Treść opublikowana przez mmw
-
Od czego te wtyczki? (e39)
W prawie każdej w cenie okazyjnej. ;) Nawiasem mówiąc co raz mniej się dziwię, że w Polsce najlepszą kasę robią handlarze wciskający ludziom złomy a nie auta, skoro ludzie sami sobie tłumaczą pozytywnie tak ewidentne przekręty sprzedawców. :duh:
-
BMW e39 525td 1998 prosze o pomoc
Uważaj na samochód, który stał 3 lata nieruszany. Mógł się zestarzeć bardziej niż jak by zrobił w tym czasie 100 tys km.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Ale czy w ASO BMW sprawdzili w bazie BMW historię tego auta? Kiedy była ostatnia wizyta, przy jakim przebiegu? A co do stacji diagnostycznej to nie bardzo rozumiem jak wg Ciebie może sprawdzić autentyczność przebiegu.
-
JEŻELI E39 TO Z JAKIM MOTOREM ?? PORADŹCIE MI
Teoretycznie tak, ale w praktyce raczej nie, bo bez zarejestrowania nie byłoby możliwości się tym autem nawet przejechać, to kto coś takiego kupi? To nie auto za 5 tys zł żeby ktoś je kupił bez jazdy próbnej już o podjechaniu do serwisu nie wspomnę.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
A na jakiej podstawie uważasz, że przebieg jest oryginalny?
-
e60 prosba o rady
A ja wiem od ludzi, którzy naprawiają naprawdę mocne fury i nie uważają, żeby oryginały z ASO były lepsze niż ATE. Trzeba wziąć poprawkę na gigantyczny wpływ samo sugestii. Pamiętajcie, że jak ktoś wywalił 2000 zł zamiast 1000 zł na tarcze to co ma innego powiedzieć jak to, że czuje różnicę??? On sobie to wmówi wręcz. Po drugie, niestety wielu mechaników to bezczelni oszuści. Montują co innego niż mówią potem klientowi. Po trzecie, tarcze bardzo łatwo źle zamontować, czyli nie oczyścić dobrze piasty, a potem biją, krzywią się itd. Jak już pisał Prezioso zupełnie nielogiczne jest produkowanie dwóch różnych jakościowo produktów, szczególnie jak się jest taką marką jak ATE czy LEMFÖRDER, która każe płacić więcej właśnie za bardzo wysoką jakość.
-
JEŻELI E39 TO Z JAKIM MOTOREM ?? PORADŹCIE MI
Tylko jest mały problem - opis nie jest zgodny z prawdą... Kombinowany środek. W jakim sensie "kombinowany środek"? Ja widzę inne problemy związane z tym samochodem. Skoro wymieniony świeżo drogi olej, niedawno klocki i tarcze oraz inne rzeczy to czemu właściciel się pozbywa auta po niemałych inwestycjach. Nikt tak nie robi. Czyżby coś poważnego zaczynało się sypać? Po drugie, między przeglądem a OC jest 1,5 miesiąca różnicy. Auto musiało być konkretnie uszkodzone skoro tak długo zupełnie niespodziewanie stało przed rejestracją, więc pewnie przeciągała się naprawa, bo przegląd najczęściej musi być zrobiony do akcyzy, niektóre Urzędy Celne tego wymagają. Ale to tylko rozważania teoretyczne. Niezły jest też opis. Szkoda, że sprzedający nie napisał również np. "szyby ze szkła, fotele z dobrego materiału, skrzynia ma więcej niż 4 biegi, radio ma regulowaną głośność, fotele można przesuwać przód-tył i można na nich siedzieć" itd. :) :) :) Najważniejsze, to napisać tyle, nawet oczywistych rzeczy, żeby tylko lista wyposażenia sprawiała wrażenie niekończącej się. :)
-
e60 prosba o rady
A nie lepiej sobie poszukać kogoś kto ma zniżki np. w Inter Cars i kupić ATE czyli to samo co montuje BMW za mniej niż połowę kwoty ASO? klocki przód - 325 zł klocki tył - 200 zł czujnik - 50 zł tarcze oś przednia - 510 zł tarcze oś tylna - 190 zł czujnik - 50 zł suma = 1325 zł, wymiana maks 400-500 zł, czyli łącznie 1800 zł i zostaje Wam na dobry telewizor. :) I darujcie sobie teksty, że ATE z ASO jest lepsze niż ATE z IC, bo to nieprawda.
