Treść opublikowana przez mmw
-
E60/E61 Problem z alarmem, może ktoś pomoze
No jeżeli nikt nie montuje tego i nie ma jak zdiagnozować to co innego zrobisz. Na pewno roboty już jest mniej, bo okablowanie jest zrobione, syrena podłączona, a z nią jest dużo pracy. Podmienić centralkę na inną i tyle. W E60 ważniejsze jest aby mieć dobrze zabezpieczone gniazdo OBD.
-
E60/E61 Problem z alarmem, może ktoś pomoze
Najpierw by się przydało, aby ktoś ustalił Ci jaki to alarm i wtedy ewentualnie go spróbować zdiagnozować. Jak się nie uda to go wywalić i tyle, założyć inny. Ktoś ogarnięty, zdemontuje Ci go w 15 minut.
-
Wymiana lamp Bi-ksenon na Adaptive full LED LCI
Jeszcze się policytujcie kto ma mniej krótkiego penisa. ;) Co do skrętnych ksenonów, to aystent świateł drogowych nie działa tylko poprzez przesłonę. Potrafi też "wycinać" fragmenty drogi poprzez skręcanie odpowiedniego ksenonu. Autem z ksenonami skrętnymi możesz jechać za innym samochodem, mimo, że długie świecą cały czas, bo reflektory robią zez rozbieżny. Gdy widzą np. samochód jadący z naprzeciwka, wyłączają w ogóle długi w lewym reflektorze, a prawa cały czas oświetla prawą stronę jezdni. Wbrew pozorom, działa to całkiem sprawnie, aczkolwiek od technologii LEDowej im daleko, bo LEDy potrafią wyciąć malutki fragment jezdni nawet.
-
CISNIENIE W OPONACH - KONTROLKA
System oparty o informacje z ABS nie potrzebuje czujników w kołach. Nie jest on jednak zbyt dokładny. Gdy są czujniki, to tak jak kolega wyzej napisal, infirmacje o cisnieniu i temperaturze powietrza w oponie podawane są dokładnie. Nie każde BMW ma zakodowaną tę funkcję.
-
F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED
Koledzy, pamiętajcie tylko, że kolega Slepy10 montował lampy M Performance, które do poliftowych mają się nijak. Tamte nadal kosztują majątek. :(
-
F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED
61122410220 W przypadku Twojego modelu wiązka jest jeszcze uzupełnieniem instalacji, a nie do wymiany, dzięki czemu jest dużo tańsza. W przypadku np. F32 BMW katalog części nie podaje już tej wiązki tylko całą wiązkę tylnej klapy, która jest dużo droższa.
-
F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED
Daj 7 ostatnich VINu.
-
F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED
Mi też się średnio podobają. A co do jeżdżenia po "stodołach", to 500 zł to dużo pieniędzy i lepiej je mieć niż nie mieć. Druga sprawa, to jakość pracy niektórych ASO. Jest ona mocno, jak to Randall ładnie ujął w temacie lamp, "dyskusyjna" i w tych "stodołach" zrobią to porządniej. :) I uwierz, kolego Slepy10, ale ASO często korzystają z pomocy ludzi z tych "stodół". Masz kolego numer tej wiązki, która w ASO kosztuje niecałe 300 zł, bo z tego co wiem to oryginalna wiązka do lamp LCI kosztuje około 500 zł? Chyba, że lampy M Performance mają jakieś inne wtyczki i są od razu dostosowane do aut przed liftem. Kiedyś w ASO oglądałem te lampy i coś mi się w nich nie zgadzało w porównaniu do oryginalnych LCI, ale już nie pamiętam co.
-
528i Xdrive z USA , kodowanie przednich lamp i inne pytania
Sorry, ale bzdura na bzdurze, bzdurę pogania. Przednie lampy ksenonowe i LED świecą asymetrycznie tak samo jak europejskie. Nic nie trzeba wymieniać. Tylko lampy halogenowe świecą płasko. W F10 o ile pamiętam nie ma obrysówek działających na migaczach więc nic nie trzeba wyłączać. Świecą się tylko diody takie ozdobne jakby, ale w europejskim E60 też się świecą, więc w niczym to nie przeszkadza. Tylne lampy w klapie mają wbudowany przeciwmgielny i nie trzeba ich wymieniać. Instalacja w samochodzie też jest. Wystarczy wymiana włącznika świateł. W F10 nawet nie trzeba nic kodować, bo tam jest FRM a nie FEM. Nawigacja działa normalnie, żadnych kodów nie trzeba. Wystarczy przekodować i wgrać mapę europejską. Radio po przekodowaniu też działa w zakresie fal parzystych. Menu powitalne się wykodowuje. Chyba Ci się kolego z przeciwmgielnym pomyliło. ;)
-
BMW USA
Bo te 3 znaki VIN określa miejsce produkcji a nie pochodzenie samochodu. BMW nie ma podziału modelowego na dany rynek zawartego w VIN. Można oczywiście numer nadwozia zdekodować i wtedy mamy jasno i czytelnie podane z jakiego rynku pochodzi dany egzemplarz.
