Treść opublikowana przez przemek530d
-
BMW E46 330D padnięty dwumas/skrzynia prośba o ocene film
następne, ale 200.000km bez ruszania tego :D chyba że jakiś chipsik zawita :mrgreen:
-
Ocena turbospręzarki 320d
sprawdź sobie jeszcze czy wirnik nie ma luzu wzdłuż osi, w poprzek może być minimalny luz, jak jest luz wzdłuż nie jest ok
-
e 39 3.0d 193 km mało mocy
aż nie chce mi się wierzyć, żeby taka firma nie powiedziała co dokładnie nie domaga :shock: zdrowe e39 3.0d ale 184PS, daje 1,4-5 w overbooscie (chwilowe) i potem powinno utrzymywać 1,2 bara piszę oczywiście o cisnieniu względnym w kolektorze, tj. w inpie 2,2b bezwzdględnego to 1,2b względnego przyłóż ręke po rurę wydechową i napisz z jakiej odległości czujesz spaliny, wstępnie sie kata zdiagnozuje
-
E46 330d 2003, Wroclaw WBAEX71000JR75100
przemek530d odpowiedział(a) na barouken temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażw tym wątku kolego się poudzielaj jak tyle wiesz, chyba że samo przeczytanie Ci wystarczy ... http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=183772&p=1348845&hilit=asb+330d#p1339330
-
E46 330d 2003, Wroclaw WBAEX71000JR75100
przemek530d odpowiedział(a) na barouken temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażto poszukaj sobie tematu z przed 2 dni z działu chyba 5er e39 dotyczącego skrzyń AT GM, forumowicz udowadniał że w 320d i 330d skrzynia jest dokładnie taka sama, wnioski były takie że jak padnie skrzynka GM w e39 530d kupować tylko z 320d (wiadomo inne obciążenie), i podobno skrzynia GM w 330xd to dalej ta sama skrzynia tylko z "dokładką" 4x4, może ten napęd tak te skrzynie morduje ...
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
a jakie sprzęgło miałeś ?? przy takich Nm chyba tylko jednomas plus megamocne sprzęgło, wiadomo troche by brzęczało na wolnych, ale coś za coś. kilka e46 manual 700Nm jakoś w pl jeździ :roll:
-
530dAT swap skrzyni 6b od 330d, da radę?
dwumasa do 184PS i 204PS jest inna, z tego co pamiętam inaczej rozwiązane jest mocowanie do silnika. skrzynia 6b jest krótka, 6sty bieg do 5tego biegu skrzyni z 184PS ma najprawdopodobniej bardzo podobne przełożenie.
-
e46 330xd vin WDAEP71000PF32235
przemek530d odpowiedział(a) na damtry temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażo ile serie trzyma :wink:
-
530 E39 ŁOŻYSKO PRZÓD
może być, wymieniałem łożysko z piastą przód jakieś 3 lata temu (ok 30tys km) na meyle i wszystko ok
-
318i Pompka spryskiwacza przecieka.
często jest tak, że silniczek chodzi, spryskiwacz nie działa bo urywa się w nim ośka i nie wytwarza ciśnienia. ja tak miałem, podobno typówka zamiennik febi coś koło 85zł
-
530d M57 193 jaki olej przy przebiegu 340.000?
to nie lepiej założyć odmę starego typu tą z filterkiem materiałowym/filcowym zamiast rzeźbić ? ludzie zakładają odmę nowego typu bez filterka do m57 to w drugą stronę też musi pasować
-
BMW E46 320d 136KM pęknięty wał.
nie bardzo, w 2.0tdi znika smarowanie (wytarty imbus napędu pompy oleju) i wtedy różne ciekawe rzeczy się dzieją a nie że korby idą na spacer bo słabe lub się zużyły,
-
330D - jak zaślepić EGR
po co filmik 0-170, skoro czujesz że autko od 3tys ciągnie coś jest nie halo, napraw a potem zapodaj filmik, odpinając i zaślepiając weżyk podciśnienia od egr wyłączasz jego działanie, nic więcej nie trzeba. po chipie czas 6,9s spadnie pewnie w okolice 5,5-6s sprawdź czy sztanga na turbinie działa, będziesz miał informacje czy trzeba brać się za wężyki podciśnieniowe czy nie, weź latarkę i patrz na sztangę przy gruszce, druga osoba nich odpali silnik, po odpaleniu powinno ją podciągnąć do gruszki, jak nie ma tego ruchu jest nieszczelność na wężykach.
