Treść opublikowana przez ufo000000
-
320i Nie działają poprawnie wycieraczki
viewtopic.php?p=321437 Nic nie spalisz, można mu czasem "odświeżyć" umysł :P I nie mówię że to pomoże, ale od tego bym zaczął.
-
328i problem z immobilizerem ??
Dołożył ktoś Ci immo taki jak był w tico lub w passacie b4 :) Podjedź do elektryka niech to wybada i wyrzuci, twój kolega też ma jakiś wynalazek, normalny immobilizer jest taki jak kolega wcześniej powiedział w kluczyku, dorobisz identyczny kluczyk, auto otworzysz ale go nie odpalisz na tym to polega.
-
328i problem z immobilizerem ??
Nie wiadomo czy jak tak po prostu odłączysz czy będzie odpalać, nie wiadomo jak to poprzedni wynalazca podłączył, czy jest jakaś centralka do tego...
-
320i Nie działają poprawnie wycieraczki
Możesz w miarę cienką igłą. U mnie jednak daje to efekt na dwa dni, albo dyszę muszę wymienić albo pompka zasyfiona i słabo pompuje, w innych autach rozbierałem i czyściłem z piasku a tutaj wepchali nierozbieralną :?
-
320i Nie działają poprawnie wycieraczki
Spróbuj możne na początek zresetować komputer poprzez odpięcie klem, złączenie ich na 15 minut i włączenie zapłonu.
-
demontaz haka
I za takie podejście powinni dowody zabierać, masz kraje gdzie niewolno mieć takiego haka, trzeba mieć składany, od zderzania się są chyba zderzaki a nie haki :mrgreen:
-
Bi - xenon do E36
Koledze pewnie chodziło też o to że większość ludzi odbierających swoje auto z "salonu" blacharskiego jest tak zadowolonych sprawnym i "niebitym" autem że zapominają podjechać ustawić światła, a fakt faktem jeśli lampy były na nowo wstawiane na pewno będą świeciły miej lub więcej w dół lub w górę, dwa to to że mechanicy często olewają ustawiać światła i nie raczą nawet poinformować że należy podjechać i za 20zł wyregulować lampy. Często oślepianie czy to halogenem czy ksenonem to po prostu wynik lenistwa i zaniedbania.
-
Bi - xenon do E36
Co pan poradzisz że polscy kierowcy przyzwyczajeni do ŻÓŁCI na drodze, większość wieśniaków jeżdżących jakimiś starymi passatami czy astrami powie że ich oślepiono bo jest coś barwy bielszej niż słonecznik, jedźcie do Anglii i zobaczcie czy który kolwiek pan władza zwróci wam uwagę na światła xenonowe (i nie z tego powodu że nikt tam takich nie wstawia, bo wstawiają jeśli jeżdżą takimi złomami jak np E36 itp).
-
demontaz haka
Połóż się pod furę i patrz :) widziałem w wiele (często przesadnio amatorskich) sposobów montowane, a co do części formalnej (rozumie że chodzi o dokumenty) to nic bym z tym nie robił, jak masz wbity w dowód to niech sobie jest, może się przydać czasem, a jak nie masz wbitego w dowód to tym bardziej nierób nic :mrgreen:
-
praca silnika m42b18
Hmmm czy jako takie przebicia ma może zobaczysz jak np w nocy podczas deszczyku otworzysz maskę, będziesz widział czy iskrzy, choć nie jest to 100% sposób, a podłączałeś w ogóle auto pod komputer? Może od razu wyjdzie co jest padnięte.
-
praca silnika m42b18
Może cewka zapłonowa umiera?
-
[e36] 316i problem z airbagiem kierowcy
Nie wiem czy we wszystkich kierownicach, poduszkach jest tak samo ale u mnie w takiej http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/23/88/63/1023886309 masz dwie śruby od tyłu na torx (nie pamiętam jaki rozmiar). Po odkręceniu odpinasz kabelek od poduszki i masz ją w ręce. Pamiętaj że wszelakie odpinanie przewodów od AirBag robimy przy odłączonym akumulatorze.
-
318i po wymianie tłumika z katalizatorem wydech pierdzi
Jak odpalisz auto i będziesz pod nim w kanale to nie dojdziesz skąd ten dźwięk, gdzie przedmuchy?