-
[f30] Doposażenie w aktywny tempomat
realoem.com
-
Silniki 550i
A temu, że stosuje dość dokładny wskaźnik poziomu oleju. :)
-
F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED
Jest prawidłowy. Można też to zrobić wymieniając całą wiązkę tylnej klapy, ale to droższa opcja. Wszystko będzie chodziło bez kodowania, ale będą Ci migały co jakiś czas niektóre LEDy. Te przewody, które wpinasz na kable w tych dwóch wtyczkach, o których pisałeś, dają sygnał właśnie na wewnętrzne lampy, bo przed liftem nie było tam migacza i w jakiś sposób trzeba tam doprowadzić jeden kabel więcej.
-
530da skrzynia biegów złom??
Bo takich skrzyń się nie naprawia. Tylko dobra używka i regularna wymiana oleju. Inna sprawa, że z roku na rok będzie coraz mniej używek, które się będą do czegoś nadawały.
-
E61 lci 10r nawigacja mapy
Za polski język to lepiej się sam nie bierz. Co do map, to po prostu potrzebujesz płytę DVD nr 2 Roadmap Europe Business 2018.
-
Łódzkie
M Fabric Konrad Bartosik, Łódzka 153, 95-050 Konstantynów Łódzki, tel. 665 081 154
-
E61 lci 10r nawigacja mapy
Dokładnie tak. Samochód po prostu nie ma nawigacji i tyle. Wymiana na CIC Prof będzie bardzo kosztowna i raczej nie ma sensu w takim starym aucie. To już chyba rozsądniejsze będzie wrzucenie Chińczyka z Androidem. Więcej korzyści za mniejsze pieniądze. Tylko nie kupuj najtańszego tylko coś od któregoś sprawdzonego sprzedawcy z Aliexpress.
-
Wymiana ekranu na Android
Równie dobrze możesz napisać, że Ziemia jest płaska i sorry, ale "to jest Twoja subiektywna opinia". Nie oznacza to, że mówisz prawdę. ;) Nie mam żadnego interesu, żeby na tym forum wychwalać te urządzenia, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Po prostu montowałem to i sprzedawałem i wiem czy ekran przeszkadza czy nie podczas jazdy. Ludzie mają różne "ale" do tych urządzeń, ale nigdy nie słyszałem, że komuś zasłania widok. Jeżeli Tobie tak, to zmień pozycję za kierownicą, bo zrobisz sobie krzywdę albo komuś. Po prostu nie widzisz dużej części drogi, którą powinieneś widzieć. ;)
-
Wymiana ekranu na Android
Płaski telewizor mam w domu na ścianie :D generalnie jest to za duże i zasłania widoczność, trzeba by siedzenie podnieść mocno do góry. Druga sprawa nie znalazłem funkcji autojasności, grzebanie w tym urządzeniu paluchem za każdym razem jak się jaśniej/ciemniej na zewnątrz robi, jest mega irytujące. To ja nie wiem jaką masz pozycję w samochodzie, ale chyba musisz leżeć albo ledwie zza kierownicy widzieć ulicę, bo nikomu w F30 i żadnym innym modelu BMW nie zasłania ten ekran widoku, bo jest to wręcz niemożliwe przy prawidłowej pozycji za kierownicą. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie jakie umieściłeś. Nawet na nim ten ekran nie zasłania widoku, a fota jest zrobiona z pozycji praktycznie leżącej, bo kompletnie z niej nie widać ulicy i nikt w ten sposób nie siedzi w samochodzie. Różnica wysokości tego ekranu w stosunku do oryginalnego nie przekracza chyba nawet 2 cm, więc nie pisz ludziom nieprawdy. ;)
-
Brak możliwości skasowania inspekcji oleju
Czy samochód był diagnozowany w sensie podłączenia pod komputer z odpowiednim programem diagnostycznym?
-
BMW F13 CIC kodowanie Voice Command
BMW "już" pracuje nad wersją polską. Termin nieznany, ale ma być. :)
-
Brak możliwości skasowania inspekcji oleju
A przepraszam, co Twój wywód wnosi do dyskusji? Przecież on ma już dystans do przeglądu zerowy. Nieprawidłowo interpretujesz ten zapis w ISTA, co widać po Twoim pierwszym, wyróżnionym tłumaczeniu tego komunikatu. ;)
-
Brak możliwości skasowania inspekcji oleju
Dzięki za uwagę, nie kojarzyłem jak to jest w tym silniku. Zmierzam do tego, że jak ma walnięty czujnik poziomu oleju to nie skasuje terminu następnej zmiany.
-
Brak możliwości skasowania inspekcji oleju
Czyli rozumiem, że powinien Ci pokazywać ale ta funkcja nie działa?
-
Brak możliwości skasowania inspekcji oleju
Poziom oleju Ci pokazuje?