Treść opublikowana przez ufo000000
-
[E36] Złącza pod maską, w komorze silnika
Na pierwszym zdjęciu masz gniazdo OBD (diagnostyczne) i powinno być ono zaślepione (zakręcane "wieczko"). Jeśli go nie masz to wydrzyj ze złomu jakiegoś albo coś wykombinuj bo po co ma śniedzieć. Od silniczków regulacji masz to na zdjęciu trzecim od góry.
-
Problem z spalaniem i wymianą oleju
Każdy poleci Ci ten olej na którym jeździ :) I pół syntetyk możesz sobie raz na np 15tyś wymieniać. Ja leje Elf. Uszlachetniaczy raczej nie dawaj bo po co? A co do gazu to jedź do tego co Ci to montował jeśli masz jakąś gwarancję.
-
318i M40 nie wkręca się na obroty
A przy wymianie zegarów z 6 cylindrowca do 4 cylindrowca są objawy z niewłaściwym wskazaniem obrotomierza w dół czy w górę? Jak robią swapy i dają 6 cylindrów a stare zegary to wskazówka obrotomierza wychodzi po za skalę, może do Ciebie ktoś dał zegary z R6 i objawy są odwrotne? A z tą przepustnicą otwartą do połowy to sam nie wiem :?
-
szarpie i wyłącza sie licznik,a na wolnych obrotach jest ok
Hmm licznik gaśnie przed silnikiem? A i powiedz czy kupiłeś auto z sekwencją, czy sam montowałeś LPG i czy od początku montażu taki problem czy tak nagle...
-
318i M40 nie wkręca się na obroty
Pisze Ci skąd jestem po prawej, raczej nie będzie Ci się chciało jechać :wink:
-
318i M40 nie wkręca się na obroty
Oj jak by miało odcięcie przy tylu obrotach co mówisz to nie wiem czy byś tą prędkość uzyskał na 5 biegu a nie to na 4 :roll:
-
Pomocy Niewiem co robic, i czy musze wymieniac??
Jeśli ktoś kupując części niby tej firmy co szły z fabryki i nie ważne czy z allegro czy ze sklepu myśli że ma oryginał taki jak na początku miał to się sporo myli. Powiedzmy u mnie w fabryce robi się części do jaguara, ferrari itp i na wszystkim się bije "Made in Germany" a nigdzie made in Poland :P Taka prawda oryginałów nie ma. Teraz formy na CNC robimy do Mercedesa, my robimy a gdzie będą elementy wytwarzane Bóg tylko wie, ale jedno jest pewne, czy to będą Chiny czy Polska, czy Ukraina to na pewno będzie to "Made in Germany" dlatego ja już nie poluje na siłę na "nowy oryginał" bo nigdy jeszcze na porządną jakość nie trafiłem.
-
Pomocy Niewiem co robic, i czy musze wymieniac??
Ojoj skąd to masz z allegro? Nie wiem co Ci się trafiło że ma po dwóch miesiącach wżery :evil: Ja na przód wrzuciłem Boscha (Ferodo) a na tył SBS i złego słowa nie mogę powiedzieć :) Na klocki też uważać trzeba, że klocki pylą czy też piszczą to szczegół, ale u mnie jak kupiłem auto był taki szmelc z tyłu założony że za łoił tarcze na amen :roll:
-
Pomocy Niewiem co robic, i czy musze wymieniac??
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jakieś tam osady mogą się pojawiać, jak by ciebie ktoś rozpędzał do takich prędkości i wyhamowywał w kilka sekund też byś różne barwy przybierał :twisted: Nie przejmuj się ani tarczami ani żoną :wink:
-
Wymiana termostatu czy jest konieczna? 318IS
A jak dojdzie wskazówka do pionu to jest w tym położeniu cały czas czy opada np podczas spokojnej jazdy w trasie?
-
BMW e36 jakie jest?
