Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Z tego co kojarzę to działają, robiłem kiedyś chyba takie doposażenie. Tak jak kolega wyżej pisał, po prostu nie będą pokazywały ustawionej prędkości na stałe.
  2. mmw odpowiedział(a) na antalya temat w F10, F11
    Wpisz ręcznie wartość.
  3. Zrobiony przegląd na 330i i tyle. Typowe w Polsce, gdzie diagnosta bierze dane importowanego zza oceanu samochodu z nieba albo internetu. W normalnym kraju, żeby zrobić pierwszy przegląd auta, trzeba mieć homologację, w której są wszystkie dane, a w Polsce to jak to w Polsce... wielki burdel. :)
  4. A w dobre gniazdo wkładasz?
  5. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    No ja niestety muszę zapłacić cło 14% i VAT 23%, dać gwarancję itd i mimo, że kupuję od producenta, to niestety aż tak tanio nie jestem w stanie sprzedawać jak te wysyłane z magazynu z Niemiec, z linku wyżej. Jest jeszcze kwestia awaryjności, jakości wykonania, integracji z iDrive itd. Producentów jest kilku i pozornie podobne urządzenia jednak się różnią.
  6. Pierwsze przeglądy samochodów z USA diagności robią "z nieba" bo w amerykańskim dokumencie Title, zależnie od stanu, nie ma prawie żadnych danych. Widocznie ten diagnosta sobie wczytał jakieś dane z poprzedniego przeglądu albo jakiegoś katalogu i wpisał co popadnie. Ja bym się tym w ogóle nie przejmował. Tekst "Mam mozliwosc zakupienia w dobrej cenie" jest niepokojący. Pamiętaj, że każde 320i kupisz "w dobrej cenie" bo nikt tego nie chce. Każdy woli 328i, więc ceny słabszej wersji są zdecydowanie niższe. Do tego samochód nie ma ksenonów, co też strasznie obniża jego wartość. Po drugie, po zdjęciach tego samochodu z aukcji widać, że już w USA był częściowo podreperowany i wystawiany przez handlarzy oszustów, a nie przez ubezpieczalnię. Przód mógł wyglądać jak przystanek. Zastanów się więc czy ta "dobra cena" naprawdę jest taka dobra. ;)
  7. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    1280 x 480 ale odtwarza bez problemu filmy w full HD. Wymiana zależnie od modelu samochodu, to od godziny do trzech.
  8. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    Kolego. Tu nikt nie wymienia "nawigacji", czyli jednostki głównej. Urządzenie to zawiera się w ekranie i jest tylko "nakładką" na system iDrive BMW. Jedyne co wymieniasz to ekran, na lepszy, większy i dotykowy, a w tym ekranie zawarte jest całe urządzenie z systemem Android. Reszta zostaje i nieważne, czy jest to tylko radio, nawigacja prostsza czy ta najbardziej rozbudowana, to zostaje ona w aucie i działa nadal jak działała. W momencie gdy dotkniesz ekranu lub przytrzymasz dłużej przycisk MENU, włącza się Android. To jest właśnie fajne w tym wszystkim, że nie zakłada się tego kosztem jakiegoś elementu albo funkcji samochodu, tylko uzupełnia fabryczny system. Tak to fajnie pomyślano, że jednocześnie urządzenie to "czyta" wszystko co się dzieje w aucie, dzięki czemu współpracuje z kamerami, kontrolerem, kierownicą i przyciskami na niej, ale jednocześnie w żaden sposób nie zakłóca oryginalnego systemu iDrive.
  9. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    Jest naprawdę ok. Wg mnie dużo lepiej mieć to niż oryginalną nawigację Professional.
  10. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    Nagrałem jakiś czas temu filmiki ale muszę z kilku zrobić jeden, bo youtuberem nie jestem, przez co moja narracja wyszła średnio. :D Wszystko chodzi bardzo płynnie i sprawnie. Tu jest jakiś filmik gdzie całkiem fajnie wszystko widać. W X1 F48 chodzi to również super. Jako, że w autach od 2014 w górę wejście audio idzie bezpośrednio do jednostki głównej a nie do tyłu do combox'a, to nie trzeba już prowadzić kabla do wejścia audio w podłokietniku.
