Skocz do zawartości

jasiuq1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jasiuq1

  1. Upgrade softu trzeba zrobic!!! a pozniej szukac luzow jesli sie nie poprawi
  2. No dobra, ale jaki model auta??? Ja mam E60 i jako takiego czujnika cisnienia nie ma. Jest natomiast funkcja, ktora w inny sposob wykrywa ubytek powietrza. O ile mi wiadomo to jezeli ktores kolo obraca sie z inna predkoscia, bo np jest mniej powietrza - obwod kola jest mniejszy wiec musi sie szybciej krecic, wyswietla sie komunikat. Nalezy po kazdym napompowaniui kol skalibrowac te funkcje w menu komputera. Nie pamietam niestety jak to sie nazywa "oficjalnie" Pozdrawiam
  3. jasiuq1 odpowiedział(a) na Pasjonat temat w E60, E61
    Faktycznie automatycznie wlaczanie swiatel na niewiele sie zdaje w autkach przed liftem, tyle, ze mozna w menu idriva wlaczyc opcje swiatel dziennych i wowczas beda sie palily caly czas, a po lifcie jak jest jasno - tylko ringi. Przelacznik kierunkowskazow od siebie wlacza tzw dlugie - pewnie jest to kwestia wyposazenia, ale u mnie pracuja wowczas w trybie automatycznym - tzn wylaczaja sie jak cos jedzie z przeciwka lub dosc blisko przed nami - czyli gdyby mialy kogos oslepiac. Fajna funkcja i swietnie skalibrowana, jeszcze nikt mi nie mrogal, ze go oslepiam a pozostaja zapalone dopsc dlugo, gdybym recznie obslugiwal to duzo wczesniej bym wylaczyl.
  4. jasiuq1 odpowiedział(a) na Max77 temat w E60, E61
    a mnie serwis powiedzial, ze zaleca wymiane :norty: ja osobiscie rowniez bym zalecal, kazdy olej sie zuzywa i starzeje!!!
  5. jasiuq1 odpowiedział(a) na Midgardsorm temat w E60, E61
    ....no, zastanów sie nad tym ixem! mzoesz sie wystraszyc po przesiadce z audi. Ja po calym dniu jazd testowych 530xd podziekowalem. zachowanie auta przy wiekszych predkosciach mnie przerazalo. co prawda dowiedzialem sie kilka dni temu, ze bnw juz rozwiazlo problem niestabilnosci - za miekkie tuleje w tylnym zawieszeniu- ale jednak chyba przyjemniej sie prowadzi rwd. No i jeszcze kwestia spalania, ktore jednak jest wyzsze i klopotow z manewrowaniem - male to auto nie jest. pozdrawiam.
  6. .....tez jestem ciekaw pomyslu
  7. "siedzisz" w elektryce tzn jestes elektrykiem? Jesli tak to powinienes wiedziec co sie dzieje jak sa spadki napiecia. A moze przeczytasz co napisalem. Moze gdy jest poprostu slaby akumulator to go wymieniasz i jest ok, ale jesli probujesz samochod zapalic na zbyt slabym to rozne rzeczy sie dzieja. Spada napiecie nawet do zera i pozniej sie pojawia, za niskie napiecie jest dla wielu urzadzen bardziej niebezpieczne niz troche za wysokie. W moim przypadku rozladowali akumulator na serwisie - sluchali se radia- i pozniej byla proba odpalenia. Skonczylo sie to wyswietlaniem roznych bledow i musieli resetowac rozne sterowniki z osobna bo zglupialy, zanim sie polapal elektryk ze tak trzeba zrobic to minela z godzina, no i oczywiscie podladowac akumulator.
  8. jasiuq1 odpowiedział(a) na tora temat w E60, E61
    Ale w zasadzie to po Niemcach mozna z przyjemnoscia jezdzic zgodnie z ograniczeniami :cool2: Ich ograniczenia sa calkiem rozsadne i mozna sie zlapac na tym, ze nawet nie zwracajac uwagi na znaki jezdzi sie nawet wolniej. Oczywiscie u nas jest dokladnie odwrotnie :doh:
  9. Jezeli akumulator pada to podczas proby odpalenia silnika powstaja duze skoki napiecia. Sterowniki wowczas szaleja. Jest absolutnie losowa sprawa co bedzie dzialac, z co "zwariowalo". Po takim zdazeniu najlepiej wszystkie sterowniki osobno zresetowac. Skad wiadomo czy pompa zepsuta? Najpierw reset sterownikow i dobiero dalej diagnozowac!
