Treść opublikowana przez mmw
-
Problem z PDC
Raczej niemożliwe. Lakiernik musiałby być idiotą do kwadratu, szczególnie, że do malowania trzeba zderzak przygotować a to jest kilka różnych czynności, w których zamontowane czujniki by przeszkadzały, nie mówiąc już o narażeniu ich na uszkodzenie.
-
BMW 550i e60, VIN: WBANW53558CT51874 - ŁOMŻA - OSTRZEGAM
mmw odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie bardzo wiem o co ci chodzi? Jakie linki i po co?
-
Zakup pierwszego bmw- e90,e39,e60,e65- 4 modele, jeden wybór
Jeżeli nie potrzebujesz dużego auta, to zdecydowanie E90. Będzie najświeższe z wszystkich wymienionych przez Ciebie modeli i jednocześnie najtańsze w eksploatacji.
-
Problem z PDC
Ale ja Ci nie dawałem rady tylko spytałem czemu nie podjedziesz. ;)
-
BMW 535D 2007 r. - TURBO PROBLEM
Problem jest niestety taki, że nie wszystko wychodzi na szarpakach. Przy jakich prędkościach Ci "pływa"?
-
letnie opony
Troszkę pokręciłeś. Prawidłowo powinno być: 205/65/15 lub 225/60/15
-
Problem z PDC
A dlaczego nie pojedziesz do lakiernika żeby zdjęli zderzak i obejrzeli co sknocili?
-
BMW 550i e60, VIN: WBANW53558CT51874 - ŁOMŻA - OSTRZEGAM
mmw odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNadal nie czytasz ze zrozumieniem. Jeżeli auto ubezpieczalnia przejęła to zawsze jest to "total loss" ale ubezpieczeniowe. Wcale nie musi to być wpisane w Carfax bo tam może być Salvage Title (czyli auto do naprawy). Spróbuj to zrozumieć. NIE ZAWSZE AUTO MUSI MIEĆ 70% WARTOŚCI SZKODY ŻEBY DOSTAŁ UBEZPIECZENIOWY TOTAL LOSS. Problem w określeniach polega na tym, że w każdym stanie USA inaczej są określanie te same rzeczy. I nie wiem czy zauważyłeś, ale ja już dawno nie piszę o tym BMW, bo nigdy nie twierdziłem, że jego naprawa wg rzeczoznawcy nie przekroczyła 70%. Mi chodzi o twoje uparte twierdzenie, że auto, którego koszt naprawy nie przekroczył, wg wyceny, 70%, nie może dostać Insurance Total Loss. Te dwa samochody, których zdjęcia poprzednio pokazałem mają title SALVAGE i jest w nim zapis "Total Loss Salvage Vehicle". Jak zauważyłeś jest tu teoretycznie sprzeczność w określeniach, bo skoro "total loss" to jak może być "salvage". Ano właśnie dlatego może być, bo żeby ubezpieczalnia mogła wypłacić całkowitą kwotę wartości samochodu musi zrobić mu szkodę całkowitą. Pewnie nadal nie załapałeś, ale już się przyzwyczaiłem. ;) Co do BMW z tematu to w jego historii jest dość duży bałagan, co niestety w USA jest częste. Auto dostało jednocześnie JUNK i SALVAGE, co jest ze sobą totalnie sprzeczne. Już mi się nie chce czytać przepisów jakie są w Texasie, ale JUNK powinno oznaczać samochód, który musi być zezłomowany. Salvage z kolei to auto nadające się do naprawy. Może dlatego właśnie po miesiącu skorygowano tego title'a i ostatecznie uznano, że auto nie nadaje się do naprawy. Jak już kiedyś wcześniej pisałem, wcale nie oznacza to, że samochód faktycznie jest aż tak mocno uszkodzony. W USA "Salvage" (czyli pojazd do naprawy) dostają np takie auta: http://www.polcars.pl/foto/7463620_1_I.jpghttp://www.polcars.pl/foto/7463620_2_I.jpghttp://www.polcars.pl/foto/7463620_3_I.jpg http://www.polcars.pl/foto/7463620_4_I.jpghttp://www.polcars.pl/foto/7463620_5_I.jpghttp://www.polcars.pl/foto/7463620_6_I.jpg Z kolei Certficate of Destruction (czyli samochód nie do naprawy) dostają