Treść opublikowana przez BaX
-
330Ci wymiana płynu hamulcowego
Standardowo stosują metodę grawitacyjno-odsysaniową, na zbiorniczku montują butle z nowym płynem i po kolei zasysają na każdym kole przez odpowietrznik stary płyn. Tak robili mi kiedyś w E36, teraz nie zrobili mi wymiany bo podobno trzeba jakiejś pompy. :? Dlatego pytanie bo zgłupiałem. A płyn, płynem to swoja drogą.
-
330Ci wymiana płynu hamulcowego
Witam. Czy do wymiany płynu hamulcowego przy układach ASC, DSC potrzeba jakiś specjalnych narzędzi w stylu pompa etc.? Takie info usłyszałem ostatnio od mechanika jak go pytałem o wymianę płynu u siebie. /że ATE zaleca specjalny płyn do układów z DSC to gdzieś już tam słyszałem/ Pozdro.
-
320i czy Alfa Romeo 156 2.0 JTS, nie bijcie!
Adminie zamknij ten temat zanim się zacznie. U nasz wszystkie auta są sprawne technicznie, bo przecież przegląd mają ważny. :lol:
-
330Ci Żółta kontrolka po wymianie czujnika i oleju
Kupiłem używkę wyjętą z miski przy mnie, data prod 2002 rok ale tylko dlatego, że nie miałem pewności czy to na 100% wina czujnika więc kupując za ponad 400 nowy w ASO mógł bym zostać z dwoma. :( Z handlarzem miałem układ, że jak po mojemu nie działa to mogę go zwrócić. Test sprawności czujnika jako takiej przed całą operacją wymiany przeprowadziłem topiąc go w butelce z olejem do góry nogami i sprawdzając po odpaleniu auta czy nie wyrzuci błędów i nie zapali kontrolek. Było ok więc zrobiłem wymianę. Koszt używki 150zł co jest przynajmniej o 50zł za dużo względem cen allegro ale odpadła mi przesyłka i ewentualna przeprawa przy odsyłaniu ze zwrotem kasy jak by okazał się zepsuty. Ten był na miejscu. Na razie w końcu /odpukać/ problem rozwiązałem i mam nadzieje, że będzie spokój. Pozostała wymiana /oby nie i tylko sobie ubzdurałem robotę :mrgreen: /uszczelki pod modułem olejowym bo zauważyłem, że po krawędzi styku klei się kurz, a to oznaka że coś tam się poci i już mi zabiło kolejnego klina. Może czas zacząć palić fajkę albo chodzić na ryby, dużo mniej stresujące hobby. :duh: Przy okazji, czy znowu czeka mnie spuszczanie oleju żeby wymienić uszczelkę '6' http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=11_2201&hg=11&fg=30 bo jak tak to mam to w nosie. Nic nie cieknie tylko jest przybrudzone. :mrgreen: Pozdro.
-
330Ci Żółta kontrolka po wymianie czujnika i oleju
Po dzisiejsze "trasie" do firmy myślę, że mogę to napisać. Czujnik Myle nie działał prawidłowo, nie wiem czy to wina tej sztuki czy to wina ogólnie zamienników ale polecam to brać pod uwagę przy ewentualnej wymianie. Zabawa w zlewanie oleju, filtrowanie i zalewnie ponowne nie jest fajna.
-
330Ci Żółta kontrolka po wymianie czujnika i oleju
Na tą chwile stwierdzić mogę jedynie tyle, że polecany jako działający zamiennik czujnik myle okazał się nie działać prawidłowo u mnie. Nie wiem czy to wina czujnika tej konkretnie sztuki czy w ogóle wszystkich. Założyłem dziś oryginał używany i po przejechaniu 2x dłuższej trasy niż ta przy której występował błąd w zamienniku kontrolka nie zapaliła się. Żeby nie zapeszać póki co nie feruję wyroków ale jutro postaram się sprawdzić aby mieć pewność na 100%
-
320D 136KM Błędne wskazania wskaźnika paliwa.
Zalej paliwo do pełna, zbiornik ma dwie pompy i dwa pływaki, może jeden się zawiesił, może zapowietrzył i system nie wyrównuje poziomów w połówkach, może mechanicy nie podłączyli kabli do jednej połówki pod siedzeniem o ile tam grzebali. Przed zatankowaniem do pełna proponuje wyjeździć maksymalnie to co masz. I jeszcze jedno w sumie, wskazówka pokazuje więcej niż jest czy mniej niż jest? ;) Bo jeżeli do wymiany pompy musieli spuścić paliwo ze zbiornika to system potrzebuje trochę czasu zanim się skalibruje. Ja miałem nawet tak, że rano po odpaleniu auta paliwa 'przybywało' :mrgreen: , system przelewał z jednej strony na drugą gdzie jest czujnik poziomu. Po paru tankowaniach się uspokoiło.
