Skocz do zawartości

dyzio255

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dyzio255

  1. Nie tylko wzmacniacz lub radio. Również MULF. Ale ja bym wzmaka podejrzewał .
  2. dyzio255 odpowiedział(a) na kerak71 temat w E60, E61
    Ja swoje e61 kupiłem od chłopaka który wcześniej miał passata. Powiedział mi szczerze , ze zwyczajnie go nie stać na utrzymanie BMW.
  3. Nie trzeba do tego żadnego kompa. Klasyczne zaciski Wciskasz tłoczek i po wszystkim.
  4. W tym roczniku ma zapewne elektronicznie.
  5. dyzio255 odpowiedział(a) na bogdan3010 temat w E60, E61
    Ja wziąłem zasilanie z przewodów lusterka. Tam jest 12v po zapłonie. Plusem tego jest to , że kamerka działa aż auto "uśnie" czyli jeszcze kilkanaście minut po zamknięciu. Pobór prądu przez kamerkę jest znikomy i na nic nie wpływa. Tym się nie trzeba przejmować.
  6. Najlepiej odłączyć wężyk od pompy vacum i zaślepić Wyjście z pompy. Jak dymienie się zmieni lub ustanie to wiadomo , że jest nieszczelność. Najczęściej to servo. Servo koroduje od strony grodzi przy mocowaniu. Robią się dziury na wylot. Pompa wtedy ciągle ma co zasysać a to co zasysa wpycha pod pokrywę zaworów. Sprawne servo nawet po tygodniu postoju trzyma podciśnienie i pierwsze naciśnięcie hamulca bez odpalonego silnika jest wspomagane. Słychać syknięcie. Pedał idzie miękko. Jeśli tego brak to w zasadzie pewne , że jest dziurawe. JA kilka używanych sprawdzałem i KAŻDE było skorodowane aż na wylot. Naprawa to już sprawa indywidualna. Ja naprawiłem sam przy okazji pomalowałem servo solidnym podkładem antykorozyjnym i mam z bani. Dodam , że naprawdę solidnie rozgrzany silnik lekko paruje z pod korka. Z bagnetu nie. Zimny nic a nic. A jak jest nieszczelność to zimny kopci zaraz od uruchomienia.
  7. No nie do końca to jest normalne. Trzeba koniecznie sprawdzić szczelność układu vacum. Najczęściej powodem jest servo.
  8. No akurat oponki nówki więc troszkę szkoda... Ale znajomy mówił , ze nawet 6stopni jeszcze nie tnie opon. Bardziej mi chodzi o precyzję prowadzenia. Jak do tej pory wydaje się być taka sama. Jedno co to kierownica znacznie lżej chodzi ale to może przez to , ze górne mocowania amortyzatorów też zmienione.
  9. Nie mam bo znajomy robił mi to , że tak powiem po godzinach . Luzów w górnych mocowaniach jest od cholery. Otwory są podłużne fabrycznie. Zresztą do wymiany odkręca się dwa wahacze od sanek. Ich tuleje nie są też spasowane na śrubach na sztywno. Minimalne luzy tam są i może być skręcone minimalnie inaczej. W zasadzie to tylko jeden stopień na minus więc drgnięcie. Starałem się skręcić tak jak było.
  10. On bardzo niedawno robił mi pełną geometrię. Teraz tylko zmieniłem amortyzatory i tak uznał , że -1 można od biedy zostawić. Ale sam nie wiem.
  11. Witajcie. Zmieniłem właśnie amortyzatory z przodu auta. Oryginały wytrzymały 280 000km. Zmieniłem też gumy stabilizatora. Reszta nie ma luzów. Podjechałem do znajomego diagnosty na sprawdzenie zbieżności po tym zabiegu. Wyszła minus 1. On powiedział , ze to można olać ale jakoś nie wydaje mi się żeby to było prawidłowe. Powinno być zero lub minimalnie na plus. Jak myślicie? Korygować? Auto prowadzi się dobrze. Kierownica prosto.
  12. dyzio255 odpowiedział(a) na luuk81 temat w E60, E61
    Moja 530D 218KM. Automat. 275000km. Różnica ogromna. zresztą już dużo o tym było więc nic więcej dodawać nie trzeba.
  13. dyzio255 odpowiedział(a) na luuk81 temat w E60, E61
    No ja wywaliłem zaślepki i na bank juz ich nie zamontuję. Po powrocie do kolektora z klapkami w automacie różnica jest ogromna i nie jest to " LOKOWANIE PRODUKTU " Jak ktoś chce to mu zaślepki mogę oddać.
  14. Problem rozwiązany. Dwie godzinki roboty i działa prawidłowo.
  15. dyzio255 odpowiedział(a) na luuk81 temat w E60, E61
    Aluminiowe też nie ciekną. Podstawa to dobrej klasy oringi.
  16. Czy ja wiem... Więcej dłubania i większy koszt. W zamian niewiele różnic. A to kodowanie to zmiana oprogramowania czy tylko zakodowanie pod wyposażenie auta NCSem?
  17. Witajcie. Wychodzi na to , że muszę zmienić radio bo są problemy z zapamiętywaniem Danych ze zmieniarki gps i mulfa. Moje radio to M-ASK z navi o numerach 65126955347 Pytanie . Czy radio na wymianę musi mieć te same numery czy każde M-ASK z navi podejdzie? Pytam bo ofert radia z numerem jak u mnie jest w zasadzie zero. A może ktoś ma na sprzedanie?
  18. Witajcie. Wychodzi na to , że muszę zmienić radio bo są problemy z zapamiętywaniem Danych ze zmieniarki gps i mulfa. Moje radio to M-ASK z navi o numerach 65126955347 Pytanie . Czy radio na wymianę musi mieć te same numery czy każde M-ASK z navi podejdzie? Pytam bo ofert radia z numerem jak u mnie jest w zasadzie zero. A może ktoś ma na sprzedanie?
  19. dyzio255 odpowiedział(a) na dsvidoff temat w E60, E61
    Popatrz na to chwilę dłużej to zrozumiesz.
  20. No to głośnik w desce nie gra bo go tam nie masz. Końcówka jest w radiu. Głośnik w drzwiach i pod fotelem to ten sam obwód.
  21. dyzio255 odpowiedział(a) na bogdan3010 temat w E60, E61
    W twoim aucie do niczego.
  22. dyzio255 odpowiedział(a) na dsvidoff temat w E60, E61
    Odwrotnie.
  23. A jaka to wersja nagłośnienia? Logic7?
  24. Sprawdzałeś błędy każdej satelity czy tylko główny moduł airbag? Może zegary mają awarię?
  25. A w którym to module siedzi?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.