Treść opublikowana przez mmw
-
e60 benzyna - jaka metoda wtrysku?
Niestety przywaliłem tutaj bzdurę na maksa. N52N nie ma wtrysku bezpośredniego. Ma go dopiero silnik N53. Sorry..
-
e60 benzyna - jaka metoda wtrysku?
W CA jeszcze nie dawno w ogóle nie wolno było jeździć dieselami, więc nie bardzo rozumiem co masz na myśli.
-
jazda po sniegu pomocy
Nie przesadzaj. Co to ma do frustracji? Kierowca Łady Nivy też mógłby tu kozaczyć tak jak Ty i naśmiewać się, że mamy dziwne problemy i jak by mu Webber napisał, że wyskoczył z technologicznym zabytkiem to też byś napisał, że to frustracje?
-
E61 niesprawne turbo???
Turbo to zupełnie inne objawy. Auto nie wchodzi na wyższe obroty, nie ma mocy po prostu i tyle. Kolega ma na bank problem z przeniesieniem napędu.
-
e60 benzyna - jaka metoda wtrysku?
Rozumiem, że w USA przejmujesz się ceną paliwa? Hm... :)
-
E61 niesprawne turbo???
Nie wydaje mi się, że to poziom oleju ma wpływ na takie dziwne akcje. Jak by było za mało oleju to skrzynia by się ślizgała ciągle, a szczególnie właśnie przy ruszaniu, gdzie jest większe obciążenie skrzyni niż przy dużych prędkościach. Może coś się dzieje ze sterowaniem skrzyni. Zwróciłeś uwagę czy to tylko na jakimś biegu czy nie ma reguły?
-
jazda po sniegu pomocy
Skoro wszystkie już sprzedałeś to dlaczego na allegro ciągle masz dostępne wiele sztuk? Rozumiem, że dostawa już w drodze i jak ktoś kliknie na kup teraz to po prostu dostanie po dostawie? Powiedz mi, bo ja, ze względu na branżę w jakiej siedzę, często mam taki problem, że nie mam nawet jak dojechać autem na zmianę opon, bo sprowadzony samochód przyjeżdża na letnich a tu już leży śnieg, jaka jest trwałość tych skarpet? Czy to nie jest tak, że po kilku użyciach są do wyrzucenia?
-
E 39
Dla mnie to jesteś przede wszystkim analfabetą i totalnym ignorantem bez najmniejszego szacunku do innych użytkowników tego forum. Jeszcze nie widziałem tutaj kogoś kto robił by takie błędy ortograficzne a do tego pisał zdania totalnie bez ładu i składu, bez interpunkcji i logicznego sensu. Masakra po prostu.
- E 39
-
e60 benzyna - jaka metoda wtrysku?
Po pierwsze silnik ma symbol N52N i jest to silnik 3.0 z wtryskiem bezpośrednim. Po drugie w USA dali sobie spokój z wersją tego silnika o mocy tej co w Europie czyli 272KM i z ograniczonego mocowo 528i od razu jest przeskok w ofercie do 535i czyli tego twinturbo. W USA generalnie nikt nie lubi komplikacji więc BMW też stara się tego nie robić. :) Po trzecie info na jakim paliwie masz jeździć jest umieszczone na klapce wlewu paliwa.
-
jazda po sniegu pomocy
Ja tylko dodam, że wyższość aut przednionapędowych w zimie to mit. Wszystko zależy od nawierzchni. Jak jest miękka i koła się zapadają to faktycznie dociążony tył przy ruszaniu to wada, ale gdy mocniejsze wbijanie się opon w nawierzchnie jest zaletą, to napęd tylny jest absolutnie górą. Inna sprawa to jazda w zakrętach, bo tu jak ktoś nie ma ESP albo umiejętności to go tył może wyprzedzić jak napęd ma tylny. :)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Tak, pisałem o automacie. Chociaż powiem Ci, że w korkach łódzkich do 10 zbliżyć się w manualu też nie problem, ale fakt, że trzeba już więcej się toczyć niż jechać.
-
kupno bmw z homologacją ciężarową a akcyza i użytkowanie
mmw odpowiedział(a) na sebos76 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneNo tak, ale VAT to jedno, akcyza to zupełnie coś innego. Są osobne przepisy itd.
