Treść opublikowana przez mmw
-
Wymiana konsoli centralnej na LCI z podświetleniem
Tak, oczywiście tylko wtedy, gdy występuje pakiet oświetlenia 563.
-
F10 Hi-Fi Proffesional
Podaj 7 ostatnich VINu i będzie wiadomo.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Nie sugerowałem, że masz szukać "okazji" za 150 tys., tylko, że przy takiej różnicy w cenie możnaby było się zastanawiać. Wg mnie po prostu stary model, nawet w najbogatszej wersji nie jest wart 200 tys. złotych.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Pamiętaj, że teraz tymi 300 koniami się pobawiłeś i były dla Ciebie istotne, ale na co dzień nie będziesz z nich korzystał, bo nawet nie ma gdzie, a 520d też 220 pojedzie i jest bardzo dynamiczne. Nowy model to nowy model, kompletnie od nowa skonstruowane auto, a do tego w przyszłości nie straci tak na wartości jak stary. Jakby Cię to F10 miało kosztować 150 tys zł to ok, ale nie ponad 200.
-
Mata\wykładzina podwozia f30
Problem w tym, że to nie jest plastik. ;) Te osłony są na allegro w granicach 100 zł od sztuki. Przecież to nie jest wielka kwota.
-
F30 318D VIN:WBA3D11060F396791
mmw odpowiedział(a) na Grzenek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażChyba kolego nie załapałeś sarkazmu i mojego przekazu. Spójrz na nazwę tej firmy. ;)
-
F30 318D VIN:WBA3D11060F396791
mmw odpowiedział(a) na Grzenek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJak chcesz kupować auto od oszustów to jedź. Rocznik się nie zgadza, przebieg się nie zgadza. No ale Prestige jest. :D
-
F10 kamera cofania
Faktycznie dziwny efekt. Trzeba by na próbę podłączyć inną kamerę i zobaczyć czy będzie tak samo.
-
Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe
Można założyć ukryty przełącznik, który używasz gdy jest ryzyko, że samochód może być skradziony. Na co dzień, gdy parkujesz w domu albo w bezpiecznych miejscach, można go w ogóle nie używać.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Ja myślę, że to E90 w ogóle nie było szybsze, tylko jest tak gigantyczna przepaść w komforcie między E90 a G30, że kolega w ogóle nie odczuwał prędkości. Teraz jeżdżę F30 320d i moim ulubionym trybem jest ECO PRO i to nie ze względu na oszczędność paliwa, ale na zmniejszony hałas jednostki napędowej, dzięki pracy na niższych obrotach. Nie wyobrażam sobie jeżdżenia na SPORT PLUS, bo na co dzień jest to męczarnia, auto jest głośne, nerwowe itd. No chyba, że ktoś ma styl jazdy przedstawiciela handlowego, to ok, wtedy jest to tryb idealny. ;)
-
Mata\wykładzina podwozia f30
Kup używane i nie cuduj. To nie kosztuje 1000 zł. ;)
-
Zabezpieczenie auta: alarm, kamera.
Nie każde BMW serii F ma fabryczny alarm. Kwestia wyposażenia. Chodzi mi o to, że alarm bez syreny nie ma sensu, a diodę można nie podłączać albo schować w każdym alarmie. Kwestia decyzji. Do tego niech ten spec podłączy się w BMW serii F pod jakiś oryginalny przycisk. Zdrowia życzę. Jak krytykuje i wychwala siebie to chociaż merytorycznie a nie argumentami z czapy. Pisałem o ukrytym przycisku włączy/wyłącz. Czytaj uważnie. Nie jest to przycisk, który trzeba wciskać za każdym razem przed odpaleniem samochodu. Po prostu jak wiesz, że zostawiasz auto w potencjalnie ryzykownym miejscu to go przełączasz i tyle. Po diodzie może dojść do centralki a nie do przycisku serwisowego. Wszystko może iść długim kablem i być umiejscowione zupełnie gdzie indziej. Już Ci pisałem, że jak złodziej ma czas to wszystko rozbroi, bo samochody te mają tylko kilka modułów, do których się podłącza zabezpieczenia. Cudów tu nie zrobisz. Nie wiem też o jakim brzęczku piszesz, ale to już nieistotne. Zamontuj to co Tobie odpowiada, nie ma co dywagować.
-
Zabezpieczenie auta: alarm, kamera.
