Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Myślę, że wystarczy koledze informacja, że to urządzenie może pracować jako normalny, szeroki ekran i wtedy wszystkie oryginalne funkcje działają jak ze standardowym ekranem, więc nic on nie zmienia i nie utrudnia pod tym kątem. Po prostu dodaje nowe funkcje powiązane z Androidem i dodatkowo umożliwia oryginalnej jednostce głównej pracę w trybie szerokoekranowym (dotyczy Entrynav). Co do tej dodatkowej anteny GPS, to wystarczy ją umieścić pod deską za zegarami i nie ma żadnego problemu z zasięgiem i sygnałem.
  2. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Ja Ci to napisałem kilka razy już na początku dyskusji, tylko Ty nie chciałeś przyjąć tego do wiadomości. ;) Zamiast na siłę mnie przekonywać, że nie mam racji, trzeba było zadać odpowiednie pytania. Duży ekran się koduje i tyle. Nie ma znaczenia czy to Chińczyk czy oryginalny ekran. Co do dotykowego, to głowy sobie nie dam obciąć, ale coś mi się kojarzy, że ludzie mieli problemy i im się wieszał czasami HU gdy do starego typu podłączali ekran dotykowy. Teoretycznie Entrynav obsługuje kontroler z touchpad'em. Trzeba dołożyć moduł do tego i instalacje. Taka opcja jest w X1 przy Navigation Plus, nie wiem czy to śmignie w F30, trzeba by spojrzeć w schemat, z czym ten moduł kontrolera dotykowego jest powiązany. Jeżeli tylko z samym HU, to powinno śmigać. Odradzam jednak jakiekolwiek inwestycje w takie coś, bo nie jest to warte nawet 100 zł. Kompletnie nieprzydatny bajer. Ludzie chcą to mieć bo lepiej wygląda, podobnie często jak w przypadku dużego ekranu, gdzie nigdy nie wykorzystują jego możliwości, albo klimatyzacji automatycznej, a i tak ciągle grzebią przy pokrętłach ustawiając MAX i MIN itd. używając jej jako manualna. :)
  3. To gdzie Ty mieszkasz, ze nie masz dostepu do renomowanych warsztatow? W ASO placisz 2 albo 3 razy wiecej za jakosc przecietnego warsztatu. Musisz chyba troszke przemyslec Twoje podejscie do tych spraw, bo po prostu szkoda Twoich pieniędzy i nerwów.
  4. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Ja Ci to od początku tłumaczę, ale Ty nie przyjmujesz tego do wiadomości. Ubzdurałeś sobie coś w głowie i klepiesz to do znudzenia swoje teorie. Powtórzę ostatni raz, wątpię, że coś to zmieni, ale ok. Tzw. HU, czyli Head Unit, to jednostka główna odpowiadająca za system multimedialny w BMW i obsługę funkcji samochodu, z poziomu i-drive. Ekran w tym przypadku to tylko wyświetlacz i nie ma związku z HU. Urządzenie to nie musi wcale zawierać funkcji nawigacji, tak jak np.Twój Entrynav, który występuje również w wersji bez nawigacji, jak i poprzednie wersje najprostszych HU w BMW. Powtórzę, po raz kolejny. Entrynav, czyli HU dla wersji Business oraz Radio Professional, to jednostka nie mająca nic wspólnego z urządzeniami systemu Professional, czyli CIC, NBT, NBT Evo id4, id5, id6. To jest kompletnie inny Head Unit. To, że menu wygląda podobnie jak w CIC albo NBT, nie oznacza, że te urządzenia mają cokolwiek ze sobą wspólnego. To, że HU Entrynav, może obsługiwać duży ekran w F30, wynika z tego, że w niektórych modelach, jak np. X1 F48 albo X2, wprowadzono cztery typy tych systemów. Prosta jednostka bez nawigacji (mały ekran), prosta jednostka z nawigacją i małym ekranem, prosta jednostka z nawigacja i dużym ekranem oraz nawigacja Professional (tylko z dużym ekranem). Prosta jednostka to właśnie ten Entrynav, który otrzymał możliwość pracy na dwóch typach ekranów i tak też został napisany cały system, który może pracować też na ekranie szerokim, z dzieleniem funkcji itd. Poprzednie podstawowe HU nie miały takiej opcji. Wybij sobie raz na zawsze z głowy swoje teorie i przeczytaj uważnie co napisałem wyżej. Najlepiej kilka razy. Jeżeli nadal uważasz, że masz NBT, Evo, id4 albo cokolwiek związane z HU z serii Professional, to ja odpadam z tej rozmowy ostatecznie. :)
