Treść opublikowana przez mmw
-
520d F10 - jazda testowa
Może kolega w podstawówce pracuje albo coś i lepiej takie pytania rozumie. ;) A tak na poważnie, to masa ludzi jeździ takimi autami w zimie i dają radę, więc nie musisz się przejmować. Zeszłej zimy miałem Merca E320 w automacie i przyjechał z USA na oponach całorocznych i też normalnie dawał radę, nie było tragedii, więc nie przejmuj się dziwnymi opiniami kiepskich kierowców i panikarzy. Tylny napęd w zimie ma tyle samo zalet co wad, podobnie jak przedni i da się normalnie jeździć.
-
Sprawdzenie auta.
Bezwypadkowe to auto na pewno też nie jest, bo jeżeli to anglik, to musiał być po dzwonie żeby się opłacało w nim wymieniać całe bebechy.
-
520d F10 - jazda testowa
Współczuje twojej kobiecie ,że musi słuchać takich dennych żartów A ja Ci kolego powiem, że jakie pytanie, taka odpowiedź. ;)
-
520d F10 - jazda testowa
... i czasami do tyłu. :)
-
Sprawdzenie auta.
Ta.. a otomoto się spyta na jakiej podstawie. Ich nie interesuje to czy auto ma przebieg prawdziwy czy nie, niech się nabywca albo policja martwi. Mnie cały czas zastanawia czy sprzedawca jest tak bezczelny czy tak głupi, ze umieszcza w ogłoszeniu VIN auta skoro ma ono w ASO historię. Co do rządu i policji to jak widać mają oni w d... to że ten proceder trwa w najlepsze. Przecież mają ważniejsze rzeczy do roboty, np. komisje śledcze, kłótnie, krzyże itd. :)
-
Sprawdzenie auta.
Są firmy co wpisują zawsze i nie ma znaczenia co chce handlarz. Wiem, bo wielokrotnie mi opowiadali sprzedawcy z wielu firm na zachodzie, że Polacy ich pytają o możliwość nieumieszczania stanu licznika na fakturze. Zresztą jak są sprzedawane auta z dużym przebiegiem to praktycznie tylko do Polski, Słowacji itd..
-
Sprawdzenie auta.
Ale wiesz jak to się skończy? Komis powie że takie kupił w DE, albo ktoś kto wstawił to auto. Na umowie zakupu na pewno przebiegu nie ma bo to za stare auto żeby było kupione w dużej firmie pośredniczącej w zakupie aut z firm i banków, która stan licznika wpisze zawsze. Chociaż z drugiej strony jest możliwe, że akurat sprzedawca wpisał przebieg na fakturze lub umowie i wtedy udupiony jest ten kto to auto sprzedaje. Nawet jak postępowanie nic nie da to warto zgłaszać takie rzeczy.
-
Sprawdzenie auta.
A myślisz, że skąd takie ceny niskie w polskich ogłoszeniach? Ale najlepsze jest to, że na bezczela cofają przebiegi nawet w autach, w których da się w ASO sprawdzić historię, a do tego jeszcze nr VIN podają. :D :D :D Liczą na barana co nie sprawdzi. No ale jak ludzie muszą mieć "najtaniej" i "okazje" to co się dziwić, że jełop się znajdzie zawsze jakiś i kupi. I co tu się dziwić, że ja mam taką do sprzedania za 79 tys a tamta jest za 72.. a w Niemczech takie auta są od 16-17 tys E czyli na gotowo u nas 80 tys zł. Cudów nie ma i nie będzie. :) I piękny zapis w opisie KOMISu: Specjalizujemy się w sprowadzaniu samochodów z Unii Europejskiej i Szwajcarii.Dzięki sprawdzonym kontrahentom możemy zaoferować auta bezwypadkowe,serwisowane w autoryzowanych stacjach obsługi pojazdów , z rzeczywistym przebiegiem i kompletem dokumentów" :duh: Ale sam fakt, że założyciel tematu się takim autem w takiej cenie zainteresował potwierdza, że są ludzie, którzy lubią być oszukiwani więc są też Ci co ich oszukują, bo jak ktoś chce kupić takie auto za 72 tys zł to sam jest sobie winny. PS. Nie zauważyłem że tamta jest 4x4. To już w ogóle cena komiczna. :) Nie macie wrażenia, że kierownica jest obszyta?
