Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. mmw odpowiedział(a) na seler temat w F10, F11
    Odpiąć podejrzaną sondę i odczytać błędy. Wyciągnąć wnioski z tego i działać.
  2. Pytasz o ustawieniu w jednostce z Android, a teraz piszesz, że nie wiesz jak to zrobić w liczniku?
  3. Chyba odwrotnie. :) Do siebie - długie gdy się trzyma, do przodu - włączenie na stałe. Koledze nie włączają się długie na stałe bo nie ma włączonych świateł mijania.
  4. mmw odpowiedział(a) na bumie5 temat w F10, F11
    Tak. Podstawowy system audio.
  5. mmw odpowiedział(a) na bumie5 temat w F10, F11
    System dźwięku nie ma związku z typem nawigacji lub radia.
  6. Przekoduj FRM po VO i zobacz czy wszystko wróci do normy.
  7. Lewa w klapie do: REM 174*12b pin17 (biało-czarny) Prawa w klapie do: REM 174*14b pin12 (czarno-fioletowy) Wtyczka 174*12b to ta najbliżej tyłu samochodu. 174*14b to ta pierwsza od przodu. Musisz się wpiąć na przewody, najlepiej takim specjalnym patencikiem zaciskowym, albo po chamsku odizolowując kawałek i lutując przewód do przewodu. Albo znajdź kogoś z ISTA-P, żeby Ci to zrobił porządnie i zaprogramował REM.
  8. Obejrzałem tę instrukcję dokładnie i wydaje mi się, że przy tym typie wiązki modyfikacyjnej nie wystarczy kodowanie modułu, tylko chyba programowanie jest potrzebne. Pewny nie jestem, bo w ten sposób modyfikacji nie robiłem. W przedlifcie w REMie piny, do których się trzeba tu podłączyć, nie są w ogóle używane, więc teraz ich REM nie obsłuży. Przy modyfikacji poprzez podpinanie się pod sygnał idący do lamp zewnętrznych, nie ma to znaczenia. Tutaj ma. Nie ma się więc co dziwić, że teraz migacze nie chodzą. Co do błędu od przeciwmgielnych, to chyba coś jest źle podpięte, bo nie powinno go być. Sprawdź czy dobrze wpiąłeś kable: zielony z żółtym paskiem i zielony z czerwonym.
  9. Koledzy, nie przesadzajcie. Spokojnie kupi E90/E91 z 2009 roku do 35 tys. złotych. Nie będzie szału z wyposażeniem, ale się da.
  10. Wydaje mi się, że to występuje z całą plastikową nakładką zewnętrzną. Musiałbyś to wymienić u naprawiaczy poduszek.
  11. mmw odpowiedział(a) na kozyra5 temat w F10, F11
    Zrozum, że tu nie chodzi o pieniądze. U niego trzeba zakodować moduł lampy zależnie od sytuacji itd. Czasami trzeba zaprogramować. Skoro on nie ma o tym pojęcia to i tak tego nie zrobi. Za kilkaset zł miałby problem z głowy a tak wydał kilka tysięcy. Oczywiście, że fajnie jak ktoś chce się czegoś nauczyć ale nie takim kosztem. Do tego czasami nawet te kilkaset złotych nie jest warte poświęconego czasu, no chyba, że ktoś ma go w nadmiarze.
  12. mmw odpowiedział(a) na kozyra5 temat w F10, F11
    Ja nic nie chcę. Za daleko ma do mnie więc nie jest potencjalnym klientem. Poza tym to nie jest kwestia porady na odległość, bo to trzeba po prostu zrobić na miejscu. Tyle weźmie ktoś kto to zakoduje tak jak trzeba. On wydał już 3000 zł zamiast 300 i jeszcze nadal nie ma sukcesu i nie potrafi przyznać się do błędu. Wyda kolejne tysiące i nie osiągnie celu, bo nie ma o tym pojęcia (nie obraź się, ale patrząc co piszesz, Ty też nie masz) Szczerze mówiąc, to nawet mi go nie żal. Ciekaw jestem czy jak ma dziurę w zębie, to też sam sobie go naprawia na podstawie informacji z forów. ;)
  13. Ale on ma inny problem. W ogóle mu nie zaczytuje mapy w zwykłym NBT.
  14. Na nowszych Evo kod FSC musi być w pliku. Nie zrobisz tego sam. Co do Twojej nawigacji, to dziwna sprawa. Może ktoś coś namieszał wcześniej. Sprawdzałeś czy w ogóle jednostka główna czyta cokolwiek z pendrive, filmy, mp3?
