Treść opublikowana przez ufo000000
-
Jaki to środek ? Wnetrze komory silnika
Tylko delikatnie ze wszystkim przy myciu bo autko ma już taki wiek że każde dotknięcie, wygięcie jakiś rurek gumowych może spowodować pęknięcia (twarda guma).
-
320i Problem z szybą kierowcy
Nie wiem jak to w sedanie wygląda ale u mnie w compakcie nie było większych problemów z umieszczeniem tej gumy na swoim miejscu oraz wymiany ślizgów a nawet dorobieniu tej rolki która obraca się w szynie. Miejsce gdzie włazi ta guma musisz dobrze odtłuścić i czymś dobrym przykleić. Wyjęcie mechanizmu przynajmniej u mnie to rzecz okropeczna.
-
E36 320i problem z pompką paliwa
Pompkę słychać przy np pierwszym przekręceniu kluczyka, przy kolejnych już nie, dopiero po jakimś czasie znowu sobie podciągnie. Ale co piszesz że włącza się dopiero przy kręceniu rozrusznikiem, i co są problemy z odpalaniem czy w ogóle nie odpala czy jak? Bezpieczniki pod maską badałeś?
-
E36 318ti kontrolka airbag gaśnie po minucie, błąd maty
Witam Jak wiadomo w tym samochodzie częstą usterką systemu SRS jest właśnie błąd czujnika zajęcia miejsca przez pasażera (maty). Byłem pod interfejs podpiąć auto i po skasowaniu tego błędu po trzech dniach znowu kontrolka świeci. Jest info że można zamontować "emulator" maty poprzez wlutowanie diody i równolegle do niej kondensatora 10nF, jednak zastanawiam się czy to robić gdyż kontrolka zapala się po przekręceniu kluczyka i gaśnie po ok minucie i nie wiem czy wtedy już poduszki są sprawne czy nie, jeśli sprawne to szkoda kombinować z emulatorami. Jak myślicie?
-
318is Mokra podloga BMW E36 coupe
A płynu z chłodnicy nie ubywa?
-
e36 316i 97r problem z ogrzewaniem :(....
Zdaje się że o tego gada chodzi http://www.pelicanparts.com/bmw/techarticles/E36-Valve-Cleaning/Pic1-01.jpg Może zanim zaczniesz go wydzierać niech ktoś się wypowie na temat tych elektrozaworów, było tu parę postów na ten temat ale nie bardzo pamiętam czy trzeba go wymienić czy może da cię przeczyścić itp.
-
525 2.5tds 96r.POMOCY problem z elktryka
viewtopic.php?f=71&t=117569 Przeczytaj i popraw temat zanim mod zamknie Ci wątek.
-
[E36] 300tyś i gaz
Przebieg 300tyś jeśli jest realny nic nie przeszkadza, ludzie gazują swoje "cudeńka" mające na zegarkach 150 tyś przebiegu i 15 lat wierząc w ten przebieg i żyją szczęśliwi w nieświadomości :twisted:
-
e36 316i 97r problem z ogrzewaniem :(....
Na twarz jak wyżej powiedziane, będzie tylko zimne, a jeśli chodzi o nogi, na szybę to z tego co pamiętam może się zaciąć elektrozawór i wtedy nie reaguję na ustawienia.
-
318 Przegrzewa się
Koledze pewnie o to chodziło że w niektórych modelach jest oprócz odpowietrznika przy chłodnicy także przy termostacie :D Ale fakt faktem odpowietrza się układ a nie termostat.
-
[e36] Domykanie szyb.
Kolego będzie działać bo sam u siebie robiłem i działa, nie kombinuj z żadnym podawaniem napięcia przez cały czas. Też się nad tym głowiłem jak zrobić aby było napięcie po zamknięciu drzwi :D Ja nie miałem oryginalnie pilota i dokładałem cały moduł, i podpiąłem się do starego sterownika od centralnego pod dwa piny (jeden był zajęty, drugi wolny). Są dwa rodzaje sterownika od centralnego i nie wiem który masz. Podesłał bym Ci temat o podpinaniu się w oba sterowniki ale szukajka obecnie nie działa także może jutro.