-
Jakie wersje mialy Pro Logic 7?
Wystarczy poprosić o numer nadwozia i sprawdzić wyposażenie auta np u nas na forum w odpowiednim dziale.
-
które to silniki w których rocznikach?
Wystarczy wejść na realoem.com i tam wszystko jest.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Chłopie. Za 20 tys zł to ciężko kupić 530d 1998 rok dobre, a Ty chcesz po lifcie??? Wejdź sobie na mobile.de, odrzuć pierwsze kilka ogłoszeń i zobacz ile naprawdę kosztuje 530d po lifcie. Potem dolicz akcyzę i 2500 zł kosztów przywozu i przygotowania do rejestracji i wtedy Ci wyjdzie ile takie auto powinno kosztować już na gotowo w PLN. Te auta za dwadzieścia kilka tysięcy to złomy, nie wierz w cuda, bo cudów nie ma.
-
Czy to normalne spalanie e60 530D?
Ja teraz w zimie jeżdżąc trochę po ciasnej, zakorkowanej Łodzi miałem spalanie, w tej swojej E61 co mam do sprzedania, w granicach 9,5 do 10,5 litra, ale to jest manual. Automat na pewno w korkach dorzuca sporo, przynajmniej litr a pewnie do dwóch nawet.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Te silniki nie mają żadnych wad produkcyjnych czy coś w podobie. Silnik jak silnik, jedyna wada, że dość dużo pali jak na diesel'a. To, że na forach ludzie pisują o problemach wynika głównie z tego, że kupują auta z cofanymi galancie przebiegami, a jak auto ma 300-400 tys km to silnik ma prawo już niedomagać, szczególnie, że nigdy nie wiadomo czy ktoś o niego dbał.
-
Czy to normalne spalanie e60 530D?
No a trzeba wziąć poprawkę, że u Was paliwo jest lepsze i auto pali około 10% mniej, więc tym bardziej Twoje paliło trochę dużo. To ile kosztował Bosha przepływomierz u Was, bo ja płaciłem ostatnio 400 zł w Inter Cars, to w sumie 100E więc prawie bez różnicy.
-
e60 RWD a jazda zimą
Weź już daj spokój bo się ośmieszasz już teraz tylko tymi filmikami. Niech zastosują tę metodą hamowania jadąc na naprawdę śliskiej nawierzchni, zbity śnieg albo lód trochę szybciej niż toczenie się czyli np. 50 km/h. Depniesz na hamulec a auto już wali bokiem i tył Cię wyprzedza i jesteś na latarni albo właśnie ściąłeś 5 osób na przystanku autobusowym. Ten filmik z Focusem to śmiech na sali bo laska jedzie 10-20 km/h i nawet jak pokazywali na początku brak reakcji na poślizg to też stanęła ładnie bez zagrożenia wypadnięcia z drogi. Z kolei te filmiki na sztucznej nawierzchni też się mają nijak do prawdziwej sytuacji na drodze bo jadą wolno a do tego auto zatrzymuje się na suchym asfalcie zaraz po wyjechaniu z tego śliskiego, białego czegoś, już o marginesie kilku metrów dookoła nie wspomnę. Spróbuj wcisnąć hamulec gdy jesteś w naprawdę mocnym poślizgu, gdy nie ma już miejsca na wyhamowanie. Wtedy ratuje Cię tylko gaz w podłogę, oczywiście z odpowiednią kontrą. Ten koleś na autostradzie jak by depnął w gaz od razu to by następne kontry nie były potrzebne. A tak naprawdę wyprowadził auto z poślizgu dlatego, że dalsza część asfaltu była po prostu sucha z dobrą przyczepnością. Nawiasem mówiąc, to nogi mu się chyba zrobiły bardzo miękkie jak już się zatrzymał. :)
