Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Wszystko będzie ok, lampy są identyczne tylko mają inny kolor szkła. Czasami trzeba, poprzez kodowanie, wyłączyć testowanie żarówek kierunkowskazów po zamontowaniu tych LEDowych, bo będą błedy.
  2. Pewnie mu ten wynalazek bimmercode, źle zakodował w HU obecność dużego wyświetlacza. :)
  3. mmw odpowiedział(a) na marcinx temat w F30, F31, F34, F80
    Poradnik dla upośledzonych. :)
  4. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    http://hachula-tapicerstwo.com.pl/kontakt/
  5. Nie ma sprawy. :) Gdy umieściłeś pod powierzchnią konsoli/deski, to w którym miejscu, że nie miałeś mocnego sygnału? Nigdy nie miałem przypadku problemu z zasięgiem GPS, gdy była podklejona za zegarami, pod tym daszkiem. Trzeba uważać, żeby nie mocować pod tą kratką, która jest na środku deski, blisko szyby (tam gdzie w wersji z dźwiękiem Bang & Olufsen znajduje się dodatkowy, wysuwany głośnik), bo ta kratka jest z metalu i zakłóca sygnał GPS. Montowałem dużo ekranów z Androidem i zawsze tam, za zegarami podklejałem antenę i sygnał był bardzo mocny.
  6. Przejedz kilkaset metrow chociaz. Jezeli jestes w kompletnie innym miejscu niz ostatnia pozycja jaka mial zapamietana to moze Ci nie lapac. Zrob to a potem kombinuj dopiero dalej.
  7. Przejechales kilkaset metrow? Dziwny masz ten komunikat o ktorym wczesniej nie wspominales o tej nieaktywowanej nawigacji. Brak sygnalu gps nie powoduje takiego komunikatu.
  8. Zapewniam Cię, że głupszych i dziwniejszych rzeczy można się spodziewać po Polakach, więc przestań snuć dziwne teorie, tylko weź się do roboty i sprawdź to. ;)
  9. Myślę, że nie ma takiej opcji, aby działała nawigacja, ale był wykodowany odbiór sygnału GPS. Tylko powiedz mi w jakim celu ktoś chciałby zrobić tak kompletnie bezsensowną rzecz?
  10. Pierwsza z brzegu. https://allegro.pl/oferta/antena-gps-fakra-vw-rns-300-310-500-510-mfd-2-7793314255 Ma mieć wtyczkę typu FAKRA i tyle. Antena idzie z jednostki głównej przez tunel środkowy, potem z tunelu schodzi w lewo za tylny fotel do podłogi, do lewego progu, wzdłuż nadkola pod lewą szybą, potem do góry ostatnim słupkiem i już po podsufitce do anteny. Tylko nie wiem do czego Ci ta wiedza. :) Sprawdź wtyczki czy są wpięte w HU i antenę, jak są to znaczy, że albo antena trup albo kabel przecięty, albo w HU coś leży. Wtedy masz kolejną opcję, czyli kupienie anteny uniwersalnej i sprawdzenie czy działa. Jak nie działa to HU walnięte (ale to mało prawdopodobne), więc będzie raczej działała. Przeciągnij za zegary, przyklei i po sprawie. Jak dostać się do HU, to myślę, że są filmy na Youtube opisujące montaż ekranu z Androidem, to tam będzie wszystko co trzeba.
  11. Musisz zrozumieć, że samochód z tego okresu nie ma na stałe karty SIM GSM zamontowanej, jak nowe modele, i nie ma jak wysłać swojej pozycji GPS, więc ta logika nie ma sensu, że ktoś odłączył żeby go nie śledzili. Myślę, że samochód mógł mieć naprawiane coś związanego z dachem i albo antena nie jest podłączona, albo gdzieś jest przecięty/uszkodzony kabel. Wystarczy, że jakiś majster wpiął odwrotnie wtyczki anteny radiowej i GSM i uwali tę od GSM. Trzeba opuścić podusfitkę w tylnej części i sprawdzić wtyczkę. Jak tam jest ok, to ja bym to olał i zamontował drugą antenę uniwersalną. Podklej ją za zegarami od spodu daszka od zegarów i będzie śmigało.
