Skocz do zawartości

BaX

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BaX

  1. :duh: o matko, wiesz co to kropka, przecinek? BTW: temat ma DWA lata.
  2. A czy ja gdzieś napisałem albo nawet zasugerowałem, że kupowanie od handlarza jest dobrym pomysłem? Ja opisałem jak wygląda taki proceder.
  3. Ale tak sprzedaje 8/10 handlarzy, auta sprzedają tak jak je kupią i w takim stanie jak zostawił je poprzedni właściciel. Tych 2/10 podmieni co lepsze aby przyrobić dodatkowo. A ci co sprzedają auta powypadkowe braki uzupełniają częsciami z innych rozbitków, często częsciami które leżały w śniegu, deszczu miesiącami. Tu nie ma żadnej filozofii, to jest interes który ma przynosić dochód.
  4. Gdzieś czytałem, że wentylator w BMW nie ma "biegów" tylko prędkość jest regulowana płynnie i sterowana jest z 'komputera'. DIS-em można włączyć i wyłączy wentylator, sprawdza on wtedy pełen zakres obrotów. Można też obserwować temp. w silniku i na wyjściu płynu z chłodnicy. U mnie silnik utrzymywał temp ok 94 stopnie, temp na wyjściu zmieniała się od ~95 i spadała do 50-60 jak ruszył wentylator.
  5. Jak masz włączoną klime to chodzi cały czas, jak wyłączoną to wentylator właczy się jak temp na dolnym wężu osiągnie ~90 stopni. Najczęsciej ma to właśnie miejsce na postoju bo wtedy nie ma chłodzenia wywołanego powietrzem które wpada przez nerki na chłodnice.
  6. Już opanowałem temat, założyłem cały kompletny wentylator z obudową bo nie chciało mi się sprawdzać starego w taką pogode. Ten wygląda, że działa prawidłowo, starym będe się bawił na wiosne. A wymiana całości to 10 min. :cool2:
  7. BaX odpowiedział(a) na tudm temat w E46
    Hmm, na metry ta uszczelka czy jak? W coupe i tak to chyba nie przejdzie bo tam jakieś podgrzewanie jest czy coś. :?
  8. BaX odpowiedział(a) na Gradosek temat w E46
    I uważasz, że te Twoje porównania mają sens? Bo 'pokazałeś' po 10sek poszukiwań, że da się kupić e90 318D za taką kwotę? 3.0 to 3.0, w dodatku cabrio to cabrio i wybacz ale takie e90 318d to popierdółka przy E46 3.0 cabrio nawet jak by kosztowało tyle samo.
  9. BaX odpowiedział(a) na Gradosek temat w E46
    Taa, a te mile na liczniku widzisz? Zapewne ktoś je kupił w USA w takim stanie jak teraz na zdjęciach ;). 900zł naprawa? :lol: Jak bym był klientem na to auto to chętnie dał bym 2x więcej aby auto było zrobione bo obawiam się, że i 2kzł braknie. /o ile to na zderzaku przednim to to co mysle ;) / Malowanie boku /2 elementy + cieniowanie pozostałych dwóch/ w byle warsztacie to z 700-800zł.
  10. Witam. Pytanie jak w temaci bo już zgłupiałem. 1. Czy przy obecnych minusowych temp. jak wskazówke temp. macie w pionie, a wentylator elektryczny na chłodnicy się nie kręci to włączenie klimy powoduje u was załączenie wentylatora czy nie? 2. Sprawa druga, w sam naprawiam pisze, że czujnik włączający wentylator elektryczny /nie mam wisco/ znajduje się na dolnym lewym wężu chłodnicy i zmostkowanie pinów we wtyczce powoduje załączenie wentylatora. Prawda to? Pozdro. BTW: Od poniedziałku jeżdze z włączonym testem 7.0 profilaktycznie, temp. utrzymuje sie na 93-95stopni, wentylator się nie włacza. Nie wiem czy coś nawaliło czy jest za zimno żeby ruszył? :? pozdro.