Po pierwsze, to najważniejszy jest alarm, bo jak złodziej ma czas i spokój, to znajdzie wszystko. Syreny mają własne zasilanie więc nie jest tak łatwo je uciszyć jak już się włączą. Diody nikt nie musi montować, ludzie sami decydują czy chcą ją mieć widoczną czy nie. Teoretycznie odstrasza, bo złodziej wybierze inne auto po prostu. Jest druga teoria, że będzie wiedział, że coś w aucie może wyć i będzie lepiej przygotowany, ale pierwsza jest chyba lepsza, bo aut pod blokami stoi mnóstwo i najczęściej, złoczyńca po prostu wybierze samochód z fabrycznym zabezpieczeniem, zamiast ryzykować. Dziwne teorie Ci ten spec opowiedział. Poza tym jak złodziej ma czas (a przy wyjącym alarmie gwarantuję Ci, że ucieknie i nie będzie ryzykował), to znajdzie każde zabezpieczenie, bo wiadomo gdzie są moduły do których trzeba się podpiąć i tam pod deską nie ma niestety aż tyle miejsca, żeby ukryć wszystko bez śladu. Co do podpięcia się pod przyciski oryginalne, to zdrowia mu życzę w BMW nowej generacji, gdzie każdy przycisk jest elementem wieloprzyciskowego panelu, do którego idzie jedna wtyczka. Czasami najprostsze zabezpieczenie jest najlepsze czyli ukryty gdzieś przycisk włącz/wyłącz i tyle. Mało kto chce nosić dodatkowe piloty, karty itd. To samo dotyczy wciskania, przed każdym odpaleniem samochodu, jakiegoś przycisku, już nie mówiąc o kombinacji. Samochód ma być użytecznym narzędziem pomagającym wygodnie żyć, a nie upierdliwy i męczący. Co do rozrusznika, to oczywiście, że dość łatwo dojść do tego jak to obejść, ale wszystko zajmuje czas i tak naprawdę każde zabezpieczenie jest do rozgryzienia, bo jak złodziej zna instalację samochodu i umiejscowienie integralnych modułów, to sobie poradzi. Ważne aby nie miał na to zbyt dużej ilości czasu. Odcięcie rozrusznika ma ten plus, że jest to odcięcie fizyczne prądu na cewkę rozrusznika, nie da się tego obejść programowo. OBD oczywiście można gdzieś zabezpieczyć przełącznikiem albo innym patentem. Zamiana pinów wiąże się z koniecznością dorobienia przelotki, którą można gdzieś zgubić a do tego przydałoby się ją mieć zawsze w aucie w razie czego, więc trzeba ją gdzieś chować itd. Wg mnie średni pomysł, ale to już każdy robi wedle uznania. Ja specem od zabezpieczeń i alarmów nie jestem, robię to przy okazji. :)
-
Wyciszanie czujnikow parkowania
Nie zgodzę się z Tobą, że wąskie słupki system pomija, bo tak sugerujesz. Czułość jest super, jedynie można się przyczepić do prędkości reakcji, szczególnie przednich czujników.
-
Zabezpieczenie auta: alarm, kamera.
Tak, ale stosują zewnętrzne patenty. BMW nie oferuje oryginalnych.
-
[E91] LCI - brak dysku HDD? [CIC]
Powinno bo tam jest napęd DVD, ale w CICach mają one duży problem z odtwarzaniem płyt nagrywanych, więc możesz mieć kłopot. Napędy ze starych nawigacji CCC czytały bez problemu, te nowsze niestety nie.
-
Zabezpieczenie auta: alarm, kamera.
Dokładnie tak. Po co komu dostęp komfortowy, skoro musi co chwilę i tak sięgać po kluczyk. Bzdura totalna. To lepiej ten system wyłączyć w ogóle i po problemie. :)
-
[E91] LCI - brak dysku HDD? [CIC]
Tak. W nawigacji Business nie ma pamięci na muzykę. Jedynie można odtwarzać z USB w podłokietniku, jeżeli się takowe ma. :)
-
Zabezpieczenie auta: alarm, kamera.
Teoretycznie można to zrobić bez cięcia. Ja się zawsze tak staram. Można wyjąć oryginalny przewód z pinem z wtyczki, a na jego miejsce włożyć drugi. Wątpię żeby ASO zakładał na rozrusznik bo wtedy trzeba to zrobić przez przekaźnik. Tam idzie kabel 2.5 mm i duży prąd . :)
-
BMW F25 po lifcie zamiana pinow w OBD
Jeżeli nie masz alarmu, który będzie wył po wejściu do auta, to inne zabezpieczenia są drugorzędne. Co do OBD, to można po prostu je odciąć gdzieś przełącznikiem albo bezpiecznikiem, w ukrytym miejscu. Przydałoby się też odcięcie zapłonu, albo ukrytym przełącznikiem albo jakimś patentem na kartę.
-
[E91] LCI - brak dysku HDD? [CIC]
Mapy wgrywa się poprzez właśnie to złącze w schowku przed nogami pasażera i idą do pamięci urządzenia. Nie masz wejścia USB do odtwarzania muzyki, ono jak jest to idzie do Comboxa w bagażniku a nie nawigacji. Dopiero nowsze nawigacje mają już BT i wejścia USB wbudowane w jednostkę. Nawigacja Business nie posiada twardego dysku.
-
Podsufitka BMW F30 - wymiana na czarną
Pamiętaj, że musisz kupić cały komplet z tapicerkami słupków, oświetleniem, słonecznikami i wszystkim co jest czarne.
-
Zabezpieczenie auta: alarm, kamera.
Mogę się jutro zorientować, bo sam jestem ciekaw co odcinają. W F30 jest kilka opcji na odcięcie zapłonu, najlepiej chyba odcinać rozrusznik. Co do obić parkingowych, to najlepszą metodą jest odrzucenie lenistwa i stawianie samochodu daleko, daleko na końcu parkingu, gdzie już nikt nie staje. ;)
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2018-1
No tu nie ma reguły. Auto potrafi się uśpić i przy drzwiach otwartych. To też nie problem, bo potem aktualizacja rusza dalej od momentu, w którym się uśpiła.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Problem jest taki, że on nie chce kredytować BMW Polska i BMW Bank, bo z jakiej racji mają obracać jego pieniędzmi?