Treść opublikowana przez mmw
-
Wycieraczki automatyczne, czujnik deszczu - montaż
Przeciez na zwyklej manetce tez masz przycisk i spelnia te sama funkcje, gdy przekodujesz auto na automatyke. Jedyna roznica, ze nie masz diody.
-
Wymiana konsoli centralnej na LCI z podświetleniem
Nie pamiętam dokładnie. Musisz popatrzeć. Jak nie masz, to nic z tego nie będzie.
-
Wycieraczki automatyczne, czujnik deszczu - montaż
Żadnej szyby nie trzeba wymieniać. Tak jak pisałem. Wymiana czujnika i wymiana lub przerobienie włącznika świateł, bo można ściąć taki dzyndzel ograniczający ruch pokrętła i efekt ten sam, bo każdy włącznik świateł tak naprawdę obsługuje automatykę, tylko jest zblokowany żeby nie przekręcił się w lewo z pozycji 0. Światła w pozycji A się włączają gdy czujnik wykryje zmierzch a nie deszcz. :))))
-
Wycieraczki automatyczne, czujnik deszczu - montaż
Masz obecnie czujnik nasłonecznienia wnętrza. Musisz go wymienić na czujnik deszczu i zmierzchu (używany kosztuje grosze). Manetki nie musisz wymieniać. Po prostu nie będziesz miał tylko diody pokazującej, że włączyłeś automatykę wycieraczek. Wszystko będzie działało. Musisz też wymienić włącznik świateł na taki z automatyką, czyli identyczny jak masz, tylko musi mieć dodatkową możliwość ustawienia pokrętła na A. Reszta to kodowanie. Generalnie jedne z bardziej przydatnych funkcji w samochodzie, szczególnie automatyka świateł. Nawiasem mówiąc, jak pierwszy raz przyjechał do mnie klient z F30 bez czujników, to nie mogłem uwierzyć, że to nie jest standard i w ogóle takie egzemplarze wychodzą w fabryki. :))
-
Sterownik swiateł fem
Podaj ostatnie 7 znaków VIN.
-
Problem z zegarami
A co się może kończyć w zegarach? :) Na pewno nie były rozbierane? Skąd pochodzi Twój samochód?
-
dziwny objaw przy odpalaniu f30 2.0ed
aku bylo zakodowane; wymienilem bo podczas podlaczenia kompa dosc szybko spadalo napiecie; odkrece rozrusznik tylko i wylacznie od spodu? pytalem mechanika to mowil ze trzeba kolektor zdjac : o kilka dni temu zdjalem oslony i przeczyscilem klemy od masy(przy skrzyni i nadwoziu),przewod koloru srebrnego bez nalotu; A podczas normalnego używania samochodu nie było problemu z akumulatorem? Wymieniłeś tylko z przyczyny, którą podałeś?
-
F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED
Tak, tylko trzeba kable puścić do klapy poprzez tę gumę łączącą klapę z karoserią, co nie jest takie już proste, bo trochę trzeba porozbierać.
-
Wymiana konsoli centralnej na LCI z podświetleniem
A masz w ogóle menu wybór trybu podświetlenia?
-
Wymiana konsoli centralnej na LCI z podświetleniem
No jak który z którym? Tak żeby kolor odpowiadał kolorowi. Na rysunku masz dokładny kształt wtyczek abyś wiedział który pin jest który i żebyś nie podłączył odwrotnie.
-
Wymiana konsoli centralnej na LCI z podświetleniem
Zacznij od strony drzwi. Plastikowym narzedziem albo po prostu palcami i musi wyjsc.
-
Dekodowanie czujników RDC
Sorry, tak to jest jak się czyta na telefonie a wzrok ma się niezbyt idealny, to potem są takie "kwiatki". ;)
-
Dekodowanie czujników RDC
Po pierwsze.. nie wiem skąd sobie ubzdurałeś teorię, że w E60 nie było opon typu Run on Flat. Oczywiście, że były. Po drugie system oparty na ABS nigdy nie wyczuje spadku ciśnienia o 0,2, bo jest to zbyt mała różnica. Nawet TPMS nie zaalarmuje przy takim spadku. RPA informuje Cię o dużym spadku ciśnienia i to działa. RDC pokaże Ci dokładnie co i jak, a to że jest systemem doskonalszym, nie podlega dyskusji, bo w USA jest on obowiązkowy od wielu wielu lat, a w EU od 2-3, nie pamiętam dokładnie. Zapewniam Cię też, że zauważysz kapeć przy 150 km/h, chyba że już nie zdążysz, bo w tym momencie zniszczenie drogiej opony będzie Twoim najmniejszym zmartwieniem. ;)
-
Dekodowanie czujników RDC
Uważasz, że BMW, wyposażające praktycznie wszystkie swoje samochody w opony typu Run on Flat, stosowało by systemy ostrzegania o spadającym ciśnieniu, gdyby on nie działał przy takich oponach?
-
Wymiana konsoli centralnej na LCI z podświetleniem
Nr ramki masz w treści tego tematu.
-
[5XX] szarpanie skrzyni automatycznej
Wygląda na małą ilość oleju lub z innej przyczyny nie masz odpowiedniego ciśnienia oleju.
-
Problem z ringiem
Zrób normalną nazwę tematu, bo równie dobrze mogłeś napisać "problem".
-
[5XX] szarpanie skrzyni automatycznej
Olej jest teraz rzadszy i widocznie są problemy z utrzymaniem prawidłowego ciśnienia oleju. Dziwne to. Duży masz przebieg? Może ktoś tę skrzynię katował wcześniej mocno. Najwyżej kup używaną skrzynię z dobrego źródła. 8HP się tak rzadko psują, że kosztują grosze na rynku części używanych. Tylko przełóż elektronikę ze starej skrzyni.
-
[5XX] szarpanie skrzyni automatycznej
Ja generlnie nie jestem fanem wymiany od razu calego oleju. Lepiej zlac tyle ile sie da i najwyzej za miesiac, dwa ponowic te czynnosc, oczywiscie juz wtedy bez wymiany miski. Dziwne, ze dwa razy masz ten sam problem. Proponuje u innego mechanika sprawdzic poziom oleju.
-
[5XX] szarpanie skrzyni automatycznej
Ilosc oleju jest prawidlowa na 100%?
-
[5XX] szarpanie skrzyni automatycznej
Miales kasowane adaptacje?
-
F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED
Bo błędów nie będzie. Po prostu będą mrugać czasami lekko. A co to znaczy to OEM w tym przypadku?
-
F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED
Tak jak napisałem, moduł tylny, czyli REM. Jest to plus, bo nowsze modele nie mają podziału na moduł tylny i przedni, więc przekodowanie tylko tyłu na LCI już nie zrobisz automatycznie. Jak ten elektromechanik ma pojęcie o kodowaniu BMW, a nie coś tam wie, to sobie poradzi. Jak nie ma pojęcia to znajdź kogoś kto ma.
-
F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED
Trzeba REM, czyli moduł tylny, przekodować na LCI i będzie ok.
-
E90 co sadzicie ? wbaph31000a170082
mmw odpowiedział(a) na fredo1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTen człowiek dobrze wie co sprzedaje. Widać to po braku modelu w nagłówku ogłoszenia. Typowy zabieg. Wszystkie modele z niższą mocą są słabo w Polsce sprzedawalne. W końcu to kraj mistrzów prostej. :) Ten sam problem mają właściciele E90 i F30 318d, 3 litrowych 525d itd itd.