Treść opublikowana przez ufo000000
-
CZUJNIKI KLOCKÓW HAMULCOWYCH W E36 COMPACT
Od poziomu płynu jest osobna kontrolka, możesz wejść na realoem, wpisz swój 7 ostatnich znaków numeru seryjnego VIN a następnie hamulce--->hamulec przedniego koła i zobaczysz czy jest na liście ten czujnik.
-
Ogrzewanie dziwny przypadek
Kolego nawet na tym pokrętle masz na niebiesko chyba narysowane na kratki czyli zimne, celowo tak wieje, żeby niby nie usypiać kierowcy czy coś :D Nie we wszystkich E36 tak jest ale we większości.
-
318ti Koszt wymiany termostatu
Oznaczenie bmw jest to 318ti bądź 318is a nie 1.8is Jeśli ma się M42 to rozumie że można pisać 1.8is i jest to prawidłowe ale M44 nijak nie pasuje i co po niektórych może w błąd wprowadzić :)
-
318ti Koszt wymiany termostatu
1,9 :!: :evil: 90% ludzi mających ten silnik nie wie nawet jaka jest jego pojemność.
-
Swap silnika
Hmmm komputer raczej jest inny, lecz znajomego siostrzyczka zatarła M43 1,8 i wsadzili jej M44 bez zmiany kompa i niby chodzi i mocny jest... Ale nie wiem czy to jest profesjonalny swap i czy osiągi i praca silnika taka jak ma być :)
-
318is Temperatura silnika
Obaj dobrze odpowietrzcie układy i wymieńcie termostaty, wymiana dość prosta, koszta nie duże a daje robotę :D
-
318ti Koszt wymiany termostatu
Wymiana termostatu jest dosyć prosta a zwłaszcza w bmw, w oplu astrze musisz się dobierać do rozrządu żeby durny termostat wymienić. Nie pamiętam jak jest w M42, u siebie w M44 musiałem odkręcić śmigiełko od visco, tunel i chyba tyle. Odkręcasz węże, odkręcasz termostat, dajesz nowy, obudowę lekko można pociągnąć sylikonem, skręcasz wszystko do kupy, odpowietrzasz i finito :) Od spodu do kanału wkładasz kolegę lub koleżankę i każesz łapać płyn do miski :D Na moje oko tak ze 50-60zł wymiana.
-
318is Temperatura silnika
Ale co, nawet jak go w miejscu popiłujesz, nigdy nie stanie w pionie wskazówka? Przeważnie gdy wskazówka jest nisko zwłaszcza zimą termostat umarł.
-
Problem ze wspomaganiem kierownicy
Wymieniaj, też na dniach wymieniałem, teraz przy -20 wspomaganie od razu działa należycie a dawniej też trzeba było zagrzać żeby działało.
-
318is Temperatura silnika
P. S. Jak będziesz nowy montował to dokręcaj go "z czuciem", bo ten plastik jest cholernie kruchy.
-
Szyba boczna pomocy!!!!
Nie wiem gdzie na Mokotowie szybko wstawiają ale wiem że na Mokotowie szybko "demontują" :mrgreen: tak tylko poza tematem. Taką szybę chyba gdzie kolwiek Ci wymienią chwila moment, pierwszy lepszy mechanik.
-
318is Temperatura silnika
Tak właśnie robią ludzie którym się nie chce wymienić termostatu, i w taki sposób dogrzewają silnik. Zmień termostat i zobaczysz że będzie stała pionowo.
-
CZUJNIKI KLOCKÓW HAMULCOWYCH W E36 COMPACT
Ale jest w tej puszce miejsce na drugie gniazdo, wtyczkę tak? Może ktoś żywcem wydarł.
-
może ktoś zdementuje to, ktoś kto się na na chipach
Na forum golfa widziałem że kolesie wpadli na genialny pomysł, żeby cały czas nie jeździć na ssaniu montują przełącznik rezystorka w kabinie i włączają "turbo" tylko na światłach lub przy wyprzedzaniu :mrgreen:
-
Pytanie odnośnie dyfra
Czy ci sprzęgło ślizga możesz sprawdzić np puszczając sprzęgło na 3 biegu stojąc przy krawężniku bądź na ręcznym i widzisz czy zgaśnie czy kręci się silniczek. A przełożenie dyfra oczywiście ma wpływ na prędkość, obroty, na dyfrze masz (miałeś kiedyś) tabliczkę z symbolami, także są na korpusie numery bite, po nich może też da się dojść jakie ma przełożenie.
-
318is Temperatura silnika
No do M44 jest ten ból że trzeba kupować z obudową, ja wymieniałem z rok temu i nie wiem czy czasem nie był tej właśnie firmy, na razie działa elegancko.
-
sprzęgło wiskozy
Wiatrak powinien się cały czas obracać niezależnie od temperatury silnika, jeśli pasek jest cały to się visco wysypało na amen.
-
318iS M42 Problem ze wspomaganiem
Miał miał podobny problem, okropnie oporna była właśnie w zimne dni, trwało to jakiś czas a następnie pompa w jednej chwili zdechła :P Kupiłem używkę z 99" i przy -15 stopniach kręci się lżej niż na starej przy +30 :twisted:
-
zmina silnika w BMW 318 is
Nie robiłem, ja mam silnik M44 w którym chip tuningu dokonuję się przez gniazdo OBD, nie ma opcji wrzucenia chipu tak o. Nie bardzo potrzebuję większej mocy i szkoda kasy na taki tuning, ale o silnik raczej bym się nie bał-no chyba że zamierzasz na każdych światłach dusić go do końca, jeśli tam mu depniesz raz na jakiś czas przy wyprzedzaniu itp to nic mu się nie powinno stać.
-
Przednie swiatla
Z tych tańszych to jest naprawdę wszytko jedno od którego typa zamówisz. Czy to będzie 4300 czy 6000 na pewno docenisz jakość światła :D Tylko jedź ustawić światła po włożeniu tego, ludzie z naprzeciwka też chcą mieć oczy :D
-
siłowniki maski
Z bagażnika wymieniłem jeden , tyle że kupiłem zamiennik (chyba 35pln) . Przy dwóch wymienionych, przy otwieraniu chciało mi klapę wyrwać :duh: Czyli też trzeba na głowę uważać, żeby w szczękę nie dostać :mrgreen: Dobra broń na teściową która zakupy chce schować w bagażniku :P
-
siłowniki maski
cronos2002 to u Ciebie też będą umierały. U mnie nawet przy największych mrozach trzeba użyć siły żeby ją zamknąć, a nie to żeby nie chciały trzymać ją w górze, niestety o tylnej klapie nie mogę tego powiedzieć, trzeba będzie wymienić.
-
biały na nalot na korku od oleju, proszę o pomoc;-)
Masz szukajkę, gdy tylko zaczyna się zima rosną tematy o masełku pod korkiem jeden po drugim. Wpisz w wyszukiwarce chociażby masło i już masz tematy do zbadania.
- siłowniki maski
-
silnik
Ale co, nagle się tak stało czy od kupienia tak masz?