-
[e36] Domykanie szyb.
Kolego zrobienie domykania szyb z pilota to stosunkowo prosta sprawa. Jedyne co trzeba znaleźć to na który pin w centralce jest podawany impuls przy zamykaniu samochodu pilotem (tylko nie szukać i nie podpinać się pod te grube prądowe co podają już prąd na siłowniki!). Trwa on dajmy na to sekundę a trzeba go przedłużyć do kilkunastu (tyle żeby wszystkie szyby zdążyły się zamknąć). Musisz skombinować coś co przedłuży ten impuls, ja zrobiłem sobie sam coś takiego ale prościej kupić http://www.motoallegro.pl/item966900541_interfejs_do_domykania_szyb_z_modulem_komfort.html
-
316i 1992 Jaki sterownik/moduł wycieraczek
Wejdź tu: http://www.realoem.com/bmw/select.do Wpisz 7 ostatnich znaków VIN i daj szukaj a następnie niżej przeglądaj części. Potem elektryka pojazdu / sterowniki, moduły, czujniki, przekaźniki. Klikasz w obrazek Sterowniki i moduły nadwozia i już widzisz numery danego modułu. Chociaż nie jestem pewny czy numery muszą być identyczne żeby wszystko działało.
-
E36 316 95r. Troche pytan:)
Jak widzę takie samochody to mam chęć brzydkie wyrazy pisać ale nie bardzo wolno tutaj :evil: Mlodye36 w ciemno daję sobie łep obciąć że pewnie więcej niż drugie tyle. Spytaj się właściciela co w tym aucie działa może a nie co uszkodzone. Za tyle to nie sprzedał bym w dobrym stanie TICO a nie E36...
-
wiskoza wentylator problem E30
Niby można jakiś olej jej próbować wtłoczyć ale raczej daj sobie spokój, kup raz oryginał i wytrzyma pewnie do końca żywota samochodu, zamienniki omijaj z daleka. Jeśli huczy jak helikopter to znaczy że leci na "sztywno" czyli cały czas jest spięta, może wtedy trochę obciążać silnik, jeśli działa prawidłowo to nie będziesz czuł obciążeń.
-
wiskoza wentylator problem E30
Visco raczej jest lepszym rozwiązaniem od elektrycznego wiatraka. Visco się powinno obracać cały czas, jednak przy zimnej chłodnicy jest "wysprzęglone" tzn że nie kręci na pełnych obrotach, możesz je spokojnie palcem zatrzymać podczas pracy silnika (choć nie polecam używania do tego palca :P ). Załącza się stopniowo zależnie od wzrostu temperatury.
-
E36 316 95r. Troche pytan:)
1. Będzie sobie z II generacji radził do puki nie strzeli w przepływkę i szybko zaczniesz żałować że taki rodzaj gazu zamontowałeś, poza tym przy tej instalacji są spadki mocy (czego nie ma przy sekwencji) a przy silniku 1,6 zacznie Cię szlak trafiać jak jeszcze parę KM mu ubędzie. Albo jeździj na Pb jeśli wiele nie jeździsz, albo sekwencję. 2. Albo uszczelnij, albo utrzymuj stan minimum na bagnecie jeśli mówisz że prawie nie ubywa :mrgreen: 3. Powinno się zapalać i przy gaszeniu i przy otwieraniu drzwi, do sprawdzenia krańcówki w drzwiach. 4. Nie czujesz zapachu benzyny? Może po prostu przewód przegnił? 5. Trudno bez zdjęć stwierdzić... 6. Nie wiem jaką masz wersję nadwozia, uzupełnij w podpisie obok, i nie pamiętam czy w poszczególnych się one różnią, ale w compakcie rączka trzyma się jedynie na jednej śrubie. Odkręcasz, zdejmujesz, dajesz nową, przykręcasz, amen. 7. Jeśli mocną nicią dobrze zszyjesz powinno dać efekt.
-
318is Uszkodzone klocki hamulcowe?
