Treść opublikowana przez dyzio255
-
Zamiennik DPF - opinie
Dołączę się. Czy jakieś nowe wieści co do jakości tego dpf z jmj? Moj niby sprawny ale popękała w nim flansza montażowa i trzyma się chyba na cudzie Niemieckiej inżynierii...
-
E60 - 61 Korozja przewodów hamulcowych sztywnych
Walka z przewodami zakończona. Trochę na raty to robiłem bo czasu brak. Powiem tylko , że roboty z tym kupa ale widząc stare przewody wiem , że trzeba było to koniecznie zrobić. Korozji nie było tylko pod maską a reszta to dramat...
-
Klosze do Lamp E60
A nie lepiej kupić takie jak trzeba? Po co kombinować?
-
E60 - 61 Korozja przewodów hamulcowych sztywnych
Zabrałem się za przewody. Pracy z tym sporo ale jak je widzę to wiem , że to KONIECZNIE trzeba zrobić. Przewody bardzo mocno skorodowane. Pod nadkolami tam gdzie ich już nie widać jest tragedia. Rdza bardzo głęboka. Będzie trzeba wymienić większość przewodów w aucie. Zakładam miedzionikiel. Podobno dopuszczony za zachodnią granicą. Takie przewody nie reagują chemicznie z płynem i innymi metalami. Są sztywniejsze od miedzi. Kupiłem zestaw przewodów pomimo , że mam czym zarobić końcówki bo z tym jest i tak dużo roboty i nie chciałem dodatkowo tracić czasu na robienie przewodów od podstaw. Posprawdzajcie przewody w waszych autach. Opiszcie ich stan.
-
BMW E60 520i - odgrzybianie klimatyzacji
Wyłączenie klimatyzacji w NASTOLETNIM aucie będzie przeważnie wiązało się ze smrodkiem. Najlepiej ustawić temperaturę jaką lubimy i nie wyłączać. Co do odgrzybiania to stosuję różne pianki i zmywacze alkoholowe. Daję tylko od strony filtrów. WURTH ma niezłe pianki ale śmiało można i z czymś innym spróbować. Tylko trzeba mieć świadomość , że ten syf i tak gdzieś zostanie... Stosuję też ozon i na jakiś czas pomaga. Co do różnej maści tzw. granatów stosowanych wewnątrz auta to jest to tylko pudrowanie syfa. Jeden smród zabijasz innym ...
-
Szarpanie przy ruszaniu n47
Wprawdzie w innym BMW ale podobna konfiguracja miałem podobne objawy. Po wielu bojach i poszukiwaniach wyszło , że skrzynia biegów ma takie luzy , że nie dało się płynnie ruszać. Po wymianie skrzyni spokój . Nie twierdzę , że ty masz tak samo ale skrzynie warto by sprawdzić.
-
E60 - 61 Korozja przewodów hamulcowych sztywnych
Dzięki . Oglądałem u siebie i stwierdzam , że raczej wszystkie są do wymiany. Czyli czeka mnie sporo roboty... Raczej będą w miedzi ze względu na łatwiejsze kształtowanie. Chyba , że ktoś opisze swoje doświadczenie ze stalą ?
-
E60 - 61 Korozja przewodów hamulcowych sztywnych
Czy nie lepiej wymienić fragment skorodowany? A przewód z ASO jest już ukształtowany czy trzeba go giąć? Ogólnie takie wymiany do przyjemności nie należą... Co do miedzi to wytrzymałość ma wystarczającą a kłopoty można mieć za granicą bo jest tam zakaz takich napraw. Dzięki za odpowiedzi. Piszcie dalej.
-
E60 - 61 Korozja przewodów hamulcowych sztywnych
Hej Forumowicze. Pytanie z serii statystycznych. Jak tam u Was w temacie trwałości przewodów hamulcowych metalowych? Ktoś był zmuszony wymieniać? Jeśli tak to które i co zamontował? Stal czy miedź? Dobrze by dodać rocznik i przebieg auta no i może kraj pochodzenia jeśli nie tajemnica? Ogólnie to można taki temat statystyczny utworzyć i zadawać podobnie głupie pytania? Piszcie.
-
E6x czemu w tym dziale nic się nie dzieje ?
