Treść opublikowana przez jasiuq1
- f07 koła
-
F10 i Iphone 5S
Nic nie zrobiłeś. Jak jest dobrze wszystko poustawiane to tak to działa właśnie - ciulowo. Z iPhona zobaczysz tylko to co akurat przyjdzie kiedy telefon jest połączony z autem - jak dobrze pójdzie - bo czasem nie robi. Mowa o SMS bo emalie wogóle nie robią. Z samsungiem kiedyś to ćwiczyłem to nawet wszystkie SMS zapisane w telefonie wyświetlał.
- port usb
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
To chyba jak wszyscy w tym temacie, poza tymi co zwyczajnie bajki piszą :mrgreen:
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
A co z nimi jest nie tak?
-
Sms- brak wiadomości przy obecnym filtrze???
Taki guziczek jak "play" |> musisz nacisnąć.
-
[F10/F11] Mycie, zabezpieczanie, sprzątanie.
Są takie specjalne gumowe krążki na wiertarkę do tego służące - kiedyś mój oponiarz tym walczył ale chyba myślał, że pójdzie łatwiej :wink: i szybko się poddał. Ja pomagam sobie mocnym zmywaczem z wurth'a - masz sklep tam gdzie kiedyś był polmozbyt- nie twierdzę, że łatwo schodzi, ale zdecydowanie pomaga.. Ze skrobaniem to ostrożnie :nienie: zostają po tym ślady. ten środek daje radę: https://eshop.wurth.pl/Katalog-gowny/Przemysowy-srodek-czyszczacy/31113007070201.cyid/3111.cgid/pl/PL/PLN/ Nie jest tak mozolnie jak Randall wspomniał, po zastosowaniu czekam pięć minut i zmywam. Konsystencja pozostaje gumiasto kupiasta więc szmata do czysta nie zbierze, ale tą techniką da się problem rozwiązać. Jak jest już zmiękczony klej to można delikatnie zeskrobać - wiadomo - jakimś plastikiem. Przy okazji - do felg ten produkt też jest fajny : https://eshop.wurth.pl/Katalog-gowny/Intensywny-srodek-czyszczacy-do-ko/31113007020303.cyid/3111.cgid/pl/PL/PLN/
-
BMW f10 głuche uderzenia z tylu auta
To oprócz klucza zdobądź instrukcję naprawczą bo tego nie przykręca się na pałe. Przynajmniej zaznacz pozycje przed odkręceniem.
-
Azurite Black F10 535xd M '15
Mnie conti spławiło, jak już wspomniałem, i to z takimi taniutkimi oponkami 195/65/15 ts850. Dostałem pismo od aso, od vw Polska i od Bomy - lokalnego dystrybutora. Mam wrażenie, że nikt nie badał tej opony, tylko walą pismo odmowne z automatu. Z tą normą to jest namieszane bo bmw teraz chce mieć aż trzy harmoniczne. Te huntery dają wydruki z obrazkami zielono, żółto, czerwono to już kaplica. Powinna tam być dopuszczona norma ujęta. Nie ździwię się, jak dealer będzie to ukrywał.
