Treść opublikowana przez mmw
-
BMW 525i e60 2006r - Warszawa - VIN: WBANE53556CK91076 [UWA]
mmw odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo wrzuć jej VIN i zobaczymy.
-
BMW 525i e60 2006r - Warszawa - VIN: WBANE53556CK91076 [UWA]
mmw odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo auto ze zdjęciami z wypadku było już tu na forum. Krzysiek z bezwypadkowy.net wrzucał już linka ze zdjęciami po dzwonie w temacie "e60 prosze o opinie" na stronie 12, bo Sebol się nim interesował. Bezwypadek pierwszej wody. :D
-
Samochody z Gniezna... Wyjaśnienie fenomenu :)
Myślę, że tu głównie chodziło o VAT i tu były zyski, bo z akcyzą nie jest tak łatwo jak auto nie jest rozbite itd. Co do VATu to wystarczy firmę otworzyć na tzw. "słupa", wyrobić NIP EU i można normalnie kupować auta na branżowych aukcjach poleasingowych w cenach netto, bo VAT powinno się zapłacić w PL. Potem tworzymy na to auto umowę zakupu lewą lub fakturę ale już normalnie z VATem zawartym w cenie i gotowe. Oszust taki jest do przodu od razu 22% a to już pokaźna kwota przy droższych autach. Wyjdzie to po jakimś czasie ale teoretycznie będzie wtedy ścigany właściciel firmy czyli jakiś pijaczyna co udostępnił za flaszkę swój dowód osobisty. :) A jak jeszcze cofną licznik to mają już zyski konkretne na każdym samochodzie.
-
głośny 530d
Ale jakiego typu jest to dźwięk? Z czym to można porównać? Wycie jak łożysko czy warkot czy coś innego?
-
BMW 525D - pytanie o skrzynie
W 550i SMG ma 6 biegów.
-
brak mocy 520D
To nie są optymistyczne koszty tylko realne przy takim uszkodzeniu. Wymiana turbo to trochę droższa sprawa, ale też nie ma tragedii. Jest tego trochę na allegro. Wydaje mi się, że jednak w Twoim przypadku i przy tych objawach które podajesz, jeżeli padła turbina to spokojnie można ją naprawiać, tylko żeby zrobił to dobry serwis.
-
Kierownica sama kręciła się podczas wyłączonego silnika - ?!
Piłeś, nie jedź!!! :D :D :D A tak na poważnie, to na pewno jednocześnie widziałeś koła i kierownicę? Jesteś pewny, że gdy koła stały to kierownica się ruszała?
-
Czy zawiecha M-Technik ?
Przecież wystarczy spojrzeć na samochód żeby wiedzieć jakie masz zawieszenie. Jak faktycznie masz sportowe to współczuję bo amory kosztują dużo 500-600 zł sztuka bo nie ma zamienników, tylko Sachs jako oryginał albo jako sam Sachs. M-Technic http://www.polcars.pl/foto/bmw%2003.jpg Normalne http://www.polcars.pl/foto/bmwnormal.jpg
-
czuć spaliny w bmw 525. touring 03r.
Generalnie sprawdź cały początkowy odcinek układu wydechowego zaczynając od kolektora.
-
brak mocy 520D
Dokładnie tak. Zresztą ostra jazda po mieście i pewnie nagłe wyłączenie silnika spowodowało, że się turbinka zapiekła i tyle, co nie zmienia faktu, że kończyła żywot. Regeneracja turbiny przy takim uszkodzeniu około 1200 zł + wymontowanie i zamontowanie jakieś 500 zł.
-
brak mocy 520D
Spowodowałby, że dostaje złe informacje przez co by nie pracowała prawidłowo. Z powodu uszkodzenia turbiny auto nie musi kopcić. Jeżeli zatarłaby się na ośce to po prostu stoi i tyle. Auto nie ma mocy, nie ma błędów w kompie, nie kopci, wszystko wygląda prawidłowo. Trzeba się podłączyć z kompem i popatrzeć jakie są wartości ciśnienia doładowania itd.
-
brak mocy 520D
Albo turbina stoi albo przepływomierz siadł.
-
Podczas Hamowania Telepie autem !
Bo na szarpakach to nie wyjdzie. O ile kojarzę to będzie pozycja nr 5. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL81&mospid=47545&btnr=31_0617&hg=31&fg=05
-
BMW 525D - pytanie o skrzynie
Zgadza się. ZF nie robił 7 biegowych, takie robi Mercedes. Co do skrzyń w E60 to po za GA6HP26Z była jeszcze "słabsza" wersja GA6HP19Z np. w 520d.
-
Podczas Hamowania Telepie autem !
U mnie to była wina tulei górnych. Tylko, że jak jest problem z tulejami to trzepie kierą przy takim średnim hamowaniu. Przy bardzo delikatnym nie trzepie i przy bardzo intensywnym też nie. Jak założycie tematu ma podobnie to na bank tuleje. Zresztą krzywe tarcze czuć też na pedale hamulca.
-
Problem z PDC
Cały ten temat jest bez sensu. To tak jak bym wyszedł ze szpitala po operacji i na forum pytał czemu jest ze mną coś nie tak, czy mi zaszyli wacik czy może wycieli nie to co trzeba, czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem. :) Problem nastąpił po zdejmowaniu i malowaniu zderzaka to powinno auto wrócić natychmiast do lakiernika na sprawdzenie co spartolili a nie zgaduj zgadula na forum. Może po prostu nie jest podłączony któryś czujnik i tyle.