-
e60 RWD a jazda zimą
A Ty swoje. Nadal uważam, że nie czytasz tego co napisałem. Jak masz ESP to nie masz problemu, ale dużo aut tego systemu nie posiada, a nawet jak posiada to czasami ESP nie zdąży już zareagować i tylko gaz w podłogę wyciągnie Cię z problemu. Hamowanie w tym momencie i ABS nie da Ci nic. Oczywiście mówię o autach z napędem na przód. Nie muszę czytać nic w necie, wiem to z praktyki i teorii, nawet w sumie fizyka tu się kłania. Co do tyłu to rozpisałeś się nie wiem po co, bo w sumie nic nie wniosłeś nowego. Zakończmy na tym dyskusję, bo jak widać zdania mamy odmienne i nie ma co się przekonywać post za postem, bo Ty już tu zaczynasz pisać o bolidach F1, rajdach itd. a mówiliśmy o "szarym" Kowalskim w jego "szarym" aucie drogowym. ;)
-
e60 RWD a jazda zimą
nie chcę się czepiać, ale statystyki mówią, że jest dokładnie odwrotnie, łatwiej intuicyjnie odjęciem gazu jest opanować FWD gdyż dociąża to przód i odzyskujesz sterowność, tył bardzo rzadko zarzuca, a w przypadku RWD bardzo często odjęcie gazu działa jak zaciągnięcie ręcznego (koła są przyhamowane i nie odzyskują przyczepności). Czytaj ze zrozumieniem. ;) Pisałem o uciekającym tyle samochodu. Jeżeli uważasz, że w przypadku przedniego napędu, gdy tył straci przyczepność, intuicyjne odjęcie gazu, które jak sam napisałeś, dociąża przód, to rozwiązanie na odzyskanie przyczepności, to chyba nie jeździłeś autem z przednim napędem. Gwarantuję Ci, że w takim przypadku jedyne co Cię uchroni przed wyprzedzeniem przez tył, to wciśnięcie gazu. Odwrotne zachowanie to gwarantowana latarnia lub pobocze. A co do tylnego napędu, to nigdy odjęcie gazu nie działa jak hamulec, bo dzieje się to płynnie i koła wytracają prędkość obrotową powoli odzyskując przyczepność. Jak odejmiesz gaz na prostej drodze przy 50 km/h to tylne koła blokują się? To co wg Ciebie się robi w sytuacji gdy przy tylnym napędzie koła zaczynają uciekać bo daliśmy za dużo gazu? Dodaje się go więcej? :) Wg testu, który zeskanowałem, to właśnie Dunlopy wygrały test więc na pewno są bardzo dobre.
-
składane lusterka
A to musisz pogadać z jakimś specem co się bawi programami do BMW, bo nie pamiętam przy pomocy którego to się robi.
-
składane lusterka
Myślę, że założycielowi tematu chodzi o to żeby lusterka się składały same zawsze przy zamknięciu auta z pilota a to trzeba włączyć z kompa.
