Treść opublikowana przez mmw
-
F30 USA jak wyłączyć kompas w lusterku wstecznym
Skad u Ciebie pomysl, ze kompas cyfrowy-elektroniczny wskazuje kierunki na podstawie GPS?????
-
F30 USA jak wyłączyć kompas w lusterku wstecznym
Ja sobie nie robiłem jaj z tą półkulą. Wiele części pochodzi z aut testowych. BMW w Europie testuje modele przeznaczone na cały świat, więc i te, które docelowo wylądują na półkuli południowej. Oznacza to, że kompas w lusterku będzie pokazywał odwrotnie kierunek północ-południe.
-
F30 USA jak wyłączyć kompas w lusterku wstecznym
Moze masz auto pochodzace z polkuli poludniowej. :)
-
BMW F30 wymiana ekranu na duży.
Tu masz cały temat o tym. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=303420
-
Wersja USA a wersja EU
Źle mnie zrozumiałeś. I tak musiałeś kupić tylny zderzak, sam to pisałeś. Zamiast kupować nowy zderzak bez PDC, powinieneś kupić kompletny, używany zderzak oryginalny już z czujnikami i całą wiązką. Podłączenie tego jest proste i ktokolwiek kto ma pojęcie o elektryce BMW by Ci to zrobił i zakodował. Ktoś, kto Ci powiedział, że z czujnikami są problemy eksploatacyjne, to musi mieć coś z głową. Chyba, że miał na myśli chińskie zestawy za 50 zł zakładane przez orłów elektryków od wszystkiego. Poza tym są oryginalne retrofity BMW, gdzie właśnie dokładasz czujniki do oryginalnego zderzaka. Na zderzakach, od tyłu, są nawet miejsce gdzie masz wiercić i gdzie dokładnie przykleić uchwyty do czujników. Skoro BMW przewiduje montaż, to widocznie nie powoduje to problemów eksploatacyjnych. Jak już pisałem, jest to jeden z prostszych i tańszych retrofitów, szczególnie w F30, gdzie podłącza się to pod moduł, który jest zaraz z tyłu. Więcej zabawy jest z dołożeniem PDC z przodu, ale też nie ma tragedii.
-
Wersja USA a wersja EU
Gdy ja sprawdzałem VINy ok.10 aut, żadne nie miało PDC (miały HK, HUD, podgrzewana kanapa tył itp.) Ja mam 335i FULL OPCJE BEZ PDC :) Najlepsze jak czekałem 10 dni na zderzak bez pdc'ka bo taki musieli zamowic w serwisie :mrgreen: Lepiej wrzucić kamere parkowania niż drutować tego pdc, same z tym problemy Dlaczego nazywasz to drutowaniem, a dołożenie kamery cofania już nie? :) Dołożenie PDC z tyłu to pikuś, szczególnie jeszcze jak ten tył naprawiasz i wszystko jest rozebrane. W cenie tego nowego zderzaka miałbyś używany z całą instalacją, czujnikami i jeszcze by Ci zostało na usługę pewnie.
-
Wersja USA a wersja EU
Potwierdzam w 100 % :cool2: Za lekko uszkodzone 430i minimum 100 tys na gotowo. Moja po wandaliźmie, 100% bezwypadkowy i ciężko będzie się zamknąć w tej kwocie :wink: Tam naprawdę nie ma aut za 50 % ceny rynkowej, nie wiem skąd ludzie wzięli takie informacje... Koledzy. Zdecydowanie przesadzacie. Za 110 tys zł (100 + pakiet startowy) to sprowadzicie takie auto bezwypadkowe gdzieś z Europy bez specjalnych problemów. Powiem więcej. Za 20 tys USD kupicie w USA bezwypadek, ktoś Wam coś tam odkręci, coś pocuduje i zrobicie kwit na 10 tys USD i wyjdzie Wam poniżej 100 tys zł z opłatami. Nie rozumiem więc sensu zakupu takiego auta rozbitego, które miałoby kosztować tak dużo. Auta z USA kupuje się zdecydowanie taniej, a nie lekko taniej. Inaczej nie ma to sensu. Oczywiście, że wielu ludzi, nie mając pojęcia o sprowadzaniu auta z USA, korzysta z pomocy naciągaczy, dla których liczy się tylko prowizyjka i potem ludzie są zdziwieni, że tyle wyszło. Nie powinno się też kupować samochodu mocno rozbitego, ale to też trzeba umieć ocenić, bo czasami coś wygląda niegroźnie a potem wygeneruje duże koszty, a inne wygląda jak przystanek, a w rzeczywistości naprawa będzie prosta i niedroga. Problem polega na tym, że duża część ludzi bierze się za coś o czym nie ma pojęcia, bo przecież Polak zawsze na wszystkim zna się najlepiej. Potem jest płacz.
-
F30 USA jak wyłączyć kompas w lusterku wstecznym
Dokladnie. Szczegolnie jak w obcym miescie, wyjezdzasz z jakiegos parkingu, a google maps Ci mowi zebys jechal na zachod. :)
-
Wersja USA a wersja EU
Czesci jest duzo. Wszystkie praktycznie pasuja od EU. Sa jakies male wyjatki, tak jak pisal kolega wyzej. Nie ma sensu kupowac auto mocno uszkodzone, bo jak bedziesz chcial to naprawic porzadnie, to wyjdzie Ci naprawa na tyle drogo, ze lepiej kupic po prostu lekko rozbite.