Hmm... Też czasem nad tym myślę. Może to przez to , że średnia wieku posiadaczy e60-61 spadła a młodzi więcej na FB gadają? Może też przez to , że coraz więcej mechaników nie boi się BMW? No i nagminne odsyłanie do wyszukiwania co czasem nie jest wcale łatwe. Albo już większość zagadnień została opisana? Szkoda bo kilka lat temu to był fajny prężny dział...
-
Problem z przednimi wycieraczkami. Dziwnie działają.
Mechanizmy są identyczne. Każdy Handlarz ci to powie. Znajdź ofertę sprzedaży auta z UK. Zobaczysz jak ma wycieraczki. Co do zamienników samych silników to czytałem opinie , że są tak głośne , że w środku je słychać.
-
Problem z przednimi wycieraczkami. Dziwnie działają.
Niedawno przerabiałem temat. Mechanizm wycieraczek do naprawy lub wymiany. Trochę z tym roboty...
-
E61 520d m47n2 2007r odpala i od razu gasnie na zimnym
Filtr paliwa?
-
E60 zamarznięte amortyzatory?
Mogły jeśli są już na śmietnik.
-
Dyfer e60
https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-dyferencjalu-luk-462-0148-10-14020797352?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:queryandcategory&bi_c=ZGYwOTAzMTItNGI3NC00NjMzLWFmN2ItNWZhZjVlZjEzNzI4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=8fd85ee3-4416-4e2f-af42-4d5a73f8256f Przykładowy. Ale nie wiem cz akurat taki? Są zestawy. Ja robiłem w swojej e87 i już ponad 50000km lata .
-
Szybkie pytanie. Uszczelka króćca głowicy.
Nic nie ma. Sam oring uszczelnia.
-
e61 525d 197KM drgania na biegu jałowym
Corteco. Zresztą jak masz Febi to masz Corteco bo febi ich nie robi tylko paluje. Ja zmieniłem profilaktycznie bo jedna mi się nie podobała. Zmieniłem wszystkie poduszki jakie są za jednym razem.
-
e61 525d 197KM drgania na biegu jałowym
mam gorsze i nie drży . Raczej nie tędy droga...
-
Pomiar ciśnienia sprężania 3.0d m57n 218km .
Mój ma po 26
-
e61 525d 197KM drgania na biegu jałowym
Jakie korekty wtrysków?
-
Pomiar ciśnienia sprężania 3.0d m57n 218km .
Co do pomiaru ciśnienia to jest to trochę loteria. Wynik zależ od kilku czynników. Jaki adapter, Jaka dokładność manometru itp. Jeden manometr pokaże jedno a drugi co innego. Bardziej zawracamy uwagę na różnice ciśnienia pomiędzy cylindrami. Ale jeśli ten manometr był w miarę solidny a adapter nie za duży to 22 to słaby wynik.
-
E61 zmiana nivo na sprężyny
A miałeś nie zwracać uwagi. Z e39 nie podejdą P&P. E39 ma nieco inaczej rozwiązane zawieszenie z tyłu. Wstawić się da ale z tego co wiem to uniesie się tył. A co do mojego wyznania to fakt , że fabryki nie lubię poprawiać. Są tanie zamienniki miechów dlatego nie widzę sensu rzeźbić .
-
E61 zmiana nivo na sprężyny
Nie zwracaj uwagi na moją odpowiedź...
-
E61 - Naprawa modułu diversity
Sprawny otwiera z około 15m. Walczyłem długo aż zmieniłem na używany który okazał się być sprawny.
-
e61 - Elektryka - problem ogólny
Poprawka temperaturowa jest brana pod uwagę a temperaturę mierzy klema IBS na akumulatorze , który jest daleko od silnika. Napięcie poniżej 14v nie jest niczym dziwnym. A do zatrzaśnięcia eepromów może dojść poniżej 11,5v bo trzeba mieć też na uwadze spadki napięcia na przewodach zasilających moduły . To może doprowadzić do tego , że napięcie zasilania jakiegoś modułu może spaść poniżej 10,5v a to już proszenie się o kłopoty. Do autora. Zacznij od sprawdzenia połączeń masy. Wiem , że jest ich dużo ale są ważne. Możesz też odpinać kolejno moduły . któryś może siać błędami po CAN. Niestety tu chyba wszystko lata po CAN...