  10. jasiuq1 odpowiedział(a) na tora temat w E60, E61
    Juz sie tym zainteresowalem, trzeba sie wczytac w ten opis. Ale slyszalem glosy , ze np Nimeccy policjanci sa przeszkoleni i nawet w jakims programie na pda potrafia znalezc czy nie ma tam ostrzegania o fotoradarach - u nich jest to zabronione - i urzadzenie do konfiskaty. Zeby sie nie okazalo, ze auto skonfiskuja :norty: No ale w Polsce - jesli wreszcie wydadza mapy- czemu nie. Mysle, ze jest to MOCNO upierdliwe, ale chetnie sie z tym pobawie. Gdzies widzialem tez do sciagniecia plytke gotowa z fotoradarami - oczywiscie nie z mapa Polski ....ja ten opis czytalem http://forums.e60.net/index.php?showtopic=25889 Pozdrawiam
  11. jasiuq1 odpowiedział(a) na tora temat w E60, E61
    Jutro sprawdze, okaze sie o ile oszukuje predkosciomierz. Tylko co w zasadzie jest dokladniejsze, taki gps tez ma jakies bledy. A z ta nawigacja to straszna kolba. Gdybym kupil nowy samochod i zamawial navi extra to chyba dalbym im popalic, wlacznie z jakimis uokikami itp. A moze zadzwonic do Weissa? Moze i nic nie zalatwi, ale wstydu przynajmniej "im" narobi. Ja nie rozumiem to pepiki maja mape a my nie? Zaraz zaraz a przeca w UE wszyscy maja miec po rowno :mrgreen: To moze daloby sie jakas grubsza afere z tego zrobic i ukarac BMW za olewanie Polakow? :twisted2:
  12. ja tez nie narzekam, jak na sprzet fabryczny gra dobrze, nawet bardzo. Chyba jeszcze nigdy w bmw tak dobrze nic nie gralo.
  13. no faktycznie zebrales do KUPY i gosciowi wode z muzgu robisz :duh: jezeli mase podlaczysz cienkim przewodem, to podlaczenie plusa nawet takim grubym jak reka nie daje kompletnie nic!!! Jezeli nie zakladasz kilkuset watowej instalicji to przekroj 4-6 m kw wystarczy. A radio bedzie przygasac jak do radia bedzie za cienki przewod podlaczony Przewod zasilajacy najpewniej pociagnac prosto z akumulatora, sa specjalne oczka , ktore do klemy przykrecasz lub inne akcesoria montazowe. Bezpiecznika nie zaklada sie 20 30 A co bedzie jesli we wzmacniaczu masz np 50A??? Zaklada sie wiekszy niz jest we wzmacniaczu. W przypadku zasilania tylko jednego wzmacniacza zabezpiecza on tak naprawde tylko kabel - w przypadku przetarcia/ przeciecia izolacji mamy zwarcie i mimo, ze bardzo duzy prad poplynie, to taki gruby kabel sie nie przepali i spowoduje pozar. Mozna sie rowniez podlaczyc do instalacji samochodu, ale trzeba wiedziec gdzie :nienie: podlaczenie do akumulatora jest zawsze lepszym rozwiazaniem m.in. dlatego, ze nie obciaza instalacji samochodowej, ktora tez ma nie zawsze male zapotrzebowanie. Napisalem Ci jak znalezc remote w radiu - miernikiem, jezeli nie masz w instrukcji albo na radiu opisu wyjsc z kostki. A tak podsumowujac -widze, ze faktycznie nie masz pojecia o sprawie - lepiej wydaj troszke kasy na montaz u fachowcow bo nieprawidlowe podlaczenie naprawde moze spowodowac tylko klopoty i nawet pozar Na prosta instalacje nie trzeba duzo wydac a jak nie wisz gdzie podlaczyc zasilanie to na pewno nie wiesz tez co to znaczy zfazowac glosniki. Nameczysz sie z montazem a i tak nie zagra jak trzeba.
  14. Zdecydowanie polecam clariona jesli chodzi o brzmienie nastepnie moze alpine i pionka przereklamowany to jest zdecydowanie jvc o sony nie wspominajac. Pamietam, ze soniaki mialy bardzo dobre tunery ale dzwiek z tego jest poprostu fatalny. Na clarionie sie nie zawiedziesz tylko nalezy pamietac, ze baaardzo istotna role pelnia rowniez glosniki!!! a ztym to w e36 przynajmniej z przodu nie oszalejesz. Dobrze do tylu cos duzego wsadzic .
  15. albo latwiej sprawdz na ktorym przewodzie z radia pojawia sie napiecie po wlaczeniu. Kolory w kostkach moga sie nie zgaadzac. Koniecznie nalezy zalozyc bezpiecznik na przewodzie zasilajacym wzmacniacz jak najblizej akumulatora bo inaczej moze dopiero byc ognisko!!! Przewod do wzmacniacza musi byc odpowiednio gruby np 4mm kw
  16. Porownywalem z logic 7 i jestem tego pewien i nie chce na ten temat dyskutowac - zacietym audiofilem nie jestem ale ucho mam wycwiczone, zreszta pracowalem ladnych pare lat przy naglasnianiu samochodow,( trzeba jeszcze wziasc od uwage, ze kazdy czlowiek slyszy troszke inaczej ale dynamika w bose jest lepsza) co do reszty zgadzam sie w 100 %. Tez zakupilem ex ag.
