Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Mam taką starą, przenośną nawigację AKIRA, która ma już z 20 lat i ciągle najnowsza Automapa działa na niej normalnie, więc pociągnie spokojnie. :)
  2. Sorry, za banalne pytanie, ale takie przypadki już tu były. Wkładasz oczywiście w gniazdo USB w schowku przed fotelem pasażera, a nie do tego w podłokietniku?
  3. W głównym katalogu masz mieć: pkgdb (folder) config.nfm (plik)
  4. W niektórych modelach chodzą szybciej np F25 i trzeba przekodować ale akurat w E70 nie. W sumie poza F25 jeszcze nie trafiłem na inny model z tym problemem. Np w F48 migacz dziala prawidłowo ale przy włączeniu zapłonu tylne na chwilę kilka razy mrugają. Widać to tylko stojąc za samochodem. Jak ktoś chce mieć w 100% wszystko elegancko, to trzeba też zakodować LEDy. Z tego co pamiętam przy tych żarówkach w E70 jest wszystko gitara. Mają one jeszcze taki plus, że walą mocnym, pomarańczowym światłem, dającym idealny efekt.
  5. Gdzieś wcześniej już dawałem link do dobrych żarówek. Przeciwmgielne to nie takie proste bo trzeba jeden kabelek pociągnąć. Wykodowac się da wszystko. Proszę: http://allegro.pl/bmw-5-e60-x5-x6-ramka-wlacznika-swiatel-6979870-i7379451475.html
  6. Trzeba wykodować kontrolę żarówek. Inna sprawa, że kiepskie żarówki kupiłeś.
  7. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    BMW M Fabrics, Konstantynów Łódzki, Łódzka 153, tel 665081154
  8. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Kupić drugą i nie bawić się w naprawianie.
  9. tel. 692111445
  10. Mogę Ci podać z Łodzi kontakt, blisko autostrady A1. Możesz przyjechać do nich z mostem i jak Twój tylko wyje, a nie ma uszkodzeń większych, to wymienią Ci po prostu na sprawny. Koszt 1000 zł z tego co pamiętam.
  11. Języki są wgrane w jednostce głównej (czyli nawigacji) a nie w mapach.
  12. mmw odpowiedział(a) na kierownikk temat w F20, F21
    Dołóż sobie lepiej gniazdo na stałym zasilaniu bez uzależnienia od zapłonu.
  13. Powinieneś się zmieścić w 1500 zł spokojnie na oryginalnych częściach.
  14. Trzeba zakodować.
  15. mmw odpowiedział(a) na jakub temat w E81, E82, E87, E88
    Obejrzyj ogłoszenia z allegro na których jest dużo zdjęć i zobacz czy są różnice. Nie powinny się różnić.
  16. mmw odpowiedział(a) na AdiAfryka temat w E81, E82, E87, E88
    MULF2 jest do Bluetooth i USB, więc kolego masz zestaw głośnomówiący w aucie.
  17. https://www.etkbmw.com/bmw/PL/vin/decoder/online Do dzieła. :)
  18. To tak jak ze stojącymi na przystanku i patrzącymi cały czas czy autobus jedzie. :mrgreen:
  19. Chyba nie wiesz, co handlarzyny potrafią wyrabiać, aby było taniej. Klepane, prostowane części, z toną szpachli, klejone elementy plastikowe, lakierowanie niechlujne, najtańszym sposobem itd. Prostowanie amortyzatora albo wahaczy też wchodzi w grę. :)
  20. Bo na każdej płycie są główne drogi z innych obszarów.
  21. Jeżeli dobrze naprawiony, a nie "na handel", to nie ma tragedii, uszkodzenie niewielkie.
  22. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    W nowych systemach BMW, dźwięk AUX wchodzi do jednostki głównej (Headunit czyli nawigacji) a nie do Comboxa z tyłu, więc nie trzeba ciągnąć kabel AUX do wejścia w podłokietniku, bo urządzenie Androidowe sobie wchodzi na AUX bezpośrednio wtyczką główną w HU. Czy dźwięk idzie z Androida czy z oryginalnego systemu BMW zależy tylko od Ciebie, bo Ty dokonujesz tego wyboru. Możesz więc korzystać z Androida słuchając radia lub MP3 z HU samochodu. Jedyny drobny minus jaki powstaje w tym wszystkim, to to, że gdy chcesz sobie jechać np. na Google Maps, to nie będziesz miał lektora nawigacji w momencie słuchania muzyki z HU samochodu, bo nie da się jednocześnie z dwóch źródeł odtwarzać dźwięku. Co do słabej jakości wejścia AUX, to bym polemizował, słysząc jak brzmi muzyka lub dźwięki z filmu z Androida, no ale to byś musiał już sam ocenić, bo ja audiofilem nie jestem. ;) Generalnie, w przypadku nowszych samochodów, jedyny kabel, który trzeba sobie gdzieś wyciągnąć, to wejście USB do Androida. Najlepiej je pociągnąć do schowka przed pasażerem. No i obowiązkowa jest dodatkowa antena GPS (zawarta oczywiście w zestawie), ponieważ Android musi dostawać własny sygnał GPS do nawigowania, ale jej podłączenie i podpięcie gdzieś też nie jest żadnym problemem i trwa chwilę.
  23. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    Mój dostawca twierdzi, że nowszy system, mniej stabilności, bo na 4.4 już wszystko sprawdzone dobrze, większe wymagania sprzętowe czyli... więcej problemów. :)) Inna sprawa, że sami nie oferują na 7.1 więc wiadomo, że każdy swoje chwali a innych krytykuje. :) Postaram się znaleźć producenta jeszcze jednego, bo ten mój i tak nie robi do E84, E90 (wersja do deski bez nawi, ta do wycięcia dziury) i E87 (to samo), a ludzie pytają o to. Dam znać jak coś się dowiem.
  24. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    Nie jest jeden. Ekrany wyglądają podobnie i soft jest podobny, ale producentów jest kilku. Można to poznać chociażby po wejściach z tyłu, ich rozmieszczeniu i ilości. Już nie biorę pod uwagę nawet tych żenujących produktów, w których cała elektronika nie jest zawarta w ekranie, tylko trzeba gdzieś upychać dodatkowy moduł, bo ekran jest tylko ekranem, a cała reszta w osobnej skrzyneczce. :)
  25. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Darek z Brzezin, tel. 502178707.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.