  11. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    Cena montażu zależy od rocznika i modelu auta. Między 100 a 200 zł. Do F36 pasuje, bo to to samo co w F30. Do E87 też są ale nie montowałem jeszcze. Musiałbym się dowiedzieć jaka cena. Bardzo fajnie wygląda to w E70/E71. :) http://www.mybimmer.pl/dane/13.jpg
  12. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    Nic nie trzeba wycinać, bo to jest dostosowane już do konkretnego modelu. Wycinać trzeba deskę, albo przyszlifować ekran, gdy się chce zamontować do F30 ten większy od F15. Androidowe urządzenia są już dostosowane do konkretnego modelu i jednostki głównej. Póki nie korzystasz z Androida, działa to jak duży ekran z fabrycznym i-drive'em. Gdy dotkniesz ekranu przełącza się na system Android, w którym zawarte są również funkcje samochodu. Pełna integracja poprzez CAN z wszystkimi funkcjami auta, sterowania kierownicą itd. Jest to rozszerzenie tego co jest w aucie, nie zastępuje niczego kosztem fabrycznych funkcji. To coś nie ma wad. :) Tu masz przykład z X1 F48. W F30 wygląda to prawie identycznie. http://www.mybimmer.pl/dane/f48/01.jpg
  13. Koledzy. To lepiej dołożyć jeszcze drugie tyle i kupić urządzenie z Androidem zawarte w dotykowym ekranie 10,25 cala. Jakość ekranu i wykonania rewelacja. Wygląda jak wyjęty z X5 F15. Działają Wam wszystkie funkcje samochodu plus wszystko co działa na androidzie, czyli m.in google maps, youtube itd itd. Dodatkowo są wejścia na kamerę tylną i przednią (jest funkcja video zapisu). Zapewniam, że fabryczny duży ekran 8,8 cala, przy tym 10,25 wygląda na śmiesznie mały. :) Jak macie wydawać 1200-1400 zł na ekran 8.8 cala, to lepiej wydać 2500 zł na ten Android 10.25 cala. Montuję to klientom od jakiegoś czasu i wszyscy mega zadowoleni. Nawet kupują to ludzie mający nawigacje Professional.
  14. Dlaczego uważasz, że mając 520d, będziesz wydawał na serwis 5-6 tys miesięcznie??? Zdajesz sobie sprawę, ze spalania w mieście R6 528i?
  15. mmw odpowiedział(a) na Direkts temat w E81, E82, E87, E88
    Ja to w ogóle proponuję podać chociaż jaki to typ silnika. Nikt tu jasnowidzem nie jest. ;)
  16. https://www.etkbmw.com/bmw/PL/vin/decoder/online
  17. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Dzwoń do Piotrka nr tel 788540561.
  18. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    6HP się nie psują więc są w śmiesznych cenach używane. Nie warto tego naprawiać.
  19. Jaki masz budżet na to auto? Bo ja na szybko teraz spojrzałem w swoich źródłach i dwie sztuki widzę od zaraz, 2012 (74 tys km) i 2014 rok (65 tys km), więc chyba jakiś wybór jest.
  20. Gdy akumulator jest słabo naładowany, to system START/STOP nie powinien wyłączyć silnika. Jest to jeden z podstawowych warunków jego pracy. Myślę, że u kolegi jest jakaś anomalia jednak.
  21. No to Ci tłumaczę że tylko w F25 jest taki przypadek ale wykodowuje się kontrolę spalonej żarówki i wtedy śmiga normalnie. Nie trzeba stosować żadnych oporników. W innych modelach chodzą prawidłowo od razu.
  22. Chodzą bez problemu w większości modeli (F30, F32, F36, F22, F48). Moc wystarcza, świecą super. Montowane w wielu beemkach. Z tego co kojarzę tylko w x3 f25 trzeba wykodować kontrolę żarówek, Alle to żaden problem. Po co opornik wstawiać???
  23. http://allegro.pl/zarowka-led-cree-30w-p21w-py21w-ba15s-lampy-usa-i6108833122.html Te też są sprawdzone a tańsze.
  24. A jak Ty sobie to kolego wyobrażasz? W jaki sposób ktoś ma coś tu prześwietlić?
  25. Ale tu jest chora cena. Na allegro inny sprzedawca ma dobrze działające po 70 zł o ile dobrze pamiętam.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.