Treść opublikowana przez ufo000000
-
Przednie swiatla
Zależy co Ci się trafi, niby niektórzy piszą że ich zestawy nie emitują zakłóceń ale różnie z tym bywa. Zakłócenia masz na radio, cb radio, na płycie CD oczywiście już niema. Robi także różnicę w którym miejscu przykręcisz przetwornice.
-
zmina silnika w BMW 318 is
Silnik z chipem nie pali więcej, czasami delikatnie mniej. A nikt nie mówił że z chipa wyciągniesz 50KM ale właśnie tak jak napisałeś 10-15 już tak.
-
zmina silnika w BMW 318 is
No przecież można chipa wrzucić do M42 i nie trzeba żadnych kabli dotykać.
-
Przednie swiatla
Ale po co takie kombinacje? Nie lepiej gotowy zestaw pod twoje gniazdo żarówki?
-
zmina silnika w BMW 318 is
Tak jak mówi cfuch-jaki sens robić swapa, pakować się w koszta za 10KM? Albo możesz podciągnąć lekko IS i tyle osiągnie albo wepchaj coś typu 2,5
-
Przednie swiatla
Naj mniej rzucające się w oczy panom władzom będą 4300, lecz mi osobiście bardziej podchodzi 6000
-
318is przekladka silnika M42 na M44
W M44 też jest visco przecież.
-
Wymiana maglownicy
Raczej bym nie regenerował jeśli koszt nie jest taki duży, parę osób pisało że po roku od regeneracji (po upływie gwarancji) wysypywały im się. Albo używany oryginał albo w sklepie.
-
Prąd. Nie pali. Dziwne zachowanie kontrolek. 325 TD
Na samym początku akumulator sprawdź, w E36 jest tak że nie będzie kręcił słabo rozrusznik lecz przy zbyt niskim napięciu ani nie spróbuje nim ruszyć, miałem raz taką sytuację jak umarł aku.
-
Płyn W chłodnicy 316 i '95
Sprawdź jeszcze raz porządnie na kanale, pisał ktoś że tak samo podstawiał papiery itp i żadnych wycieków nie zauważał a podczas jazdy gdy silnik miał temperaturę płyn odparowywał zanim zdążył kapnąć. Miałem ten sam problem i od góry nie widziałem nic, kiedyś przypadkiem na kanale zobaczyłem lekko mokry waż przy chłodnicy, dokręciłem i od wtedy kropelka nie ubyła :)
-
318is przekladka silnika M42 na M44
Dokładniej ciut napisz to prędzej ktoś Ci powie, czy kupiłeś taki sam jak miałeś IS 1,8 M42 a teraz chcesz włożyć 1,9 M44 czy ten sam M42?
-
Zegary z ekonomizerem i bez
Nawet wejdź na google i wpisz cyfrowy prędkościomierz e36 i w pierwszym linku znajdziesz odpowiedź.
-
Przednie swiatla
Ringi pewnie pod żółty świecą, to najbliżej ich barwy będzie 4300, ja bym się kierował tym jakie światło będzie z nich padało na drogę, jaka barwa Ci będzie pasowała a nie tym żeby ładnie się komponowały z ringami, kto powiedział że muszą mieć identyczną barwę-tak nigdy nie dobierzesz. A co do zestawów-dobrze będzie świecił i najtańszy, gorsza sprawa z tym ze niektóre zakłócają radio i zwykłe i CB co jest upierdliwe.
-
CZUJNIKI KLOCKÓW HAMULCOWYCH W E36 COMPACT
Nie ma z tyłu czujnika jeśli nie masz tarcz. Czujnik masz w lewym kole (od kierowcy), wczepiony jest w klocek (chyba bez znaczenia czy zewnętrzny czy wewnętrzny jeśli w obu będziesz miał miejsce na niego, jeśli w starych klockach nie miałeś takiej blaszki w miejscu czujnika i w nowych klockach także to będziesz musiał coś wymyślić żeby się trzymał. Drugi koniec czyli wtyczkę podłączasz do gniazdka które po zdjęciu koła od razu widać (plastikowa puszeczka w której są dwa gniazdka, do czujnika ABS i czujnika zużycia klocków).
-
Przednie swiatla
Czyli co masz ringi jako postojówki w tych lampach i się zastanawiasz czy będą miały taką samą barwę jak xenon czy jak bo nie rozumie do końca.
-
Przednie swiatla
Xenony kup takie jak typ żarówki, nie wiem jakie tam masz, i barwę także według uznania, pewnie nie masz homologacji na xenon, im wyższa temperatura jażników tym bardziej panom milicjantom się w oczy rzucają :P
-
skrzynia biegów i sprzęgło
No w takim motorku miałeś skrzynkę działającą podobnie jak w maluchu-jeśli odpowiednie obroty były to można było bez większego zgrzytu wrzucić bieg następny, jeśli zaś obroty silnika były zbyt wysokie to nawet trzymając sprzęgło było słychać łupnięcie przy zmianie biegów :P No ale wsk czy romet to nie bmw, tu skrzynka jest trochę bardziej złożona, i naprawa jest często nie opłacalna, także sprzęgło warto używać :)
-
E36 Compact po lifcie - wymiana grilla
Wszystko się da, ale i tak pewnie musisz malować nowy element tak że może niewiele więcej wezmą z montażem elementu.
-
320d 1998 Termostat pytanie.
Niektórzy mówią że te preparaty tylko zamulają układ chłodzący, ja wlewałem chyba u dwóch znajomych którzy mieli wyciek z chłodnicy i pomogło także można wlać :)
-
320i Nie pali na wszystkich Cylindrach
A może po prostu świeca zdechła bądź przewody mają przebicie?
-
320d 1998 Termostat pytanie.
U mnie przy wymianie termostatu co prawda w M44 obudowa pękła właśnie przy uszku i jeszcze w jednym miejscu. Okropnie kruchy materiał (temperatury pewnie też już swoje zrobiły). Pękniętego pewnie nie masz jeśli Ci nie leje, ale okropnie uważaj przy dokręcaniu (z czuciem).
-
Zegary z ekonomizerem i bez
Przecież można włączyć cyfrowy prędkościomierz w E36 :P
-
skrzynia biegów i sprzęgło
Rozwiń swoją wypowiedź, jeśli by było ono zbędne zapewne nie montowali by go :mrgreen:
-
BMW E30
Jeśli zamierzasz bokiem latać to dobrze by było poszukać może ze szperą od razu? Wiadomo że auto z większym silnikiem nie będzie tańsze w eksploatacji niż z mniejszym, a co do części-jest trochę tego, sporo jeździ po polskich drogach E30 i E36, sporo kończy na latarniach itp także części zamiennych jest trochę, ceny części jak to do BMW nie najtańsze ale na używki da się wyrobić, odwdzięcza się radością z jazdy :P
-
ABS na desce
Tak jak koledzy wyżej piszą, przeważnie pada czujnik abs przy kole. Jeśli chcesz wiedzieć który to podepnij pod komputer, jeśli nie to zdejmuj koła po kolei i podłączaj nowy (bądź mierz oporność) i też się dowiesz który. U znajomego wymieniałem piastę przednią i za cholerę nie dało się go wyjąć :? Jeśli jest zepsuty to pół bidy, rozwiercić albo co kolwiek można z nim zrobić a jeśli piasta zepsuta a czujnik dobry to wypada go w całości wyjąć. Tak poza tym nie wiem po co go tak wpasowali dokładnie jeśli i tak jest od przykręcany śrubą i mógłby mieć parę setek luzu.