Skocz do zawartości

jasiuq1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jasiuq1

  1. jasiuq1 odpowiedział(a) na fungous temat w F10, F11
    ...jakie dodatkowe ustawienia? :shock:
  2. jasiuq1 odpowiedział(a) na fungous temat w F10, F11
    http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/913/YyztXw.jpg
  3. A ja polecę amsoila i liqui Moly. Zmieniłem na te oleje z valvo w dwóch samochodach i w obu jest zauważalnie lepiej. Co prawda nie używałem tych samych co koledzy tylko te zalecane przez valvo do moich silników np. Synpower xtreeme mst xl. W obu przypadkach silniki pracują ciszej, równiej i jakby spalanie troszkę spadło w bimerze o niecały litr :shock: Niskie odparowanie oleju nie jest chyba najważniejszym parametrem, a dolać litra na 15 000 km to chyba nie problem. Zauważalny spadek spalenia, czy odparowania oleju można chyba zaobserwować przy zmianie na prawie każdy olej inny niż orginał. Na valvo było i tak lepiej niż na tej wodzie co w fabryce nalali :mrgreen: A amsoila to bym szukał w większym opakowaniu - wyjdzie sporo taniej.
  4. Te chłodniczki mosz na wierchu - nawet na piechotę robiąc można je odpiąć i spuścić płyn. Ja mam jeszcze w nadkolu chłodnicę. Takiego sprzętu jak gorik wspomniał to nie mają chyba. Mają coś dużo prostrzego , ale równie skutecznego. Zresztą zapytasz to Ci powiedzą czy dadzą radę. Sądzę, że nie ma się czego obawiać.
  5. U mnie wymienili bez większych problemów - efekt jest taki, że wreszcie trzyma stan. Wcześniej poniżej minimum - resztę wywalało przez korek. Poprostu płyn był za rzadki. Odpowietrzony prawie całkiem na warsztacie. Po 50 km i ostygnięciu dolałem prawie litr płynu i już tak zostało. Myślę, że u Ciebie też spokojnie dadzą radę.
  6. Jak Twoi mechanicy to przeczytają to się chyba obrażą. Albo przynajmniej ceny Ci podniosą :mrgreen: Nie przesadzajcie już .....silniki bmw to mechanika klasyczna, nie kwantowa.
  7. Skoro sprawa jest jasna..... :P A wogóle pracują amory? Daje się tłoczysko wcisnąć, czy są zablokowane na amen? Jest firma, która regeneruje takie amorki - może sobie do nich zadzwoń i popytaj co się mogło stać. Może coś podpowiedzą. www.nagengast.pl
  8. I nadal nie widzę pneumatyki. Masz amory z regulacją siły tłumienia - w uproszczeniu- za pomocą elektryczności . Raczej z wysokością nie maja wiele wspólnego. Samochód stoi na sprężynach. Gdybyś miał kombi (f11) to tył miałbyś na pneumatycznych poduszkach. Chociaż skoro uszkodziłeś wahacze, to amory też mogłeś uszkodzić. Jeśli wahacze są pogięte to trzeba od nich zacząć naprawę. Jak uda się geometrię doprowadzić do porządku to dopiero będziesz widział czy wysokość wróciła do normy.
  9. Na pneumatycznym zawieszeniu? To jest taka opcja w bmw? :shock:
  10. jasiuq1 odpowiedział(a) na matlog temat w F07
    :mrgreen: Na polskie drogi nie istnieją za twarde felgi :norty: Odczucie twardości i tak zawdzięczamy oponom typu rof. Nie potrafię tego naukowo uzasadnić, ale jakoś lepiej mi się jeździ na letnich dwudziestkach z mieszanym ogumieniem, niż zimowych dziewiętnastkach. No niby jest twardo, ale ...... Lepiej. Powiem nawet, że mam wrażenie, że moje zimówki (pirelki) wzmacniają drobne nierówności. Pewnie między oponami różnych producentów będą jakieś różnice w twardości, skoro nawet faktyczne wymiary się różnią. Szczerze mówiąc zastanawiam się nad założeniem zwykłych opon. Obawiam się jednak, że czar - dość stabilnej jazdy z większą prędkością - pryśnie. Nie wiem czy udało mi się pomóc. Ja przesiadki na 20 cali nie odczuwam boleśnie. A nawet przeciwnie. Może kluczem będzie jakość dróg, po których się poruszasz. Ale jak chcesz na dziury nie zważać to nawet 18'tki mogą się okazać za twarde. Przynajmniej runflaty.
  11. jasiuq1 odpowiedział(a) na matlog temat w F07
    Dwudziestki będą jak znalazł :D Szersze lacie zakłada się dla lepszej przyczepności. Nie wiedziałeś?
  12. A czy po odessaniu najgorszy syf nie zostanie na dnie?
  13. jasiuq1 odpowiedział(a) na crok temat w F10, F11
    Mylisz się! Nie mam sportowej skrzyni. A sport+ różni się od sport wyłączeniem kontroli trakcji.