  5. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Kolego. Ty w ogóle masz pojęcie o czym piszesz?? NBT nie ma nic wspólnego z Entrynav. NBT albo NBT Evo to są nawigacje zupełnie inne niż Entrynav. Przestań już pisać o jakimkolwiek Evo, id4 itd. Ja osobiście lubię Entrynav, mimo jej prostoty. Na Twoim miejscu zamontowałbym Chińczyka, bo to rewelacyjna opcja i daje kilka ciekawych możliwości, a dzieki temu, że Entrynav ma możliwość fabrycznie pracy na dużym ekranie (mimo, że w F30 nie było nigdy takiej opcji), to i Chińczyk będzie chodził w wersji na szeroki ekran. Sądze, żę kolega się myli, NBT czy NBT EVO to jednostka sterująca całym systemem entertainment , nawigacją. Sądze,że mieszasz troszkę pojęcia https://www.bimmer-tech.net/blog/item/54-bmw-cic-nbt-nbtevo Tu jest wyjaśnione, mniej więcej, ale w związku z tym, że moje auto jest z połowy 2016, a nowy system wszedł w lipcu 2015, stąd moje pytanie czy to jest już na pewno EVO, a w lipcu 2016 ponownie został updatowany. https://www.car-interface.com/vendita/en/content/50-bmw-idrive-identification-guide tu jest kolejne dane, które kolejny raz, poddają w wątpliwość to co wiem, na podstawie daty produkcji. Twoja upartość jest zadziwiająca, naprawdę. Odechciewa mi się udziału w tej dyskusji. Ja te urządzenia znam dokładnie, bo montowałem, kodowałem, programowałem i wgrywałem mapy do nich wielokrotnie. Wiem jak wyglądają fizycznie i jak działają, jakie są do nich mapy itd. Skoro Ty wiesz lepiej, to ok. Masz Entrynav Evo4 NBT super duper magic w porywach Evo 5, 6 i 7. A kuriozum osiągnąłeś wklejając link do nawigacji z serii Professional mając Business. Pozdrawiam i żegnam. :)
  6. Wyślij (po angielsku) opis sprawy, wraz ze zdjęciami do centrali BMW do Niemiec. Oni się tym zajmą. Z BMW Polska nic nie załatwisz i nie trać czasu. Już sam sposób trzymania części w bagażniku jest ponurym żartem i to ASO powinno stracić autoryzację, o tym jak Ci poniszczyli auto, nie wspominając.
  7. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Kolego. Ty w ogóle masz pojęcie o czym piszesz?? NBT nie ma nic wspólnego z Entrynav. NBT albo NBT Evo to są nawigacje zupełnie inne niż Entrynav. Przestań już pisać o jakimkolwiek Evo, id4 itd. Ja osobiście lubię Entrynav, mimo jej prostoty. Na Twoim miejscu zamontowałbym Chińczyka, bo to rewelacyjna opcja i daje kilka ciekawych możliwości, a dzieki temu, że Entrynav ma możliwość fabrycznie pracy na dużym ekranie (mimo, że w F30 nie było nigdy takiej opcji), to i Chińczyk będzie chodził w wersji na szeroki ekran.
  8. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    A możesz zacytować gdzie ja tak napisałem?? Cały czas próbuje to uściślić, w sieci znalazłem sprzeczne informacje o tym, że modele po 2015 mają już EVO, stąd moje PYTANIE. Tutaj.. :)
  9. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    To dlaczego piszesz, że masz Evo skoro masz Entrynav?
  10. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    A ja Ci mówię, że jest to konieczne aby zamontować ekran z F15. Chińczyki są od początku tworzone pod F30. Ekran z F15 nie dość, że trzeba przyciąć albo deskę, to jeszcze z tyłu zostaje dziura, którą też trzeba jakoś zabudować. Osobiście wolałbym 100 x założyć chińczyka, bo nie dość, że nic nie musisz przerabiać i niszczyć, to jeszcze masz mnóstwo dodatkowych funkcji.
  11. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Jeżeli id4 to jest już Evo, Zobacz czy masz mapę Evo czy Next.
  12. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    A będziesz wycinał dziury w konsoli czy szlifował obudowę ekranu żeby "podeszło"? ;)
  13. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    10 calowe w F30 to są tylko urządzenia z Androidem. Oryginalnie nie było w tym modelu tak dużego ekranu.
