Treść opublikowana przez ufo000000
-
316i dziwne drgania
Na początku sprawdź stan elementów typu sworznie, tuleje, jeśli wszystko będzie dobre to zmieniaj, przetocz tarcze.
-
318i Problem z centralnym zamkiem
To pochwal sie jaka była usterka żeby przyszłe pokolenia wiedziały :-) Czasem taki cyrk sie dzieje przy przetartych przewodach idących do klapy tylnej.
-
320i bardzo słabe hamulce
To nie wina tarcz czy klocków, i wątpię też żebyś miał tak pozapiekane tłoczki (chyba że parkujesz auto w stawie lub odpalasz raz na rok). Jeśli słabe to szwankuje wspomaganie hamulców lub są one zapowietrzone. A odpowietrzałeś w ogóle je? To stało Ci się nagle czy takie auto kupiłeś?
-
E36 318i - pali na 3 cylindry, uszczelka pod głowicą?
Normalnie w szukajce na tej stronie BMW wpisz bocian search.php to odnośnie klepania
-
E36 318i - pali na 3 cylindry, uszczelka pod głowicą?
Wpisz sobie np bocian w wyszukiwarce i będziesz miał odpowiedź co do klekotania, klasyczna choroba M40, do tego jeszcze olej mineralny.
-
318is diody oil service szybko gasną
To Ci ktoś bajki naopowiadał. To jak to wytłumaczysz że mi wszystkie cegiełki poznikały po ok 22tyś? I pierwsza cegiełka trzyma się przeważnie najdłużej :P
-
[E36] Montaż tulei wahacza przedniego
Na tulejach masz strzałki, montuje się tak żeby strzałkami tuleje były do siebie, czyli strzałkami do wewnątrz.
-
e36 316 - 318 poszukiwana
Koleżanka malutki błąd zrobiła, miało być M42B18 lub M44B19 :wink: M44 zaczęli wkładać zdaje się od 96"
-
318is diody oil service szybko gasną
Jagoda nie bardzo chcę Ci się szukać, tematów na forum o inspekcji/oil servis jest multum. Działa ona tak że cegiełki gasną zależnie od przebiegu i stylu jazdy (jazda na wyższych obrotach-gasną szybciej). Zapewne masz źle wykasowaną inspekcję, też raz mi się zdarzyło że tak szybko spadały. Jeśli kasujesz sam to po zapaleniu się wszystkich zielonych cegiełek zewrzyj styki jeszcze raz na kilkanaście sekund.
-
318i Problem z przekaźnikiem kierunkowskazów/awaryjnych
Ładowałeś akumulator nie odpinając go od auta?
-
316i Czerwona kontrolka z wykrzyknikiem miga
Kontrolka od ręcznego (P) to całkiem inna bajka.
-
[e36] silnik M50 - jak przesunąć odcięcie zapłonu??
I będzie za miesiąc post "odcięcie przy 5500 obr, jak zrobić przy 9000?" :twisted: zostaw jak jest, jak będzie chciał zakatować to przy 4000 tysiącach zarżnie.
-
320i podświetlenie przebiegu nie gaśnie
Weź spróbuj zresetować na początek komputer, może mu się coś tylko w głowie pomieszało. Odpinasz akumulator, spinasz plus z minusem (oczywiście nie akumulatora :twisted: ) i przekręć na zapłon na 15 minut. Wyjmij kluczyk, rozepnij klemy i podłącz spowrotem.
-
E36, 1.6 M40 wibrująca kierownica przy hamowaniu
slawoj78 to że masz przekrzywioną kierownicę to znaczy że pewnie Ci lekko zbieżność uciekła, choć nie powinno się to stać przy zmianie kół, oczywiście takie coś zauważysz także przy np rozsypanej tulei wahacza. U mnie po długotrwałych bojach z wibracjami przy hamowaniu okazało się że tylne tarcze były krzywe-a dał bym sobie łep obciąć że to prawe przednie koło, i co dziwne wibracje ustawały np przy wymianie sworzni, tulei, wyważeniu kół właśnie z przodu :? po wymianie tarcz nastał całkowity spokój.
-
318i 95' Jakie lampy przednie??
Jak masz wypalone odbłyski to i takie i takie będą marnie świecić, które lepiej świecą nie powiem bo też mam bez soczewek (na żarówkę HB3). Soczewkowe mają na pewno ten + że prędzej można w nie wepchać xenon.
