Treść opublikowana przez jasiuq1
-
BMW F11 2010r jak otworzyć tylną klapę ?
No to chyba trzeba będzie tapicerkę z klapy zdjąć
-
BMW F11 2010r jak otworzyć tylną klapę ?
Możesz podłączyć się do kompa i zdiagnozować, albo spróbować zdjąć tapicerkę z klapy i szukać sznurka od tej rączki co jej nie masz. Na samym zamku też powinien być chyba jakiś cyngiel do otwierania. może wiązka się przetarła - co w kombikach zdarza się często.
-
BMW F11 2010r jak otworzyć tylną klapę ?
A ja znalazłem. Na stronie 39. Co prawda w moim samochodzie tej rączki nie było, ale sznureczek był w środku klapy pod tapicerką.
-
BMW F11 2010r jak otworzyć tylną klapę ?
Instrukcje masz 2 linijki nad tym postem :mad2:
-
BMW 528i problem z silnikiem
No i jeszcze uszkodzenia powstałe na serwisie! Tylko jak jakiś serwis padnie to będą nas po sądach ciągać :norty:
-
BMW 528i problem z silnikiem
Dokładnie! Ankietę musięliby wypełniać wyłącznie niezadowoleni i tacy, u których ASO usunęło usterkę bez żadnej wtopy. Czyli ... niezadowoleni :mrgreen: albo farciarze w czepku urodzeni :wink:
-
Facelifting BMW 5GT
Ja też! Chciałem podkreślić, że wyraźnie bardziej tył się buja. MMW - masz racje - opony mają znaczenie. Jednak w rozmiarach 20 i więcej cali to nie wiem czy aż takie duże. Chętnie przesiadłbym się na normalne ale spodkałem się z opiniami , że "będzie pływać". A runflaty BMW założyło, to nie mój kaprys- traktując więc samochód jako całość - porównanie jest na miejscu.
-
Problem ze zdzieraniem wewnętrznej strony opon 5gt 530d.
Nadmierne zużycie po brzegach może wynikać z za niskiego ciśnienia, w środku - z za wysokiego (raczej przy dużych odchyłkach). Ale zużycie opon nie zależy tylko od ciśnienia, ale przede wszystkim od geometrii. Warto sprawdzać okresowo bo po np. wjechaniu w dziurę może się zmienić - coś się troszkę skrzywi np. wahacz. Zawieszenie z czasem "siada" i to też wpływa na kąty. Fachowiec, który rozumie jak to działa to już inna para kaloszy. Czasem pomimo najnowocześniejszych i najnowszych urządzeń ustawiają fatalnie.
-
Facelifting BMW 5GT
Pamiętam jazdę w esie z airmaticiem i bujania nie pamiętam, no trochę na zakrętach wylatała, ale po przełączeniu na sport już było fajowo. Za to po dziurach, na których w E60 plomby wypadały, szła jak marzenie - jak po równej drodze. Testowałem też a6 na pneumatyce ( prawie już się zdecydowałem)i po dziurach też szła rewelacyjnie. Porównywałem na tym samym odcinku drogi z f10 na empakietowym zawiasie, no i swoją kobyłką no i bmw wypada bardzo bledziutko.
-
Facelifting BMW 5GT
To nie tak działa :nienie: Amortyzatory nie są aktywne - regulowane jest jedynie tłumienie w/g wybranego trybu jazdy. Aktywne są natomiast stabilizatory - nazywa się to dynamic drive - za poocą hydraulicznych siłowniczków są zwalczane przechyły poprzez skręcanie w odpowiednią stronę połówek stabilizatorów względem siebie. Fajnie to wygląda podczas kalibracji :norty: Układ działa dobrze i jest stosowany już od lat. Jeśli chodzi o komfort - wrażenie płynięcia, czy szybowania to sądzę, że całkowicie pneumatyczne zawieszenia (audi/mercedes) gwarantują lepsze doznania. Przynajmniej jak dla mnie. Comfort+ to jak już wspomniałeś tylko na równe drogi. Myślę, że pies jest pogrzebany w ustawieniu charakterystyki tylnego zawieszenia - wyraźnie z tym plusem tył się rozhuśtuje.
-
BMW 528i problem z silnikiem
tylko co ta pani od sernika musiałaby robić żeby mixera udobruchać :norty: ...no i całe tabuny niezadowolonych klientów Widzę Pemek, że masz obcykane wszystkie ASO w okolicy. To w którym w ostateczności zdecydowałbyś się na jakieś naprawy? Dajmy na to - gwarancyjne. Wracając do tematu - naprawa na goodwilla - normalna sprawa. Ale pozwala się wymigać BMW/ASO z dalszej odpowiedzialności - gwarancji nie uznali, ale naprawią więc klient odpuszcza i jeszcze dopłaci. No i mogą tuszować różne nieprawidłowości. Tylko ta kwota za montaż silnika bardziej przypomina koszt wytworzenia takiego silnika :mad2: Reasumując - anie Gazda, ani BMW Polska nie wyszli z tej sytuacji z twarzą. Wcale się koledze nie dziwię, że żegna się z taką marką w trybie natychmiastowym. Osobiście, ale chyba przy następnym dopiero samochodzie, pójdę w jego ślady i to wyłącznie ze względu na wyjątkową bezczelność serwisów autoryzowanych i BMW Polska przy okazji - chodzi oczywiście o sprawy gwarancyjne.
-
F10 550i xDrive 2012
Jeździj na nich aż będziesz odczuwał zużycie. Wiadomo - pierwsze problemy powinny na wodzie się pojawić. Dzisiaj trudno o dobre opony - No wiesz - w sensie nie wadliwe - okrągłe.