-
330D - jak zaślepić EGR
są to dane z instrukcji obsługi - czyli BMW, jak kto woli aso nie są zawyżone w moja e39 kombi m57 3.0d 184KM manual, seria bez chipa, robi 80-120 na IV w 7,4s wg stopera więc dlaczego lżejsza trójka z tym samym silnikiem nie miałaby się zmieścić w okolicach 7s ??
-
330D - jak zaślepić EGR
instrukcja obsługi mówi o czasie 6,9s (80-120 na IV) dla 330d 184KM sedan manual pamiętaj, żeby poprawnie zmierzyć musisz jechać ze stałą prędkością 80km/h i potem but, a nie rozpędzasz się od np. 60km/h i mierzysz czas od 80 km/h
-
330d automat
pierw napisz jaki silnik masz, m57 czy m57n (204PS)? jak masz słynnie słabą skrzynie GM'owską odczytaj sobie dokładne oznaczenia ze skrzyni i odszukaj wątku z działu serii 5, e39 w którym jest rozpiska i na ile dany model skrzyni GM jest zaprojektowany, nie wszystkie są na 390Nm, przynajmniej w e39. a jeśli naprawdę myślisz o swapie skrzyni to przyjrzyj się bliżej skrzyni ZF 5h24, ktoś z sukcesem taką włożył do e39 530d zamiast gm, a skrzynia ta szła seryjnie do 740i itd., a także do alpiny d10
-
e46 330d wstrząs przy gaszeniu silnika + FILM
jak już pisałem na 4. stronie - firmy "matech"
-
e46 330d wstrząs przy gaszeniu silnika + FILM
ja takiego napisu nie pamiętam, więc czy to bezpieczne z twoim środkiem ? zależy jak odważny jesteś ;) klika razy odpalisz / zgasisz i też ładnie naniesione będzie
-
e46 330d wstrząs przy gaszeniu silnika + FILM
Brytol, ja psikałem przy pracującym silniku i nie oszczędzaj :D
-
e46 330d wstrząs przy gaszeniu silnika + FILM
mogę jedynie napisać, że był z firmy "matech", pożyczył mi go kumpel, który pracuje w klimatyzacjach i po użyciu oddałem wiec środek raczej przemysłowy, choć i tak powinien gdzieś być osiągalny
-
e46 330d wstrząs przy gaszeniu silnika + FILM
conti bardzo dobra firma, ale paski akurat za twarde robi, o czym sam się przekonałem. nowy pasek klinowy Contitecha piszczał mi zwłaszcza w okolicach 2000obr/min i całkiem możliwe że przy gaszeniu też - dokładnie już nie pamiętam. psikałem środkiem do uszorstniania pasów transmisyjnych? (jakoś tak się to nazywało) i pomogło
-
E-46 naped na 4 kola a na 2
i nic dziwnego, w skrócie czy półoski, most i przekładnia/skrzynie napędzana są przez silnik czy przez "asfalt" i tak się kręcą i generują bezwładność -> stąd opory i brak różnicy w spalaniu przy wyłączonym napędzie przednim
-
330cd 2005r ''bujniecie'' silnikiem przy gaszeniu?
a koło pasowe sprawdzałeś ? ponoć marne są te koła w m57n albo inaczej mówiąc taka troche typówka w m57n
-
E46 320d Fabryczne wady turbo ?
bo benzyn nie trzeba serwisować, ponieważ się nie psują, dlatego kupuje się jedynie paliwo ehhh ...
-
E60 WBANC71010B153492
przemek530d odpowiedział(a) na sapek1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZdjął 100 tys. i nie odbiega od rzeczywistości... :duh: . buahahhaha standardowo takie autka mają 200tys ale po pierwszych trzech latach użytkowania a ten egzemplarz ma prawie 10lat ...