-
opony ciekawostka moze ktos wykorzysta
Już pominę całą resztę, bo to jałowa dyskusja (testy opon robione są tak, że brane pod uwagę są wszystkie aspekty w każdych warunkach). Nawiążę tylko do tego spadnięcia opon z felgi. Byłeś kiedyś przy zdejmowaniu opony z felgi? Widziałeś jak to wygląda? To się przyjrzyj kiedyś a potem się zastanów czy jest możliwe, żeby opona spadła z felgi. A brednie, że jest to możliwe na muldzie itd to chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Może ci fachowcy co montowali te goodyeary w ogóle Ci nie napompowali tych kół i jechałeś na flakach dlatego Ci auto pływało po drodze, opona się zrujnowała na maksa i wtedy zeszła z felgi. Innej opcji nie widzę i każdy, kto ma trochę oleju w głowie i widział kiedyś koło samochodowe przyzna to samo. I nie obrażaj się, że ktoś się z Ciebie nabija. Nie naśmiewał byś się z kogoś kto napisał np., że nalał V-Power Racing do auta i uniosło mu się na 10 sekund nad asfalt i lewitowało? :)
-
kupno bmw z homologacją ciężarową a akcyza i użytkowanie
mmw odpowiedział(a) na sebos76 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneMusisz zakładać kratkę jeżeli auto ma przejść przegląd rozszerzający jego ilość miejsc. W "Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 roku, Nr 32, poz. 262 z późniejszymi zmianami)" jest wyraźnie napisane, że pojazd ciężarowy musi mieć oddzieloną przestrzeń ładunkową stałą przegrodą bla bla bla. Jeżeli nie ma przegrody nie jest samochodem ciężarowym więc nie przejdzie przeglądu. Myślisz, że po co auta salonowe mają te kratki?
-
kupno bmw z homologacją ciężarową a akcyza i użytkowanie
mmw odpowiedział(a) na sebos76 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJak założysz kratkę i zrobisz przegląd na 4/5 osób (zależnie od ładowności) jako ciężarowy nadal to pod kątem podatkowym jest ok, bo masz to samo co wyjeżdża z polskich salonów. Co do akcyzy to właśnie jest ciekawy temat z leasingiem, bo ostatnio nawet z kumplem o tym rozmawiałem bo mi taki problem zapodał. Właścicielem auta jest leasing, więc Tobie celny może skoczyć nawet jak importer się zwinie, ale jak to wygląda jak obciążenia celne przerzucone zostaną na leasing. Czy leasing z kolei nie przerzuci tego na Ciebie. Sam jestem ciekaw jak ta sprawa się wtedy układa.
-
opony ciekawostka moze ktos wykorzysta
Może w tym modelu felgi też są z gumy. :)
-
opony ciekawostka moze ktos wykorzysta
Jeżeli te Grip7 to GoodYear'y a nie chińska podróba, to sorry, ale z tymi Kormoranami to się możesz schować. Ultra Gripy od lat to czołówka opon zimowych i w większości testów wygrywają lub są w pierwsze czwórce. A już historię, że spadły Ci opony z felg to już nawet nie skomentuję. :)
-
E39 czy E61 - BMW do 60 tyś
No niestety, ale wiele Ci nie brakuje. Wystarczy spojrzeć na mobile.de. E61 530d 2004 w górę z przebiegiem do 180 tys km musisz zapłacić 13-14 tys E. To masz na gotowo z rejestracją minimum 65 tys zł, jak zamieszasz z akcyzą to może urwiesz te 2-3 tys zł. Wiele więc dorzucić nie musisz.
-
530d Jak tym jezdzić ekonomicznie
Zgadzam się w stu procentach, ja sam osobiście zauważylem po zmianie opon na zimowe wzrost zużycia paliwa o literek w górę może ciut mniej i to mimo identycznego rozmiaru jak opony letnie, fakt że w zimówkach jest niższe ciśnienie... Wzrost zużycia miałeś pewnie przez to, że było dużo zimniej a nie przez zimowe opony. Nie wiem też czemu w zimówkach masz niższe ciśnienie, skoro zalecane jest w sumie nawet wyższe.
-
BMW 550i e60, VIN: WBANW53558CT51874 - ŁOMŻA - OSTRZEGAM
mmw odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJest gigantyczna. A dołóż pracę blacharza. Do tego oni są bogatsi i nie chcą jeździć naprawianymi autami, szczególnie po mocnych uszkodzeniach. Co nie zmienia faktu, że są na rynku części z aut kradzionych.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Podobnie jak 530d pali około 7 litrów na trasie, w mieście od 9 do 12.
-
530d Jak tym jezdzić ekonomicznie
Tak. W tej skrzynie GMa lock up jest stopniowy i działa od 3ciego biegu, inaczej niż w ZFie z tego okresu, gdzie lock up zapina się na 4tym biegu i to od razu. Dlatego GM zapina lock up praktycznie nieodczuwalnie w przeciwieństwie do ZFa.
-
530d Jak tym jezdzić ekonomicznie
Przy 90 km/h jest już zapięty pełny lock up więc nie ma znaczenia jaka skrzynia.
-
pakiet shadowline?
Tak, to tylko tyle.