-
F10 i Iphone 5S
Bo trzeba mieć dwa telefony :mad2: Na iPhonie działają apsy, a na andrioidzie office :mrgreen: Na iPhonie działają smsy - losowo. Zdarza mi się, że jeden łyknie a za 5 minut następnego już nie. W pamięci nic nie zostaje - w przeciwieństwie do androida. Trzeba też w iPhonie ustawić powiadomienia na zablokowanym ekranie. Tutaj jest wątek na temat http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=108&t=217339
-
F10 550i xDrive 2012
Sądzę, że możesz spokojnie do 3mm śmigać. Oczywiście zakładając, że nie ma innych oznak zużycia - spękana guma na bokach, czy uszkodzeń. No chyba, że na mokrym już Cię "rzuca".
-
[F10/F11] Ciśnienie w oponach - letnie v zimowe.
Oczywiście masz racje Pe.te! A mnie się zdawało, że w tabelce są same xl-ki :mad2: Z tym azotem to kiedyś walczyłem i nie widziałem istotnych różnic. Znacznie lepiej było po wcześniejszym wytworzeniu próżni w oponie, ale mało kto ma odpowiednią wytwornice azotu z pompą próżniową.
-
[F10/F11] Ciśnienie w oponach - letnie v zimowe.
Niby przyjmuje się żeby na zimę dmuchać o dwie kreski więcej bo jak spadnie temperatura... I tak to nie wystarczy jak temperatura spadnie z + 10 do - 10. Ale jak autko stoi pod chmurką to reguła bierze w łeb. A nie daje Wam do myślenia tak wysokie ciśnienie przy obciążeniu - w odniesieniu do maksymalnego w/g producenta opon?
-
BMW 5 GT / F 10 ?
Kolego Plastyk! Czy ty wiesz ile kosztuje takie auto nowe? Z uwzględnieniem zabawek, które chciałbyś posiadać oczywiście! Każdy chciałby kupić tanio - wiadomo - ale roczne auto za pół ceny to musi być mina!!! No i popracuj trochę nad pisownią - to jakiś bełkot.
-
Problem ze zdzieraniem wewnętrznej strony opon 5gt 530d.
Skoro masz idealnie równomiernie zużyte opony to raczej masz wszystkie kąty bliskie zeru. Z tymi fachowcami od ustawiania na tor to bez przesady. Nie ma w gt żadnej filozofii. Z tyłu do regulacji zbieżność i pochylenie, a z przodu tylko zbieżność. Do pochylenia trzeba górny wahacz wymienić a i to nie musi przynieść pożądanych efektów - trzeba więc zbieżnością poczarować. Osobiście już nie ufam laserom. Chyba, że poprostu zastępują żaróweczki. Lepiej widzieć co się ustawia niż ufać komputerom, które pewne rzeczy wyliczają zamiast bezpośrednio zmierzyć. U mnie wyniki z huntera i starego przyżądu z żarówkami znacznie się różnią! Po żarówkach ciszej opony się toczą więc zbieżność jest bliżej prawdy. Dane regulacyjne z huntera też różnią się od tych z książki. A najważniejsze doświadczenie fachowca. Jak mówi, że ustawia w takim aucie na tyle i tyle i ludzie zadowoleni to ja na tym będę polegał. Nie ma co gadać o fachowcach od toru bo tam cele są inne i zużycie opon się nie liczy. Bmw i tak zawsze pochyla koła, żeby w zakrętach lepiej opony trzymały. Jednak przy runflatach to się raczej nie sprawdza.
-
Problem ze zdzieraniem wewnętrznej strony opon 5gt 530d.
...przy geometrii ustawionej jak na tor to dopiero zobaczysz co znaczy "zjedzone" opony :norty:
-
BMW 5 GT / F 10 ?
...ale czego nie rozumiesz bo nie wiem co trzeba wyjaśnić? Nie wiesz co to nówka, czy broker? Możesz też użyć słownika, Googla itp.
-
Problem ze zdzieraniem wewnętrznej strony opon 5gt 530d.
typowe dla BMW jest ustawienie pochylenia kół w minusie. Oczywiste jest więc szybsze zużycie opon po wewnętrznej stronie. Jeżeli dodać do tego niewłaściwą zbieżność to tnie opony jak diabli. U mnie zużycie po wew. Też jest wyraźnie większe. Skorygowałem geometrię i mam nadzieję na poprawę sytuacji. Tobie też radzę zacząć od geometrii. Tylko przyda się fachowiec, który ma pojęcie o temacie. Ustawianie w/g tabelek bez pomyślunku nie ma sensu. Osobiście uważam, że runflaty są za twarde, żeby tak mocno je pochylać.
-
BMW 5 GT / F 10 ?
Może pomyśl o nówce od brokera. Cenowo może wyjść podobnie. Nawet na naszym forum się reklamują.
-
535i Śmierdzi paliwem ze zbiorniczka wyrównawczego
Poczytaj tutaj http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=132&t=144872&start=45 Być może jak się chłodzenie turbiny rozszczelni to spaliny przedostają się tam przedostają i śmierdzi. :?:
-
[F10] Jakie felgi/opony zimowe?
tu masz przykładową tabelkę : http://www.nakole.pl/tabela-szerokosci-felgi-a-opony.php przy pomocy googla znajdziesz więcej...
-
[F10] Jakie felgi/opony zimowe?
Rozmiary możesz sobie wybierać tylko z naklejki na słupku!