Treść opublikowana przez BaX
-
3XX "Bubel z logo BMW"
Tu na forum tylko dizlowcy wyliczają ile "oszczędzają/zarabiają" na jeździe na ropie zamiast benzynie. :lol:
-
3XX "Bubel z logo BMW"
:mad2: :mad2: :duh: :duh: :mad2: :shock: Nie wiedziałem że istnieją ludzie z poglądami takimi jak autor tego postu :mad2: :mad2: :duh: "Nie wiedziałem", że istnieją ludzie których przerasta zrozumienie prostego pisma obrazkowego. Tu może kolega poczytać, http://pl.wikipedia.org/wiki/Emotikon przyda się na przyszłość. Po co się od razu tak spinać. HINT: STARY TO BYŁ ŻART dlatego na końcu było ;) I raczej nie jest to w tym wypadku mój pogląd.
-
Pompa wspomagania - którą kupić?
W moim poście masz adres sklepu, dobiorą po VIN prawidłową.
-
Pompa wspomagania - którą kupić?
Jaki masz VIN, zresztą jak masz wymontowaną pompę to zobacz jaka masz i tyle. Może już ktoś coś kombinował i zmienił pompę.
-
Pompa wspomagania - którą kupić?
Ja podałem cenę za oryginał identyczny z tym jaki montuje BMW, 200-400zł kosztują chińskie zamienniki i jak zapytasz kogoś kto regeneruje hydraulikę powie Ci że lepiej zregenerować używkę albo kupić używkę niż kupić nową chińszczyznę. Z tym, że LF-20 się nie regeneruje bo tam się zrywa wałek i jest pozamiatane. Oczywiście ktoś powie, że dają gwarancję na nową chińszczyznę, dla mnie było to bez znaczenia, koszty ewentualnej ponownej wymiany i czas reklamacji kiedy auto stoi są wyższe.
-
Pompa wspomagania - którą kupić?
Możliwe, że nawet ja podawałem taką cenę ale chyba netto, kupiłem na czescidobmw.pl i to było najtaniej jak szukałem wtedy. Ceny rzędu 1600zł to sobie daruj bo mnie zeszli przez telefon z 1600 na 1200zł w hurtowni u nas jednej z większych na południu bez targowania. Z tym, że jeżeli chodzi o mnie to mam pompę LUK-a LF-20 i taka kosztowała mnie dokładnie z wysyłka 920zł brutto /są dwa rodzaje pomp i nie pasują zamiennie bez wymiany węży/
-
3XX "Bubel z logo BMW"
Ale tam celowo było ;), ludzie wiecej luzu, po co się tak napinać od razu. :? Jak miałem 1.6 E36 to też po mnie jechali kiedy tylko mogli. :mrgreen:
-
3XX "Bubel z logo BMW"
Hehehe, 2.0 diesel, ktoś kupuje takie auta w ogóle? ;) Rozumiem benzyna droga więc ekonomicznie diesel tańszy ale żeby kupować najmniejszego diesla? :mrgreen: Ale poczyta taki właściciel paska w dieslu czy jakiegoś gofla i ma radochy. :norty:
-
BMW E46 M3 SMG WARSZAWA 2002 WBSBL91050JP82463
BaX odpowiedział(a) na zizi85rk temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBiorąc pod uwagę cenę to tanio, pytanie jaki jest stan techniczny bo te poprawki lakiernicze to pierdoły.
-
Skórzane elementy wnętrza M-style za FREE!
Nitki w przeszyciach są ok, ale to co pokazałeś na zdjęciu to wali wiochą, że aż żal. :duh: Za darmo bym tego nie wziął.
-
[E46] Xenon - rozproszone światło
W lampie jest taki dinks który można przekręcić i podnieść lub opuścić przesłonę, być może to jest przekręcone w niewłaściwą pozycję.
-
[E46] Xenon - rozproszone światło
Zamień żarówke lewo/prawo od razu będziesz wiedział czy to wina lampy czy palnika. Sprawa prosta jak szprycha w rowerze.
-
Zmieniarka Popsuta
Na początek 'piznąć' z wyczuciem ręką w zmieniarkę. Raz też mi się tak zwiesiła i to pomogło ale już miałem panikę w oczach. Kolejny etap to wymontowanie i rozebranie. Aaa i popraw temat zanim mod Cie namierzy ;)
-
330i gdzie szukać nr vin na karoserii?
TIS zawiera takie, kiedyś zrobiłem taki wydruk dla E36, widziałem to też dawno temu na forum wstawione. Takich miejsc jest KILKANAŚCIE w aucie, do wielu nie ma dostępu bez rozbierania tapicerki np. podłogi.
-
318i Montaż czujnika parkowania tył, ktoś to robił?
Właśnie nie ma instalacji, trzeba ciągnąc przez całe auto pod deskę i wpinać w kostki. Dlatego interesuje mnie ta którą kupił fra65 bo wygląda na kompletną chyba że instalacja za 150zł przewidywała dosztukowanie brakujących kawałków. ;) fra65: jeszcze jedno, jak wrzucasz wsteczny i masz włączone radio/cd etc. wycisza ci automatycznie?
