Skocz do zawartości

BaX

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BaX

  1. BaX odpowiedział(a) na Unkas temat w E46
    Tu na forum tylko dizlowcy wyliczają ile "oszczędzają/zarabiają" na jeździe na ropie zamiast benzynie. :lol:
  2. BaX odpowiedział(a) na Unkas temat w E46
    :mad2: :mad2: :duh: :duh: :mad2: :shock: Nie wiedziałem że istnieją ludzie z poglądami takimi jak autor tego postu :mad2: :mad2: :duh: "Nie wiedziałem", że istnieją ludzie których przerasta zrozumienie prostego pisma obrazkowego. Tu może kolega poczytać, http://pl.wikipedia.org/wiki/Emotikon przyda się na przyszłość. Po co się od razu tak spinać. HINT: STARY TO BYŁ ŻART dlatego na końcu było ;) I raczej nie jest to w tym wypadku mój pogląd.
  3. W moim poście masz adres sklepu, dobiorą po VIN prawidłową.
  4. Jaki masz VIN, zresztą jak masz wymontowaną pompę to zobacz jaka masz i tyle. Może już ktoś coś kombinował i zmienił pompę.
  5. Ja podałem cenę za oryginał identyczny z tym jaki montuje BMW, 200-400zł kosztują chińskie zamienniki i jak zapytasz kogoś kto regeneruje hydraulikę powie Ci że lepiej zregenerować używkę albo kupić używkę niż kupić nową chińszczyznę. Z tym, że LF-20 się nie regeneruje bo tam się zrywa wałek i jest pozamiatane. Oczywiście ktoś powie, że dają gwarancję na nową chińszczyznę, dla mnie było to bez znaczenia, koszty ewentualnej ponownej wymiany i czas reklamacji kiedy auto stoi są wyższe.
  6. Możliwe, że nawet ja podawałem taką cenę ale chyba netto, kupiłem na czescidobmw.pl i to było najtaniej jak szukałem wtedy. Ceny rzędu 1600zł to sobie daruj bo mnie zeszli przez telefon z 1600 na 1200zł w hurtowni u nas jednej z większych na południu bez targowania. Z tym, że jeżeli chodzi o mnie to mam pompę LUK-a LF-20 i taka kosztowała mnie dokładnie z wysyłka 920zł brutto /są dwa rodzaje pomp i nie pasują zamiennie bez wymiany węży/
  7. BaX odpowiedział(a) na Unkas temat w E46
    Ale tam celowo było ;), ludzie wiecej luzu, po co się tak napinać od razu. :? Jak miałem 1.6 E36 to też po mnie jechali kiedy tylko mogli. :mrgreen:
  8. BaX odpowiedział(a) na Unkas temat w E46
    Hehehe, 2.0 diesel, ktoś kupuje takie auta w ogóle? ;) Rozumiem benzyna droga więc ekonomicznie diesel tańszy ale żeby kupować najmniejszego diesla? :mrgreen: Ale poczyta taki właściciel paska w dieslu czy jakiegoś gofla i ma radochy. :norty:
  9. Biorąc pod uwagę cenę to tanio, pytanie jaki jest stan techniczny bo te poprawki lakiernicze to pierdoły.
  10. Nitki w przeszyciach są ok, ale to co pokazałeś na zdjęciu to wali wiochą, że aż żal. :duh: Za darmo bym tego nie wziął.
  11. BaX odpowiedział(a) na soolek temat w E46
    W lampie jest taki dinks który można przekręcić i podnieść lub opuścić przesłonę, być może to jest przekręcone w niewłaściwą pozycję.
  12. BaX odpowiedział(a) na soolek temat w E46
    Zamień żarówke lewo/prawo od razu będziesz wiedział czy to wina lampy czy palnika. Sprawa prosta jak szprycha w rowerze.
  13. BaX odpowiedział(a) na krzysiu2 temat w E46
    Na początek 'piznąć' z wyczuciem ręką w zmieniarkę. Raz też mi się tak zwiesiła i to pomogło ale już miałem panikę w oczach. Kolejny etap to wymontowanie i rozebranie. Aaa i popraw temat zanim mod Cie namierzy ;)
  14. TIS zawiera takie, kiedyś zrobiłem taki wydruk dla E36, widziałem to też dawno temu na forum wstawione. Takich miejsc jest KILKANAŚCIE w aucie, do wielu nie ma dostępu bez rozbierania tapicerki np. podłogi.
  15. Właśnie nie ma instalacji, trzeba ciągnąc przez całe auto pod deskę i wpinać w kostki. Dlatego interesuje mnie ta którą kupił fra65 bo wygląda na kompletną chyba że instalacja za 150zł przewidywała dosztukowanie brakujących kawałków. ;) fra65: jeszcze jedno, jak wrzucasz wsteczny i masz włączone radio/cd etc. wycisza ci automatycznie?
