Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Niestety przywaliłem tutaj bzdurę na maksa. N52N nie ma wtrysku bezpośredniego. Ma go dopiero silnik N53. Sorry..
  2. W CA jeszcze nie dawno w ogóle nie wolno było jeździć dieselami, więc nie bardzo rozumiem co masz na myśli.
  3. mmw odpowiedział(a) na typhoon.lsg temat w E60, E61
    Nie przesadzaj. Co to ma do frustracji? Kierowca Łady Nivy też mógłby tu kozaczyć tak jak Ty i naśmiewać się, że mamy dziwne problemy i jak by mu Webber napisał, że wyskoczył z technologicznym zabytkiem to też byś napisał, że to frustracje?
  4. mmw odpowiedział(a) na lijek22 temat w E60, E61
    Turbo to zupełnie inne objawy. Auto nie wchodzi na wyższe obroty, nie ma mocy po prostu i tyle. Kolega ma na bank problem z przeniesieniem napędu.
  5. Rozumiem, że w USA przejmujesz się ceną paliwa? Hm... :)
  6. mmw odpowiedział(a) na lijek22 temat w E60, E61
    Nie wydaje mi się, że to poziom oleju ma wpływ na takie dziwne akcje. Jak by było za mało oleju to skrzynia by się ślizgała ciągle, a szczególnie właśnie przy ruszaniu, gdzie jest większe obciążenie skrzyni niż przy dużych prędkościach. Może coś się dzieje ze sterowaniem skrzyni. Zwróciłeś uwagę czy to tylko na jakimś biegu czy nie ma reguły?
  7. mmw odpowiedział(a) na typhoon.lsg temat w E60, E61
    Skoro wszystkie już sprzedałeś to dlaczego na allegro ciągle masz dostępne wiele sztuk? Rozumiem, że dostawa już w drodze i jak ktoś kliknie na kup teraz to po prostu dostanie po dostawie? Powiedz mi, bo ja, ze względu na branżę w jakiej siedzę, często mam taki problem, że nie mam nawet jak dojechać autem na zmianę opon, bo sprowadzony samochód przyjeżdża na letnich a tu już leży śnieg, jaka jest trwałość tych skarpet? Czy to nie jest tak, że po kilku użyciach są do wyrzucenia?
  8. mmw odpowiedział(a) na ALINA123 temat w E39
    Dla mnie to jesteś przede wszystkim analfabetą i totalnym ignorantem bez najmniejszego szacunku do innych użytkowników tego forum. Jeszcze nie widziałem tutaj kogoś kto robił by takie błędy ortograficzne a do tego pisał zdania totalnie bez ładu i składu, bez interpunkcji i logicznego sensu. Masakra po prostu.
  9. mmw odpowiedział(a) na ALINA123 temat w E39
    A ja myślę, że to jakieś małe dziecko dorwało się do kompa i tyle. Może na Playstation jest jakieś ELM. :D
  10. Po pierwsze silnik ma symbol N52N i jest to silnik 3.0 z wtryskiem bezpośrednim. Po drugie w USA dali sobie spokój z wersją tego silnika o mocy tej co w Europie czyli 272KM i z ograniczonego mocowo 528i od razu jest przeskok w ofercie do 535i czyli tego twinturbo. W USA generalnie nikt nie lubi komplikacji więc BMW też stara się tego nie robić. :) Po trzecie info na jakim paliwie masz jeździć jest umieszczone na klapce wlewu paliwa.
  11. mmw odpowiedział(a) na typhoon.lsg temat w E60, E61
    Ja tylko dodam, że wyższość aut przednionapędowych w zimie to mit. Wszystko zależy od nawierzchni. Jak jest miękka i koła się zapadają to faktycznie dociążony tył przy ruszaniu to wada, ale gdy mocniejsze wbijanie się opon w nawierzchnie jest zaletą, to napęd tylny jest absolutnie górą. Inna sprawa to jazda w zakrętach, bo tu jak ktoś nie ma ESP albo umiejętności to go tył może wyprzedzić jak napęd ma tylny. :)
  12. Tak, pisałem o automacie. Chociaż powiem Ci, że w korkach łódzkich do 10 zbliżyć się w manualu też nie problem, ale fakt, że trzeba już więcej się toczyć niż jechać.