-
318d - wyjęcie pokrywy airbaga pasażera
NOP. ;) Tylko ten jeden jest jednorazowy, jak wypala poducha to on się po prostu zrywa. Kosztuje ~2zł w ASO.
-
320d - problem z częściami
realoem.com, podajesz numer vin i masz wszystko co potrzebujesz, tu http://www.boxer-parts.eu/miniKoszyk.php wstukujesz numery części i masz aktualne ceny w ASO.
-
318d - wyjęcie pokrywy airbaga pasażera
Pewnie jednej najważniejszej nie ma, po prawej stronie pokrywy /nad nawiewem, przy słupku/ jest jednorazówka spinka plastikowa którą jak będziesz ciągnął pokrywę na siłę zerwiesz. Da się ją wyjąć na dwa sposoby, albo demontując nawiew i wypychając do góry ale wtedy musisz zdjąć listwę i odkręcić dwa wkręty albo po podniesieniu pokrywy parę cm, zabawa w jej wyjęcie. Spinka jest ze 3 cm wpuszczona w deskę. http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=51_3237&hg=51&fg=30 poz. 2 z tym, że ona jest po prawej, a nie jak tu wskazuje obrazek z lewej.
-
330Ci Żółta kontrolka po wymianie czujnika i oleju
Gdybym miał pewność, że to rozwiązanie problemu pewnie bym na to poszedł ale nie bardzo uśmiecha mi się zostać z czujnikiem i świecącą kontrolką jak to nie zadziała. Myle czujnika nie mogę oddać jedynie reklamować tylko w dziurę po wymontowanym musiał bym chyba wsadzić sobie palec albo postawić auto na klocki na 14 dni bo tyle to może trwać w/g sprzedawcy. Olej w sumie w najgorszym przypadku mógł bym przepuścić po zlaniu drugi raz w silnik bo ma przejechane ze 100km, jest jeszcze opcja dla testu wsadzenia sprawnej oryginalnej używki. Jak kontrolka nie zapali tzn. że czujnik 'zamiennik' nie dał rady i trzeba go reklamować, a brać oryginał. Tylko jaka jest szansa wyrwać sprawną w 100% używkę? :?
-
330Ci Żółta kontrolka po wymianie czujnika i oleju
Witam. Tematów było bez liku, przekopałem się przez weekend przez większość ale nic konkretnego w nich nie ma. Jak u większości w E46 jakiś czas temu padł u mnie czujnik w misce od poziomu oleju i zapalała się kontrolka po odpaleniu auta. Przy najbliższej wymianie oleju miałem zamiar wymienić czujnik co też zrobiłem w zeszłym tygodniu. Nowy czujnik Meyle polecony przez czescidobmw.pl jako działający zamienik, nowy olej VR1 5w50 Valvoline, filtr, tydzień wcześniej nowa uszczelka pod dekiel. I miało być pięknie, a :duh: w czasie jazdy po 4-5km od odpalenia zapala się żółta kontrolka i świeci do czasu aż zgaszę silnik i odpalę na nowo. Komputer nie pokazuje błędów, wcześniej był o uszkodzonym czujniku, poziom oleju mierzony 5 min po zgaszeniu to jakieś 3/4 poziomu, po nocy jest max. Co ciekawsze wydaje mi się, że nie ma znaczenia jak jadę ten dystans zanim zapali się kontrolka, czy spokojnie obroty pod 3.5k czy do czerwonego. Kontrolka się zapala i świeci, zatrzymam się i odpalę na nowo i nie świeci. Jak sprawdziłem olej zaraz po zatrzymaniu też był w połowie miarki. Wcześniej jeździłem na 5w40 MaxLife Valvoline. O co chodzi, w/g instr zapalanie się kontrolki w trakcie jazdy to informacja o niskim stanie oleju. U mnie jest dolane obecnie już max. Za lepki olej /w50/i nie zdąży spłynąć jak się nagrzeje? A może coś z tym zaworem http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=11_2868&hg=11&fg=30 części 12-16? Pozdro.
