięcie nie da mu 100% pojemności. Nie wysyci go i będzie niedoładowany.
-
Ładowanie akumulatora E60
Ja jeśli ładuje to podłaczam pod maską. Ja mam AGM więc napięcie ładowania 14,9 . Moja ładowarka < stef-pol którą polecam swoją drogą> ma ograniczniki napięć . Daję 9A na start i się ładuje. Ale jak ktoś nie ma AGM tyko zwykły przeważnie w technice wapniowej to powinien ładowac 16,5V a to już lepiej na odłączonym aku bo sterowniki głupieją. Wcześniej miałem wahania napięcia ładowania z alternatora. Spadało do nawet 13,2 czasami. Winny był regulator. Przy okazji jego wymiany poprawiłem luty złącz stojana bo według mnie są słabe jak na takie prądy. Regulator ma w sobie czujnik temperatury i jak alternator się grzeje to napięcie jest obniżane. Nowy regulator już trzyma napiecie bez wahań.
-
Demontaż,montaż turbiny w E60
Ja robiłem sam na częściach melleta. Jedyna firma z solidnymi zestawami i nie z chin. Już dwa lata działa. Garret nie sprzedaje zestawów naprawczych więc jak ktos mówi , że robi na częściach garreta to albo kłamie albo na używanych . Co do chińczyków z allegro < czasem niby z Ukrainy> to ich jakość to loteria ale większość jest marna.
-
520d M47N2- hifi czy Logic 7?
No poza kratkami z tyłu w drzwiach bo tych gratis nie dawali. chyba najszybciej jest zobaczyć czy w bagażniku jest jakikolwiek wzmacniacz?
-
E60 525D problem z głośnikami
Radio poszło sie... Druga sprawa to akurat głupi pomysł by z tych głośników z tyłu brać sygnał do tuby bo tam fabrycznie jest obcięte dolne pasmo. One grają bez basu.
-
E60 530d 218km male pytanie o wyjasnienie elementow ze zdjec
No osłony nie masz. Pierwsze zdjęcie to wieszak wydechu. Drugie to osłona termiczna wydechu < mocno pogieta> Trzecie to poza tym co już napisałem to miska skrzyni biegów. Wyciek masz ze skrzyni a najpewniej ze złącza elektrycznego skrzyni. Niestety wymiana go wiąże się ze zdjęciem miski skrzyni . A to już i wymiana oleju.
-
E61 530D 218ps problem z wtryskami
Sprawdź szczelność dolotu. Jeśli dałeś stare uszczelki pod kolektor dolotowy to może tak być. Kolektor wydechowy też mógł się rozszczelnić . Każda z tych nieszczelności ma wpływ na pracę silnika.
-
530d podciśnienie w serwie
Tak. Ale prędzej szukaj dziury w srewie.
-
Jaki akum do 530d
Ja w tamtym tygodniu zmieniałem Wartę blue 95ah 800A która miała trochę ponad trzy lata. Zaczynały się problemy z niedoładowanym akumulatorem . Akumulator po pełnym naładowaniu solidnym prostownikiem w testach wychodził jak nowy. Poczytałem trochę i wiem , że do 3,0d powinno się stosować akumulator AGM. Bez znaczenia czy ma start-stop czy nie. Wstawiłem AGM 92ah 850A . Rożnica jest taka , że AGM szybko odzyskuje prąd. Widzę to w BT-TOOL . Po 5km drogi ma więcej procent niż przed rozruchem. A zwykły tylko powoli tracił procenty . Zwykły akumulator jest dobry jak ktoś non stop jeździ długie trasy. A jak nie to AGM.
-
Bmw e60 niskie ładowanie
Sprawdź masę silnika. Zmierz ładowanie bezpośrednio na alternatorze. Minus weź z jego obudowy.
-
Silnik zgasł podczas jazdy i nie odpala e60 M57
Tak z ciekawości. To m57n czy już n2? Alu czy jeszcze żeliwo? Ile ma nalatane? Na słuch to rozrząd bo kręci bez kompresji.
-
NCS przestał działać . Coapi1000
Zrobione.
-
BMW E61 NCS przestał działać . Coapi1000
Zrobione.