-
SPRZEDAM M-TECHNIKA I BMW E30 STAN IDEALNY
Nie bardzo ten dział, prędzej tutaj viewforum.php?f=31
-
330i Odprysk na szybie - naprawa czy wymiana?
A ja bym z kolei powiedział "daj sobie spokój" :) nie trzeba dużo jeździć żeby sobie takich odprysków porobić po naszych drogach. Nie trudno o kamyczki i wszelaki inny syf na asfalcie który spod kół innego samochodu nam cyknie w szybę :D Wymień jak dostaniesz kamieniem 5x5 cm :mrgreen: albo gdy ten odprysk zacznie się powiększać samoczynnie.
-
stuki w tylnim moście
Jeśli normalnie użytkowany to może żyć do końca auta :D kręcić można i do odcinki, nic to nie przeszkadza, ale takie szarpanie które przy strzelaniu ze sprzęgła występuje katuje go niemiłosiernie.
-
stuki w tylnim moście
To pewnie tak jest jak mówisz, most już odmawia posłuszeństwa, wystarczy że wcześniejszy właściciel lubił sobie postrzelać ze sprzęgła i takie efekty, są tacy co w pół roku po 5 sztuk wymieniają :mad2: :mad2: :mad2: P. S. popraw wyraz chamólec bo aż po oczach kuje :wink:
-
328i dlugo pracujacy abs.
Może któryś z czujników świruje, podłącz pod komputer tylko dobry żeby Ci nie wywaliło kodu błędu w takiej postaci że nie będziesz w stanie go odszyfrować.
-
[316] Problem z obrotami i wisko
Może silniczek krokowy się blokuje, jest brudny i przez to obroty są nie prawidłowe. Na forum chyba znajdziesz instrukcję jak go "wykąpać". Może diagnoza komputerowa by coś podpowiedziała.
-
320i Problem z airbag
Trzeba było włożyć papierek do środka i już by nic nie świeciło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Kolego jak chcesz żeby wszystko było elegancko to nic zapewne nie zrobisz bez diagnozy komputerowej gdzie wyjdzie co mu dolega.
-
320i czy juz czas na wymiane kilku elementow zawieszenia ?
Zgadza się, jedź na szarpaki i sam wejdź też do kanału i oglądaj co się dzieje. Gdy są sworznie do wymiany wyraźnie widać luzy na nich. Jeśli są duże luzy to widać je łapiąc mocno koło dwiema rękami i ruszając nim przód tył :) Skręcając kierownicą i oglądając drążki i końcówki drążków także widać luzy, te elementy jednak zużywają się zdecydowanie wolniej niż sworznie, tuleje wahacza. Wolniej się zużywają ale trzeba zwłaszcza końcówek szczególnie pilnować, kierowałem kolegi Audi A4 na trasie ok 100km, przy wjeździe na parking koła się poskładały bo jedna końcówka umarła całkiem. Dziwne trochę że mechanik kazał wymienić sworznie, drążki, końcówki a nie mówił nic o tulejach wahacza które się wymienia zdecydowanie częściej niż drążki. Może powiedz ile km temu wymieniałeś ostatni raz te elementy, na jakiej firmy i czy w ogóle coś wymieniałeś.
-
316i dziwne drgania
matikolo bo Ty na łatwiznę idziesz po prostu, oddajesz auto, płacisz i odbierasz :D Sworznie i tuleje w E30, E36 się bardzo fajnie za pomocą młota, siekiery, przecinaka i imadła zmienia mając trochę zdolności manualnych tak jak przedmówca powiedział :)
-
jaki silnik wybrać do 2l
IS jest mocniejszy, tańsze OC (w niektórych firmach ubezpieczeniowych ubezpieczenie w przedziale 1,9-2,0 jest takie samo), mniejsze spalanie. 2.0 jest rzędową szóstką stąd większa kultura pracy, jednak większe spalanie, trochę droższa eksploatacja. Twój wybór.
-
problem z obrotami
Podepnij pod komputer, w aucie masz parę czujników które mogą przy usterce cuda robić z pracą silnika, szkoda w ciemno wymieniać cokolwiek.
-
Chodzi na gazie, na benzynie nie.
Może na początek diagnoza komputerowa?