-
e60 RWD a jazda zimą
Ja nie wiem skąd ten strach przed zimą i autem z napędem na tył. Przecież wyjście z poślizgu takim samochodem jest intuicyjne czyli noga z gazu. To na przednim napędzie jak tył zaczyna uciekać jest dopiero problem bo 90% ludzi reaguje odjęciem gazu a wiadomo jak to się kończy. Co do opon to w niemieckim Autobild co roku jest kilka testów robionych naprawdę solidnie bo nie na zasadzie "na tych się jedzie fajnie a na tych niefajnie" tylko mierzone są przeciążenia, odległości, decybele, prędkości itd itd. Dane są precyzyjne i na ich podstawie dopiero wyciągane są oceny i wnioski. Powiem jedno.. nie ma opon idealnych. Te, które sprawują się genialnie na ciężkim śniegu, na suchej lub mokrej nawierzchni potrafią być fatalne. Najlepsza opona zimowa to taka, która jest dobra w każdych warunkach, bo tak naprawdę na zimówkach w ciągu tych 5 miesięcy jeździmy głównie po suchej lub mokrej nawierzchni, a sytuacje, kiedy na ulicach leży śnieg lub jest lód to zaledwie kilka, może kilkanaście dni w roku (gdy drogowcy są zaskoczeni :) ). Ciekawostką jest, że często w tych testach oprócz opon zimowych występuje jeden, najlepszy przedstawiciel z poprzedniego testu opon letnich i całorocznych. Czasami można się zdziwić jak daje radę opona całoroczna, a przecież najczęściej jak coś jest do wszystkiego to tak naprawdę jest do niczego. :) Tak samo w przypadku opon letnich w warunkach zimowych, testy te potwierdzają, że bzdurne są teorie promowane przez producentów opon, że opona letnia przy temperaturach poniżej 7-8 stopni jest już gorsza od zimowej, że traci właściwości itd. co powoduje, że nawet na obszarach gdzie nie pada w ogóle śnieg ludzi zmieniają opony letnie na zimówki, co jest zupełnie niepotrzebne. Powiem tylko jeden fakt, na suchej nawierzchni droga hamowania pomiędzy najlepszą oponą letnią a zimową różni się o 5 metrów!!! Fakt jednak jest jeden i niezbity, że na śniegu opona letnia nie ma żadnych szans z najgorszą oponą zimową. http://www.polcars.pl/foto/test_opon_zimowych_2010.jpg
-
Zakpu BMW E39 2.5 TDS-czy warto ??
Bardzo zabawne. :) Pomijając już, że start do E39 z budżetem 12-14 tys to jakiś żart, to to że za 12 tys dostanie się TDSa "młodszego z wszystkimi bajerami, skórą itd." to już w ogóle dowcip stulecia. No chyba, że piszemy tu o autach z przebiegami 300-400 tys km, bo innej opcji nie widzę. Oczywiście "igiełek" na allegro jest dużo, wszystkie "zadbane", "bez wkładu finansowego po zakupie" i oczywiście same "oryginalne przebiegi" poniżej 200 tys km. Wydaje mi się, że założyciel tematu prosił o sensowną radę czy z takim budżetem ma w ogóle próbować kupić E39 tak żeby auto mu służyło bezproblemowo, a nikt nie napisał mu podstawowej rzeczy, czyli, że nie kupi za te pieniądze E39 solidnego i nie ważne w tym momencie czy auto będzie miało silnik diesela czy benzynowy. Wystarczy sobie wejść na mobile.de i się przekonać ile kosztują solidne E39, a przecież to auto trzeba przywieźć (1000-1500 zł), zapłacić akcyzę (1000-2500 zł) i przygotować do rejestracji (1000 zł). To rozumiem, że te wszystkie "igiełki prosto od Niemca" polscy handlarze kupują w DE za 2000E? :D Za 2000E to dobrego Golfa III TDI się nie kupi a co dopiero jakiekolwiek E39. No chyba, że ktoś wierzy, że handlarze uprawiają działalność charytatywną i dopłacają do tych aut, to ok, niech wierzy dalej. ;)
-
e60 RWD a jazda zimą
Nie chcę tu psuć koledze z forum interesu, ale łańcuchy tekstylne Goodyear'a kosztują jedną trzecią tych hiszpańskich a wyglądają solidniej. Cena 100-130 zł za takie coś jest rozsądna, 300-350 zł wg mnie już zdecydowanie nie.
-
e60 benzyna - jaka metoda wtrysku?
http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=52608 http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=681454 Tu jest dużo opisane. N52KP to właśnie N52N.
-
e60 benzyna - jaka metoda wtrysku?
Tak, ale tu chodzi o konkretny silnik, o który pytał założyciel tematu.
-
VIN - czy zawsze wiarygodny po rozkodowaniu ??
To nie jest radar w aucie, niestety to się tylko tak ładnie nazywa. "S544A CRUISE CONTROL WITH BRAKING FUNCTION Regulacja prędkości z funkcją hamowania" to nie jest system utrzymujący prędkość jazdy za poprzedzającym go pojazdem. To taka dziwna nazwa jaką stosuje BMW do pewnej odmiany tempomatu. Co do dźwięku to nie jest ten najlepszy dźwięk. To coś takiego pomiędzy najlepszym a podstawowym.