Treść opublikowana przez dyzio255
-
[e60]Korek spustu płynu chłodniczego
Ja z zasady korka chłodnicy w BMW nie ruszam . Wolę wypiąć wąż niż urwać korek.
-
[e60]Korek spustu płynu chłodniczego
https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NT31-EUR-06-2007-E60N-BMW-520i&diagId=17_0276 Numer 2
-
[e60]Korek spustu płynu chłodniczego
Od strony wydechu pod kolektorem. Śruba wkręcona w blok która niczego nie trzyma. Czasem ciężko wykręcić.
-
E61 525xd Nowy rdzeń melett puszcza olej
U mnie jest z separatorem plastikowym. Zgodnie z realoem . Oleju nie bierze a zmieniam ją tak co trzy zmiany oleju czyli co 30 000km. Filterki wycofali bo więcej z nimi było problemów niż korzyści bo ludzie ich nie zmieniali. A je trzeba regularnie wymieniać.
-
E61 525xd Nowy rdzeń melett puszcza olej
Napisałem to do kolegi powyżej. U ciebie bez dolotu pluje olejem więc odsyłaj.
-
E61 525xd Nowy rdzeń melett puszcza olej
No ten filmik nie koniecznie oznacza odmę. Podobnie będzie przy nieszczelności Vacum.
-
E61 525xd Nowy rdzeń melett puszcza olej
Musisz odesłać. Nie masz wyjścia. Ja kupowałem od przedstawiciela a nie na allegro. Może na allegro są jakieś odpady lub coś w tym stylu? Odeślij bo sam nic nie wymyślisz. Oleju leci za dużo więc coś jest nie tak. Co do nastawnika to początki jego końca. Regulację też powinno się zrobić na stole z przepływomierzem. Samemu to przed rozbiórką trzeba bardzo dokładnie zaznaczyć położenie muszli względem siebie i nie zmieniać geometrii. Jak wymienisz geometrię to sam już raczej nie ustawisz. Może pomyśl też nad stosowaniem oleju z aprobatą BMW . Nie wiem czy Elf ją ma.
-
E61 525xd Nowy rdzeń melett puszcza olej
Luz minimalny jest normalnym zjawiskiem. Bardziej by mnie zastanawiał absolutny jego brak. Na ciepło pewnie jest jeszcze większy. Oczywiście to mikrony . Uszczelnienie turbiny jest labiryntowe i żeby olej nie wyciekał to muszą występować odpowiednie ciśnienia po stronie ciepłej i zimnej. A w zasadzie nadciśnienia. Jak zalejesz turbo olejem i zatkasz odpływ to olej i tak będzie wyciekał po ośce. Wątpię w wadę tego rdzenia ale kto wie?
-
spalanie e60 520i 16l/100
Spalania nie sprawdzamy kompem tylko dystrybutorem.
-
E61 525xd Nowy rdzeń melett puszcza olej
No na filmiku faktycznie sporo. Popraw ten spływ ale może jest jednak wadliwe. < jest to mało prawdopodobne bo na bank było testowane ale kto wie?> A ciśnienie doładowania w normie czy przeładowuje? Nie wiem jak podejdą do reklamacji jak sam składałeś ? Kolor oleju też nie wygląda jak by był świeży ... Luz poosiowy jest jakiś czy zupełny brak? Nie mam też przekonania do elfa w bmw ale to raczej nie jego wina.
-
E61 525xd Nowy rdzeń melett puszcza olej
Tą zaślepkę bym wywalił bo nie jest w niczym potrzebna. W moim M57 nic takiego nie ma. Ale. Albo zdjęcie słabe albo ja widzę na krawędziach turbiny ślady obcych ciał? Jaki masz filtr powietrza? Wyczyściłeś wszystko od filtra do wejścia w turbo? Może nagar szlifuje? No i jakoś tam dużo tego oleju nie widzę. Umyłeś przed foto? No i pisałeś , że nie jeździłeś tylko na trochę uruchomiony. Tak go już okopciło?
-
E61 525xd Nowy rdzeń melett puszcza olej
Kto robił tą turbinę? Wydech masz kompletny czy już bez kata i dpfa? Filtr powietrza zmieniony ? Olej jaki ? Turbo przed montażem było zalane olejem na pierwszy rozruch? Może to olej nie z turbo a z odmy? Jak silnik ma mocne przedmuchy to nowa odma też nie da rady.
-
E60 525i 2003 - Rozrusznik sam kręci, nie odpala
Pompa paliwa?
-
Wał korbowy bmw n47 2.0d d20a
No tylko pytanie w jakim stanie będą zęby od łańcucha?
-
N52B30 ponad litr oleju na 1000km pomocy!
Tak "pocieszyliście " autora tematu , ze ucichł...
-
BMW E61 wersja dla zimnych krajów
W dawniejszych BMW były przykładowo ocieplane odmy. Inny termostat. Na realoem można szukać szczegółów . Ale to są wszystko drobiazgi.
-
Koło pasowe corteco
To koło to już śmieć. Czy właściwie dobrałeś pasek napedu klimatyzacji ELAST? Jego niewłaściwy dobór zabije koło bardzo szybko.
-
Dawka rozruchowa paliwa - 525D
Wtryski sprawdza się nie w ISTA tylko na stole probierczym.
-
E61 3.0D 218km Dymi
Tak. Wiele rzeczy związanych z olejem.
-
BMW E60 520D 177km Problem z silnikiem.
Zmierz kompresję.
-
Chłodnica wody z automatu do manualu.
Nie ma. Kombinuj lub kup właściwą.
-
Uszkodzony moduł świec żarowych , lepiej regenerować czy kup
W aucie po spaleniu ciężko ustalić co spowodowało pożar. Mój znajomy wprawdzie w e46 ale kiedyś do mnie przyjechał . Smród czuć z daleka. Zaraz go na podnośnik i szukamy co się smaży. Sterownik nie do dotknięcia. W grubych rękawicach długo by nie utrzymał. Po rozebraniu piękne druty na oko minimum 2,5mm2. Żaden nie puścił. A świece grzały non stop. Cała ta masa wewnątrz spłynęła . Nie bez powodu tam są takie nędzne cienkie druciki. Bo to są bezpieczniki.
-
Uszkodzony moduł świec żarowych , lepiej regenerować czy kup
Pokaż mi bezpiecznik tego obwodu. Może jak pomyślisz to zrozumiesz. Ale można kawał drutu wlutować i z bani. To się nie upali nigdy.
-
Uszkodzony moduł świec żarowych , lepiej regenerować czy kup
Kupiłem nowy ponad 5 lat temu i działa . Przynajmniej spię spokojnie , że nie spalę auta.
-
E61 padł żarnik Xenona - czy na pewno ?
Przecież to jest d2s. Tylko nie rozebrałeś jak trzeba.