Skocz do zawartości

ufo000000

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ufo000000

  1. ufo000000 odpowiedział(a) na Krolu temat w E36
    Nie rozładowałeś przez przypadek, bądź złe podłączenie czujnika akumulatora?
  2. Co do zapamiętywania to najprawdopodobniej podłączył odwrotnie +12 stały z tym +12 który jest po przekręceniu kluczyka, różne firmy różnie te dwa przewody oznaczają, i odwrotnie te dwa przewody są ciągnięte przy kostkach ISO w różnych markach samochodów. Spróbuj zamienić. Radio samochodowe będzie gorące, dość szybko się nagrzewają zwłaszcza jak mu się podgłośni. Co do nawiewu to tak ma być że nawiew na twarz jest chłodniejszy, a to zamykanie drzwi to pewnie ktoś sobie dołożył sterownik centralnego, alarm (jak założyłem alarm to podłączyłem zamykanie drzwi po pierwszym naciśnięciu pedału stop, jednak na nerwy mi to działało (dwu krotne ciągnięcie za klamkę przy wypuszczaniu kogoś).
  3. Jak się na latarni zatrzymasz to zaczniesz więcej na opony wydawać. Przy letnich trzy lata to bajka ale przy zimówkach robi robotę.
  4. ufo000000 odpowiedział(a) na mmazi temat w E36
    Jeżeli się już wie który czujnik zepsuty to z wymianą większych problemów nie powinno być, można go przewiercić lub co kolwiek innego zrobić aby go wyjąć w razie problemów, ja u siebie z kolei chciałem go wyjąć "żywego".
  5. ufo000000 odpowiedział(a) na lukasz87 temat w E36
    Nie trzeba było reperować alternatora tylko od razu kupić oryginalny używany, kolega też miał cyrki w oplu, sprawdziłem wszystkie diody, wymienił regulator i dalej było nie tak, kupił używkę za 70zł za moją radą (chciał kupować drugi regulator za 35 :mad2: ) i o problemie zapomniał. Niby wszytko dobre a jednak coś nie tak, pewnie coś z uzwojeniem. Za małe masz napięcie ładowania.
  6. ufo000000 odpowiedział(a) na mmazi temat w E36
    Nie napięcia, przy wtyczce od czujnika zdaje się masz dwa piny, i mierzysz omomierzem jaki jest opór czujnika.
  7. ufo000000 odpowiedział(a) na mmazi temat w E36
    Błędu ABS się nie kasuje, można odłączyć czujnik, podłączyć spowrotem i kontrolka ma zgasnąć (to nie airbag). Zdaje się że czujniki można omomierzem zbadać, lecz nie pamiętam jaki by miały mieć opór (jeśli sprawdzisz 4 to zobaczysz który się różni ale jest trochę grzebania, chyba że z kanału dostaniesz bez zdejmowania kół do wtyczek). Aha i tak przy okazji, u siebie chciałem wyjąć czujnik ABS z piasty i za cholerę nie chciał wyjść, nie wiem po co zrobili go na taki wcisk jak jest i tak przykręcany śrubką.
  8. ufo000000 odpowiedział(a) na mmazi temat w E36
    Trochę więcej spalała na pewno będzie i będzie trochę słabsza-taka kolej rzeczy przy szerszych walcach.
  9. Kolego tak zasugeruję jeśli można, gdybym ja miał zmieniać 1,6 czy 1,8 to albo na IS (tańsza zmiana) a jak już na coś 6 cylindrowego to 2,5 (2.0 jest o 10 koni mocniejsze od ISa a więcej do roboty).
  10. Ze zwiększaniem mocy raczej daj sobie spokój, tanio cudów nie uzyskasz, a co do swapa to wpisz w wyszukiwarce swap itp i powinieneś znaleźć na ten temat odpowiedzi. Zmiana to chyba silnik, komputer, wiązki, sprzęgła skrzynie zostają stare.
  11. ufo000000 odpowiedział(a) na lukasz87 temat w E36
    Na początku sprawdź bez żadnego kluczyka, jak się okaże że prąd Ci coś pożera bez kluczyka to po co dalej kombinować.