  15. Dokładnie tak. Przy małej nawigacji, duży ekran można założyć dopiero mając Entrynav, czyli od 2014 roku. Wg mnie lepiej kupić urządzenie Android niż montować NBT. Chińczyk ma większy i lepszy ekran, a do tego dużo więcej możliwości, nie ma co porównywać.
  16. Przecież trzeba kable pociągnąć do REMu, lub wymienić całą wiązkę idącą do klapy. W F30 i F32 robi się to dość łatwo, w F31 i F36 to już nie takie hop siup.
  17. mmw odpowiedział(a) na kozyra5 temat w F10, F11
    Zamiast jechać do kogoś kto ma pojęcie, zapłacić 200-300 zł i mieć problem z głowy, to wydałeś już pewnie kilka tysięcy na kolejne rzeczy i nadal Ci to nie działa. Nie kumam takiego podejścia.
  18. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    Nie.
  19. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    GPS w urządzeniu z Android działa kompletnie niezależnie od oryginalnego. Generalnie te urządzenia nie wpływają w żaden sposób na oryginalną jednostkę główną (nawigację) samochodu. Jeżeli nie działa Ci GPS to spróbuj podłączyć inną antenę, albo tę z auta. Wtyczka jest taka sama. Może po prostu antena GPS dołączona do urządzenia jest zepsuta.
  20. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Mechanik: M-Fabric Konrad, Konstantynów Łódzki, Łódzka 153. Tel. 665081154 Blacharz: Piotrek tel. 788540561, kawałek za Konstantynowem Łódzkim. Na lakiernika da Ci namiar Piotrek. Zapewniam Cię, że wyżej wymienieni zrobią Ci wszystko najlepiej jak się da. Najlepsi fachowcy. To są ludzie którzy pracują według zupełnie innych standardów niż większość mechaników i blacharzy czyli partaczy i oszustów.
  21. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    Tylko, że w F30 PDC obsługuje REM, więc nawet jak auto nie ma czujników cofania to info powinno iść. Poza tym o ile kojarzę, to w tym modelu może występować oryginalna kamera cofania bez PDC. Do E90 są ekrany zarówno do wersji bez oryginalnej nawigacji i wtedy mają 10.25 cała i trzeba wyciąć dziurę w desce, jak i do wersji z nawi i wtedy mają 8.8 cała i idą w miejsce oryginalnego ekranu.
  22. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    Nie wiem czy w ogóle jest potrzeba brania sygnału z lampy, bo to urządzenie powinno sobie info pobrać z auta, ale nie wiem czy zawsze to zadziała. Przełączyłeś w ustawieniach, że zastosowana jest kamera nieoryginalna? Czy w ogóle kamera działa podłączona jako jakiekolwiek źródło sygnału video?
  23. mmw odpowiedział(a) na short24 temat w E60, E61
    Szukaj ksenonów skrętnych do wersji poliftowej.
  24. mmw odpowiedział(a) na kloss temat w E60, E61
    Napisz skąd jesteś, jeżeli to nie jest tajemnica, bo inaczej to ciężko, żeby Ci ktoś pomoc zaoferował.
  25. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w E60, E61
    U mnie jednak okazało się, że to opony. Miałem pecha, bo drugi zestaw, który mi założyli w wulkanizacji na próbę był albo źle wyważony albo felgi krzywe. Założyłem trzeci zestaw pożyczony od kolegi i problem zniknął. Pojechałem więc do ASO sprawdzić te moje koła na wyważarce z dociskiem. Po pierwsze okazało się, że na wulkanizacji wyważono mi koła słabo. Po prawidłowym wyważeniu w ASO nastąpiła znacząca poprawa, ale nadal było czuć drgania. Podczas wyważania w ASO zrobiliśmy test docisku i okazało się, że opony mają wadę i w jednym miejscu są jakieś twardsze. Kupiłem drugie, a te oddaję. Tak naprawdę cały problem narobili mi w tej wulkanizacji, w której zakładano pierwsze opony. Nie dość, że źle je wyważyli, to drugi zestaw kół na próbę był równie dziadowski jak mój, co wprowadziło mnie w błąd. Niestety 18 calowe koła nie wybaczają żadnych niedociągnięć i czuć to od razu. Drgawki podczas hamowania, które też miałem, wynikały z tarcz, które po nagrzaniu się wyginały.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.