-
kupno bmw z homologacją ciężarową a akcyza i użytkowanie
mmw odpowiedział(a) na sebos76 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneTeoretycznie można, bo przepisy związane z taryfikacją europejską czyli kodem CN 8704 są zawarte w Ustawie Akcyzowej i są nadrzędne nad resztą przepisów związanych z określeniem kiedy auto jest ciężarowe, czyli tymi wszystkimi bzdurami o szybach, mocowaniach pasów itd. Ładownia jest dłuższa niż połowa rozstawu osi i jest ok. Po pierwszej rejestracji robisz co chcesz z autem czyli możesz przerobić na osobowe. Niestety to co zrobi Urząd Celny to wielka niewiadoma i czy nie będę gnębić importera a jak on np zamknie firmę to Ciebie, tego nie wiadomo. :) Poczytaj sobie, to jest dość świeża interpretacja. http://interpretacje.tmxp.pl/Podatek-akcyzowy/Przepisy-szczegolowe/Opodatkowanie-akcyza-samochodow-osobowych/3034/225899-klasyfikacje-podatek-akcyzowy-samochod-ciezarowy-samochod-osobowy.html
-
Od czego te wtyczki? (e39)
Zadzwoń pod ten numer 601990312. To jest dobra firma z Gliwic co handluje częściami tylko do BMW. Podjedź do nich i Ci od razu powiedzą co i jak i czy czegoś brakuje, a jak brakuje to może od razu sobie dokupisz.
-
Od czego te wtyczki? (e39)
A z jakiego miasta jesteś?
-
Problem z PDC
Przycisk PDC jest tylko wtedy gdy masz czujniki z przodu.
-
8-mio biegowy automat?
W końcu to najlepsza obecnie skrzynia na świecie z tradycyjnym konwerterem.
-
BMW 550i e60, VIN: WBANW53558CT51874 - ŁOMŻA - OSTRZEGAM
mmw odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażLoona Thic.. jako, że kolejny twój post jest taki sam jak inne to już nie będę się powtarzał i kręcił tym kołem dalej bo "szkoda prądu". I w sumie odpisałem teraz tylko przez tego Golfa żebyś nie wciskał mi za chwilę, że odkryłeś jakąś okrutną prawdę, a ja się chowam. GTI, które jakiś czas temu miałem do sprzedaży miało inny VIN, przykro mi, że zepsułem ci kolejne śledztwo.
-
letnie opony
To nie było do Ciebie przecież. :) Ty nic nie pokręciłeś. Zresztą w kombi i limuzynie są te same rozmiary.
-
BMW 550i e60, VIN: WBANW53558CT51874 - ŁOMŻA - OSTRZEGAM
mmw odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie, nie doszliśmy i nie pal głupa, bo niejednokrotnie pisałeś, że niemożliwe aby auto z małym uszkodzeniem miało Total Loss, a teraz udajesz, że pisałeś tylko o tym BMW. Nie tylko ja ci to tłumaczyłem, ale jeszcze kilka osób. Nie lubię dyskusji z takimi ludźmi jak ty. Prawie w każdej swojej wypowiedzi omijasz wszystko co ważne a nie pasujące do twojej teorii i walisz ciągle te same swoje teksty, co powoduje, że dyskusja z tobą jest jak walenie głową w ścianę. Robisz z siebie męczennika, który tu na forum ludziom biednym pomaga, otwiera oczy na oszustów, a my, podli importerzy samochodów chcemy cię uciszyć i zgnoić. A wszystko to przez to, że nie potrafisz się przyznać do błędu i odpuścić, trzymasz się tak kurczowo swojego zdania, nawet jak już zdajesz sobie sprawę ze swojej pomyłki, że zaganiasz się sam w kozi róg, a jedynym wyjściem dla ciebie jest udawanie, że nie wiesz o co chodzi i pisanie dalej swoich wymysłów jakby nigdy nic i jakby nikt nie obalił chwilę wcześniej twojej teorii. Przez to wymieniliśmy już z 20 postów a ty nadal piszesz to samo jak by w ogóle nic do ciebie nie docierało. Masakra po prostu. :duh:
-
BMW 550i e60, VIN: WBANW53558CT51874 - ŁOMŻA - OSTRZEGAM
mmw odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak, tylko szkoda, że nie piszesz o reszcie mojej wypowiedzi, w której pokazuję, że to nic nie znaczy, że tam w USA stwierdzono, że to śmieć. Ale najłatwiej wyjąć jedno zdanie z całości żeby poczuć swoją rację. Masz ciekawe metody dyskusji, ale w sumie od początku tak ją prowadzisz, że wybierasz tylko pasujące Ci fakty i teorie. Dam inny przykład ale myślę, że niepotrzebnie bo nadal nic nie zrozumiesz. Wyobraź sobie, że we Włoszech samochód, który zostanie skradziony i potem odnaleziony, nigdy już nie może być ponownie zarejestrowany? Musi iść na złom. Muszę dalej tłumaczyć co miałem na myśli?