Treść opublikowana przez BaX
-
320i - Stuknięcie i szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki
Ja wymieniłem.....tuleje wózka i zniknęły. ;)
-
320i - Stuknięcie i szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki
Hmm, a to w takim wypadki nie pracuje całe zawieszenie z tyłu? Przecież jak zblokujesz koła hamulcem ręcznym to pracuje cały napęd, od wału po tuleje w zawieszeniu i stukać może dosłownie wszystko. Wejdź pod auto i niech ktoś wykona taką próbę o jakiej piszesz, zobaczysz jak pracują wahacze i wózek. :norty:
-
330i Wymiana łącznika stabilizatora
Pewnie około 15kkm , musiałbym sprawdzić kiedy wymieniałem amortyzatory z przodu bo robiłem jednocześnie i łączniki.
-
330i Wymiana łącznika stabilizatora
Też mam łączniki przednie z myle i na razie są ok ale nie polecam tylnych poduszek pod amortyzator które niby są poprawione bo mają stożkowe osadzenia i się 'nie wyrywają' :duh: Guzik prawda, u mnie oberwało obie jednakowo przez środek gumy +/- w jednakowym czasie.
-
330Ci Wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy
No właśnie 'sam naprawiam' nie ma opisanej tej operacji, a w sumie to chyba nic ekstremalnego bo to wymiana uszczelki pod deklem, nie głowicą.
-
330d poruszanie się po Wrocławiu
Jak we wrocku bywałem 2x w miesiącu to stawiałem auto na pl. grota na strzeżonym i robiłem sobie spacerek przez stare miasto ale faktycznie parę razy trafiłem w takie uliczki, że u mnie najgorsze drogi są 1000x lepsze. Rozwalali mnie za to kolesie którzy przy takiej jednej drodze zdaje się wzdłuż ogródków działkowych mijali korek ścieżkami rowerowymi tyle, że te ścieżki rowerowe od jezdni oddzielone są zieleńcem i chodnikiem. :duh:
-
330Ci Wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy
Nie wiem czy nietypowa ale nie jest przelotowa i zapewne ma inną twardość niż normalne nakrętki 'na wagę'. W dodatku o ile czytam dobrze ten diagram to samej nakrętki nie można kupić, można tylko w komplecie ale można osobno kupić 6 i 7. 5 - 8.87zl /komplet?/ 6 - 3.54zł 7 - 2.95zł 6+7 daje 6.49zł czyli na nakrętkę zostało by 2.38zł/szt co przy 11szt. nie robi już jakiejś kosmicznej kwoty jak i tak mam kupować 6 i 7. :? Dodatkowo te 4szt. wewnętrzne '8' wychodzi, że można kupić tylko jako kompletne po 9.10zł/szt.
-
330Ci Wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy
Cześć! Czy przy wymianie uszczelki '16' przewidziana też jest wymiana śrub czy nie ma sensu zapłacić za same śruby więcej niż za uszczelkę? ;) I jak ewentualnie zamawiać te śruby? Poz '5' to komplet tzn zawiera 6 i 7 czy trzeba zamawiać osobno 5+6+7? Rozumiem, że zewnętrznych śrub jest 11 i 4 wewnętrzne czyli w sumie 15 kompletów? Link: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=11_2172&hg=11&fg=15 Pozdro.
-
320Ci Demontaż progów plastikowych
Przy składaniu najpierw spinka na plastikowy próg i potem dopiero w otwór z tulejką w progu auta - nie na odwrót! Inaczej większośc spinek połamiesz. ;)
-
330Ci M Aerodynamics Package II i hak
Do coupe to chyba nikt nie przewidział haka. :mrgreen: I nie masz zaślepki :P
-
330i Kontrolka silnik i błędy
Nie tankowałeś gdzieś "w polu"?
-
320i - Stuknięcie i szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki
Czy to wyklucza poduszki wózka? Możesz mieć też rozwalone tuleje na wahaczach te pod progiem, stuka metal o metal ale to prosto zdiagnozować.
-
Car detailing - co i jak, porady
Dlatego trzeba potem jeszcza raz myc samochod po zabiegu z benzyną. Tylko po co skoro ten środek o którym mówi zent stosuje się dokładnie po to aby oczyścić powierzchnie ze wszystkiego co może zaszkodzić nowemu/staremu lakierowi, a że przy okazji również usuwa asfalt i inne śmieci to tylko dobrze o nim świadczy.
-
318ci 320ci Coupe-Awaryjne?
No tak, tyle że BMW trafiające do nas to nie tylko rynek niemiecki, ba nawet te trafiające z niemiec nie zawsze pochodza z niemiec. :norty:
-
318ci 320ci Coupe-Awaryjne?
No właśnie, statystyczny niemiec kalkuluje w taki sposób, jak ma bawić się w 'grubsze' wymiany w kilkuletnim samochodzie woli go sprzedać i kupić nowe/-sze. Bo wie, że jak zacznie mu się to sypać albo chciał by to zrobić nie będzie to 100 czy 200 euro /inne stawki za RBH, części etc./ Wygodniej sprzedać szczególnie jak go było stać na nowe E46, pewnie stać na nowe E90. A to że akurat nam się wydaje, że niemcy to nic nie robią tylko śmigają super swoimi autostradami to już jest inna urban-legend, tak jak by niemcy jeździli tylko po swoich drogach bo przecież mają zakaz wyjazdu po za granice. A auta zostawiają na parkingach przy autostradach po czym wsiadają w autobusy i jadą do centrum. :lol:
-
318ci 320ci Coupe-Awaryjne?