  12. Wydaje mi się, że termin zakończenia stosowania książki papierowej nie jest równoznaczny, że wcześniej nie zaczęto stosować elektronicznej, na poszczególnych rynkach zbytu. Co do edycji książki elektronicznej, to przecież zawsze można sobie serwisy dopisać, ale z nazwą tego niezależnego serwisu zamiast podawać numer ASO. Wtedy wszystko jest ładnie. Oczywiście nikt nie musi wierzyć w ten wpis, ale przecież w badaniach technicznych przebieg w Polsce się wpisuje, więc jakaś tam historia jest w bazie.
  13. Każda antena uniwersalna powinna działać. Jeszcze nie spotkałem zepsutej. Wtyczka jest oczywiście w Head Unit czyli tzw jednostce nawigacji (mała, niebieska). A to Ci nagle przestało działać?
  14. mmw odpowiedział(a) na Jurop3 temat w F20, F21
    Jakbyś był gruby, a ktoś by wyciągał te fotele z auta, z ostatnim ustawieniem maksymalnie ciasnym, to by Ci przeszkadzało, bo byś się nie wcisnął. :))) Poza tym największą zaletą sportowych foteli jest właśnie regulacja boczków, a nie jak wyglądają. Podłączenie zasilania do boczków raczej nie powinno być problemem, ale trzeba by w schematy zajrzeć.
  15. Kolega nie napisał, że była to drobna aktualizacja samego HU przez Wifi, a nie w ASO. A to chyba lekko zmienia postać rzeczy. :)
  16. mmw odpowiedział(a) na Galeks temat w F10, F11
    Kup najtańsze zagary (od wersji USA albo Anglika) i zamień przednią część obudowy i z głowy. Kilka śrub na krzyż. Tylko zrób to w czystym pomieszczeniu na czystej powierzchni, bo nawet przez te kilka sekund może Ci jakiś paproch wpaść.
  17. Zgadza się. Tną i potem kleją. Inaczej tego nie zrobisz. Pamiętaj, że w LCI migacz jest we wszystkich czterech lampach, więc druciarstwo poczwórne. Jak sam nie dasz rady, to zawsze możesz kupić taki zestaw. https://www.autodoc.pl/hd-karosserieteile/13682278 W sumie cena całkiem ok, jak za komplet czterech lamp.
  18. mmw odpowiedział(a) na Mariusz040 temat w F10, F11
    Samo nic nie wraca. Po zmianie robisz CODE czy CODE FDL? Bezpiecznik wyjmij.
  19. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Kolego, ale on ten ekran wymieni na mniejszy oryginalny. Tu nie chodzi o to, że sobie wymieni HU, bo równie dobrze mógłby to zrobić i zostawić ten większy z Androidem i nawet z niego nie korzystać. W sytuacji w której go już ma, a nie dopiero zamierza kupić, jest to po prostu dość nielogiczne, nawet jak faktycznie w telefonie ma system Apple i Android jest dla niego systemem nieintuicyjnym. :) Oczywiście po wymianie ekranu na oryginalny wiele się zmieni pod katem headupa, prawda? :mad2: O działaniu oryginalnej nawigacji w porównaniu do Google Maps, szczególnie jeżeli chodzi o reakcję na sytuację na drodze, to już w ogóle nawet nie ma co wchodzić w dyskusję, bo jest przepaść. I o ile się nie mylę, to w Polsce trzeba bulić za dostęp do RTTI. Ja bardzo dużo jeżdżę i w UK RTTI jest za free, wielokrotnie testowałem jazdę na nawi oryginalnej i jednocześnie na google maps w telefonie i jakbym się sugerował RTTI to bym wielokrotnie spędzał długie godziny w korkach, a google maps mi tej wątpliwej przyjemności oszczędzało. Aktualność map to kolejna sprawa, w której oryginalne leżą i kwiczą.
  20. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Obraziłeś teraz wielu ludzi. :)) No a może Ty się podzielisz z nami wrażeniami i powodem pozbycia się tego urządzenia.