  16. Tu już nawet nie chodzi o cenę ale o kompletność instalacji, większość tnie przewód główny jak ten z tego linka co podałem. Za taką kompletną instalkę nawet jak cena będzie trochę wyższa warto w/g mnie zapłacić. Gdzie Ci to zainstalowali za 150zł bo to też jakaś super promocja? ;) Kupowałeś przez allegro? po telefonie nie znajduje mi użytkownika :( hmm znalazło w google roza356 z wrocka, aukcji to on nie ma za wiele, za to ma na fotkach jakies e46 z pdc :D
  17. Chyba w dziale zrób to sam jest podany przykład wstawienia nieoryginalnego zestawu konkretnej firmy który pasuje do oryginalnych otworów w zderzakach E46. Pamiętam, że centralka tego zestawu chyba była niebieska, chyba valeo. Kiedyś już padło pytanie czy da się jakoś zaadaptować oryginalną instalację i uruchamiać ją np. ze światła cofania jak w tych uniwersalnych ale nie padła odpowiedź. Na tej aukcji koleś twierdzi że +/- i 'multimedja' ;) trzeba podłączyć. http://allegro.pl/bmw-e39-e38-e46-zestaw-pdc-do-montarzu-orginal-bmw-i1708685875.html fra65: jak jest uruchamiana ta instalacja, za 150zł chyba nie ciągnęli wiązki przez całe auto??
  18. Możesz rozwinąć swoją myśl? Oryginał zgodnie z manualem wymaga rozebrania kawałka auta żeby przeciągnąć wiązkę z bagażnika do przodu? Gdzie kupiłeś taki 'gotowy zestaw'? 340zł za komplet to okazja. :mrgreen:
  19. Z Twojego opisu wynika, że przy większym obciążeniu na wolnych obrotach auto się dusi, o ile czujniki na wałkach miałeś oryginalne to jedyne co myślę to albo pompa wody, wspomaganie dogorywa i nie ma siły uciągnąć wtedy nie będzie błędów albo coś z odmą etc. Ja miałem tak że dusiło go przy ruszaniu i na ciepłym ciężko palił jak padł mi czujnik wałka wydechowy ale po wymianie na oryginał wszystko chodzi brzytwa.
  20. BaX odpowiedział(a) na manolo temat w E46
    U mnie problem z czujnikiem nie powodował żadnych innych, wymieniałem go jakiś czas temu, teraz mam problem z tym po drugiej stronie i też nie ma innych błędów. Wszędzie spotykam się z opiniami, że zamienniki działają wadliwie więc weź to pod uwagę przy zakupie, oryginał kosztuje 360~400zł ale na 100% będzie działał.
  21. Kontrolki trakcji, spalania i prędkościomierz to lewy tylny czujnik ABS, reszta - objawy podobne do braku masy na jakiejś kostce, ja miałem tak w E36, że pewnego razu auto zaczęło żyć po swojemu, oświetlenie wnętrza robiło dyskotekę, szyby się domykały i otwierały itd, itp. Prawdopodobnie przyczyna leżała w złym styku w tylnej lampie, odłączyłem obie kostki i auto przestało świrować, podłączyłem i wszystko zaczęło działać jak powinno. Parę tygodni wcześniej demontowałem lampy i widać coś się źle poskładało.
  22. BaX odpowiedział(a) na Dawid20 temat w E46
    Błędy masz na obu czujnikach wałka więc jak wymieniłeś jeden mogło to nic nie zmienić, oprócz tego na każdym cylindrze problemy z odpalaniem. Czy to świece, czy cewki, czy jeszcze coś innego nie podejmę się zgadywać.
  23. Jaka szerokość opon z tylu, czy była ustawiana geometria na zatankowanym aucie i obciążonym tyle czy nie, jakie masz ciśnienie w oponach i jakie było przy ustawianiu??? To są decydujące elementy przy ustawianiu tyłu, oczywiście nie może być luzu na zawieszeniu bo nic nie ustawisz. Dodatkowo jeżeli masz np. na zimę węższe opony niż na lato albo felgi z innym ET, a ustawiałeś na zimówkach to prawdopodobnie właśnie letnie będzie ciąć od środka.
  24. To podobno da się wyeliminować wywalając zwężke która jest wsadzona pomiędzy gumowy wężyk, a metalową rurkę wysprzęgnika. /DCV, CDV czy jakoś podobnie to się zwie :D / Na tym diagramie http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=21_0094&hg=21&fg=10 - '15'
  25. BaX odpowiedział(a) na silbergrau temat w E46
    Tylko niech ci nie przyjdzie do głowy kleić tego klejami typu kropelka i pochodne, one rozpuszczają plastik i zmatowią to co przeźroczyste!!!

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.