Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Stąd, że właściciel jest kłamczuszkiem. Myslisz, ze czemu w nagłówku nie podał modelu? VIN WBAPH31000A170082 Type Code PH31 E Series E90 (MUE) Series 3 Type LIM Model 325I UL (EUR) Steering LL Doors 4 Engine N53 Displacement 3.00 Power 160 Drive HECK Transmission AUT Colour SPACEGRAU METALLIC (A52) Upholstery LEDER DAKOTA/BEIGE (LCB4) Prod Date 2009-05-13
  2. Do AGMów powinien być odpowiedni prostownik.
  3. Odepnij kabel od IBS ten mały z klemy minusowej i zobacz czy coś się zmieni.
  4. Te włączniki są od dawna na wagę złota. Sprowadzane z USA jest bardzo dużo F25 i F10, więc jest większy popyt niż podaż.
  5. To jest pokretlo regulacji wysokosci swiatel. Pokretlo jasnosci jest zawsze. Szukaj wlacznika, ktory ma: dwa przyciski do przeciwmgielnych, automatyke swiatel, jedno pokretlo. Pasuje tez od X3 F25. Ma być dokładnie taki:
  6. No to tam masz osobną listwę ledów do migacza, więc musieli spieprzyć.
  7. Koledzy, sprowadziłem z USA dziesiątki samochodów, a kolejne dziesiątki przekodowywałem lub przerabiałem. Zawsze ksenon lub LED nie świeci symetrycznie, jest uskok na prawej stronie i lekko wyżej świecą. Nie wygląda to jak w halogenowych lampach, czyli nie idzie światło ukosem do góry. Na prawej części też świeci płasko ale o kilka stopni wyżej niż na lewej. Auta bez problemu przechodziły przegląd na oryginalnych, amerykańskich, przednich reflektorach. Jakieś cuda opowiadacie. Tylne lampy to wiadomo, nie ma nad czym dyskutować. Nie wiem też o jakim skryptowaniu piszesz kolego demascus7. W ksenonach soczewka i jej budowa ma wpływ na sposób świecenia, w prostych LEDach też. Nic tu nie zrobisz kodowaniem lub programowaniem. Zresztą wiele lamp przednich kodowałem na wersję EU lub programowałem wręcz i nigdy nie zmienił się sposób świecenia pod kątem asymetryczności. Zawsze z prawej świeciło wyżej lekko. Amerykańskie ksenony w F10 mają w inny sposób obsługiwane światła długie, inny stopień skrętu soczewki w dynamicznych itd. Nie pamiętam już dokładnie, ale wystarczy sobie porównać pliki kodowe EU i USA.
  8. Nie masz racji. Ksenonowe i ledowe świecą asymetrycznie. Nic nie trzeba robić. Tylko lampy halogenowe świecą płasko w wersjach z USA, chociaż jakiś czas temu sprowadzałem Tiguana ze zwykłymi reflektorami i też świeciły po europejsku.
  9. Kolego, ale o jakim modelu piszesz? F10?
  10. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Potrzebny dobry fachowiec w Katowicach lub okolicach aby F31 doposazyc w tempomat i jeszcze kilka rzeczy. Generalnie dobry elektronik-koder.
  11. Żebyś się kiedyś nie zdziwił z Twoim "wielkim" doświadczeniem w kupowaniu w USA, jak trafisz MECHANICAL, w którym jest dziura w misce olejowej, a na placu aukcyjnym odpalili silnik, żeby sprawdzić czy chodzi. ;)
  12. A gdzie jest reszta zdjęć, bo rozumiem, że je dostałeś od sprzedającego? Zwróć uwagę, że zdjęcia są wybrane i te z Polski tak zrobione, żeby nie było widać co się stało tak naprawdę. Poduszka kierowcy musiała wywalić przy takim uderzeniu. Dziwna rzecz się z maską stała i tak nie bardzo mogę zrozumieć co. Jest złamana. Rozumiem, że jej nie wymieniał, skoro tylko zderzak. Lampy przednie też musiały być do śmietnika bo obudowy na bank były połamane. Chyba, że je pokleili jakoś. Obudowa przednia (ta przezroczysta) jest bardzo mocna, ale wewnętrzna pęka przy byle czym. Wygląda jakby cały pas przedni z prawej strony pociągnął zamkiem maskę w dół. Generalnie tak jak pisze kolega wyżej. Sprawdź dokładnie przez zakupem u dobrego fachowca, bo tam też mogła podłużnica dostać itd. Generalnie jak ktoś ma pojęcie to od spodu popatrzy i będzie widział czy auto jest naprawione dobrze czy na odwal się. Jeżeli wystrzeliła poduszka kierowcy, to masz na bank ją naprawianą w garażu gdzieś na wsi, więc to już jest duża wada, podobnie z napinaczami pasów. Jak to wystrzeli, z jaką siłą to już zagadka. Do odważnych i oszczędnych świat należy. ;)
  13. No jak obejrzysz zdjęcia dokładniej i pomyślisz, to zauważysz, że sprzedawca kłamczuszek aż się kurzy. Naprawdę uważasz, że w tym aucie wystarczyła wymiana zderzaka? :)
  14. Kanadol, dlatego nic się nie googluje, ale podejrzewam, że lekko nie było, bo tam auta są droższe. Trzeba poczekać co chłopaki wyciągną.