  11. BaX odpowiedział(a) na Gradosek temat w E46
    Coś warte poliftowe coupe 3.0 zaczynają się od 50kzł, np. http://moto.allegro.pl/bmw-e46-330-coupe-m3-m-paket-m-pakiet-skora-navi-i1410629586.html /przyjmując, że stan jest jak w opisie/ Ty chcesz kupić poliftowe cabrio za 30kzł. To powodzenia. :lol: /chyba, że w ratach 50/50/
  12. BaX odpowiedział(a) na zent temat w E46
    Ile taki zestaw kosztuje w ASO? / rurki + odma? /
  13. Pas przedni w E36 był w oryginale malowany pod kolor nadwozia bo nie pamiętam? W E46 na pewno jest czarny zawsze. Uszkodzenia faktycznie 'drobne' ale chłodnica to w M3 pewnie będzie inna niż w reszcie E36, troche plastików pod maską też występuje tylko w M3. Pozdro.
  14. BaX odpowiedział(a) na dex88 temat w E46
    Same napinacze pasów nie wystrzelą bo to wystrzał poduszek aktywuje napinacze, do tego dochodzi jeszcze mata zajętości fotela. Więc albo nie masz poduszek albo napinacze wywalone były wcześniej.
  15. BaX odpowiedział(a) na hko3 temat w E46
    I bardzo dobrze że nie wystrzeliły poduszki bo i po co? :duh: To nie auto kalibru miejskiego toczydła gdzie zderzenie z koszem na śmieci aktywuje wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa. Troche pogięta maska i błotnik, a wy chcecie aby kierowca dostał w dziub poduszką? Zresztą niech sam zainteresowany się wypowie czy po całym zajściu odczuwał jakieś skutki uderzenia. Kiedyś żona w Seicento ruszając ze skrzyżowania została przytarta bokiem przez pasata który ściał sobie drogę skręcając, u niej wystrzeliła poduszka, trafiła na 10 dni do szpitala. Jej prędkość ~10km/h, skręcającego może ze 30-40km/h, jej auto nie było bardziej rozbite niż to ze zdjęcia /ale po stronie kierowcy/, pasat jedynie przetarty bok. Gdyby nie poduszka żona wysiadła by z auta bez szwanku.
  16. Opcja :search: , takie coś jest na forum. Rozwiązanie znajdziesz w dziale 'zrób to sam' w temacie "Wymiana przekaźników w module komfortu"
  17. Shell jest dla Ciebie wyznacznikiem jakości? Dla mnie nie, tak samo jak przereklamowany Castrol. A części kupuje z górnej pólki albo w ASO i tu widzisz jest prosty przykład, nawet na częściach można oszczędzać, i to bardzo dużo, zamiast SACHS-a, Lemfordera etc. można przecież kupić to samo za 1/2 ceny. A, że jakość nie ta? Większość ludzi ma to w nosie. Dla przeciętnego kierowcy liczy się tylko, że auto ma być sprawne, ma jeździć i być mozliwie najtańsze w eksploatacji. /dlatego biorą tanie części/
  18. BaX odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Ooo cóż za niefart, świat legł w gruzach, miało być tak pięknie, a tu 'swój' dieslowiec wszystko popsuł. :lol: Szacun Nurek za objawienie prawdy :cool2:
  19. BaX odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Ulica to nie tor, skończ już bo stajesz się nudny. GR ma w podpisie spalanie z ulicy nie toru. No właśnie dokładnie, dlatego kupując 3.0pb spalanie schodzi na bardzo daleki plan. To nie auto wyznacza mi granice mojej jazdy tylko ja jemu. Potrzebuje jechać to siadam i jadę. Dylematy czy mnie będzie stać czy nie na takie podejście rozważałem przed zakupem a nie po. Nie, ja mówię o faktach, faktach dotyczących mnie. Nie mam w obowiązku przejmować się problemami innych użytkowników tego czy innego auta, a tym bardziej ich problemami ze dużym czy małym spalaniem. Dla mnie możesz twierdzić, że przy waszym stylu jazdy wasze diesle spalą naparstek ON, a naszym benzyny cysternę. Powiedz mi co mnie to ma obchodzić, wasze gadanie, nie spowoduje, że moje auto będzie spalać 2x więcej niż obecnie. Dziękuje za uwagę, skończyłem polemikę z Tobą w tym temacie.