-
zdzieranie od wewnatrz tylnych opon
Przecież to proste, jak zmienisz miejsce przyłożenia lasera czujnika mocowanego na płaszczyźnie felgi to i zmienia się wyniki pomiarów, a więc i całej geometrii. Tak się dzieje np. wtedy jak np. w zimowe koła masz jednakowe, letnie różne - osadzenie felgi, szerokość opony. Już nie wspomne jak ktoś ma 'na lato' niestandardowe felgi z "parapetem" jak stół w gs-owskim barze. :mrgreen: I nie ma prawa zbierać opony jeżeli używasz przewidzianych przez producenta dla danego modelu pojazdu felg i opon nawet jeżeli to 245 rozmiar jak w przypadku felg m-pakietowych dla e46. A ustawiasz geometrie do opon i zawieszenia nie na odwrót dlatego nigdzie nie ma tych parametrów do wyboru. Ingerencja w zawieszenie /krótsze sprężyny. niestandardowe amory/ zawsze spowoduje wypaczenie ustawień, czasami do tego stopnia, że nie ma możliwości ustawienia zawieszenie w tolerancji. I jak najbardziej przy ustawianiu geometrii wprowadza się wielkość felgi.
-
zdzieranie od wewnatrz tylnych opon
Hmm, od zawsze tam gdzie koła są pochylone /\ względem podłoża? Im szersza podstawa w tym wypadku rozmiar opony tym większa/mniejsza powierzchnia styku koła z podłożem. Jak nie potrafisz tego ogarnąć zrób sobie prosty rysunek na kartce w kratkę. :mrgreen: Inaczej, jak ustawisz geometrie na jednej szerokości gumy, a zmienisz na inny rozmiar, przy okazji na felgę z innym ET, możesz mieć problem ze zbieraniem bieżnika. Pytanie pomocnicze, uważasz że wymiana felg na takie które mają inne ET i rozmiar opon nie ma wpływu na zmianę ustawień geometrii? No widzisz, podobno człowiek całe życie się uczy ;) Jak ktoś ma opony lato/zima różnego rozmiaru, a felgi o różnym ET wypadało by ustawiać 2x W TROSCE O STAN OPON!
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
To całkiem różne silniki, 3.0 zastąpił 2.8.
-
zdzieranie od wewnatrz tylnych opon
Ustawiasz geometrie przy zatankowanym aucie i na oponach o szerszym profilu jeżeli masz np. lato/zima różne. Zawieszenie oczywiście musisz mieć bez luzów bo inaczej to nie ma sensu no i oczywiście ciśnienie prawidłowe bo też będzie lipa. Ja miałem ustawione raz na węższych zimówkach /225/i niestety letnie /245/ mi przycinało. Dobrze, że to były opony i tak do kosza po sezonie, teraz mam ustawione na nowych 245 i nie ma problemów. Problem może powstać w zimie jak zacznę używać tych 225 bo może je zbierać ale zobaczymy. P.S. Zmień topic na prawidłowy ;)
-
330i płyta ochronna pod samochodem
To czy jest płyta czy rury zależy od belki pod silnikiem i rodzaju nadwozia/silnika. W 330Ci zawsze była płyta.
-
330i płyta ochronna pod samochodem
No jak nie ma jak jest :mrgreen: przynajmniej do lutego 2001 była. :norty: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=51_4456&hg=51&fg=75 Tu masz dla mojego VIN-u.
-
330i płyta ochronna pod samochodem
Dziwne bo w CI jest. Nawet wymieniałem ją ostatnio bo się od ciepła trochę zdeformowała i rogi jej obwisły :D
-
330d - Znaczek BMW
Ja kupiłem oryginał, nówke w Rybniku w sklepie za ~45-50zł. Koleś miał kilka szt do sprzedania, skąd nie wiem, wystawiał rachunki, sklep duży z warsztatem wulkanizacyjnym.
-
330d - Znaczek BMW
Te sie trzymią, za to te na felgach kapsle to masakra. Wprawdzie na masce mam wymieniony bo go podrapałem o drzwi podnoszone w garażu ale wygląda dobrze oprócz tej jednej rysy.
-
330d - Znaczek BMW
Trzeba jej było podać kontrargument czy ona by sobie kupiła kolczyki za 15zł z allegro. :lol:
-
Samopoziomowanie xenonów
To jest test systemu i ustawienie lamp do prawidłowego poziomu.
-
323i Złe prowadznie po wymianie zawieszenia.
Myśle, że odnośnie kierownicy /przekładni/ to musisz sprawdzić na takich samych kołach i ciśnieniu żeby określić czy lżej czy nie, albo .........kończy się pompa wspomagania.
-
[e46 320d] tarcze hamulcowe - drgania
Zacznij od wyważenia i dopompowania przednich kół, u mnie tak w sobotę załatwiłem problem drgań. U mnie prawdopodobnie nowe gumy się dotarły, a myślałem że nowe tarcze 'kopią'. Pozdro.