Treść opublikowana przez ufo000000
-
Zerwany pasek i nie odpala 318i POMOCY!!!
No to jeśli jest paliwo i jest iskra to powinien coś ruszyć. A nie może być takiej opcji że uszkodził się właśnie ten czujnik i przez to daje iskrę ale nie wtedy kiedy trzeba tylko zbyt szybko lub zbyt późno?
-
E-36 problem z doborem opon
Powiedział bym że wprost przeciwnie, wzór ma jakiś tam wpływ ale znikomy, jeśli założysz szeroki balon (zwłaszcza do nie dużego pojazdu) to zamulisz go, zwiększysz spalanie, zepsujesz sterowność. Daje się proporcjonalne w miarę gumy a nie do 316 balony 235 i ledwo się na tych walcach toczy.
-
E-36 problem z doborem opon
Na 205 Ci nie może za bardzo pływać, przecież E36 jest do takich przewidziane standardowo :P
-
xenon firma czy to wazne ?
Bo są zakłócenia na niektórych tanich nie ekranowanych zestawach które praktycznie całkiem uniemożliwiają korzystania z radia. Wiem bo zakładałem komuś takie dwa zestawy.
-
xenon firma czy to wazne ?
Bo są zakłócenia na niektórych tanich nie ekranowanych zestawach które praktycznie całkiem uniemożliwiają korzystania z radia. Wiem bo zakładałem komuś takie dwa zestawy.
-
Problem z 2.0 92r
Tak to trudno ocenić, nie wiem czego wymagasz, jakiego przyspieszenia od jakich obrotów, ale po niżej tych obrotów fakt faktem przyspiesza o wiele marniej niż np przy 4500 :P To nie diesel.
-
xenon firma czy to wazne ?
Tomson-86 ktoś kto mówi że xenony są do szpanu znaczy nie jechał nigdy w nocy autem z takim oświetleniem. A co do soczewek to nie miały ich compakty. A co do firmy hmmm, trudno powiedzieć i pewnie trudno także będzie znaleźć opinie co do konkretnych firm bo wypowiadają się zwykle ci co są zawsze na anty albo ci co sobie wszelkie chwalą, powiem tyle że warto na takie trafić które nie zakłócają radia CB oraz zwykłego.
-
Wymiana łańcuszka Rozrządu
Tak z ciekawości, robiliście to sami czy tylko tak piszecie? Autor nawet nie powiedział jaki posiada motor?
-
[E36]piszczy mi kierownica
Mi po prostu plastiki przy kierownicy ocierały i taki bardzo denerwujący dźwięk powstawał. Był kiedyś temat i pisało który także element piszczy przy kierownicy jednak nie mogę sobie przypomnieć, może w szukajce da się coś wynaleźć.
-
dziwny problem na 3 i 4 biegu 316i Compact
No zapewne (lecz nie pewne). To duszenie i spalanie o dobrych 5 litrów za wysokie na to wskazują.
-
dziwny problem na 3 i 4 biegu 316i Compact
Podepnij pod komputer i może coś wyjdzie zanim wymienisz pół auta za radą mechanika :D Lambda padająca może takie objawy powodować.
-
318i Bicie na kierownicy podczas hamowania
Sprawdzić na szarpakach czy nie są wysypane elementy gumowo metalowe, czy koła dobrze wyważone, jeśli to będzie zrobione i nie pomoże to można w biciu szukać innych przyczyn typu krzywe tarcze... Tłoczki tak jak kolega wyżej powiedział także można sprawdzić czy swobodnie wychodzą po naciśnięciu hamulca (tylko żeby Ci nie wyleciały całkiem :D ) Zacznij od szarpaków.
-
Problem z moca
Oczywiście że może tracić moc bądź moment obrotowy, w bmw oryginalne filtry są tak zaprojektowane że często zwykłe wepchanie stożka oprócz pogorszenia parametrów nie daje nic, musi być odpowiednio dobrana długość dolotu itp.