Tak jak kolega wyżej pisze-kupuj duże silniki typu 2.0 2.5, na pewno Ci mniej spalą i nie będą wyżyłowane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Teraz robią silniki małych pojemności i sporych mocy i jeżdżą odpowiednio długo także nie mów tu o żyłowaniu. Nie ma tak żeby mniejszy silnik spalił więcej niż duży, może w trasach wypadają podobnie ale nigdy mały nie spali więcej niż duży, a taki jak mówisz w E30 2.0 to już na pewno spali odpowiednio a słabszy o IS :P
-
320d Nie działa światło mijania?
Badał bym w kolejności: żarówka, bezpiecznik, przekaźnik, a dalej to przełącznik świateł, hmmmm wiązki...
-
BMW e36 jakie jest?
Kolego nie chciał bym odradzać E36 bo jeździ nim się świetnie i sam nie potrzebuję lepszego auta, czuje się w nim jak ryba w wodzie, ale lepiej żebyś wiedział że np części są droższe niż do jakiś tam opli czy fordów czy to zamienniki czy używane oryginały. I odczujesz różnice w kosztach sporą. I nie słuchaj takich rad jakie daje Ci DjAquaz (silnik 6cyl) bo można na autko zrujnowane stać Cię będzie ale go nie utrzymasz. I wiedz też że na bmw droższe jest ubezpieczenie...
-
316i 1991r.
Byś wpisał w google bmw inspekcja itp to byś wiedział wszystko :evil: Sygnalizuje Ci tam czas kiedy wymienić olej, płyn hamulcowy, dokonać przeglądu. Można to samodzielnie skasować, wpisz kasowanie inspekcji lub coś podobnego to znajdziesz. A ceny elementów masz przecież na allegro.
-
318i M40 nie wkręca się na obroty
:D Jak wyprzedzasz bmw 325 to co Ci nie pasuje? :D Jeśli tą wadę znajdziesz to powiedz co to było, też sobie autko popsuje żeby przybyło z 50km :P
-
problem z silnikiem
Piszę wyżej, można kupić z wtyczką, można kupić bez wtyczki, ta z wtyczką jest droższa, o ile już nie pamiętam. Sorry że dwa razy, Prawie codziennie rano są jakieś problemy z serwisem :)
-
problem z silnikiem
Piszę wyżej, można kupić z wtyczką, można kupić bez wtyczki, ta z wtyczką jest droższa, o ile już nie pamiętam.
-
problem z silnikiem
A można tak z ciekawości wiedzieć dlaczego? Jeśli wiesz co robisz to ani niczego nie przegrzejesz, ani też nie dostanie się jakieś przepięcie na sondę, długość przewodów także się nie zmieni także dlaczego nie wolno? No chyba że nieodpowiednio zabezpieczone mogły by się rozlutować.
-
problem z silnikiem
Zlutować nie problem :)
-
przepalający się bezpiecznik świec żarowych
Prędzej świece, przekaźnik z reguły jak siada to w ogóle nie puszcza napięcia dalej.
-
problem z silnikiem
Kup oryginalną tyle że bez wtyku (tak pewnie wcześniej ktoś robił u Ciebie i stąd połączenie na wsuwki). Za lambdę z oryginalną wtyczką musisz dopłacić.
-
318i nierówna praca biegu jałowego i kopci na biało
Powiedz to temu który kupi od Ciebie autko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
[E30] 320 - Gaśnie podczas jazdy
Na benzynie też gaśnie?
-
E36 1.8i 115KM 1995 problem z zapalaniem
Co do tego spadania obrotów przy dojeździe do świateł, były o tym już tematy, te typy tak mają, kombinowali np z obróceniem rury od dolotu żeby powietrze nie biło prosto do niej, niektórym pomagało ale wtedy brało cieple powietrze z pod komory silnika a to też nie dobrze :-) A co do odpalania na ciepłym, często czujnik temperatury za to odpowiada.
-
Skrzypienie Kierownicy.
Wszystko się da, w niektórych krajach są leniwcy dla których samodzielna wymiana klocków hamulcowych to wyczyn, używają auto kilka lat i uznają je jako złom (bo stać ich na nowe) i wędruje do Polski :P