Treść opublikowana przez mariusz827
-
wiatrak chłodnicy klimatyzacji
A co się stało ? Nie kręci się (zatarty) ? Bo jeśli tak (miałem tak w e34) pomogło napsikanie WD40. pozdr Mariusz
-
Zreanimowany przepływomierz......
??? A gdzie to ? Co to ? Ja nie widziałem żadnej śruby na przepływomierzu. pozdr Mariusz
-
woda mi sie grzeje
Jeśli nie ubywa Ci płynu, to niedrożny układ. Są takie dodatki do czyszczenia układu chłodzenia. Jeżeli ubywa płyn, to już czytałeś powyżej co Cię czeka. Kiedyś w E30 wywalało mi płyn po założeniu dobrego termostatu. Wymieniłem uszczelkę, a okazało się, że zawór upustowy na korku był zacięty jakimś paprochem. Inna sprawa, że po wyjęciu termostatu w układzie nie było ciśnienia i wody nie wywalało (u Ciebie nadal się gotuje). pozdr powodzenia Mariusz
-
Bunia nie odpala
Z uwagi na moje wk.....nie mogę doradzić. Polej benzyną, na pewno zapali....się :-) pozdr Mariusz
-
Kolejne pytanie o wolne obroty, prosze o pomoc. M30
A więc tak: Wymieniłem rozdzielacz i palec i..... ? g...o ! Nic to nie dało ! Więc wymieniłem świec. I co ?! Też gówno ! Przewody nie świecą=brak przebicia. Więc co do k...y nędzy !? Po odłączeniu czujnika temp (ta dla kompa, a nie dla wskaźnika) w ogóle nie odpala (tak samo po odłączeniu przepływki). Jeszcze żadne auto nie podniosło mi tak ciśnienia. Przy tym silniku to nawet Jarek Kaczyński jest cienki (chodzi o podniesienie ciśnienia). pozdr Mariusz PS. Jutro sprawdzę, co będzie na całkowicie zimnym silniku, a poza tym zmieniam termostat (nie ma wpływu na ten gówniany motor). pozdr ones again Mariusz
-
Podświetlenie nawiewu środkowego
właśnie mi zgasło. Jak to rozebrać (chodzi mi o podświetlenie środkowego nawiewu, a nie konsoli) ? pozdr Mariusz
-
Bunia nie odpala
Brak iskry jest idealnym powodem. Na pewno nie kable, bo nie możliwe, aby wszystkie nie działały (chociaż ?). Pewno palec, albo węgli rozdzielacza (to czarne na sprężynce, co dotyka do palca). pozdr Mariusz
-
Kolejne pytanie o wolne obroty, prosze o pomoc. M30
Dziś w drodze do pracy wymyśliłem, co może być dobrą przyczyną złych jałowych na zimnym silniku. Za dużo powietrza. W przypadku, gdy główna przepusnica nie domyka się, powstaje zbyt uboga mieszanka przy rozruchu, co ma niebagatelny wpływ na jałowe. W weekend sprawdzę. pozdr Mariusz
-
Kolejne pytanie o wolne obroty, prosze o pomoc. M30
Sprawdziłem palec i rozdzielacz. "Troszkę" zużyte są. Wyczyściłem, popsikałem WD40 i......na chwilę pomogło. Trzeba wymienić. Obroty były równe, ale nadal za niskie. Może to przez ten mikser gazu ? Jeszcze potestuję. Dam znać o wynikach. pozdr Mariusz
-
Kolejne pytanie o wolne obroty, prosze o pomoc. M30
Mam bardzo podobnie, dopóki nie złapie temperatury, muszę ręcznie/nożnie utrzymywać jałowe. Po rozgrzaniu OK. Oczywiśnie po przełączeniu na gaz jest tak samo, a dodatkowo ja zgaśnie na gazie, to długo muszę piłować rozrusznikiem (zapala ne Pb), więc przy dojeżdżaniu do świateł, prawa noga na gazie, lewa na hamulcu. ŻENUA !. Sprawdziłem przepustnicę jałowych - działa. Kończą mi się pomysły. pozdr Mariusz
-
wspomaganie
Najpierw sprawdź poziom oleju. pozdr Mariusz
-
Moja 740i po umyciu silnika odmówiła posłuszeństwa - help!!!
Nawet u mnie było słychać ten "kamień spadający z serca" :-) pozdr Mariusz PS. Wraźliwość niemieckich samochodów na wilgoć mnie poraża. Miałem kiedyś Rover'a (Honda Legend). Kable WN świeciły w nocy, a gaz nie strzelał i silnik pracował równo.
-
Zmian języka w komputerze ??
Oczywiście przycisk "szukaj" nie działa ? pozdr Mariusz
-
Duże spalanie gazu........
O ja pierdziu !!! U mnie (manual) na trasie (średnia 90km/h - więc jak na brak autostrad bardzo wysoka) spala 14/100. Ostatnio na drodze szybkiego ruchu (w-wa - Płońsk) prędkość dochodziła do 200, a potem żadko poniżej 140 (wyłączając zwężenia i ruch wachadłowy) wziął 15 gazu.
-
Potrzebne tlumaczenie błedów
A nie możesz przełączyć na "normalny" angielski/ To bym Ci pomógł. pozdr Mariusz
-
M30 problem z rozruchem
Filtr paliwa ? pozdr Mariusz
-
problem z odpaleniem zimnego silnia
Mam tak samo. Po prostu gaś na paliwie (przed wyłączeniem silnika przełączaj na bp). Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że ten gówniany MOTORNIC tak działa. pozdr Mariusz
-
Mój nowy nabytek
Ogólnie all right, ale fele nie pasują. Do e30 ok, ale nie do e32. pozdr. Mariusz
-
niske ciśnienie oleju a poziom oleju
Dla mnie bagnet jest bardziej wiarygodny niż jakaś "durna" elektornika. pozdr Mariusz
-
NIVO 750iLS
Zgadzam się z przedmówcą. Klasyczne odpowietrzanie hyro a citroen'ach tak własnie przebiega. Robi się samo. BMW ma ten sam patent. Jeśli zawiecha jest twarda i rzuca jak by nie było w ogóle amorów, to gruchy do wymiany (popękane membrany). pozdr Mariusz. PS. Za jakiś czas, jak sprzedam moje 730 kupię sobie 750 e32.
-
Blos - przepływomierz z e38 - wasze opinie?
Jaką średnicę ma ten BLOS ? Znalazłem tylko 7cm, a to w/g mnie za mało na M30b30. pozdr Mariusz
-
kolektor od 3.5 do 3.0 ??
A efekt placebo. Zapinki na maskę dają około 7kW :-) pozdr Mariusz
-
Problemy z M70
Temat się świetnie rozwija. :-) Jeszcze trochę, a brak paliwa będzie usterką, albo gorzej - uszkodzeniem !!! :-) pozdr Mariusz
-
odklejająca się podsufitka
http://bmwe32.masscom.net/ Body & Interior Temat: Headliner reupholstering pozdr Mariusz
-
nie sprawny licznik kilometeów-help
Na przykład po wyciągnięciu deski (wypięcie zasilania) też kasuje licznik dzienny, więc dodatkowo, może masz coś z kabelkami ? pozdr Mariusz