Skocz do zawartości

jasiuq1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jasiuq1

  1. No to chyba trzeba będzie tapicerkę z klapy zdjąć
  2. Możesz podłączyć się do kompa i zdiagnozować, albo spróbować zdjąć tapicerkę z klapy i szukać sznurka od tej rączki co jej nie masz. Na samym zamku też powinien być chyba jakiś cyngiel do otwierania. może wiązka się przetarła - co w kombikach zdarza się często.
  3. A ja znalazłem. Na stronie 39. Co prawda w moim samochodzie tej rączki nie było, ale sznureczek był w środku klapy pod tapicerką.
  4. Instrukcje masz 2 linijki nad tym postem :mad2:
  5. No i jeszcze uszkodzenia powstałe na serwisie! Tylko jak jakiś serwis padnie to będą nas po sądach ciągać :norty:
  6. Dokładnie! Ankietę musięliby wypełniać wyłącznie niezadowoleni i tacy, u których ASO usunęło usterkę bez żadnej wtopy. Czyli ... niezadowoleni :mrgreen: albo farciarze w czepku urodzeni :wink:
  7. jasiuq1 odpowiedział(a) na aiho temat w F07
    Ja też! Chciałem podkreślić, że wyraźnie bardziej tył się buja. MMW - masz racje - opony mają znaczenie. Jednak w rozmiarach 20 i więcej cali to nie wiem czy aż takie duże. Chętnie przesiadłbym się na normalne ale spodkałem się z opiniami , że "będzie pływać". A runflaty BMW założyło, to nie mój kaprys- traktując więc samochód jako całość - porównanie jest na miejscu.
  8. Nadmierne zużycie po brzegach może wynikać z za niskiego ciśnienia, w środku - z za wysokiego (raczej przy dużych odchyłkach). Ale zużycie opon nie zależy tylko od ciśnienia, ale przede wszystkim od geometrii. Warto sprawdzać okresowo bo po np. wjechaniu w dziurę może się zmienić - coś się troszkę skrzywi np. wahacz. Zawieszenie z czasem "siada" i to też wpływa na kąty. Fachowiec, który rozumie jak to działa to już inna para kaloszy. Czasem pomimo najnowocześniejszych i najnowszych urządzeń ustawiają fatalnie.
  9. jasiuq1 odpowiedział(a) na aiho temat w F07
    Pamiętam jazdę w esie z airmaticiem i bujania nie pamiętam, no trochę na zakrętach wylatała, ale po przełączeniu na sport już było fajowo. Za to po dziurach, na których w E60 plomby wypadały, szła jak marzenie - jak po równej drodze. Testowałem też a6 na pneumatyce ( prawie już się zdecydowałem)i po dziurach też szła rewelacyjnie. Porównywałem na tym samym odcinku drogi z f10 na empakietowym zawiasie, no i swoją kobyłką no i bmw wypada bardzo bledziutko.
  10. jasiuq1 odpowiedział(a) na aiho temat w F07
    To nie tak działa :nienie: Amortyzatory nie są aktywne - regulowane jest jedynie tłumienie w/g wybranego trybu jazdy. Aktywne są natomiast stabilizatory - nazywa się to dynamic drive - za poocą hydraulicznych siłowniczków są zwalczane przechyły poprzez skręcanie w odpowiednią stronę połówek stabilizatorów względem siebie. Fajnie to wygląda podczas kalibracji :norty: Układ działa dobrze i jest stosowany już od lat. Jeśli chodzi o komfort - wrażenie płynięcia, czy szybowania to sądzę, że całkowicie pneumatyczne zawieszenia (audi/mercedes) gwarantują lepsze doznania. Przynajmniej jak dla mnie. Comfort+ to jak już wspomniałeś tylko na równe drogi. Myślę, że pies jest pogrzebany w ustawieniu charakterystyki tylnego zawieszenia - wyraźnie z tym plusem tył się rozhuśtuje.
  11. tylko co ta pani od sernika musiałaby robić żeby mixera udobruchać :norty: ...no i całe tabuny niezadowolonych klientów Widzę Pemek, że masz obcykane wszystkie ASO w okolicy. To w którym w ostateczności zdecydowałbyś się na jakieś naprawy? Dajmy na to - gwarancyjne. Wracając do tematu - naprawa na goodwilla - normalna sprawa. Ale pozwala się wymigać BMW/ASO z dalszej odpowiedzialności - gwarancji nie uznali, ale naprawią więc klient odpuszcza i jeszcze dopłaci. No i mogą tuszować różne nieprawidłowości. Tylko ta kwota za montaż silnika bardziej przypomina koszt wytworzenia takiego silnika :mad2: Reasumując - anie Gazda, ani BMW Polska nie wyszli z tej sytuacji z twarzą. Wcale się koledze nie dziwię, że żegna się z taką marką w trybie natychmiastowym. Osobiście, ale chyba przy następnym dopiero samochodzie, pójdę w jego ślady i to wyłącznie ze względu na wyjątkową bezczelność serwisów autoryzowanych i BMW Polska przy okazji - chodzi oczywiście o sprawy gwarancyjne.
