Treść opublikowana przez mmw
-
F10 ELEKTRYCZNIE SKŁADANE LUSTERKA
Lewy wklad pokazuje obraz 1 do 1, bez oddalenia. Teoretycznie da sie tak jezdzic, ale jest to malo bezpieczne i meczace.
-
F31 Resetowanie RDC
Zrobic diagnostyke komputerem. Pewnie Ci czujnik uszkodzili przy zmianie opon.
-
Wycieraczki automatyczne, czujnik deszczu - montaż
Bo jak to jest zakodowane, to masz w menu do włączenia tę funkcję. Tylko, że ja jak to kodowałem, to funkcja się pojawiała, ale była wyszarzona. U Ciebie może akurat to z jakiegoś względu działa. Poszukaj gdzieś w menu, nie pamiętam gdzie to się pojawiało.
-
Wycieraczki automatyczne, czujnik deszczu - montaż
Jest taka funkcja do zakodowania teoretycznie, ale ja to próbowałem robić u kilku klientów jako ciekawostkę do sprawdzenia i u nikogo nie działało. Nie wiem powiem szczerze od czego to zależy.
-
Czytelny schemat elektryczny F11
Daj spokój z rozrusznikiem. Bedziesz sie bawil w montowanie przekaznika itd. Odetnij dzwignie zmiany biegow. Nawet jak odpala auto to nie pojada nigdzie. A nawet to lepsza opcja, bo juz narobia zamieszania, silnik bedzie halasowal, swiatla sie zaswieca, a oni beda siedzieli w aucie jak dupy wolowe i moga co najwyzej pokrecic sobie kierownica. :)
-
Dekodowanie czujników RDC
O ile sie nie myle, to w F10 do konca produkcji stosowano modul RDC jako osobny element. To w F30 od marca 2014 zmieniono kompletnie system, nie stosowano juz osobnego modulu RDC, a sygnal z kol zczytuje ten sam odbiornik sygnalu, z ktorego korzysta pilot do centralnego zamka. Powinienes wiec na liscie modulow miec modul RDC. Jezeli nie masz, to pewnie jest wyjety bezpiecznik. Nie bardzo rozumiem czemu sie dziwisz, ze nie chce Ci system ruszyc, skoro nie ma czujnikow w kolach zimowych, co sam przyznales.
-
F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED
No ale w serii 4 już nie masz żarówki w świetle wstecznym, więc jest pełny LED. Ale fakt, że w przypadku F30, będąc szczegółowym, to określenie jest błędne. ;)
-
F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED
No niestety jesteś w błędzie. Już stare poliftowe E46 coupe miało lampy całkowicie wykonane w technologii diodowej. BMW ma czesto taka metode, ze dany model przed liftem ma lampy czesciowo LED, a po lifcie calkowicie.
-
wejscie usb nie działa
Tu Ci niestety nie pomogę. Ja używam oryginalnego ICOMa albo kabel ENET i soft BMW, nigdy nie miałem do czynienia z tymi różnymi aplikacjami na tel itd. Raczej wątpię żeby miały opcję programowania sterowników.
-
wejscie usb nie działa
Niech Ci ktos zrobi update normalnie przez gniazdo OBD.
-
wejscie usb nie działa
A co Ty chcesz teraz zaktualizować? Mapy aktualizujesz ze schowka przed pasażerem a nie z tego pod łokciem.
-
F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED
Czyli nie pomyliłeś. Nie pasują.
-
F30/F31 Wymiana lamp tylnich na LCI full LED
Nie. Aczkolwiek mam dziwne przeczucie, ze pomyliles modele.
-
BMW F10 wyświetlacz 7' pytanie
Dokumentacja techniczna BMW rzecze: The Central Information Display can be supplied with or without photosensor (depending on the manufacturer). The display brightness control optimises readability under all ambient brightness conditions. Brightness values are evaluated by the instrument panel and the integrated photosensor. Tłumaczy to też czemu jedne ekrany to mają, a inne nie. Więc kolega wyżej dobrze prawił. :)
-
Dekodowanie czujników RDC
Ja nie bardzo rozumiem. Miałeś czujniki w kołach i sprawny system TPMS, i kodowałeś żeby go mieć? Każde auto z rynku Północnej Ameryki ma czujniki w kołach więc działa RDC/TPMS.
-
Dekodowanie czujników RDC
A sa bledy jakies w diagnostyce?
-
Dekodowanie czujników RDC
No to nie wiem w czym problem. Robiłem to wiele razy i działało. Niestety ostatni raz było to z 3 lata temu, więc ciężko mi jest sobie przypomnieć czy był tam jakiś detal, który mogłeś przeoczyć lub który nie jest zawarty w tym opisie. Rozumiem, że po kodowaniu jeździło to auto już?
-
Dekodowanie czujników RDC
Może dlatego Ci nie działa, bo jakimś wynalazkiem kodujesz. Myślałem, że Esysa używasz jak biały człowiek. :)))
-
Dekodowanie czujników RDC
No wszystko się zgadza. Teoretycznie trzeba jeszcze wywalić 2VB z listy wyposażenia, ale to nie powinno mieć znaczenia gdy ręcznie zmieniasz wartości i kodujesz przez FDL. Jeżeli nie pominąłeś czegoś to powinno śmigać.
-
Łódzkie
Kup drugą. te skrzynie są tanie na rynku wtórnym, bo się nie psują. Jak się zaczniesz bawić w naprawianie to nie dość, że wpakujesz się w 3 x większe koszty, to jeszcze się okaże, że po naprawie będzie działała średnio.
-
Wymiana konsoli centralnej na LCI z podświetleniem
A widzisz. To ja sie zamotalem. To jest zrobione w prosty sposob, a ja zalozylem, ze tak jak ledy wielokolorowe decyzja o kolorze jest sterowana magistrala LIN, czyli jest zasilanie a trzeci przewod to wlasnie sygnal sterujacy. Dawno tych ramek nie montowalem i zapomnialem jak to dziala.
-
E91 330d czy F31 320d?
E90 i F30 dzieli przepaść. Komfort, wielkość wnętrza, wyciszenie no i co najważniejsze.. skrzynia biegów, która zmienia kompletnie wszystko. Wolałbym przeciętnie wyposażone F30 320d niż E90 330d na największym wypasie.
-
Wymiana konsoli centralnej na LCI z podświetleniem
Ja osobiście nigdy tego nie podłączałem na samym zasilaniu. Ktoś tak robił i może powiedzieć jakim kolorem to wtedy świeci?
-
Łódzkie
M Fabric Konrad Bartosik Adres: Łódzka 153, 95-050 Konstantynów Łódzki Telefon: 665 081 154
-
Wymiana konsoli centralnej na LCI z podświetleniem
W F30 nie ma manualnej klimy. Pewnie mówisz o klimatyzacji jednostrefowej. Co do ramki, to nie ma ona związku z rodzajem klimatyzacji. Nie możesz się podłączyć "byle gdzie". Musisz mieć oświetlenie sterowane LINem, czyli obsługujące dwa kolory. To się chyba pakiet oświetlenia nazywa (S653).