auta takie i nie jest to auto po powodzi czy coś takiego, odpala, jeździ (ma wgnieciony próg stąd taki certyfikat, bo takie są przepisy na Florydzie): http://www.polcars.pl/foto/7541128_1_I.jpghttp://www.polcars.pl/foto/7541128_2_I.jpghttp://www.polcars.pl/foto/7541128_3_I.jpg http://www.polcars.pl/foto/7541128_4_I.jpghttp://www.polcars.pl/foto/7541128_5_I.jpghttp://www.polcars.pl/foto/7541128_6_I.jpg Jak widać, nie jest ważne z jakim certyfikatem auto zostało sprzedane przez ubezpieczalnie, ważne jaki był prawdziwy jego stan, bo w Niemczech też są sprzedawane auta po poważnych naprawach, często są to auta z Premium Selection i nikt o tym nie pisze w ogłoszeniach. A co do tego, że ktoś pisał o tym, że na pewno w tym BMW elektronika legła bo nie można odczytać przebiegu, to powtórzę ponownie. W USA przy pożarach lub ich możliwości, pierwsze co robi straż pożarna, to odcina kabel od akumulatora.
-
E60 530 2004 Tego chyba nikt nie wie
Proponuję udać się do mechanika, który ma pojęcie o samochodach, bo Twój może jest specem od snopowiązałek, skoro nic Ci nie poradził i nie określił dokładnie problemu. ;)
-
jezdze 60k km rocznie, szukam BMW
Nieprawda. W sekwencji właśnie jest około 10%, a oktanowość paliwa nie ma związku z jego wydajnością. Poczytaj sobie trochę bo widzę, że nie bardzo się orientujesz w ogóle co to jest liczba oktanowa paliwa i na co ma wpływ. ;) W porównaniu benzyny i LPG musimy wziąć pod uwagę wartość opałową, która odpowiednio wynosi: dla propanu - 23,4 MJ/dm3, butanu - 26,5, a benzyny aż 32,3MJ/dm3. Jak widać różnica na korzyść benzyny jest spora i to powoduje, że ten sam silnik zasilany LPG będzie mniej wydajny.
-
Profesjonalne oświadczenie sprawcy wypadku lub kolizji
mmw odpowiedział(a) na Polo 1.4 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJak nie jesteś sprawcą to lepiej wezwać. To, że koleś dostanie mandat, to nie Twój problem, ale jak Ci się zacznie wypierać potem bo stwierdzi, że był w szoku, źle ocenił na gorąco sytuację itd to zobaczysz, że warto wezwać jednak Policję.
-
jezdze 60k km rocznie, szukam BMW
Sorry, ale nie wierzę w te wykresy, praw fizyki i chemii nie zmienisz. Może Impreza z LPG ma inny program czy coś, nieistotne. W necie znajdziesz wiele wypowiedzi i wykresów z hamowni, które potwierdzają co najmniej 10% spadek mocy.
-
jezdze 60k km rocznie, szukam BMW
Przecież różnica w spalaniu wynika z mniejszej kaloryczności gazu a nie z winy producenta instalacji. Ja wiem, że niektórzy mają fantazję i twierdzą, że na gazie auto ma takie same osiągi jak na benzynie, ale widocznie słabo "czują" swój samochód i nie potrafią liczyć. :)
-
jezdze 60k km rocznie, szukam BMW
528i i 530i spalą w ciasnym mieście około 14-16 litrów benzyny w automacie, w trasie wiadomo, że dużo mniej. Skoro Tobie Pasek 1.8T pali w mieście gazu tylko 12 litrów, to takie 530i odpowiednio spali gazu góra 15, przy Twoim trybie użytkowania. Telefon w E39 to bezsens, nawigacja taka sobie, lepiej jakąś przenośną używać. Za to telewizja to super sprawa, polecam. Zawieszenie dobrze jak jest M pakietowe, trzyma komfort a auto się lepiej prowadzi i super wygląda, ale musisz pamiętać, że amortyzatory są bardzo drogie bo są tylko Sachs albo oryginał (około 500 zł sztuka). Tak to wg mnie te auta są super i mało awaryjne, szczególnie benzynowe.