  12. Jeździj na nich aż będziesz odczuwał zużycie. Wiadomo - pierwsze problemy powinny na wodzie się pojawić. Dzisiaj trudno o dobre opony - No wiesz - w sensie nie wadliwe - okrągłe.
  13. jasiuq1 odpowiedział(a) na tomsiu1972 temat w F10, F11
    Bo trzeba mieć dwa telefony :mad2: Na iPhonie działają apsy, a na andrioidzie office :mrgreen: Na iPhonie działają smsy - losowo. Zdarza mi się, że jeden łyknie a za 5 minut następnego już nie. W pamięci nic nie zostaje - w przeciwieństwie do androida. Trzeba też w iPhonie ustawić powiadomienia na zablokowanym ekranie. Tutaj jest wątek na temat http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=108&t=217339
  14. Sądzę, że możesz spokojnie do 3mm śmigać. Oczywiście zakładając, że nie ma innych oznak zużycia - spękana guma na bokach, czy uszkodzeń. No chyba, że na mokrym już Cię "rzuca".
  15. Oczywiście masz racje Pe.te! A mnie się zdawało, że w tabelce są same xl-ki :mad2: Z tym azotem to kiedyś walczyłem i nie widziałem istotnych różnic. Znacznie lepiej było po wcześniejszym wytworzeniu próżni w oponie, ale mało kto ma odpowiednią wytwornice azotu z pompą próżniową.
  16. Niby przyjmuje się żeby na zimę dmuchać o dwie kreski więcej bo jak spadnie temperatura... I tak to nie wystarczy jak temperatura spadnie z + 10 do - 10. Ale jak autko stoi pod chmurką to reguła bierze w łeb. A nie daje Wam do myślenia tak wysokie ciśnienie przy obciążeniu - w odniesieniu do maksymalnego w/g producenta opon?
  17. jasiuq1 odpowiedział(a) na keystone69 temat w F07
    Kolego Plastyk! Czy ty wiesz ile kosztuje takie auto nowe? Z uwzględnieniem zabawek, które chciałbyś posiadać oczywiście! Każdy chciałby kupić tanio - wiadomo - ale roczne auto za pół ceny to musi być mina!!! No i popracuj trochę nad pisownią - to jakiś bełkot.
  18. Skoro masz idealnie równomiernie zużyte opony to raczej masz wszystkie kąty bliskie zeru. Z tymi fachowcami od ustawiania na tor to bez przesady. Nie ma w gt żadnej filozofii. Z tyłu do regulacji zbieżność i pochylenie, a z przodu tylko zbieżność. Do pochylenia trzeba górny wahacz wymienić a i to nie musi przynieść pożądanych efektów - trzeba więc zbieżnością poczarować. Osobiście już nie ufam laserom. Chyba, że poprostu zastępują żaróweczki. Lepiej widzieć co się ustawia niż ufać komputerom, które pewne rzeczy wyliczają zamiast bezpośrednio zmierzyć. U mnie wyniki z huntera i starego przyżądu z żarówkami znacznie się różnią! Po żarówkach ciszej opony się toczą więc zbieżność jest bliżej prawdy. Dane regulacyjne z huntera też różnią się od tych z książki. A najważniejsze doświadczenie fachowca. Jak mówi, że ustawia w takim aucie na tyle i tyle i ludzie zadowoleni to ja na tym będę polegał. Nie ma co gadać o fachowcach od toru bo tam cele są inne i zużycie opon się nie liczy. Bmw i tak zawsze pochyla koła, żeby w zakrętach lepiej opony trzymały. Jednak przy runflatach to się raczej nie sprawdza.
  19. ...przy geometrii ustawionej jak na tor to dopiero zobaczysz co znaczy "zjedzone" opony :norty:
  20. jasiuq1 odpowiedział(a) na keystone69 temat w F07
    ...ale czego nie rozumiesz bo nie wiem co trzeba wyjaśnić? Nie wiesz co to nówka, czy broker? Możesz też użyć słownika, Googla itp.
  21. typowe dla BMW jest ustawienie pochylenia kół w minusie. Oczywiste jest więc szybsze zużycie opon po wewnętrznej stronie. Jeżeli dodać do tego niewłaściwą zbieżność to tnie opony jak diabli. U mnie zużycie po wew. Też jest wyraźnie większe. Skorygowałem geometrię i mam nadzieję na poprawę sytuacji. Tobie też radzę zacząć od geometrii. Tylko przyda się fachowiec, który ma pojęcie o temacie. Ustawianie w/g tabelek bez pomyślunku nie ma sensu. Osobiście uważam, że runflaty są za twarde, żeby tak mocno je pochylać.
  22. jasiuq1 odpowiedział(a) na keystone69 temat w F07
    Może pomyśl o nówce od brokera. Cenowo może wyjść podobnie. Nawet na naszym forum się reklamują.
  23. Poczytaj tutaj http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=132&t=144872&start=45 Być może jak się chłodzenie turbiny rozszczelni to spaliny przedostają się tam przedostają i śmierdzi. :?:
  24. tu masz przykładową tabelkę : http://www.nakole.pl/tabela-szerokosci-felgi-a-opony.php przy pomocy googla znajdziesz więcej...
  25. Rozmiary możesz sobie wybierać tylko z naklejki na słupku!

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.