-
Azurite Black F10 535xd M '15
150 N to znacznie ponad normę bmw (30N) , ale na rynku normalnie spotykana wartość. Ja mam problemy już poniżej 100. Pan z Pirelli mi powiedział, że jak hunter pokazuje 100, 120 to to jest pikuś :duh: wyników swoich pomiarów nie ujawniają tylko Ci powiedzą, że jest ok. Może być jeszcze taka sprawa, że jak trochę pośmigasz - rozgrzejesz oponki, a później postawisz autko na nockę, to rano już nie będzie 20N na tych lepszych oponkach tylko 150. Przypilnuj też na jakim ciśnieniu badają opony! Często przyjmuje się, że powinno się badać przy 2,1- o ile pamiętam, ale to bzdura. Powinno się badać przy takim ciśnieniu, na jakim masz jeździć. Kiedyś badali mi przy 2,1 - 30N, następnie przy 2,8 (tyłem mam mieć u siebie) wyszło 90N. Trzymam kciuki, oby Ci się udało. Być może dużo zależy od dealera, może z Continentalem BMW lepiej żyje. W Bawarii w Katowicach z każdym drobiazgiem napotyka się na ścianę :mad2:
-
xDrive i układ kierowniczy
Wejdź sobie na realoem i pooglądaj sobie części zamienne i już będziesz wiedział
-
xDrive i układ kierowniczy
O ile się orientuję to jest to aktywna przekładnia z przodu - jak było po staremu - i do tego skrętna tylna oś. Przy małych prędkościach tył skręca w przeciwną stronę, a przy wysokich w tą samą co przód. Rozwiązanie ciekawe, stosowane już dawno w innych markach, ale raczej poprzez mechaniczną przekładnię. Tutaj - elektrycznie i ta tylna oś podobno bardzo awaryjna.
-
Azurite Black F10 535xd M '15
1:1000 ? chyba 1:1 - ja trafiłem na aucie letnie z felerem i nowe zimówki razem z felgami kupione w aso - 2 szt. przekraczają normę. Do drugiego autka kupiłem 1 felerną na 4 i reklamacja przez aso odrzucona od ręki. Prywatnie przez mały zakład oponiarski - załatwiona pozytywnie :shock: Reklamacja przez ASO BMW - odrzucona, dodatkowo zniszczone felgi!!! Zakup opon/ kół w ASO BMW - nigdy więcej. Z reklamacją opon możesz mieć kłopot, czego nie życzę. Możliwe, że będziesz musiał powalczyć. W razie czego pamiętaj, że oprócz gwarancji możesz korzystać z niezgodności towaru z umową, co jest od gwarancji korzystniejsze, lub w przypadku zakupu na firmę - rękojmia za wady. Normy BMW są bardziej surowe od przyjętych przez producentów opon w razie reklamacji, oni zresztą każdą oponę uznają za dobrą :mad2: więc możesz mieć łatwiejszą drogę nie korzystając z gwarancji!
-
Nie xenony
Xenon poznasz po tym, że zapala się momentalnie- to lampa wyładowcza, coś jak w łampie błyskowej. Po chwili trochę zmienia barwę ale sam zapłon jest błyskawiczny. Natomiast żarówka chwilkę się rozżarza i też dłużej gaśnie. Łatwo te różnice wychwycić. Jeżeli masz zużyte lampy xenonowe to świecą na różowo fioletowy odcień. Niektóre lampy xenonowe np. GeneralElectric święcą faktycznie bardziej żółtawo. Jak Koledzy zauważyli - temperaturę 4300K uznaje się za najskuteczniejszą. Pomimo, że różni producenci podają zwykle te same parametry (np strumień świetlny) to różnice bywają widoczne. Spryskiwacz lamp działa raz na kilka razy i tylko jak masz włączone światła mijania. A zaślepkę w zderzaku możesz delikatnie odchylić i zajrzeć czy coś tam jest.
-
xDrive i układ kierowniczy
Kolega porównuje dwa układy hydrauliczne :!: więc co ma do rzeczy elektryczny Kiedyś active steering zmieniał przełożenie przekładni kierowniczej przez co kapitalnie pomagał skręcać, nie tylko na parkingu. W miejskiej ciasnocie też tęsknię za serią e w której active steering w połączeniu z dynamic drivem pozwalały czynić cuda, nawet z gazem w podłodze. Ale na trasie, zwłaszcza przy dużych prędkościach zwykły układ kierowniczy jest wygodniejszy. Właśnie dzięki temu, że więcej trzeba kręcić kierą jest bardziej precyzyjny. Nowy active steering ma dodatkowo skrętną tylną oś i to już inaczej działa. Jakie wrażenie to nie wiem - nie miałem okazji testować, ale stopień skomplikowania może rodzić problemy. Zamiast walczyć z przeróbkami spróbuj się przyzwyczaić. - da się z tym żyć. Mnie też to kręcenie jak w autobusie bolało, ale daj sobie trochę czasu - przyzwyczajenie jest drugą naturą...