  14. jasiuq1 odpowiedział(a) na crok temat w F10, F11
    Może monetą rzucają jak komu zaprogramować. Ja mam comfort+ , comfort, sport ,sport+. Chyba nie ma klucza do tych oznaczeń.
  15. Niestety 45 :cry:
  16. jasiuq1 odpowiedział(a) na jacekauto temat w Galeria - nasze samochody
    ... a skąd masz tyle niuta?
  17. Obawiam się, że nie potrafię Ci pomóc. Raczej musisz się zwrócić do kogoś obeznanego z "kodowaniem", albo do ASO. Jeszcze możesz spróbować zrobić update softu w aucie - wcześniej w tym temacie jest link. Jest też temat http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=108&t=217339 poczytaj, czy masz wszystko poustawiane jak trzeba. No i czasem trzeba poprosić operatora komórkowego o włączenie funkcji hotspota osobistego.
  18. O nie nie kolego :nienie: Skoro piszesz, że nie ma możliwości to bądź konsekwentny. Dobrze mieć świadomość czy ma się o czymś pojęcie, czy papla się bzdury i wprowadza ludzi w błąd. Jesteś pewien dopóki to nic nie kosztuje, a jak można coś stracić to chętnie zobaczysz :duh: Odpalam udostępniane połączenia w iPhonie , w opcjach bt przesyłanie danych i działa internet - można surfować. Działa to fatalnie, wolno i niewygodnie - debilizm do potęgi. Nie potrafię żadnego zastosowania wykombinować dla tej funkcji. Ładnie w katalogu na zdjęciu strona Google wygląda - nowocześnie :mad2: i tyle. Bmw online nie robi - za każdym razem inny komunikat. Telefon na hotline to strata czasu. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że kiedyś też mi nie działało przez komórkę - tylko aktualizacja usług się odbywała. Elektryk z Bawarii próbując mi wytłumaczyć dlaczego nie działa i nie będzie tak się zamotał, że w pewnym momencie sam się zdziwił co fanzoli :norty: Od pewnego czasu działa, nie wiem dlaczego - nic nie kodowałem !
  19. Nie ma możliwości? O ile zakład ? :mrgreen:
  20. Nie wiem czy z azotem to jest naciąganie. Nie można jednak zaprzeczać faktom, że po rozgrzaniu opon rośnie w nich ciśnienie. Ciśnienie rośnie i nie ma dyskusji. Czy jest to odczuwalne ? - dla mnie zdecydowanie tak. Podejżewam, że kluczowa będzie ilość powietrza w oponie wynikająca z rozmiaru koła. W innym samochodzie mam oponki zwykłe ( nie rof) w rozmiarze 195/?/15 i tam zjawisko nie jest odczuwalne. O ile rośnie ciśnienie nie pamiętam. W bimerze są rofy 19" i 20" i bardzo wyraźnie odczuwam wzrost ciśnienia, który wynosi od 0,2 do 0,4 bar. Barko - prawidłowo należy zrobić próżnię w oponie - wytwornica azotu ma taką możliwość - ja korzystałem osobiście z takiego urządzenia. Moim zdaniem pompowanie z butli nie ma sensu.
  21. Aleś wygłówkował :mad2: To pokombinuj jeszcze po co jest w opcjach przesyłanie danych prze bt. BMW nie jest internet providerem. Polityka od Apple póki co trochę się jeszcze różni. Ile by niby mięli zarabiać na pośredniczeniu pomiędzy klientem a operatorem komórkowym? I tak wszystko sprowadza się w tej dyskusji do tego, że prawie kładziesz głowę a specjalnie nie wiesz o czym piszesz :mrgreen: bo cały connected drive w zasadzie jed do niczego. Jedyna chyba funkcja przydatna to przesłanie trasy do nawigacji. Office podobnie. Smsy czasem można odczytać. .....i nie filozuj tutaj tylko lepiej odpisz jak te ciśnienia liczyłeś w oponach bo to może być ciekawe :shock: nie mogę się doczekać!
  22. Cosmo! Co dla mnie byś rekomendował? 535ix gt N55 ciężka noga , raczej trasa, przebieg poniżej 40 000 km. ( poza konkursem :oops: vw 1,6tdi 102km)
  23. jasiuq1 odpowiedział(a) na SJ temat w F10, F11
    Zdejmij koło i poczytaj - na moich podpisał się ronal. Też sądzę, że orginał będzie lepszy od felg ze średniej półki.
  24. Pozwolę się nie zgodzić, ale po kolei - Opowiadaj jak to liczyłeś.jakie opony (rozmiar). I jeszcze jestem ciekaw ile to jest "żeby zauważyć różnicę " ? Bo skoro polibuda to chyba nie "na oko"
  25. No to o mało głowy nie straciłeś. Dlaczego niby "nie ma czegoś takiego jak podpięcie telefonu..." skoro jest. Sens jest faktycznie wątpliwy, ale możliwość taka istnieje.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.