  14. Esys do kalibracji ukladu kierowniczego. :)) Brawo. Nie ma to jak sie wypowiadac o czyms o czym sie nie ma zielonego pojecia.
  15. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Napisałem Ci wyżej gdzie jechać z akcją serwisową i gdzie naprawiać auto z innymi sprawami, żeby nie przepłacać w ASO. BMW w Polsce zajmowałem się wiele lat i nie polecałbym firm i ludzi, których nie byłbym pewny. Jak dobrze pogadasz, to w Premium zrobią Ci też bardzo dobre ceny na części. Tam pracują sami sympatyczni ludzie, z bardzo pozytywnym podejściem do klienta. Taka kompletna odwrotność tego co było u Tłokińskiego. No ale ryba psuje się od głowy.
  16. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Stracili autoryzację (dziwne, że dopiero niedawno), więc zostaje Ci Premium Arena, którą polecam z czystym sumieniem. Jeżeli chcesz robić coś poza ASO, to zdecydowanie uderzaj do M Fabric Konrad Bartosik, Adres: Łódzka 153, 95-050 Konstantynów Łódzki, Tel: 665 081 154
  17. mmw odpowiedział(a) na Bartosz93 temat w F20, F21
    Oczywiscie, ze sie da. Mozesz w pelni poruszac sie po roznych folderach, podobnie jak na komputerze.
  18. mmw odpowiedział(a) na Wymek temat w F30, F31, F34, F80
    Bez podłączenia komputera diagnostycznego niczego się nie dowiesz. To jest tak ogólny komunikat, że problemem może być praktycznie wszystko powiązane z układem napędowym.
  19. A Ty tę klemę IBS w końcu wymieniałeś, bo nie pamiętam?
  20. mmw odpowiedział(a) na Mariusz040 temat w F10, F11
    A bezpiecznik to z tego co kojarzę, to w tylnej. Zobacz na rozpisce, który jest od TPMS.
  21. mmw odpowiedział(a) na Mariusz040 temat w F10, F11
    Zmień to: ICMQL > Daten 3000 > IcmKod_B_S2VBA nicht_verbaut W tym opisie podanym wcześniej jest błąd. Oczywiście wyjąłeś bezpiecznik do systemu TPMS? Musisz też o ile kojarzę z VO usunąć opcje 2VB.
  22. mmw odpowiedział(a) na marcinx temat w F30, F31, F34, F80
    Ludzie popelniają zasadniczy błąd i gdy auto im ściąga w którąś stronę, to lecą robić zbieżność i geometrię, co jest bezsensowne. Nie wiem jak mocno musiałyby być rozjechane parametry żeby auto ściągało z tej przyczyny. Najczęściej, w 95% przypadków, wina leży po stronie koła, czyli opona, łożysko, hamulce itd. Oczywiście nie twierdzę, że nie ma wyjątków i innych przyczyn, ale ustawianie geometrii po 5 razy jest wywalaniem kasy w błoto.
  23. Ano masz oczywiście rację. Pokręciłem z N46. Ja bym podejrzewał jednak wtryskiwacze. Teraz sobie przypomniałem jeden dziwny przypadek. Kiedyś miałem na sprzedaż dwa E91 z silnikami N43 i w jednym miałem bardzo podobne objawy. Teoretycznie, wg diagnostyki, wtryskiwacze pracowały prawidłowo i nic nie wskazywało na problemy. Były to już te nowsze wtryski, szare. Jako, że miałem do dyspozycji dwa takie samochody, to po prostu zamieniłem wtryski w tych dwóch autach, całe komplety. W aucie, w którym był problem, silnik zaczął pracować prawidłowo, ale co najdziwniejsze, w tym drugim wszystko nadal było w porządku. :) Więc może spróbuj po prostu podmienić wtryskiwacze na chwilę z jakiegoś innego samochodu i zobacz co się będzie działo.
  24. Wg mnie masz do wymiany Valvetronic. Co do masla to jest to normalne. Jest to najwyzszy punkt silnika i tam zawsze sie zbiera wilgoc a ona z olejem tworzy takie cos.
  25. O ile cos nie pokrecilem i dobrze pamietam, to uzycie tego w Twoim aucie nie jest w ogole mozliwe. Jezeli kupiles urzadzenie do head unit juz w systemie NBT to nic nie zrobisz. Pomijajac zupelnie inny sposob zasilania ekranu, to jest chyba inne napiecie no i co rownie istotne w samochodach z NBT jest juz inna magistrala CAN, a urzadzenie to porzez nia pobiera dane z samochodu. Sprzedaj to i kup prawidlowe.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.