-
JEŻELI E39 TO Z JAKIM MOTOREM ?? PORADŹCIE MI
Kolego. Teraz na poważnie. Jak masz przeznaczoną na auto tak małą kwotę to nie zabieraj się za kupowanie E39, a już na pewno nie 540i. W sumie dobrego E39 za 15 tys zł się nie kupi na pewno. A jak kupisz byle co, to tak naprawdę w ciągu kilku miesięcy wydasz następne 5 tys zł i wyjdzie Ci na to, że i tak będzie to ostatecznie 20 czy 25 tys zł, ale nadal będziesz jeździł podreperowanym struclem. Jak nie znajdziesz tych dodatkowych 5 tys zł to auto będzie stało. Generalnie 540i to samochód naprawdę drogi w utrzymaniu. Tarcze, klocki, amortyzatory itd itd., wszystko to w 540i jest 2 x droższe niż np. w 520i, o reszcie nawet nie wspomnę. Zrujnujesz się finansowo na tym aucie i tyle. A jak szukasz najtańszych egzemplarzy to masz na 100% pewne, że potem wyjdą kwiatki i będą wydatki. Michu9090 szuka auta za 15 tys zł a Ty mu proponujesz za 28 tys zł? To w ramach dowcipu czy co? :)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
To teraz na poważnie. Auto pewnie ma z 300 tys km a nie 200 bo jest zbyt tanie na taką cenę i wyposażenie.
-
E61, E61 - X przewaga nad A6 ?
Moim zdaniem kosmicznie drogie!Za ten egzemplarz(wyposażenie,przebieg...)nie dał bym więcej jak 50k pln.Bierzcie pod uwagę że sprzedający podciągają cenę za te golasy prawie pod rynkową (no może z 8-10k pln mniej) a powinno być z 20-30k pln mniej bo przy zakupie to auto od nieźle wyposażonych było tańsze o 80-100k pln.Moim zdaniem szukaj dalej - powodzenia! Żartujesz sobie, prawda? Bo poczułem się jak na forum onetu po Twojej wypowiedzi.
-
JEŻELI E39 TO Z JAKIM MOTOREM ?? PORADŹCIE MI
Bierz go!!! Okazja!!! Licząc wstecznie to sprzedający dał za niego jakieś 2500E. :duh: Auto w takim wypadku jest "igła" i "bez wkładu finansowego". :norty: :D :D :D
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Namierzyłeś? No to jesteś spryciarz. Rozumiem, że cała Polska do tej niewątpliwej okazji nie ma dostępu bo otomoto to tajemniczy portal, o którym nikt nigdy nie słyszał? :) Ile to auto ma przejechane, 500tys? Wtedy cena będzie ok i bierz w ciemno. :) :) :)
-
8-mio biegowy automat?
Robią i do 220KM i 450Nm. Masz nowe auto więc skrzynia pewnie wytrzyma, ale będzie pracowała już na granicy swoich możliwości. Z drugiej jednak strony skrzynie te muszą mieć jednak dużo większą rezerwę niż wynikałoby z ich danych technicznych skoro BMW montuje je w modelu 525d, który w standardzie ma 450Nm, więc opierając się na tym, wydaje mi się, że możesz spokojnie wgrać nowy program i powinno być ok. Gorzej mają Ci co nabyli 525d i chcą w nim podnieść moc, a da się sporo, bo to przecież 3.0d.
-
e60 prosba o rady
Ja dopiero co wymieniałem olej w 530d i wyszło mi 270 zł olej + około 100 zł filtr oleju i powietrza, a wymiana w cenie czegoś tam innego. Po co odmę chcesz wymieniać?
-
e60 prosba o rady
To co Ty tam wlejesz? Olej z dodatkami złota? :)
-
8-mio biegowy automat?
Nie czytałeś chyba uważnie. W 520d jest skrzynia "słabsza" niż w 530d i 535d. Skrzynia każda ma rezerwę, ale jak zrobisz mocny tuning i do tego będziesz ostro startował z miejsca to całkiem możliwe, że skrzynię zamęczysz.