-
316i nie kręci rozrusznik
Nie pamiętam rozmiaru ale jest drobnozwojna (skoku gwintu także Ci nie powiem).
-
[e36] inspekcja olejowa
Po polsku to idź i kup Mobil ATF 220 :P
-
[e36] inspekcja olejowa
Płyn tak jak kolega mówi dot 4 jakiej bądź firmy (nie jakiś naprawdę najtańszy chłam). Cegiełki się zapalają zależnie od tego czy wkręcasz motor na wysokie obroty, chyba od temperatury silnika itp. Pamiętaj że jest to czas przewidziany mniej więcej do oleju takiego jaki zaleca producent, jeśli lejesz jakieś mineralne to wiadomo że czas się skraca, komputer nie wie co mu zalałeś. A co do zegarka, chodzi o ten mały zegarek koło napisu inspekcja, nie patrz co on tam wskazuje :P to symbol tylko, płyn hamulcowy zalecają zmieniać co ok 2 lata (a i tak większość w ogóle nie zmienia tylko dolewa w razie potrzeby). Nie wiesz kiedy były kasowane inspekcje (czy były kasowane wraz ze zmianami oleju, płynu itp) a więc skasujesz sobie dopiero przy wymianie płynów. Jeśli nie jesteś pewien czy dasz sobie rade z kasowaniem to poproś kogoś aby Ci pomógł albo jedź zmienić olej tam gdzie także kasują inspekcje (dopłata ok 10-20zł), zdarzały się przypadki ze zwierano złe piny i umierał komputer DME :evil:
-
Problem z gazem przy 1.8 is
Kable od świec mogą mieć przebicie, świece do wymiany... Wystarczy wpisać w google "strzela na gazie" i tematów multum, i jeśli mu tak często strzela to stawiam w ciemno że z przepływomierza mu już wiórki nawet nie zostały :D
-
[e36] inspekcja olejowa
Napis inspekcja nie oznacza inspekcji olejowej-oznacza że masz jechać na przegląd, zegarek oznacza termin wymiany płynu hamulcowego a cegiełki pokazują czas do wymiany oleju. Znikają zależnie od stylu jazdy. Można wszystko samodzielnie skasować, instrukcja na forum.
-
318i Jakie wydatki zaraz po zakupie.
Rozrząd na łańcuchu czyli to odpada, teoretycznie jeśli trafiła by Ci się sztuka w której się na bieżąco usterki usuwało to nic nie musisz wymieniać po za oczywiście olejem, filtrami (oleju, powietrza, benzyny, kabinowy). Jeśli wyeksploatowany egzemplarz to praktycznie wszystko może się trafić, hamulce, zawieszenie...
-
316 m43 ogrzewanie wnetrza
Dokładnie tak jak kolega wyżej powiedział, w compaktach grzeje przez wszystko i wszędzie :P
-
316i nie kręci rozrusznik
Dla tego Ci piszę że nie będzie w ogóle próbował kręcić, ma mały prąd-nie kręci i finito
-
318is Sterowanie centralnym z pilota+fabryczny alarm?
Możliwość na pewno jest, myślę że po dalszym przekręceniu kluczyka podawany jest tylko impuls plusa bądź minusa do sterownika alarmu, myślę że da się podpiąć do tego sterownika sygnał wysyłany po zamknięciu auta pilotem.
-
316i e36 bez wspomagania?
Ale się upewnij czy go nie masz, nie będziesz przecież się siłował cały czas jeśli masz może tylko pompę do wymiany :D
-
316i nie kręci rozrusznik
To podładuj aku na początek, w tym aucie jak jest słaby to ani nie będzie próbował kręcić.
-
falują obroty śilnika pomocy e36 1.6 coupe
Tak jak kolega wyżej, przeważnie sonda, czujnik temperatury, podłącz pod komputer żebyś nie wymieniał wszystkiego po kolei.