-
316i Czerwona kontrolka z wykrzyknikiem miga
Ta kontrolka informuje tylko o ilości płynu hamulcowego (o jego zbyt niskim poziomie). Informacje o ilości bierze z tego pływaczka który jest przy wieczku pojemnika wyrównawczego. Odkręć nakrętkę, poruszaj tym pływakiem, może coś nie styka, dolej trochę płynu. roosvelt kontrolka od zużycia klocków nie ma przecież wykrzyknika tylko takie "ząbki" z obu stron.
-
320i - co pokazuje badanie komputerowe w ASO?
Pewnie większość ma takie "kruszące się" :mrgreen: :mrgreen: Też jak wyciągałem DME to się sypało ale jak trzeba to trzeba wydrzeć. P. S. Pod skrzynką plastikową od akumulatora znalazłem kręgosłup od jakiegoś żyjątka, pewnie jeszcze z Niemiec przyjechało :twisted:
-
320 m50 duże spalanie nawet po wymianie sondy
Padnięty czujnik temp. silnika też może swoje robić ale nie wiem czy to by na komputerze nie pokazało.
-
318is Nie chca sie podnosic el szyby
Próbuj jeszcze góra, dół do oporu. Po odłączeniu aku komputer musi skumać w jakiej są one pozycji. włączaj, wyłączaj zapłon, i próbuj w obie strony, powinien zatrybić. Ktoś (chyba na innym forum) pisał że da się zresetować sam moduł od szyb, osobiście nie wiem bo nie miałem takiej potrzeby. Jeśli ani drgną to może spróbuj jeszcze raz odłączyć aku i podłączyć.
-
[E39] zatrzaśnięte klucze w bagażniku
Za granicami naszego kraju, tzn w niektórych krajach bardziej cywilizowanych mechaników samochodowych w szkołach przeszkalają jak otwiera się zamki samochodów, u nas czegoś takiego brak.
-
520i 150km Gaz??
A zamierzasz montować instalację LPG czy już masz i myślisz jak zapobiec następstwom wybuchów?
-
spadek mocy 316i
Chociażby brudny silniczek krokowy, przyczyn myślę może być więcej i może podpięcie do komputera by pokazało który czujnik jest uwalony, wyjdzie taniej niż wymiana w ciemno wszystkiego po kolei. P. S. pisz małymi literami.
-
szpera do 318 tds touring
O to chodzi z przełożeniami że ileś obrotów wału odpowiada obrotom kół, jeśli zły dobierzesz to będzie albo auto mulić albo będziesz piłował silnikiem a auto będzie powoli jechać tak w skrócie. Co do opłacalności montażu, w zimie faktycznie w zaspach prędzej wyjedziesz kręcąc dwoma kołami i do tego się przyda ale jeśli zamierzasz trochę bokiem polatać to raczej nie bardzo (no chyba że po śniegu).
-
316 m43 silnik się grzeje, czy przez termostat ?
Jeśli jest cały czas na dużym obiegu to nie ma prawa się przez to przegrzewać, chyba że się tak śmiesznie wiesza że np jest po miedzy małym a dużym obiegiem, jest otwarty ale do połowy i stąd mniejsza prędkość przepływu płynu (raczej rzadko się tak termostaty psują ale zdarza się, znajomy w E34 520 tak miał). A chłodnica równomiernie się nagrzewa? Nie ma tak ze np jedną strona jest już dość ciepła a druga zimna? Ja bym najpierw wymienił termostat (do Twojego silnika nie jest specjalnie drogi) bo i tak wypada to zrobić, a potem gdy problem zostanie myślał nad wiskozą, pompą wody. Możesz spróbować jeszcze raz odpowietrzyć, przy odkręconym odpowietrzniku i korku od zbiorniczka duś mocno wszystkie węże od chłodzenia, czasem stanie duża bańka powietrza i nie chce puszczać.
-
[E36] 320- słabe przyspieszenie powyżej 100km/h
Może przejedź się innym 320 i zbadaj czy nie martwisz się na darmo. Ja przy wyprzedzaniu przy tej prędkości często lecę na trzecim biegu, co prawda mam 10km mniej ale lekko lżejszą budę. Te silniki lubią latać od 4000 obr w górę, to nie diesel.