Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. No tak, ale te tez są przecież halogenowe, dlatego byłem ciekaw czy dają radę, bo to w końcu Depo a nie Hella albo ZKW.
  2. No faktycznie. Sprawdziłem w ETK i w benzyniakach jest już dwusprzęgłowa. W dieselach o dziwo nadal AISIN.
  3. Przecież Ci wyżej kolega napisał, że te dwa systemy działają na zupełnie innej zasadzie. Aktywny tempomat korzysta z radaru przedniego, wszystkie inne asystenty z kamery za lusterkiem i radarków w tylnym zderzaku. System ostrzegania przed kolizją nie może działać w oparciu o radar, ponieważ radar działa na zasadzie efektu Dopplera, więc namierzany obiekt musi się poruszać. Gdy zbliżasz się do obiektu stojącego to aktywny tempomat nic tu nie zrobi i przywalisz w przeszkodę. Odczytaj błędy i się dowiesz wszystkiego. Te systemy są powiązane z układem kierowniczym, ESP itd.
  4. mmw odpowiedział(a) na zamen133 temat w F10, F11
    Zacznij od przejrzenia krok po kroku w ETK (katalog części) różnic pomiędzy tymi dwoma silnikami i się łatwo dowiesz jak to obejść i czy się da.
  5. Pamiętaj, że skrzynia biegów nie jest podłączona do Twojego mózgu i nie zawsze wie co chcesz zrobić. Nagłe dodania i odjęcia gazu potrafią zmylić sterownik i wprowadzić w pewne "zakłopotanie". Do tego zawsze skrzynia "na zimno" będzie trochę nerwowa, bo olej nie osiągnął jeszcze swoich optymalnych parametrów. ;) Tak jak ktoś tu wyżej pisał, skrzynia biegów w autach opartych o przedni napęd jest zupełnie inna konstrukcją, ponieważ silnik jest ustawiony w poprzek, więc i skrzynia musi być krótka. Co ciekawe, ZF od 2014 roku produkuje 9 biegową skrzynię do samochodów z silnikiem ustawionym w poprzek, ale szczerze mówiąc nie wiem dlaczego BMW nie stosuje tych skrzyń biegów. Ponoć są dość nerwowe i zbyt często zastanawiają się co mają zrobić, może dlatego BMW nie zdecydowało się ich wprowadzić do swoich samochodów. Czytałem jakiś czas temu o planach zastąpienia obecnych przekładni firmy Aisin, skrzyniami dwusprzęgłowymi, ale nie pamiętam kiedy to miało nastąpić.
  6. Skoro jest to zamiennik podstawowych lamp halogenowych to powinno śmigać "plug and play". Musisz spytać sprzedawcy, powinien wiedzieć najlepiej. Nawiasem mówiąc, ciekaw jestem jak te lampy świecą w sensie świateł mijania. Wyglądają fajnie. Fotele oczywiście można zamienić, tylko nie jestem pewny czy jest instalacja poprowadzona. O ile dobrze pamiętam, to panel klimy musisz mieć od wersji samochodu do 03/2014 roku.
  7. No pomiędzy modułem FEM (prawy przedni słupek, tu przy nogach) a lampami. Wiązka wychodzi z kabiny przez ścianę grodziową niedaleko od słupka A.
  8. To niezłych speców tam masz. :))) Zmienia się dwie linijki i musi działać. 26 godzin to byś zupdatował całą flotę miejskiej policji a nie jedno auto. :))
  9. W nowoczesnych samochodach nie powinno się odpinać akumulatora bez podpięcia pod jakieś źródło zasilania. Jeżeli już musisz to zrobić, to poczekaj aż samochód się uśpi, czyli zgasną zegary i będzie kompletna cisza. Najlepiej po prostu wyłączyć zapłon i poczekać z 5 minut dla pewności. Miałem kiedyś klienta, który odpiął aku w tak niefortunnym momencie, że trzeba było programować sterownik silnika. Czujnik deszczu zmierzchu można dołożyć. Ten, który masz obecnie to czujnik nasłonecznienia wnętrza i jego wymieniasz na ten deszczowo/zmierzchowy. Potem trzeba zakodować odpowiednie funkcje i śmiga. Aaa.. no i musisz wymienić lub przerobić włącznik świateł, aby dało się go przekręcić w lewo i włączyć automatyczne światła.
  10. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Po pierwsze, to masz auto z połowy 2017 roku, nie 2018, więc raczej jest to zwykły Entrynav bez opcji nawigacji. Może on pracować z dużym ekranem oczywiście. Co do screen mirroringów, to sa jakies chińskie przystawki do Twojej wersji radia, które to umożliwiają. Ja osobiście na Twoim miejscu, szczególnie gdy korzystasz z google maps, zamontował ekran z Androidem. Tam też masz screen mirroring i wszystko inne co Ci daje Android.