Tak jak przedmówca, klocek się dotrze, a co do tych blaszek to możesz zobaczyć czy w miarę siedzi na swoim miejscu. Ale jeszcze lepiej to zanim je poobijasz, pobrudzisz niech sprzedawca wymieni bo jak by nie patrzeć to to jest wadliwy towar.
-
316i Gdzie znajduje się czujnik zamknietych drzwi
Jest przy samym zamku taka mała krańcówka, nie w drzwiach lecz przy słupku.
-
chyba za duże spalanie m52 e36 320
Nie ma diesla 1.8 , jest 1,7 lub 2.5 i nie licz że diesle bmw jeżdżą na kropelce. Zmiana na diesla 1.7 była by jedną z gorszą decyzji jaką można podjąć. Na sekwencji nie tracisz wcale mocy, mi LPG zżera ok 11L w mieszanym. Pb powinno Ci średnio 8 wychodzić, wiadomo że mniej nie spali, silnik słaby a auto parę kg waży.
-
chyba za duże spalanie m52 e36 320
Może się nie śpiesz i sprawdź ile realnie spala, no zimą auto pali więcej ale 13 to za dużo jeśli naprawdę tyle spala.
-
Nie kręci, gaśnie, wariują zegary 318ti M44
Pisze że ładowanie w normie, 14,2V a akumulator jest nowy, i to drugi nowy bo sprawdzałem pod sklepem na dwóch. Zresztą nie odpala nawet po podpięciu przez kable także wina aku w 100% odpada...
-
Nie kręci, gaśnie, wariują zegary 318ti M44
Witam Mam dość spory problem z autem, do rzeczy. Kilka dni temu nie chciał odpalić po nocy, po podłączeniu do kolegi auta kablami odpaliło bez problemu. Na następny dzień historia się powtórzyła, znowu odpalony został na kable. Pierwsza myśl-padł akumulator (choć dziwne się wydawało że tak z chwili na chwilę). Dobra aku kupiłem nowy, podłączam a tu dalej nic, zero reakcji po przekręceniu kluczyka :shock: :cry: . Podłączam jak poprzednio przez kable do kolegi auta ale tym razem nawet tak nie zakręcił. Myślę, albo rozrusznik, albo coś mu zapłon odcina, popchali mi auto-odpaliło od razu, po kilkuset metrach zapaliła się kontrolka od ABS, Airbag, wskazanie KM zaczęło mrugać i zanikać, po chwili auto samo zgasło. Auto odpalone na pych-dalej to samo, jedzie, zapala się ABS, auto gaśnie po paru metrach. Nawet na postoju po przekręceniu na zapłon nieraz kontrolki się dziwnie zachowują, nie świeci kontrolka ładowania, a kontrolka ciśnienia oleju rozświeca się bardzo powoli, niekiedy działają prawidłowo. Rozrusznik z kluczyka ani drgnie. Auto wróciło na sznurku na parking pod blokiem i kombinuję czy mogę sam coś zrobić czy trzeba do elektryka zawitać. Przecież padnięty rozrusznik nie paraliżował by pracy silnika, systemów airbag który raz działa prawidłowo, a raz świeci cały czas kontrolka. Macie jakieś rady poza "podłącz pod komputer"? Bezpieczniki całe, ładowanie aku stabilne. Kiedyś widziałem podobne tematy na forum lecz nie mogę ich znaleźć. :cry: :cry: :cry:
-
ABS caly czas swieci co robic
Do komputerka podłączany był? Jak czujniki dobre to pewnie pompa.
-
PILNA PROŚBA O POMOC !!!
Śpiewa i tańczy jak zespół z Komańczy. Może o gustach się nie dyskutuje ale nie wsiadł bym do tego auta za darmo. Te światła z przodu, tyłu, lotka, zderzaki normalnie do wyrzucenia. Zapewniam Cię że wielu się uśmiechnie jeśli zobaczy tak "racingowy" wóz, z którego wydobywa się dźwięk klekota 1,7L. Moja rada taka, kup coś co wygląda jak normalne auto seryjne, z silnikiem trochę mocniejszym bo za niedługo założysz temat "swap silnika", taka prawda że z tym silnikiem to nie jazda.