-
E61, E61 - X przewaga nad A6 ?
Z tym minimalizmem trochę przesadzili, bo jak mam sobie włączyć więcej ogrzewania na zamoknięte buty, to wolę już odpuścić temat niż pół godziny grzebać w menu. Podobnie jest z wieloma innymi rzeczami. W nowym modelu na szczęście jest już znacznie lepiej. :)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Czyli teraz rozumiem, że ma około 230 tys km? No to wygląda, że jest ok i jak sprawdziłeś wszystko dobrze i taki przebieg Ci nie przeszkadza to nic tylko kupować.
-
Profesjonalne oświadczenie sprawcy wypadku lub kolizji
mmw odpowiedział(a) na Polo 1.4 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneDokładnie. Nie wiem jakim problem mieć odpowiednie oświadczenie w kilku kopiach wydrukowane. Jak ktoś jest gapa to i samokopiujące, profesjonalne mu nie pomorze. Podstawa to od razu zebrać świadków wypadku i wezwać niebieskich, to ważniejsze niż oświadczenie, bo sprawca już nie będzie nic kombinował.
-
E61, E61 - X przewaga nad A6 ?
A to nie jest to BMW co osobny temat na forum o niej był, co ją po VINie sprawdził ktoś i ma 350 tys km? PS. No dokładnie to jest ta. :) :) :) viewtopic.php?f=73&t=142636&start=0
-
523 LPG JAKIE??
Dobrze założone BRC będzie sprawowało się w takim aucie idealnie.
-
Jakie zawieszenie zamiast M-technic
Obie E39 miałem ze sportowym zawieszeniem i też nie zarzekałem. Idealny kompromis pomiędzy komfortem i dobrym trzymaniem się drogi. Oczywiście standard daje większy komfort, ale E39 z zawieszeniem M jest i tak o niebo bardziej komfortowe, niż wszystkie auta klasy Golfa + reszta nawet większych wynalazków razem wzięte.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Kolego. Nie odpowiedziałeś na proste pytanie a nie wiem po co się denerwujesz. Czy ten samochód ma w bazie danych BMW wpisany jakiś ostatni przegląd albo naprawę, przy jakim to było przebiegu i kiedy wykonane. Jeżeli taką informację uzyskasz i będzie to świeży wpis, wtedy możemy mówić o autentycznym przebiegu. Co z tego, że auto ma książkę serwisową skoro np. ostatni wpis w bazie BMW jest sprzed 3-4 lat a auto od tego czasu przejechało niby 10-15 tys km. Jeżeli napaliłeś się na auto i nie chcesz już nawet wiedzieć czy jesteś oszukiwany czy nie, to ok, napisz to jasno i nikt Ci nie będzie więcej zadawał dziwnych pytań.
-
BMW 550i e60, VIN: WBANW53558CT51874 - ŁOMŻA - OSTRZEGAM
mmw odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKoledzy. Albo nie czytaliście dokładnie tematu, albo nie zrozumieliście większości wypowiedzi. Nikt nie robi z kolegi Loona Thic wroga, frajera i nie zarzuca mu ujawniania kombinacji i oszustw. Nie w tym rzecz. Uważam, że ten temat, jak ktoś go dokładnie przeanalizował, jest bardzo dużą bazą wiedzy dla wszystkich, bo wypowiedzieli się ludzie jakby z obydwu stron barykady. Nie da się ocenić czegoś nie znając zdania jednej i drugiej strony. Zwróćcie uwagę, że nikt z osób, które sprzedają auta i wypowiedziały się w tym temacie, nie popiera kombinatorstw i zatajania prawdy. Nie o to chodzi. Ja i kilku kolegów, próbowaliśmy wytłumaczyć tylko, że każdy kij ma dwa końce, że ludzie pakują się w problemy na własne życzenie, bo chcą kupować samochody na jakie ich nie stać, wyszykują okazje itd, a niestety w tej branży okazji nie ma, bo zbyt duże kwoty wchodzą w grę. Takie zachowanie nabywców