Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Sprowadziłem z USA kilkadziesiąt samochodów, może ponad 100, nie chce mi się liczyć. Nigdy nie miałem takiego zonka. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Wymieniona navi??? Jakim cudem, skoro samochód jest ściągany z wypadku od razu na plac firmy ubezpieczeniowej lub od razu aukcyjnej. To samo dotyczy uszkodzeń od spodu. Jeżeli ktoś jest lewusem i nie potrafi ocenić uszkodzeń, to może się zdziwić, bo tylko dla lewusa jest niespodzianką, że skoro np. koła pokrzywione i zderzak od spodu uszkodzony, to jest możliwe, że od podwozie jest poorane i uszkodzone. Przypadki o których piszesz, to się zdarzają, gdy amatorzy sie biorą za sprowadzanie samochodu, bez pośrednictwa doświadczonej osoby, albo za pośrednictwem naciagaczy, dla których się liczy tylko prowizja i naciagnięcie klienta na czym popadnie, np. wciskanie mu kitu, że rozładunek kontenera i odprawa celna kosztowała 15 tys zł. Znam takie przypadki. To samo się dotyczy firm transportowych i pakujących do kontenerów. Jak współpracujesz z firmami gównianymi to potem nagle auto przyjeżdża poniszczone i rozkradzione. Tylko ja tu nie widzę związku z importem z USA. Jak ktoś nie ma pojęcia co robi, to i na rynku kupi Rolexa z Chin, albo kozę zamiast psa. :)
  2. mmw odpowiedział(a) na plzws temat w F20, F21
    Pytam bo jak poduszka wywala to stelaz kierownicy potrafi sie powyginac. Potem ciezko airbag zapiac itd. Sprawdz te styki zamykajace obwód klaksonu i wtyczkę. To prosta konstrukcja, latwo dojdziesz co i jak.
  3. mmw odpowiedział(a) na wac1727 temat w F20, F21
    No to musisz przejrzec instalacje. Pewnie gdzies jest przygnieciona i zwiera do masy. Auto po wypadku?
  4. Prawdopodobnie masz podstawowy headunit bez odtwarzania muzyki przez BT. Niestety nie da sie tego uruchomic kodowaniem w Twoim roczniku. Musialbys wymienic headunit.
  5. Oczywiscie. Wszystko mozna dolozyc.
  6. Jest.
  7. mmw odpowiedział(a) na plzws temat w F20, F21
    Mozesz miec jeszcze problem z tasma w kierownicy, ale jak nie ruszasz kierownica, a poruszanie poduszka powoduje efekt, to pewnie cos nie styka. Auto po wypadku? Wystrzelona byla poduszka?
  8. mmw odpowiedział(a) na Monocero temat w F10, F11
    Czemu Cie to dziwi? Zdajesz sobie sprawe ile wazy Twoje auto? :)
  9. No to jezeli nie masz zadnych bledow w pamiecie to pozostaje Ci sprawdzic czujniki urzadzeniem odczytujacym, bo ISTA nie da sie diagnozowac pracy czujnikow na zywo. Inna sprawa, ze to tez moze nic nie dac, bo jezeli odbiornik auta nie porozumiewa sie prawidlowo z tymi czujnikami, to i tak bedzie d... blada. Najwyzej pozostaje Ci kupic oryginalne nowe lub uzywane a tamte oddac.
  10. A nie pojawil Ci sie problem z widzeniem kluczyka, otwieraniem auta itd?
  11. Nieoryginalne czujniki czesto zwyczajnie nie dzialaja. ISTA powinna to zdiagnozowac i podac problem. Dlatego lepiej kupic oryginalne, nawet uzywane, z w miare mlodego rocznika. W BMW nie trzeba dopisywac czujnikow do samochodu, wiec powinien je odczytac bez problemu.
  12. No do kodowania jest Esys, ale zapewniam Cię, że nie będziesz musiał nic kodować, jeżeli oczywiście kupisz prawidłowy reflektor. Wręcz odradzam Ci to, bo jak ktoś już Ci w aucie wykonał wszelkie kodowania w związku z przystosowaniem do europejskich przepisów oraz wymianą przednich reflektorów, to możesz więcej popsuć niż to warte.
  13. Rozumiem, że miałes rozbite przednie reflektory gdy auto sprowadziłeś i wymieniłeś na kompletne, europejskie? No to nie powienieneś mieć żadnych problemów, gdy wymienisz samą lampę, a moduły zostaną.
  14. Takiego typu kodowania nie zrobisz prostymi narzędziami jak bimmercode. Zresztą tu nawet nie chodzi o to czym robisz tylko o wiedze i doświadczenie. Kodowaniem BMW zajmuje sie mnóstwo ludzi, ale tylko garstka ma pojecie co robi i potrafi rozwiazac prawdziwe problemy. W przypadku reflektorow czesto trzeba dostosować działanie do potrzeb i nie ma tu jednego patentu. Zreszta bedziesz sie martwil jak bedzie problem. A co Ty w ogole planujesz zrobic i w aucie z jakiego rynku?
  15. Ja w ogóle nie wiem co to jest btool, także pojęcia nie mam. :) Musisz się wpiąć szeregowo miernikiem w obwód i dać samochodowi kilkanaście minut aby zasnął snem spokojnym i wtedy zobaczysz.