  15. Za krótki ten VIN. Brakuje którejś cyfry po F.
  16. Tak samo jak wyposażenie tego samochodu, a co za tym idzie jego cena. :)
  17. Nikt tu nie pisał, że można za pomocą zwykłego kodowania. Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Trzeba programować sterownik, ale jest to dużo tańsze niż zabieg u tunera. Ten sam patent można zrobić w 518d i 316d.
  18. Popytaj ludzi o dobrego fachowca od BMW w Twojej okolicy, bo jak sam będziesz kombinował to więcej popsujesz i wydasz na niepotrzebne części niż byś dał zarobić mechanikowi.
  19. Na rynek USA lift wszedł z oznaczeniem modelowym 2014. Ty masz model 2013 czyli przedlift, ale ma już kilka elementów bardziej technicznych zastosowanych później w wersji poliftowej, m.in. nawigację NBT.
  20. F10 z USA i masz regulację wysokości???? F10 na rynku USA, o ile dobrze kojarzę, nie występowało z halogenowymi reflektorami. Zresztą nawet jakby występowało, to nie miałoby regulacji wysokości. Tak jest w F25 na przykład.
  21. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    W większości serii F Android lepiej zarządza wejściem audio, bo jest ono na wtyczce głównej headunita
  22. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    Oryginalna antena jest taka sama tylko po prostu ma tę przewagę, że jest na dachu, więc nic nie zakłóca sygnału z wszystkich dostępnych satelitów. Te umieszczone gdzieś pod deską zawsze mają ograniczenia, bo dach samochodu skutecznie blokuje część sygnału, a gdy urządzenie nawigacyjne widzi zbyt mało satelitów, nie jest w stanie ustalić pozycji. Mimo tego spokojnie zawsze dają radę. Dziwny ten Twój przypadek, no ale ważne że sobie poradziłeś. Oryginalne nawigacje BMW mają dość sprytne rozwiązanie powodujące, że startowe problemy z ustaleniem pozycji lub inne związane ze słabym sygnałem, są dla użytkownika niezauważalne. Samochód potrafi prowadzić nas po drogach praktycznie bez sygnału GPS. Robi to na podstawie prędkości i skrętu kierownicy. Jak ktoś nie wierzy, może odpiąć oryginalną antenę i w drogę. :) Póki pozycja na mapie będzie się zgadzała z tym co się dzieje z samochodem, nawigacja będzie dzielnie prowadziła nas do celu, bez jakiegokolwiek problemu.
  23. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w F30, F31, F34, F80
    Powiem Ci, że dość dziwny miałeś ten problem z anteną GPS z zestawu. Może umieściłeś ją w złym miejscu. Ja zawsze podklejałem za zegarami, czyli trochę bliżej szyby pod tym daszkiem od zegarów i nigdy nie było najmniejszych problemów z sygnałem. Pamiętaj, że nad anteną i w jej okolicach, nigdy nie może być żaden metalowy element, bo one zakłócają sygnał GPS. Trzeba je podklejać pod czystym tworzywem sztucznym. Co do zasilania, to masz rację. Jest to źle rozwiązane. Oryginalnie jednostka główna czyli oryginalna nawigacja/radio w aucie jest zasilane stałym zasilaniem ze skrzynki bezpieczników, a z niego przecież korzysta ten ekran z Androidem. Oryginalny ekran też ma zasilanie stałe, chociaż myślę, że Android jednak korzysta z zasilania po wiązce jednostki głównej niż z ekranowego. Wygląda więc, że to usypianie jest wewnętrzną funkcją tego urządzenia, a nie jest związane z usypianiem się sterowników w aucie. Być może chodzi o to, żeby Android nie zużywał akumulatora. Ciężko to będzie jakoś ominąć.
  24. OBD to gniazdo diagnostyczne. Tylko podlaczajac sie do niego mozna ukrasc BMW. Nie wliczajac oczywiscie kradziezy przy pomocy wzmacniacza sygnalu od komfortowego otwierania. Co do alarmu, to ja montowalem Tytany DS400. To sa polskie alarmy i sprawuja sie bezproblemowo. Sa rozne wersje, mozess cos sobie wybrac.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.