  20. BaX odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Dominik86: nie chce mi się już po raz kolejny wchodzić z Tobą w dyskusje, podałem Ci profil człowieka z forum który też jeździ 330Ci i tam jest jego spalanie, jeżeli uważasz, że jeździmy jak emeryci Twoja sprawa. Tyle, że nikt Cie nie upoważniał ani też nie prosił abyś oceniał czyjąś jazdę. Tak jak dla Ciebie nasza jazda jest emerycka, tak dla nas Twoja może być piracka. Pytanie tylko co z tymi wszystkimi którzy mają niższe średnie niż np. moja, a o ile pamiętam ze starego wątku to było takich baaardzo dużo. Oni to pewnie uliczne zombie.
  21. BaX odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Nie no dobra, dajmy sobie spokój. :lol: 45km/h w terenie zabudowanym, ze skrzyżowaniami, przejściami etc.etc. zresztą nie chce mi się tłumaczyć bo i tak Cie to przerasta.
  22. BaX odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Bo? Czy ja wóżka żebym wiedział co Wy tam macie za drogi? Napisałeś, że 160 jeździsz obwodnicą, niestety ja nie mam obwodnicy tylko zwykłą drogę w dodatku teoretycznie teren zabudowany więc, ta Twoja średnia przy mojej wypada blado. Szkoda czasu na dyskusje z Tobą. Równie dobrze mógł bym pisać o jeżdżeniu "zwykłą drogą" Cieszyn - Bielsko gdzie średnią zamykam na poziomie 80km/h. Ot dojazd do pracy.
  23. BaX odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Właśnie udowodniłeś, że wręcz bredzisz. Moje 45km/h w zabudowanym /ale nie takim jak Puławska albo podobne tylko zwykłe drogi/ to o wiele więcej jak większość jest w stanie wyjeździć u siebie w miastach swoją dynamiczną jazdą. Podyskutuj z TYM faktem. Właściwie nie masz z czym bo polegniesz. Dynamika jazdy dieslem to jak fatamorgana, średnie prędkości to pięknie obrazują.
  24. BaX odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Bo to mały pierdziel bez mocy, jak żona swoim c3 wracała za mną A4 to przy jej max +/-160km/h, jej auto 1.1(2) spaliło prawie 10 litrów, moje 9 litrów. Na co dzień jej auto pali na dojazdy do pracy 6/100, moje 10/100. Właśnie udowodniłeś, że wręcz bredzisz. Moje 45km/h w zabudowanym /ale nie takim jak Puławska albo podobne tylko zwykłe drogi/ to o wiele więcej jak większość jest w stanie wyjeździć u siebie w miastach swoją dynamiczną jazdą. TEN temat nie dotyczy spalania i problemów dieslowców ze spalaniem silników beznynowych. Jakoś nie widzę aby ktoś co ma beznyneę naskakiwał na dieslowców, że wszędzie zaniżają spalanie. :duh:
  25. BaX odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    obowiązują, ale spalanie nie jest takie dramatyczne. na BC średnią prędkość mam chyba 49km/h, ale nie kasowałem jej daaaawno już. skasuję i się podzielę za kilka dni :mrgreen: W takich warunkach jak obecnie? No problem, ja akurat skasowałem dwa dni temu, a zima z TVN24 dotarła do nas wczoraj, a nie dzisiaj jak 'miastowych'. Z racji tego, że od dwóch dni jest ciężko wyniki mogą być ciekawe :) Spalanie na dziś chyba było 12.4l/100

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.