  16. Jak odda auto do beznadziejnego fachowca, ale będzie mu sprowadzał jakiś oszust, to co za różnica czy to auto z USA, Francji czy Niemiec? Dlatego cały Twój wywód jest dla mnie niezrozumiały. To nawet sprowadzi bezwypadkowe i odda do jakiegoś barana na przegląd, to go oszukają i mu więcej popsują niż naprawią. Mój kolega kupił w Polsce samochód cały, nieuszkodzony, oddał do mechanika żeby mu zrobił taki grubszy przegląd, przyjeżdża za dwa dni a tam silnik wyjęty, bo mechanikowi coś tam nie psaowało, jak ten silnik pracował. :)) Tak naprawdę zawsze go naciagał na dodatkowe naprawy. Ja tu koledze zaproponowałem pomoc właśnie aby miał bezpieczniej, bo zawodowo się tym już nie zajmuję, nawet nie mieszkam w Polsce, więc nie bronię importu z USA, bo chcę sobie tu klienta załatwić. Zresztą jak przeczytałeś moją pierwszą wypowiedź, to mu to wręcz odradzam na tę chwilę. Ja tylko nie rozumiem tego krytykowania importu z USA, bo jest on bardziej transparentny, poprzez bazy Autocheck lub Carfax, zdjęcia z aukcji itd., niż kupowania już naprawionego cacuszka z Niemiec, o historii którego nie wiesz nic i nigdy się nie dowiesz, bo nie ma jak niestety.
  17. Sorry kolego, ale daj już spokój ze swoimi wynurzeniami. Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, a do tego nie portrafisz czytać ze zrozumieniem. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko, ale tak naprawdę coś tam słyszałeś, bo ktoś coś i tyle z Twojej wiedzy. No i ten kwiatek.. "blacharza i lakiernika co to poskłada z głową zachowując szczeliny i przejścia". :D :D :D :D :D
  18. Ale tak żebyś wiedział na przyszłość. Można bez problemu wykodować dwa naboje i zostawić główny. Czy poduszka wystrzeli gdy samochód będzie chciał odpaliśc słabszy nabój to powiem Ci szczerze, że nie wiem. Problem rozwiązałeś w najlepszy możliwy sposób. Lepsze to niż regenerowanie w Polsce.
  19. Sprawdź pobór prądu na uśpionym aucie i będziesz wiedział czy aku padaka czy auto ciągnie za dużo.
  20. Zebys mnie zrozumial dobrze. To, ze cos nie działało, nie oznacza, ze w ogole nie bedzie dzialalo. Chodzilo mi o to, ze potrzebne bylo kodowanie, mimo ze teoretycznie moduly przeciez byly od tego auta, a zmienialem tylko same gole reflektory.
  21. Zderzak musisz zdjąć. Teoretycznie lampa powinna działać bez problemu, aczkolwiek miałem przypadek w X1 F48, że przy aucie z USA, europejska goła lampa nie działała prawidłowo, mimo że osprzęt się nie zmienił. To samo było w F10 z USA. Te reflektory nie są do końca takie same, mimo identycznego osprzętu.
  22. 1) Musisz obserwować aukcje na żywo i będziesz wiedział za ile coś się sprzedaje. Generalnie obecnie sprowadzanie czegoś z USA to średni pomysł. Dolar drogi, auta drogie, mega kryzys w drodze. Kup złoto albo srebro i poczekaj z rok, może półtora, jak się świat pozbiera po kryzysie. Przy cenie sprzedaży 15 tys USD, wyjdzie Ci około 95 tys plus naprawa. Przy cenie 10 tys usd, około 70 tys zł, przy 20 tys USD, 120 tys zł. plus naprawa. 2) Kwestia kolizji i jak naprawione. Temat szeroki. 3) Z Kanady średnio się opłaca. Mało auto, wyższe ceny. Żadne znajomości nie dadzą Ci korzyści cenowych przy kupnie rozbitego auta z aukcji. 4) Ja Ci mogę pomóc. Zajmuję się tym od 15 lat. 5) Zależy od auta, ale najczęściej tak. Aczkolwiek musisz wziąc pod uwagę, że jak będziesz chciał auto sprzedać w przyszłości, to auto z USA będzie zawsze tańsze niż takie z Europy. 6) Jak kupisz dobry samochód z małym przebiegiem, to każdy będzie bezawaryjny.
  23. Każdy nowszy Bentley ma gniazdo do ładowania na zewnątrz auta (obok oświetlenia tablicy rejestracyjnej), własnie w takim celu. Tymi autami wielu ludzi nie jeździ na co dzień, więc ciągle by mieli padniętą baterie. W zestawie jest taka mała, prosta ładowarka niskoprądowa i dzięki niej unika się kłopotów. Gniazdo chwyta wtyczkę magnetycznie, więc podłączanie jest dziecinnie proste.
  24. W jakim sensie prąd dochodzi do silnika? Co to znaczy? Masz napięcie na klemie plusowej pod maską?
  25. Do kodowania nie potrzebujesz ladowarki. Jak aku nie jest padaka, to nie ma problemu.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.