Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Przeciez na zwyklej manetce tez masz przycisk i spelnia te sama funkcje, gdy przekodujesz auto na automatyke. Jedyna roznica, ze nie masz diody.
  2. Nie pamiętam dokładnie. Musisz popatrzeć. Jak nie masz, to nic z tego nie będzie.
  3. Żadnej szyby nie trzeba wymieniać. Tak jak pisałem. Wymiana czujnika i wymiana lub przerobienie włącznika świateł, bo można ściąć taki dzyndzel ograniczający ruch pokrętła i efekt ten sam, bo każdy włącznik świateł tak naprawdę obsługuje automatykę, tylko jest zblokowany żeby nie przekręcił się w lewo z pozycji 0. Światła w pozycji A się włączają gdy czujnik wykryje zmierzch a nie deszcz. :))))
  4. Masz obecnie czujnik nasłonecznienia wnętrza. Musisz go wymienić na czujnik deszczu i zmierzchu (używany kosztuje grosze). Manetki nie musisz wymieniać. Po prostu nie będziesz miał tylko diody pokazującej, że włączyłeś automatykę wycieraczek. Wszystko będzie działało. Musisz też wymienić włącznik świateł na taki z automatyką, czyli identyczny jak masz, tylko musi mieć dodatkową możliwość ustawienia pokrętła na A. Reszta to kodowanie. Generalnie jedne z bardziej przydatnych funkcji w samochodzie, szczególnie automatyka świateł. Nawiasem mówiąc, jak pierwszy raz przyjechał do mnie klient z F30 bez czujników, to nie mogłem uwierzyć, że to nie jest standard i w ogóle takie egzemplarze wychodzą w fabryki. :))
  5. Podaj ostatnie 7 znaków VIN.
  6. mmw odpowiedział(a) na walo320i temat w F30, F31, F34, F80
    A co się może kończyć w zegarach? :) Na pewno nie były rozbierane? Skąd pochodzi Twój samochód?
  7. aku bylo zakodowane; wymienilem bo podczas podlaczenia kompa dosc szybko spadalo napiecie; odkrece rozrusznik tylko i wylacznie od spodu? pytalem mechanika to mowil ze trzeba kolektor zdjac : o kilka dni temu zdjalem oslony i przeczyscilem klemy od masy(przy skrzyni i nadwoziu),przewod koloru srebrnego bez nalotu; A podczas normalnego używania samochodu nie było problemu z akumulatorem? Wymieniłeś tylko z przyczyny, którą podałeś?
  8. Tak, tylko trzeba kable puścić do klapy poprzez tę gumę łączącą klapę z karoserią, co nie jest takie już proste, bo trochę trzeba porozbierać.
  9. A masz w ogóle menu wybór trybu podświetlenia?
  10. No jak który z którym? Tak żeby kolor odpowiadał kolorowi. Na rysunku masz dokładny kształt wtyczek abyś wiedział który pin jest który i żebyś nie podłączył odwrotnie.
  11. Zacznij od strony drzwi. Plastikowym narzedziem albo po prostu palcami i musi wyjsc.
  12. mmw odpowiedział(a) na Mariusz040 temat w F10, F11
    Sorry, tak to jest jak się czyta na telefonie a wzrok ma się niezbyt idealny, to potem są takie "kwiatki". ;)
  13. mmw odpowiedział(a) na Mariusz040 temat w F10, F11
    Po pierwsze.. nie wiem skąd sobie ubzdurałeś teorię, że w E60 nie było opon typu Run on Flat. Oczywiście, że były. Po drugie system oparty na ABS nigdy nie wyczuje spadku ciśnienia o 0,2, bo jest to zbyt mała różnica. Nawet TPMS nie zaalarmuje przy takim spadku. RPA informuje Cię o dużym spadku ciśnienia i to działa. RDC pokaże Ci dokładnie co i jak, a to że jest systemem doskonalszym, nie podlega dyskusji, bo w USA jest on obowiązkowy od wielu wielu lat, a w EU od 2-3, nie pamiętam dokładnie. Zapewniam Cię też, że zauważysz kapeć przy 150 km/h, chyba że już nie zdążysz, bo w tym momencie zniszczenie drogiej opony będzie Twoim najmniejszym zmartwieniem. ;)
  14. mmw odpowiedział(a) na Mariusz040 temat w F10, F11
    Uważasz, że BMW, wyposażające praktycznie wszystkie swoje samochody w opony typu Run on Flat, stosowało by systemy ostrzegania o spadającym ciśnieniu, gdyby on nie działał przy takich oponach?
  15. Nr ramki masz w treści tego tematu.
  16. Wygląda na małą ilość oleju lub z innej przyczyny nie masz odpowiedniego ciśnienia oleju.
  17. mmw odpowiedział(a) na HazeF20116i temat w F20, F21
    Zrób normalną nazwę tematu, bo równie dobrze mogłeś napisać "problem".
  18. Olej jest teraz rzadszy i widocznie są problemy z utrzymaniem prawidłowego ciśnienia oleju. Dziwne to. Duży masz przebieg? Może ktoś tę skrzynię katował wcześniej mocno. Najwyżej kup używaną skrzynię z dobrego źródła. 8HP się tak rzadko psują, że kosztują grosze na rynku części używanych. Tylko przełóż elektronikę ze starej skrzyni.
  19. Ja generlnie nie jestem fanem wymiany od razu calego oleju. Lepiej zlac tyle ile sie da i najwyzej za miesiac, dwa ponowic te czynnosc, oczywiscie juz wtedy bez wymiany miski. Dziwne, ze dwa razy masz ten sam problem. Proponuje u innego mechanika sprawdzic poziom oleju.
  20. Ilosc oleju jest prawidlowa na 100%?
  21. Miales kasowane adaptacje?
  22. Bo błędów nie będzie. Po prostu będą mrugać czasami lekko. A co to znaczy to OEM w tym przypadku?
  23. Tak jak napisałem, moduł tylny, czyli REM. Jest to plus, bo nowsze modele nie mają podziału na moduł tylny i przedni, więc przekodowanie tylko tyłu na LCI już nie zrobisz automatycznie. Jak ten elektromechanik ma pojęcie o kodowaniu BMW, a nie coś tam wie, to sobie poradzi. Jak nie ma pojęcia to znajdź kogoś kto ma.
  24. Trzeba REM, czyli moduł tylny, przekodować na LCI i będzie ok.
  25. Ten człowiek dobrze wie co sprzedaje. Widać to po braku modelu w nagłówku ogłoszenia. Typowy zabieg. Wszystkie modele z niższą mocą są słabo w Polsce sprzedawalne. W końcu to kraj mistrzów prostej. :) Ten sam problem mają właściciele E90 i F30 318d, 3 litrowych 525d itd itd.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.