  12. ufo000000 odpowiedział(a) na lukasz87 temat w E36
    Raczej nic nie pokaże, tak jak koledzy, miernik i mierz co i ile Ci tego prądu zżera.
  13. Zmień olej jak najprędzej i wtedy zobaczysz, może kupiłeś auto któro ma w silniku pół na pół olej z moto doktorami lub innymi trotami i go zarzynasz powoli a nie wiesz o tym nawet :D
  14. ufo000000 odpowiedział(a) na matikolo temat w E36
    :D nawet nie wiesz ile osób pewnie by chciało mieć takie zużycie oleju, tym się nie martw, nie musisz tego na razie robić, popatrz czy pod silnikiem wycieków nie ma, ja też myślałem że mi silnik żre oleju ogromne ilości, jak wlazłem do kanału to się za głowę złapałem :mad2: Na dobrą sprawę nie muszę wymieniać oleju bo zawsze świeży :mrgreen:
  15. ufo000000 odpowiedział(a) na everardo temat w E36
    Kierunki się zatrzaskują na reflektorze, jedna śruba od nadkola (jeśli dobrze zatrzaski trzymają to i jej nie trzeba) i tyle, więcej nic nie trzeba. Gorzej jeśli Ci wyłamali to mocowanie w reflektorze.
  16. Był ten temat kiedyś poruszany i mówiono tam że różnica jest właśnie na wewnętrznych tak jak mówi seba.
  17. ufo000000 odpowiedział(a) na bmw325192km temat w E36
    + przede wszystkim moc, kultura pracy - droższa eksploatacja, droższe ubezpieczenie, możesz trafić na trefny egzemplarz i będziesz żałował tej zmiany Co do samego silnika to oba M50 i M52 raczej bezproblemowe.
  18. Niby jest ocynk ole ogólnie blacha nie specjalnie solidna, kolega ma A4 i od czasu kupna (ponad dwa lata) ma obity i zagięty róg maski pozbawiony całkowicie farby, nie wiadomo ile przed kupnem był obity, i nawet tego nie maluje, tyle czasu goła blacha i kompletnie nic jej nie dolega, a w E46 w oczach by ją troczyło. Drugi przykład, ma następny kolega grata forda escorta 87" i fakt że podłoga zjedzona ale z wierzchu niema możliwości znaleźć kropeczki rdzy a auto nigdy garażu nie widziało i nie jest zadbane, wręcz przeciwnie. Jak się chce robić coś solidnie to się robi, jak się chce obniżyć koszty i mieć zbyt trzeba robić coś co się będzie psuło :)
  19. ufo000000 odpowiedział(a) na daro5725 temat w E36
    Kolega wyżej przecież podał odpowiedź, jedź na kompa, może wyskoczy błąd np czujnika temperatury lub lambdy.
  20. ufo000000 odpowiedział(a) na zx temat w E36
    Jeśli by miał faktycznie przebieg 200 tyś to prędzej Ci buda zgnije niż łańcuch się rozsypie :mrgreen: nie martw się na zapas.
  21. ufo000000 odpowiedział(a) na jedynakk temat w E36
    To opowiadaj co i jak tam naprawiałeś :D Parę już było tematów podobnych do Twojego i może się to komuś przydać.
  22. ufo000000 odpowiedział(a) na CrazyPolak2.0i temat w E36
    Same zegary nie świecą czy np przełączniki od szyb, pokrętła od podświetlania nawiewu też? U mnie jak wszytko zgasło to umarł regulator siły podświetlania, dało radę go jednak naprawić.
  23. ufo000000 odpowiedział(a) na angel1210 temat w Oleje
    Jakiś dobry syntetyczny.
  24. ufo000000 odpowiedział(a) na kristo79 temat w E36
    Czemu ma być nie warto? Jeśli jest w dobrym stanie i Ci się podoba to warto. I nie pytaj na co zwrócić szczególną uwagę bo co parę dni się to opisuje, poszukaj.
  25. Niestety klimy brak :(

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.