Taaa, tylko jaki wpływ na wcześniejszą eksploatację ma nowy właściciel? :duh: Jak w 10 letnim aucie wszystko w zawieszeniu jest oryginalne to auto jest jeżdżącym złomem co by ktoś sobie nie myślał i nie mówił. I obojętnie jaki to będzie miało przebieg czy 100kkm czy 350kkm, efektu starzenia elementów gumowych się nie zatrzyma. :nienie: Nie wspominając już o takich kwiatkach jak oryginalne filtry paliwa czy rolki napinaczy w autach mających po 200-300kkm. :duh:
-
318i Pierwszy samochód do 16tyś
Jak masz gdzieś blisko jakieś komisy pojedź i zobacz co tam stoi w okolicy tych 16kzł, nabierzesz trochę wyobrażenia w temacie zakupu E46. Bo na razie to jak rozmowa o rozpoznawaniu smaku po kolorze.
-
320i - Stuknięcie i szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki
U mnie wszelkie stuki i puknięcia przy wrzucaniu jedynki skończyły się po wymianie poduszek pod wózkiem, dodatkowo wymieniłem pod skrzynią i zostały mi pod silnikiem. Nowe leżą ale nie mam czasu na wymianę. Niech was nie zmylą dobrze wyglądające na oko tuleje, jak ktoś liczy na to, że guma pod autem wytrzyma 10 lat bez zmian swoich właściwości to się bardzo myli.
-
318ci 320ci Coupe-Awaryjne?
Jak podliczy koszty całości to pewnie 25kzł braknie ale 'duży' jest więc sam sobie pewnie da rade policzyć.
-
318i Pierwszy samochód do 16tyś
Za 16kzł to zafundujesz sobie "świnkę skarbonkę", chyba że należysz do tych którym sam znaczek na masce wystarcza, reszta może być byle jaka.
-
318ci 320ci Coupe-Awaryjne?
:norty: hmm, to co w takim wypadku mają powiedzieć użytkownicy audi i alfy? :lol:
-
Car detailing - co i jak, porady
Co by nie pisać o cardetalingu to mycie wnęk nadkoli uważam za nieporozumienie. :duh: A już jakieś dodatkowe "zabezpieczanie" plastikowych nadkoli to paranoja. Bo co ma to niby dać po za efektem 'nowości' do pierwszego deszczu albo wjechania w większą dziurę z błotem? OK, rozumiem płukanie po zimie z soli i innego syfu ale normalnie? To tak jak by umyć podeszwy w butach przed wyjściem z domu. :lol: Sens w tym widzę jedynie przy samochodach prezentacyjnych na jakieś targi albo wystawy.
-
Car detailing - co i jak, porady
No tak, tyle, że z opisu na opakowaniu tego cudownego środka valetpro pisze jak byk, że stężenie robocze to od 1:10-1:50, a nawet 1:400 :lol: przy 1:5 usuwa bez problemu robactwo z zderzaków itp, co jest jakąś mega bzdurą. :duh: To +/- 1:6-8 które z ręki rozrobiłem i narzuciłem jako śnieg na auto nie dało rady nawet z brudem po deszczu, taki zwykły kurz rozmazany przez deszcz po aucie. A piasek i grube paprochy przy płukaniu wstępnym to usunie myjka ciśnieniowa, do tego nie trzeba mega piany. Zobacze jak jutro auto będzie wyglądać, może efekt będzie widoczny w słoneczny dzień bo dzisiaj to wyglądało kiepawo, ot zwykłe mycie zwykłym szamponem, bo idento piane robie ze zwykłego szamponu po 6zł/litr. :mrgreen: Pewnie za zapach przy myciu się płaci 200% dodatkowo. :norty:
-
Car detailing - co i jak, porady
A ja tylko tyle powiem w temacie super środków do detalingu, aktywne piany do mycia auta to wielka porażka, tym to można proch z auta umyć, a nie MYĆ auto. Oprócz bajerancikej snow piany efekt żaden. 'Bezdotykowo' nie zmyje nawet śladów po deszczu. Ale za to super efekt dają środki do wykończenia środka auta, plastików, deski etc. i nie trzeba kupować opakować po 40-50zł, wystarczą 'próbki' po 10-15zł. Efekt jak na mój kompletnie nieprofesjonalny 'car detaling' powalający. :cool2:
-
Przyciemnianie szyb
:duh: Moje E36 dalej jeździ z folia, a na dzień dzisiejszy będzie z 10 latek jak była założona. Jak jej nie uszkodzisz mechanicznie to nic jej nie ma prawa się stać. /dobrej folii/ Jak bym miał co 2 lata zmieniać folie to bym w ogóle dał sobie z tym spokój, szkoda tego czasu na zlecanie tego komuś bo o robieniu tego samemu co dwa lata nawet bym nie pomyślał.