-
BMW E61 NCS przestał działać . Coapi1000
Poradźcie coś. Mam od dawna ncsa którym bez problemów łączyłem się z autem. Mam go na kilku laptopach i na każdym działał. Kodowałem dodawałem FA i działało bez problemów. Teraz musiałem zmienić akumulator i kupiłem AGMa. Wcześniej był zwykły. Zarejestrowałem zmianę baterii AUTOCOMEM zmieniając ze zwykłego na AGM. Rejestracja przeszła bez problemów. Autocom widzi teraz akumulator AGM. Ale chciałem dla porządku zmienić w FA z -B090 na -A090. Niestety ncs nie łaczy się. Najpierw nie zgadza mu się FA $893. Usuwam to fa z cas lma i wtedy back . No i wywala coapi1000 fehler. Sprawdzałem całe FA i wszystko się zgadza z tym co było gdy się łączył. O co mu kaman??? Nie wiem czy fakt zmiany akumulatora ma tu jakieś znaczenie? Albo to , że autocomem rejestrowałem akumulator?
-
NCS przestał działać . Coapi1000
Poradźcie coś. Mam od dawna ncsa którym bez problemów łączyłem się z autem. Mam go na kilku laptopach i na każdym działał. Kodowałem dodawałem FA i działało bez problemów. Teraz musiałem zmienić akumulator i kupiłem AGMa. Wcześniej był zwykły. Zarejestrowałem zmianę baterii AUTOCOMEM zmieniając ze zwykłego na AGM. Rejestracja przeszła bez problemów. Autocom widzi teraz akumulator AGM. Ale chciałem dla porządku zmienić w FA z -B090 na -A090. Niestety ncs nie łaczy się. Najpierw nie zgadza mu się FA $893. Usuwam to fa z cas lma i wtedy back . No i wywala coapi1000 fehler. Sprawdzałem całe FA i wszystko się zgadza z tym co było gdy się łączył. O co mu kaman??? Nie wiem czy fakt zmiany akumulatora ma tu jakieś znaczenie? Albo to , że autocomem rejestrowałem akumulator?
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Panie Maćku. Szukam akumulatora do swojej e61 530d . Wiem , że chcę AGM no i Minimum 90Ah. Nowy oryginał bardzo drogi ale widzę na portalach aukcyjnych akumulatory niby nowe ori BMW w bardzo niskich cenach. Mają numer seryjny 61216924022 lub 61216806754 lub 61218716678 lub 61219381776 którego nie widzę w waszym sklepie ani w żadnym katalogu realoem itp. Czy to jakieś oszustwo?
-
[E60/1] Regeneracja mechatronika skrzyni biegów 6HP26
Kepa416 poradziłeś sobie z tym problemem ? Kolega kupił e 61 z dokładnie takim samym defektem. Trzeba solidnie cisnąć na hamulec żeby stać w miejscu A auto koniecznie chce ruszyć.
-
[E60] Uszkodzenie pompy hamulcowej czy serwo?
W servo dziury robią się pod wspornikiem montażowym . W zasadzie nie do zobaczenia bez wymontowania. Sprawne servo trzyma podciśnienie nawet jak auto stoi kilka dni. Wsiadasz rano i naciskasz hamulec na zgaszonym śilniku. Pedał wchodzi i słychać syknięcie. Drugie wciśnięcie już bez tego efektu i pedał twardy. Jeśli od razu twardy to servo dziurawe.
-
Bluetooth zestaw głośnomówiący telefon
Paruję się automatycznie. Raczej w telefonie poszukaj opcji udostępniania bo może telefon nie udostępnia danych.
-
[E60] Uszkodzenie pompy hamulcowej czy serwo?
Raczej servo bo to niestety nieudane ustrojstwo. Gniją na potęgę.
-
Kreski od temperatury 3.0d
Zwłaszcza konstruktorom z bawarii za to udoskonalenie...
-
M54B22 manual - wibracje z tyłu powyżej 100 km/h
Może ktoś wcześniej "naprawił" dyfer lub skrzynię dodatkami do olejów typu motodoktor.
-
M54B22 manual - wibracje z tyłu powyżej 100 km/h
Jak wygladał stary olej z dyfra? Zalał ci odpowiedni?
-
E61 brak pozycyjnych w kalpie bagaznika polift
Wiązka w zawiasach do zrobienia.
-
Potrzebna pilna pomoc z wibracjami od 100km/h
Koła.