  11. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Masz niestety jednostkę główną, która nie może pracować z dużym ekranem. Jedyne co Ci zostaje to ekran z Androidem. Wyjdzie Ci to taniej niż montaż oryginalnej nawigacji Professional, a da więcej możliwości i jeszcze większy, dotykowy ekran.
  12. No, polska centrala to na pewno pomoże, żebyś się nie zdziwił. Tam siedzi niepowtarzalna ekipa, elita wręcz. :))) Jak nie przywalisz emaila do Niemiec i oni tych .... nie pogonią, to nic się nie załatwi (wiem z własnego doświadczenia).
  13. To masz faktycznie nietypowy samochód. Nie widziałem jeszcze europejskiej wersji bez tych danych. Podpytałem trochę i niestety trochę się sytuacja na stacjach przeglądów zmieniła i już jest problem. Jedyne wyjście jakie masz to zamówienie takiej naklejki w firmie niezależnej i niech Ci dopiszą tę pozycję i dopiero wtedy jedź i to załatw.
  14. A nie dostales z autem homologacji? Czyli COC. Mozesz o to wystapic do ASO. Tam powinny byc te informacje.
  15. Z jakiego rynku jest to auto? Z jakiego kraju sprowadzone? Na żadnym BMW np. z USA nie ma na naklejce masy zespołu pojazdów i nigdy nie miałem problemu z przeglądem i wbiciem haka, a sprowadziłem tych aut z USA kilkadziesiąt. Może jedź do innego diagnosty.
  16. Te masy zależą od wersji silnikowej i wyposażenia, więc musiałby sprawdzić ktoś kto ma takie samo auto, przynajmniej w sensie wyposażenia wpływającego na masę pojazdu. Miałem kiedyś 2012 rok 320d automat i masy były takie: 1980 kg 3655 kg 1 - 905 kg 2 - 1130 kg miałem też 318d 2014 rok automat i masy były takie same jak u kolegi rjuser. Naklejkę się zamawia w ASO. Kosztuje jakieś grosze. Nie pamiętam ile się czeka, ale raczej nie więcej niż tydzień.
  17. Widoczne jest tylko po ciemku.
  18. Radio ma swój czujnik.
  19. Business to zupełnie inna jednostka. Nie ma twardego dysku, inne są mapy itd., ale generalnie w praktyce nie ma różnicy dużej. Business od połowy 2014 roku to inna jednostka niż stara i ma możliwość pracy na dużym ekranie z pełną tego funkcjonalnością, ale nie staje się ona od razu tym samym co Professional. W mojej opinii, mając jednostkę Business, lepiej założyć ekran 10.2 cala z Androidem niż wymieniać na oryginalny większy czyli 8.8 cala. Koszty niewiele większe, a masz oprócz jeszcze większego ekranu, dodatkowo, pełną funkcjonalność Android, czyli mapy googla, Youtube i wszystko co pracuje na Androidzie.
  20. Nie ma sprawy. Tu zawsze ktoś pomoże, prędzej czy później. Może nie tak bardzo jak na zachodnich forach, ale też jest szansa. Niektórzy tu zaglądają rzadko (jak ja ostatnio), więc trzeba się wykazać cierpliwością. A może udałoby Ci się kupić ten wycięty element gdzieś w używce za grosze? Ten element występuje niezależnie od typu tapicerki, więc może znajdziesz oparcie jakiejś zatyranej tylnej kanapy. https://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NA73&mospid=47758&btnr=52_3017&hg=52&fg=20
  21. Podałem Ci sposób, podobnie jak inny kolega w innym temacie. On nawet wstawił wygląd modułu i schemat elektryczny. No ale jak Ty wolisz niszczyć samochód i wycinać coś, to ok. :)
  22. Mozesz sprobowac podac 12V na przewod, ktory idzie w 3ci pin na wtyczce drugiej od prawej strony wsrod ciagu tych mniejszych wtyczek w Basic Body Module (kabel powinien byc zolty). Mase podaj byle gdzie na karoserie. Ten modul jest pod nogami pasazera. Ma dwie duze wrtczki i jedna mniejsza w jednej czesci i cztery wtyczki w drugiej.
  23. Ja nie neguje sensu tej mozliwosci, tylko wskazuje ze kolega ma jakis problem za swiatlami, ktory nie ma nic wspolnego z opcja wlaczania swiatel dziennych.
  24. No ale po co skoro auto mu non stop na mijania jeździ?
  25. A w ogóle w F30 występuje opcja wyłączenia lub włączenia świateł do jazdy dziennej? Dzienne nie są standardem, przynajmniej w przypadku ksenonów? Ja w swoim aucie nie mam tej opcji do odznaczenia, a dzienne pracują prawidłowo. Jeżeli w dzień nie przełącza Ci się na światła dzienne, to masz coś niehalo z czujnikiem zmierzchu.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.