-
jezdze 60k km rocznie, szukam BMW
Zgadzam się z Tobą całkowicie, tylko, że denerwuje mnie polskie podejście na zasadzie "i tak wszystkie mają cofane". Jak by ludzie przestali szukać auta metodą, że musi być "okazja" i patrzą tylko na najtańsze ogłoszenia i nie ma dla nich znaczenia czy auto ma jakieś papiery na ten przebieg czy nie ma, to by handlarze oszuści "wymarli" by w naturalny sposób. Czy 10 letnie E39 530d może mieć 120-130 tys km? Może, tylko że nikt tego do Polski nie przywiezie, bo u nas po tyle prawie E60 są co to auto będzie kosztowało. Polacy wpadli w chore, zamknięte koło, w którym świadomość, że za dobre auto trzeba odpowiednio zapłacić, nie istnieje. I na nic są tłumaczenia tej sytuacji, różne artykuły, nawet dyskusje na forach. Polak i tak uważa, że jest cwańszy niż drugi i będzie szukał "okazji", "bo co mu tam będę pierd...." że się nie da kupić okazyjnie. :) Wejdźcie sobie na dział forum, gdzie są zapytania o auta z ogłoszeń. Zobaczcie o jakie auta ludzie pytają czy warto kupić. Za głowę się można złapać. :)
-
jezdze 60k km rocznie, szukam BMW
Nie no. Oczywiście. Rocznika też niech nie bierze pod uwagę, wyposażenia i w ogóle może niech nie bierze pod uwagę jaki model kupuje i markę. Niech bierze Dacię Logan byle w idealnym stanie. Chłopie, zdajesz sobie sprawę jak gigantyczna jest różnica wartości samochodu z przebiegiem 100 tys km a 300 tys km? Znajdź jakiegoś rzeczoznawcę, niech Cię uświadomi. Właśnie przez takie podejście jakie prezentujesz m.in. Ty, w Polsce jest tak patologiczna sytuacja na rynku samochodów używanych, a oszuści napychają sobie kabzę śmiejąc się ze swoich głupich rodaków.
-
jezdze 60k km rocznie, szukam BMW
No za tyle to kupisz 530i (z małym przebiegiem) jak dobrze zakombinujesz z akcyzą i znajdziesz auto z jakimś lekkim problemem a jak nie to 528i spokojnie z bardzo małym przebiegiem, około 100 tys km.
-
Klimatronik - Wskaźnik prędkości nawiewu??
Ale to, że nie zaświeca się przycisk do klimy nie oznacza, że ona się nie załącza.
-
e60 545i + LPG jaka instalacja
A ty po co kupiłeś BMW jak cię nie stać na paliwo? A że cię nie stać to łatwo wywnioskować po aucie którym jeździsz. Prawdziwy kozak przecież by kupił 545i a nie jakieś 2.0 diesel. ;)
-
e60 545i + LPG jaka instalacja
:) Pięknie napisane. :) :cool2: Co do instalacji LPG to spokojnie mogę polecić BRC, tylko żeby montował to ktoś kto ma doświadczenie i pojęcie to będzie ok. Kolego bmwuser545, uzupełnij swoje dane o miejscowość z jakiej jesteś, to szybciej Ci ktoś pomoże i doradzi, bo jednak czym bliżej miejsca zamieszkania zamontujesz tym lepiej, bo czasami trzeba w początkowych miesiącach podjechać na regulację itd.
-
Klimatronik - Wskaźnik prędkości nawiewu??
Klima się powinna zawsze załączyć gdy odpalisz nadmuch na szybę. W trybie auto również powinno Ci pokazywać siłę nadmuchu. Nie ma to związku z liftem, tak jest zawsze.
-
jezdze 60k km rocznie, szukam BMW
No właśnie. Będziesz robił bardzo dużo km rocznie, więc powinieneś kupić auto z przebiegiem góra 150 tys km. Niestety takie auta są bardzo drogie (piszę o samochodach z przebiegami autentycznymi a nie cofanymi) więc stwierdzisz pewnie, że nie warto przepłacać. I tu się koło zamyka bo jak kupisz tanio teraz auto, które ma 250-300 tys km, a żeby była cena niska to musi mieć tyle, nawet jak na liczniku ma mniej, to potem będziesz non stop coś naprawiał i pakował kasę. Skoro szukasz tak starego auta jak 528i to pewnie chcesz na nie wydać jakieś śmieszne pieniądze, szczególnie, że jak obejrzałeś ceny na allegro to Ci się wydaje, że masz odpowiednią kwotę. Złudzenie.. ;)