-
Duży ekran bez navi
Powiem Ci tak. Wg mnie ten ekran będzie pasował, ale głowy Ci nie dam i żebyś potem pretensji nie miał. Twój typ nawigacji jest już nową generacją, którą montowano również w nowym X1, w którym były cztery opcje, a nie trzy tak jak w F30. Ta czwarta, to nawigacja zwana w F30 Business, ale mająca duży ekran. Czyli w X1 są dwie nawigacje pracujące na dużym ekranie. Od lipca 2015 w F30 pojawił się ten właśnie ekran wraz z nowszym typem nawigacji Professional NBT Evo ID4. Poprzednie NBT było montowane od 07/2013 gdy jeszcze nie było jednostek EntryNav. Przypuszczam więc, że Entrynav pracują już z ekranami nowego typu dostosowanymi do nawigacji NBT Evo.
-
Duży ekran bez navi
Jaki to model, miesiąc i rok produkcji?
-
Maska, przedni zderzak, przednie błotniki F80 do F30
Jaką ma identyczną lampę, skoro M3, jak każde M3 ma przód od coupe, więc przednie lampy są od 4ki. ;) Zgadzam się też, z którymś z przedmówców, że bez całej reszty, jak progi i szersze tylne błotniki będzie to słabe. Zresztą fajnie mieć więcej koni w niepozornym aucie, niż udawać wyglądem mocniejsze niż jest w rzeczywistości. Lepiej już iść w jakieś ładne M Performance i pewnie wyjdzie taniej. No ale to tylko moja, skromna opinia.
-
Duży ekran bez navi
Wg katalogu części pasuje. Osobiście uważam, że jak masz wydać z 1200 zł na duży ekran, to już lepiej wydać trochę więcej i kupić Chińczyka z Androidem. Masz ponad 10 cali zamiast niecałych 9, no i mnóstwo dodatkowych funkcji. Oczywiście tu też robisz kodowanie na duży ekran, więc ten z Androidem zachowuje się jak oryginalny.
-
F10 lift a przed lift, czym różnią?
W F10 lift techniczny był z pół roku przed wizualnym, więc raczej ten oficjalny facelift nic nie zmienił w tej materii.
-
BMW F30 2012r. 316d brak wspomagania
https://warsztat.pl/artykuly/przekladnia-kierownicza-budowa-regulacja-wymiana,55562
-
E60 525d zwiększona moc
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. ;)
-
BMW F30 2012r. 316d brak wspomagania
Pewnie doszło do uderzenia poprzecznego i drążek kierowniczy wbił się w przekładnie i wygiął listwę lub w inny sposób uszkodził coś mechanicznie.
-
320D 184km komunikat błąd CC-ID29
Jedź do kogoś kto ma pojęcie o BMW i porządny sprzęt diagnostyczny. Zapłacisz troszkę więcej ale usunie Ci usterkę. Tak to będziesz wymieniał kolejne rzeczy bez skutku i wyjdzie Ci 2 x więcej kosztów.
-
Brak wejścia USB w schowku na rękawiczki
Można, można. Co do BT. W Twoim roczniku, jeżeli masz najprostszy zestaw BT, nie da się odtwarzać muzyki bezprzewodowo i nie pomoże żadne kodowanie itd.
-
F31 ściąga w prawo!
Łożysko sprawdzaliście czy nie hanuje koła?
-
E60 525d zwiększona moc
Sprawdzalem w dziale E60, ale masz racje, ze 231KM robia na 281KM tylko. Widocznie byly rynki na ktorych E60 wychodzilo w wersji 245KM i dlatego podaja dla tej wersji tuning w dziale E60.
-
E60 525d zwiększona moc
Wg ziptuning z 245konnego 530d robi sie 301KM i 601 Nm.
-
E60 525d zwiększona moc
To może ja odpowiem bardziej konkretnie. :) Inne jest układ wtryskowy, czyli wtryskiwacze, listwa wtryskowa, nawet zawór regulacji ciśnienia itd. Ale o dziwo akurat w tym modelu pompa wtryskowa jest taka sama i co najważniejsze turbosprężarka też. Na upartego więc aż tak droga przeróbka na 530d by nie była. Trzeba by się bardziej wgryźć w szczegóły i różnice, ale z tych najważniejszych i najkosztowniejszych to nie jest tak źle. :) Tylko, że później robienie z niego 300KM, zacznie jednak obciążać turbinę, bo teraz to ona pracuje jak w zwykłej 530d. Tylko czy ma to sens, bo jest coraz mniej miejsc, gdzie można przycisnąć i te konie wykorzystać, a aż tak wielkiej różnicy w ciągu nie będzie. ;)
-
Wymiana konsoli centralnej na LCI z podświetleniem
Bądź ostrożny z zagniataniem pinów, bo jak spłaszczysz za bardzo i stracą owalny/kwadratowy przekrój to nie włożysz tego do wtyczki. Niestety w tych wtyczkach gniazda są bardzo długie i wchodzi w nie cały pin do samego końca.
-
Wymiana konsoli centralnej na LCI z podświetleniem
Grubość każdego kabla jest taka sama więc nie ma znaczenia. Po prostu potraktuj to jako masę.