-
xDrive i układ kierowniczy
Widocznie w x5 miałeś active steering.
- f07 koła
-
Premium Europa 2016-1
....i jak? Lepiej od poprzedniej? Ja mam taki feler, że po jedynce od Tychów na połódnie każe mi 40km/h jechać :mad2: Aktywacja po staremu - kodem?
-
Webasto F10
Nie jestem specem od klimy, ale z tym olejem to chyba jest odwrotnie. Olej ma smarować sprężarkę, a nie rurki. To właśnie rozłażenie się oleju po całym układzie jest niepożądane. Automatyczna klima oczywiście sama ma regulować temperaturę, a sprężarki są o zmiennej wydajności a nie włączone/ wyłączone. Można więc używać cały czas, nie tylko w upały, na spalanie nie ma to wielkiego wpływu. Ale bez przesady, że trzeba. Ten opis: "...po dłuższym nie użytkowaniu..." to niby jak rozumieć ? W końcu przynajmniej na noc gasimy silniki i co wtedy? Klima padnie? A zimą co robić? Poniżej chyba -5 sprężarka się nie włącza.
-
panoramiczny dach
Nie ma takiej możliwości. Chyba, że cegłą :mrgreen: Szmatka zwija się cała odsłaniając obie szyby. Otwierać można tylko przednią.
-
panoramiczny dach
U mnie jest na tyle naprężony, że nie ma zmarszczek i nie zwisa. Zasłaniam jak słońce swieci bo razi i bardzo się nagrzewa w środku. Ta szmatka całkiem od ciepła nie izoluje, ale zawsze troszkę chłodniej. Uważam, że ten szklany dach jest niedorobiony. W końcu od lat stosuje się szyby atermiczne, a tutaj w słoneczny dzień wyraźnie czuć jak gorąc bucha od dachu. Dodatkowo te szyby słabo pasują do obłego kształtu dachu. Może też być ciszej z blachą nad głową.
-
panoramiczny dach
Tak. Tzn. nie wiem czego niezwykłego się spodziewałeś ale można powiedzieć, że jest zwykły :mrgreen: Nie może być sztywny bo musi się zwinąć żeby odsłonić cały dach. A czy falujący? Mój nie faluje, jest równo napięty.
-
Zużycie oleju_nowe auto 3.5i
Dokładnie jest jak Gorik napisał. 15 000 to czas na wymianę. Sądzę, że niekoniecznie palą te silniki aż tyle tylko olej odparowuje. Fabryka zalała pewnie castrolem, którego ubywa sporo. A czy na max zalali? Chyba nie. A nawet gdyby to 1l na 15 000 to wcale nie jest dużo. Coś zawsze musi ubyć! Jak przybędzie to wtedy będziesz miał zmartwienie. Mnie też zawołał o dolewkę litra koło 15 000km. Po wymianie na lepszy olej już prawie wcale nie ubywa. I nie walcz z takim tematem w ASO bo jak oni zaczną Ci kopać w aucie to dopiero się potem spłaczesz. Jak boli Cię cena za wymianę w ASO to jedź do nich ze swoim olejem, albo wymień se gdzieś indziej. Po pieczątkę pojedziesz przy 30 000.
-
Czujniki Ciśnienia RPA w BMW F10
Ten system nie jest zbytnio czuły na różnice ciśnienia. Działa przy wyraźnej różnicy. Jednak przy różnicy 1,5 bara - zakładam, że w pozostałych kołach miałeś około 2,5, powinien chyba zaalarmować.