Skocz do zawartości

jasiuq1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jasiuq1

  1. Ja wożę ze sobą takie coś http://products.rema-tiptop.de/en/radial-anchor-seal-ras.html?___from_store=de Na razie używam runflaty, ale i tak czuję się lepiej z takim zestawem w bagażniku. Dotychczas stosowałem na zwykłej oponie w innym samochodzie - szybko, łatwo i solidnie. Producent opisuje reperaturki jako tymczasowe, jednak zaufany wulkanizator zapewnił mnie, że bez problemu można z tym jeździć ( Niemcy tak robią). Zatem zlecę naprawę przy wymianie kół na letnie bo po zakorkowaniu opony nic złego się nie dzieje już od ponad 1000 km.
  2. http://bmw-klub.plwww.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=171802
  3. Preis 177.889,00 € - toż to okazja za tę trójkę :shock: Sapero! Ale z Ciebie w c.pę doradca :wink:
  4. Może tu coś znajdziesz http://bmw-uzywane.com.pl I żeby nie było, że polecam bawarię, ale jak ja szukałem to byli tańsi od konkurencji i grali w otwarte karty w przeciwieństwie do gazdy! Pamiętaj, że to auta używane i zawsze może się okazać, że coś było/jest zepsute, albo była jakaś naprawa nadwozia.
  5. Jeśli czytałeś instrukcję tak dokładnie jak mój post to nie mogłeś nic konkretnego znaleźć ;) a może mamy znacznie różniące się instrukcję. Konkretną listę olejów dostaniesz w aso, nie w instrukcji. Ja poprosiłem i dostałem i nawet nie wzbudziłem moją prośbą zdziwienia, ani nawet oburzenia co mnie w sumie zdziwiło :mrgreen: Taki wykaz jest generowany z systemu pod twój vin. Oprócz spełnienia zalecanej normy bmw (np. LL01, LL04) jest widocznie jeszcze inny klucz :mrgreen: Ewentualne niedoczytanie instrukcji ( czy też niezastosowanie się ) może chyba zostawić gwarantowi furtkę w razie sytuacji spornej. Z drugiej strony - większość popularnych olejów posiada dopuszczenie.
  6. Patrz instrukcja obsługi! Dowolny zgodny z normą Bmw to możesz sobie na dolewki użyć. Na wymianę musi być dopuszczony przez Bmw - wykaz dostaniesz w ASO. Można też ze swoim olejem do ASO udać się na wymianę - wyjdzie taniej -bo ileż można skasować za robociznę .
  7. Dokładnie - to za duże spalanie. Moja zwykle mieści się w 13 a na pewno w 14 a jest trochę cięższa no i benzyna. E60 530d mieściłem się zawsze w 11 l. Przy spokojnej jeździe w mieście 10l. Seria f jest cięższa od e ale ma skrzynie, która inaczej pracuje i pozwala zaoszczędzić paliwo.
  8. Może auto hołd włączone :mrgreen:
  9. A wiesz co konkretnie psuje się w skrzyni?
  10. aha :) no niestety. obawiam sie zatem ze jezeli glownym wyznacznikeim u mnie bedzie cena to czeka mnie audi a6 :/ ok. 20k pln taniej w stosunku do premium selection A może spróbuj negocjować z dealerem skoro myślisz o premium selection. Różnice w cenach między dealerami potrafią być znaczne np. 10 000 zł i to na wejściu - pierwsza oferta i to w obrębie wijewództwa. Uważam, że większość ofert premium selection jest bardzo rozsądna. Przynajmniej jeśli chodzi o samochody "na placu". Te do ściągnięcia są droższe, ale dostęp do nich mają wszyscy dealerzy. Trzeba się też liczyć z faktem, że na ogół jakąś przygodę te samochody miały. Nie są to nówki, stan bywa lepszy albo gorszy - cena też. Sprzedawca powinien powiedzieć co było robione, albo pokazać ocene techniczną - mają wgląd do takich dokumentów zanim zakupią. Osobiście czułbym się pewniej kupując od wybranych dealerów niż z ogłoszenia/komisu. W razie draki ASO będzie przynajmniej wypłacalne jak zapadnie wyrok :mrgreen: Nie wiem skąd jesteś, reklamy też nie chcę robić, ale rozsądne oferty dostałem z Katowic i Wrocławia. Dalej nie chciało mi się jeździć a pozostali dealerzy na śląsku okazali się kompletnie niekompetentni - delikatnie mówiąc! W Warszawie też będzie z kim rozmawiać na pewno. Chyba czym większa firma, tym bardziej hurtowo rozumie handel używkami - więc niższe ceny.