  13. No tak, ale VAT to jedno, akcyza to zupełnie coś innego. Są osobne przepisy itd.
  14. Już pominę całą resztę, bo to jałowa dyskusja (testy opon robione są tak, że brane pod uwagę są wszystkie aspekty w każdych warunkach). Nawiążę tylko do tego spadnięcia opon z felgi. Byłeś kiedyś przy zdejmowaniu opony z felgi? Widziałeś jak to wygląda? To się przyjrzyj kiedyś a potem się zastanów czy jest możliwe, żeby opona spadła z felgi. A brednie, że jest to możliwe na muldzie itd to chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Może ci fachowcy co montowali te goodyeary w ogóle Ci nie napompowali tych kół i jechałeś na flakach dlatego Ci auto pływało po drodze, opona się zrujnowała na maksa i wtedy zeszła z felgi. Innej opcji nie widzę i każdy, kto ma trochę oleju w głowie i widział kiedyś koło samochodowe przyzna to samo. I nie obrażaj się, że ktoś się z Ciebie nabija. Nie naśmiewał byś się z kogoś kto napisał np., że nalał V-Power Racing do auta i uniosło mu się na 10 sekund nad asfalt i lewitowało? :)
  15. Musisz zakładać kratkę jeżeli auto ma przejść przegląd rozszerzający jego ilość miejsc. W "Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 roku, Nr 32, poz. 262 z późniejszymi zmianami)" jest wyraźnie napisane, że pojazd ciężarowy musi mieć oddzieloną przestrzeń ładunkową stałą przegrodą bla bla bla. Jeżeli nie ma przegrody nie jest samochodem ciężarowym więc nie przejdzie przeglądu. Myślisz, że po co auta salonowe mają te kratki?
  16. Jak założysz kratkę i zrobisz przegląd na 4/5 osób (zależnie od ładowności) jako ciężarowy nadal to pod kątem podatkowym jest ok, bo masz to samo co wyjeżdża z polskich salonów. Co do akcyzy to właśnie jest ciekawy temat z leasingiem, bo ostatnio nawet z kumplem o tym rozmawiałem bo mi taki problem zapodał. Właścicielem auta jest leasing, więc Tobie celny może skoczyć nawet jak importer się zwinie, ale jak to wygląda jak obciążenia celne przerzucone zostaną na leasing. Czy leasing z kolei nie przerzuci tego na Ciebie. Sam jestem ciekaw jak ta sprawa się wtedy układa.
  17. Może w tym modelu felgi też są z gumy. :)
  18. Jeżeli te Grip7 to GoodYear'y a nie chińska podróba, to sorry, ale z tymi Kormoranami to się możesz schować. Ultra Gripy od lat to czołówka opon zimowych i w większości testów wygrywają lub są w pierwsze czwórce. A już historię, że spadły Ci opony z felg to już nawet nie skomentuję. :)
  19. No niestety, ale wiele Ci nie brakuje. Wystarczy spojrzeć na mobile.de. E61 530d 2004 w górę z przebiegiem do 180 tys km musisz zapłacić 13-14 tys E. To masz na gotowo z rejestracją minimum 65 tys zł, jak zamieszasz z akcyzą to może urwiesz te 2-3 tys zł. Wiele więc dorzucić nie musisz.
  20. mmw odpowiedział(a) na zigzag temat w E39
    Zgadzam się w stu procentach, ja sam osobiście zauważylem po zmianie opon na zimowe wzrost zużycia paliwa o literek w górę może ciut mniej i to mimo identycznego rozmiaru jak opony letnie, fakt że w zimówkach jest niższe ciśnienie... Wzrost zużycia miałeś pewnie przez to, że było dużo zimniej a nie przez zimowe opony. Nie wiem też czemu w zimówkach masz niższe ciśnienie, skoro zalecane jest w sumie nawet wyższe.
  21. Jest gigantyczna. A dołóż pracę blacharza. Do tego oni są bogatsi i nie chcą jeździć naprawianymi autami, szczególnie po mocnych uszkodzeniach. Co nie zmienia faktu, że są na rynku części z aut kradzionych.
  22. Podobnie jak 530d pali około 7 litrów na trasie, w mieście od 9 do 12.
  23. mmw odpowiedział(a) na zigzag temat w E39
    Tak. W tej skrzynie GMa lock up jest stopniowy i działa od 3ciego biegu, inaczej niż w ZFie z tego okresu, gdzie lock up zapina się na 4tym biegu i to od razu. Dlatego GM zapina lock up praktycznie nieodczuwalnie w przeciwieństwie do ZFa.
  24. mmw odpowiedział(a) na zigzag temat w E39
    Przy 90 km/h jest już zapięty pełny lock up więc nie ma znaczenia jaka skrzynia.
  25. mmw odpowiedział(a) na MateuszC temat w E60, E61
    Tak, to tylko tyle.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.