-
318i Montaż czujnika parkowania tył, ktoś to robił?
Tu już nawet nie chodzi o cenę ale o kompletność instalacji, większość tnie przewód główny jak ten z tego linka co podałem. Za taką kompletną instalkę nawet jak cena będzie trochę wyższa warto w/g mnie zapłacić. Gdzie Ci to zainstalowali za 150zł bo to też jakaś super promocja? ;) Kupowałeś przez allegro? po telefonie nie znajduje mi użytkownika :( hmm znalazło w google roza356 z wrocka, aukcji to on nie ma za wiele, za to ma na fotkach jakies e46 z pdc :D
-
318i Montaż czujnika parkowania tył, ktoś to robił?
Chyba w dziale zrób to sam jest podany przykład wstawienia nieoryginalnego zestawu konkretnej firmy który pasuje do oryginalnych otworów w zderzakach E46. Pamiętam, że centralka tego zestawu chyba była niebieska, chyba valeo. Kiedyś już padło pytanie czy da się jakoś zaadaptować oryginalną instalację i uruchamiać ją np. ze światła cofania jak w tych uniwersalnych ale nie padła odpowiedź. Na tej aukcji koleś twierdzi że +/- i 'multimedja' ;) trzeba podłączyć. http://allegro.pl/bmw-e39-e38-e46-zestaw-pdc-do-montarzu-orginal-bmw-i1708685875.html fra65: jak jest uruchamiana ta instalacja, za 150zł chyba nie ciągnęli wiązki przez całe auto??
-
318i Montaż czujnika parkowania tył, ktoś to robił?
Możesz rozwinąć swoją myśl? Oryginał zgodnie z manualem wymaga rozebrania kawałka auta żeby przeciągnąć wiązkę z bagażnika do przodu? Gdzie kupiłeś taki 'gotowy zestaw'? 340zł za komplet to okazja. :mrgreen:
-
330Ci 00r gaśnie przy wysprzęglaniu
Z Twojego opisu wynika, że przy większym obciążeniu na wolnych obrotach auto się dusi, o ile czujniki na wałkach miałeś oryginalne to jedyne co myślę to albo pompa wody, wspomaganie dogorywa i nie ma siły uciągnąć wtedy nie będzie błędów albo coś z odmą etc. Ja miałem tak że dusiło go przy ruszaniu i na ciepłym ciężko palił jak padł mi czujnik wałka wydechowy ale po wymianie na oryginał wszystko chodzi brzytwa.
-
328i problem z "burning fail"
U mnie problem z czujnikiem nie powodował żadnych innych, wymieniałem go jakiś czas temu, teraz mam problem z tym po drugiej stronie i też nie ma innych błędów. Wszędzie spotykam się z opiniami, że zamienniki działają wadliwie więc weź to pod uwagę przy zakupie, oryginał kosztuje 360~400zł ale na 100% będzie działał.
-
318i Wariuje komputer,liczniki,zegary,palą się kontrolki e46
Kontrolki trakcji, spalania i prędkościomierz to lewy tylny czujnik ABS, reszta - objawy podobne do braku masy na jakiejś kostce, ja miałem tak w E36, że pewnego razu auto zaczęło żyć po swojemu, oświetlenie wnętrza robiło dyskotekę, szyby się domykały i otwierały itd, itp. Prawdopodobnie przyczyna leżała w złym styku w tylnej lampie, odłączyłem obie kostki i auto przestało świrować, podłączyłem i wszystko zaczęło działać jak powinno. Parę tygodni wcześniej demontowałem lampy i widać coś się źle poskładało.
-
323 Ci problem z falowaniem obrotów
Błędy masz na obu czujnikach wałka więc jak wymieniłeś jeden mogło to nic nie zmienić, oprócz tego na każdym cylindrze problemy z odpalaniem. Czy to świece, czy cewki, czy jeszcze coś innego nie podejmę się zgadywać.
-
323i bierze opony na tyle od wewnetrznej strony
Jaka szerokość opon z tylu, czy była ustawiana geometria na zatankowanym aucie i obciążonym tyle czy nie, jakie masz ciśnienie w oponach i jakie było przy ustawianiu??? To są decydujące elementy przy ustawianiu tyłu, oczywiście nie może być luzu na zawieszeniu bo nic nie ustawisz. Dodatkowo jeżeli masz np. na zimę węższe opony niż na lato albo felgi z innym ET, a ustawiałeś na zimówkach to prawdopodobnie właśnie letnie będzie ciąć od środka.
-
320i - Stuknięcie i szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki
To podobno da się wyeliminować wywalając zwężke która jest wsadzona pomiędzy gumowy wężyk, a metalową rurkę wysprzęgnika. /DCV, CDV czy jakoś podobnie to się zwie :D / Na tym diagramie http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=21_0094&hg=21&fg=10 - '15'
-
320d - rozklejona lampa tylna
Tylko niech ci nie przyjdzie do głowy kleić tego klejami typu kropelka i pochodne, one rozpuszczają plastik i zmatowią to co przeźroczyste!!!