  11. Kiedyś oryginały były od SWF i były super. Teraz swf jest w grupie z valeo więc jakość pewnie poszła w cholerę. Ja bym kupił jednak w ASO.
  12. Po bluetooth czy kabelku? Akurat to muszę zbadać bo nie pamiętam. Bardzo rzadko łączę się kabelkiem, ale ostatnio właśnie się łączyłem :?: Smsy po bt chodzą na pewno. No i niestety nie udaje się dzisiaj ani po bt, ani po kabelku :mad2: Zresztą tak na zawołanie to nigdy mi się nie udało. W dłuższej podróży pojawił się czasem SMS a ostatnio email. Może samochód ściąga tego emaila z telefonu przez godzinę :?:
  13. A u mnie ostatnio wyświetliło emalie i to nawet z tego forum :cool2: (iPhone 5s) Nie sprawdziłem, ale skoro SMSy czyta to emalie pewnie tyż kolego Cyp
  14. Nie gniewaj się ale to, że pisałeś nie oznacza, że tak jest. O ile się nie mylę vpowerów było wtedy więcej niż jeden, a tylko jeden był z importu. Utnijmy ten temat bo prawdy ponad wszelką wątpliwość i tak nie poznamy. Żeby nie było offtopu uznajmy, że paliwa typu premium mają w swoim składzie (w/g producentów, czy sprzedawców) dodatki m.in. czyszczące, czy zapobiegające tworzeniu się osadów, co może być istotne w temacie zabrudzenia wtrysków. ...i co ty chopie z biodieslem wyjeżdżasz? Jaki to ma związek z dyskusją? To nie jest paliwo premium tylko eko! Ładny z Ciebie chemik.
  15. Niestety źródła już nie pamiętam, ale była to któraś z gazet motoryzacyjnych. Było to kilka lat temu i pisali, że "swoje paliwo" ma shell - vpower 99, statoil - tylko nie pamiętam czy dieselgold, czy suprema 98. W artykule, do którego wkleiłeś linka napisali - większość - czyli wiedzą, że nie wszystkie!
  16. jasiuq1 odpowiedział(a) na matlog temat w F07
    Trudne pytanie. Nie potrafię odpowiedzieć. Pamiętaj, że to duże i ciężkie auto. Co za tym idzie - mniej uniwersalne od np. F10/11. No i więcej pali. Poszaleć za bardzo też się nie da :cry2:
  17. Muszę zweryfikować ten mój korek. Może ktoś podmienił. Koledzy! Kto ma 535i n55 - proszę o sprawdzenie korka!!! Chemik- myślałem, że coś wiesz konkretnego, że któryś z konernów paliwowych odkrył przed Tobą swoje tajemnice. A to tylko plotki. Artykuł nic nowego nie odkrywa. Piszą mniej więcej to co wszyscy. No i nie prawdą jest, że wszystkie paliwa są polskie - większość to nie wszystkie. Zresztą polskie nie musi oznaczać złe. Pytanie czy trzyma parametry określone w normie i czy zawiera "obiecane" dodatki w odpowiedniej ilości i jakości. Fakty są takie, że paliwa typu "premium" na ogół są lepsze.