  17. Bad_boy, a skąd masz te opinie :?: Czy nie czasem z forum motor-talk.de :?: Jeśli nie, to podaj jakiś link. Chętnie poczytam. Mam identyczne rozterki jak Ty. Już dawno powinienem coś kupić, ale właśnie boję się wtopy i czekam i czytam...i czytam...i nie mogę kupić :( :mrgreen: Nie bierzesz ew. pod uwagę Audi A6 3.0 TDi ? Tam raczej nie natknąłem się na problemy z silnikami :8) Wybor miedzy 5tka a A6 jest baaardzo trudny. Sam niedawno przed takim stanalem. Wybralem 5tke i nie moge powiedziec ze w 100% jestem zadowolony. Jezdzilem i 530xd i a6 3.0 tdi quatro i wrazenia mialem takie, ze bmw jest szybsze a a6 bardziej komfortowe i przede wszystkim duzo bardziej solidne. bmw daje duzo wiecej frajdy z jazdy! pytanie tylko co do awaryjnosci. Mysle, ze audi od kilku lat robi duze postepy i jest bardziej niezawodne. (moje bmw - 38 000km i przekladnia do wymiany i na przekladni sie nie skonczy) Argumentow bedzie wiele po obu stronach np audi nie ma takich foteli jak bmw, bose w audi gra lepiej, audi jest wieksze, solidniej wykonczone, bmw ma lepsze osiagi (przynajmiej tak odczulem), audi mniej pali i raczej ma sztywniejsze nadwozie. Jeatem przekonany, ze gdybym wybral audi to pokilku tygodniach tez by cos mnie denerwowalo, nie da sie wybrac zwyciezcy. Trzeba kupic oba :norty: Myslalem o sprowadzeniu auta z niemiec - mam tam pewnego czlowieka od samochodow i audi uzywane jest drozsze od bmw, co sugeruje (niemiecki rozsadek) ze audi jest mniej awaryjne. Potwierdzaja to statystyki dekry czy innych tamtejszych instytucji co do awaryjnosci i wizerunku marki. No ale ta....przyjemnosc z jazdy.... :dance:
  18. polecam sonax i jeszcze raz sonax!!! zero filmu na szybie i koncentrat wychodzi nie za drogo.odkad sprobowal nic innego nie uzywam :cool2: shell to najgorsze swinstwo - tluste jakies - nic nie widac
  19. jasiuq1 odpowiedział(a) na maciek_bmw temat w E60, E61
    ....moze update softu w aucie pomoze? ja lacze sie telefonem tylko przez bt, nie mam w aucie oryginalnego, a bt potrafi mi sie zwiesic i to na kilka godzin.
  20. jasiuq1 odpowiedział(a) na Rufio temat w E60, E61
    ooo, to cool. Tylko trzeba sie powaznie zastanowic co wybrac, najrozsadniej w/g mnie pakiet + gwarancja. W serwise twierdza, ze pakiet sie oplaca przy przebiegach 35 000 km rocznie i wiecej. Pozdrawiam
  21. jasiuq1 odpowiedział(a) na Rufio temat w E60, E61
    hej Tora! tzn, ze ja kupujac u dealea raczna uzywke na gwarancji nie bede mogl z pakietow skorzystac?
  22. jasiuq1 odpowiedział(a) na Rufio temat w E60, E61
    Rufio! tak wyswietla, filtry olej i klocki, tarcz juz nie wyswietla, ale bez jaj, to nie jest sztuczna inteligencja. I sprobuj pojezdzic na filtrze kabinowym 43000km chyba bedzie smrodu troche. Pozdrawiam
  23. jasiuq1 odpowiedział(a) na Rufio temat w E60, E61
    i ja tez sie przylaczam wielka szkoda (zeby po imieniu tego nie nazwac), ze nie wystepuje "luzem" przedluzona gwarancja. Z wydatkami eksploatacyjnymi wszyscy musimy sie liczyc, ale awaria to co innego. A poza tym tarcze/klocki mozemy wiymieniac kiedy chcemy, a w takim pakiecie to nie wiadomo, moga byc awantury pozniej, czy juz cos do wymiany czy moze jeszcze nie.
  24. a ja mysle, ze w bmw oszczedzaja kase,przeciez wymaga to inwestycji. Albo, jak w kazdej duzej firmie, jest klopot z przeplywem informacji, wystarczy, ze jeden osiol zleje sprawe a cala firma mysli, ze to sie nie da zrobic :norty: Osobiscie, gdybym kupowal nowe auto i zaplacilbym za nawigacje extra, to w zaistnialej sytuacji - brak mapy - zarzadalbym zwrotu kasy za opcje "nawigacja"

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.