  21. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Pomyliły i zaraz to poprawiłem. :) Oczywiście, że są gusta różne, ale forum czyta wiele osób i fajnie by było jakby ktoś napisał dlaczego wywala ekran z Androidem, a pcha się w wymianę nawigacji na praktycznie taką samą, co tylko podnosi koszty i nic więcej. Nie wiem co Cię tak ubodło to określenie "pokrętna logika"? Nie jest to obraźliwe określenie. Po prostu w ten sposób wyraziłem swoje myśli, bo dla mnie logika postępowania tego kolegi jest pokrętna i tyle. Czytając takie wypowiedzi wiele osób zwyczajnie nie kupi sobie fajnego urządzenia, bo zasugeruje się postępowaniem innych i nawet nie będzie już próbował dowiedzieć się więcej na ten temat. Forum powinno pomagać innym w uzyskaniu informacji ale informacji rzetelnej a nie mdłej w stylu tego kolegi "Średnie wrażenia." lub Twojej "bo mi nie pasował". Istna kopalnia wiedzy. :) Czytałem już wielokrotnie opinie o tym jakie te ekrany z Androidem są beznadziejne i że ludzie je odsprzedają. Nigdzie niestety nikt nie napisał sensownego powodu i to mnie zastanawia. Może kiedyś się doczekam. :) Nie mam żadnego interesu w bronieniu tych ekranów. Po prostu znam je, wiem jak działają i za diabła nie mogę zrozumieć po co ktoś, kto to kupił i zamontował, potem traci pieniądze i go odsprzedaje. A już jeżeli wymienia go na oryginalny, duży ekran, pchając się w kolejne koszty, to już w ogóle nie rozumiem, bo równie dobrze, może w ogóle nie korzystać z funkcji Androida i po prostu zostawić go jako większy, lepszy ekran do obsługi oryginalnego HU. PS. Może jest jeden powód. Producenci ekranów są różni i może po prostu nie wszystkie urządzenia działały tak jak powinny, ale przydałoby się po prostu wskazać problem, aby inni byli ostrożni. No chyba, że ktoś się wstydzi, że dał d... zamawiając urządzenie kiepsko działające i sprawiające problemy.
  22. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Kolego. O jakiej reklamie piszesz? Jestem na polskim forum a mieszkam poza Polską. Komu mam to niby tu reklamować i montować? Na odległość ciężko. :) Nawet tu, w UK, praktycznie tym się nie zajmuję, bo nie mam na to czasu. Co najwyżej znajomym, bez żadnego zysku, coś tam zamówię od swojego dostawcy, bo jest sprawdzony, pewny i tyle. Wg mnie jest to pokrętna logika w tym przypadku. Poza tym kolega nie podał ani jednego argumentu w sprawie tego urządzenia, co jest z nim niehalo, że woli jednak brnąć w oryginalny ekran, co staje się dla niego bardziej skomplikowane. A jest, bo Entrynav, który zamierza zamontować, potrzebuje do tego emulatora, albo kodów FSC, a jak już to kupi i jakoś ogarnie, to potem musi znów płacić za każdą aktualizację mapy, o czym już wspominałem. Generalnie pcha się w koszty, a dostanie za to gorszy produkt. W mojej ocenie jest to pokrętna logika, niepoparta żadnymi argumentami, no chyba, że tak jak w przypadku kolorów włosów u kobiet, kieruje się wyłącznie wyglądem... ekranu. ;)
  23. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Masz absolutną rację. Nie zyskał praktycznie nic, a stracił, bo za każdy kod do aktualizacji mapy Entrynav będzie musiał bulić, bo nie ma darmowych generatorów jak przy jednostce Champ. Do tego ma teraz 10 calowy, dotykowy ekran o świetnej jakości i dodatkowych funkcjach związanych z Androidem, a chce go sprzedać i za te same pieniądze kupi oryginalny, mniejszy, nie dający mu kompletnie nic. :) Zabawne są decyzje ludzkie, no ale jego pieniądze, jego sprawa, jego pokrętna logika. :)
  24. mmw odpowiedział(a) na darekme temat w F30, F31, F34, F80
    Entrynav. Tak, ta jednostka pracuje na szerokim ekranie rowniez.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.