powoduje, że oszuści dają im to, czego chcą czyli właśnie te "okazje". Problem z kolegą Loona Thic polega na tym, że nie chce lub nie jest w stanie zrozumieć działania systemu ubezpieczeń w USA i ciągle upiera się przy swoim zdaniu (zresztą nie tylko on), że jak ubezpieczalnia zabrała samochód od klienta i wypłaciła kasę, to oznacza, że auto nie nadawało się do naprawy, było ruiną, szrotem, naprawa przekraczała 70% wartości itd itd. I nie chodzi tu o BMW z tematu, tylko ogólną zasadę działania systemu ubezpieczeniowego w USA, w którą kolega Leona Thic nie wierzy i pewnie nigdy nie zmieni zdania. Nie będę już tłumaczył po raz 10ty o co chodzi. Pokażę tylko zdjęcia dwóch samochodów sprzedawanych przez ubezpieczalnie, czyli klient wybrał opcję pieniędzy a auta poszły na sprzedaż z ubezpieczalni z oznaczeniem TOTAL LOSS ubezpieczeniowy. Te dwa auta sam sprowadzałem więc wiem jak naprawdę były uszkodzone, co miały zapisane w TITLE itd. Toyota miała wymieniony błotnik, wahacz i kolumnę McPersona. Mercedes naprawiony błotnik i wymieniony wahacz i zwrotnicę. I to absolutnie wszystko co było robione przy tych autach. Jeżeli ktoś uważa, że te samochody w momencie sprzedaży były złomami albo naprawa ich wg Amerykanów przekraczała 70% wartości, to już nie mam pomysłu na dalszą edukację. ;) http://www.polcars.pl/foto/camry02.jpg http://www.polcars.pl/foto/mercedes04.jpg http://www.polcars.pl/foto/mercedes06.jpg
-
BMW 550i e60, VIN: WBANW53558CT51874 - ŁOMŻA - OSTRZEGAM
mmw odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie chodzi o podsumowanie, bo nic nowego nie wniosłeś, tylko o wracanie do tej samej bzdury, którą Ci już kilka osób próbowało wyperswadować. Ponieważ jak widać zawsze Twoje musi być na końcu, to pozwolisz, że zakończę temat, możesz sobie znowu coś odpisać, ze masz rację, bla bla bla. ;)
-
BMW 550i e60, VIN: WBANW53558CT51874 - ŁOMŻA - OSTRZEGAM
mmw odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSorry, temat mi gdzieś uciekł i nie wiedziałem, że ciągle jest ciągnięty. Kolego Loona Thic. Jesteś jak Borowczyk komentujący transmisje Formuły 1, czyli niewyuczalny. Jako, że mi nikt nie płaci za walenie głową w mur, to pozwolisz, że więcej w temacie ubezpieczeniowego TOTAL LOSS się nie wypowiem, bo można się powtarzać, ale nie tyle razy. :) Właśnie chodzi o to że takich ludzi niema lub jest ich niewiele. Sorry ale pewne auto z tego roku kosztuje w BMW Premium Selection minimum 150000zł + opłaty więc czego wy oczekujecie. Ktos chce wydać 110000zł i mieć super igłę? Do puki znajdują się amatorzy na takie okazje dotąd one będą ... pozdr Niestety jest dokładnie tak jak piszesz. Podkreślam to zawsze.. wszyscy się mądrzą, że chcą mieć auto sprawdzone, idealne, bezwypadek, z pewnym przebiegiem, że nie interesują ich "okazje" itd. ale jak dochodzi do kupowania to każdy szuka tych "okazji". Auto warte jest 80 tys zł to 99% ludzi przegląda oferty od 60 tys zł. To jest norma, polska mentalność i nic tego już nie zmieni, bo jaki ojciec taki syn. ;)
-
chiptuning - warto zrobic w moim wypadku?
Dokładnie tak jest. Ze względów podatkowych flotowe 520d mają 150KM. Pewnie wielu nabywców nawet nie wie, że takie auto kupiło. Wprawdzie to tylko inny program i pewnie za bardzo się tego nie odczuwa na co dzień, ale jednak fakt faktem, że nie są tego świadomi.