  18. No jest na korku od góry i na wentylu od środka - chodzi o ciśnienie przy jakim korek się otwiera. Ja mam 140.
  19. Jak szybko w powietrzu się rozpuszcza to norma. Masz duży motor - więcej tego leci niż w hondzie - pewnie dlatego zwróciłeś uwagę. A jaki masz numer na korku? Ja co doleje to wypluwa do poniżej minimum :|
  20. Ja profilaktycznie lalem do paliwa w każdym samochodzie, za wyjątkiem E60 - znalazłem , chyba w tisie, a może jakiś biuletyn serwisowy , jakieś instrukcje, żeby nic takiego nie stosować. Zdaje się, że pompy wysokiego ciśnienia padały. Sądzę, że dotyczyło to wcześniejszych egzemplarzy - chodzi o 530d. W zimne dni widać na ogół parę wodną i jest to normalne. Jeżeli tego białego dymu byłoby naprawdę dużo, a płyn chłodniczy by znikał to byłby powód do zmartwień . Jak ma niebieskawy odcień - wiadomo - olej. Przy nadmiarze paliwa wydaje mi się, że powinno dymić na czarno :?: Kolego Chemik - nie lej się żurem i podziel się wiedzą! Nie każdy ma znajomych na stacji paliw, ja nie mam, a jestem bardzo ciekaw! Do tej pory sądziłem, że paliwa " premium" zawierają właśnie dodatki czyszczące i mają trochę lepsze parametry. Nawet powiem, że zauważam czasem lepszą pracę autka po zalaniu np. Lotos dynamic, statoil suprema/dieselgold. We wspomnianej powyżej e60 wyraźnie lepiej śmigało mi się na dieselgold. Ostatnio nawet na BP się szarpnąłem na tę droższą benzynkę i mały diabełek się pod maską obudził.
  21. jasiuq1 odpowiedział(a) na matlog temat w F07
    Pewnie, że się da, ale miejsca na nogi zostanie jak w f10. No i kanapa z tyłu raczej na 2 osoby. Środkowe miejsce jest "za karę". Z bagażnikiem nie ma jakiejś tragedii, ale pakować się trzeba staranniej. Miałem wcześniej e60 i więcej gratów mieściła. Trzeba używać mniejsze walizki bo klapa się nie zamknie. Ścianka grodziowa i fotele są dzielone 2:1 więc można tylko część przesunąć - w zależności od potrzeb. W drzwiach nie ma ramek - szyba dolega luzem do uszczelek - jak w coupé - nie złapiesz tam bagażnika. Za to mocowanie do bagażnika jest w rynienkach na dachu ( nie wiem czy w standardzie ). Te podzielone zdania są pewnie ze względu na brak ramek. Niektórzy tutaj właśnie szukają źródła szumu. Moim zdaniem najwięcej hałasu słychać z szyberdachu. Uszczelka przedniej szyby też mi się nie podoba. Rynienki wokół drzwi też pewnie nie są obojętne, ale każdy medal ma dwie strony. Polecam jazdę testową. Inaczej to jak kota w worku... W katalogach czy instrukcjach znajdziesz napewno szczegółowe wymiary kabiny i bagażnika.
  22. jasiuq1 odpowiedział(a) na matlog temat w F07
    Bagażnik w f07 jest nieduży i nieustawny. Przesuwając fotele tylne i stawiając do pionu oparcie tracisz chyba największy atut tego samochodu. W siódemce powinno też być ciszej (osobiście nie porównywałem z f01). Tak więc jeśli pragniesz ciszy to myślałbym o F01 bez szyberdachu.
  23. Opakowanie z tego brandowanego przez BMW środka bardzo przypomina, poza pojemnością, środki z liqui Moly . Korek z lejkiem jest wręcz identyczny. Może Gorik pomoże nam dobrać ten najbardziej odpowiedni do diesla i benzyny?
  24. ...ale to nie są środki magiczne, tylko czyszczące. Są znane od lat i od lat stosowane przez różne serwisy w tym ASO różnych marek. Polecany w temacie środek jest nawet brandowany przez BMW! Oczywiście powinno się takich dodatków czyszczących używać żeby nie dopuścić do tak silnego zabrudzenia wtrysków, a nie do naprawy zaświnionych na amen, co nie znaczy, że nie może pomóc. A że silnik można załatwić przez niesprawne wtryski to inna sprawa.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.