Treść opublikowana przez emir55
-
chyba zwarcie w elektryce...
z pewnością zwarcie trzeba by odłączać po kolei te obwody aż trafisz na uszkodzony
-
co daje wstawienie mocniejszej pompy paliwa ?
żeby sprawdzić wydajność pompy paliwa należy wyjąć przekażnik i zewrzeć styki 30 i 87b zdjąc przewód powrotny paliwa w ciągu 30sek. pompa powinna napompować 1l paliwa żeby zmierzyć cisnienie trzeba założyć manometr na przewód powrotny o ciśnieniu pisałem
-
co daje wstawienie mocniejszej pompy paliwa ?
cisnienie wynosi 0,3MPa wstawienie większej pompy nic nie daje bo regulator cisnienia i tak nie puści więcej cisnienia 0,3MPa to ciśnienie na wtryskiwaczach pompa daje więcej
-
kontolka oleju prosze o pomoc
jak to zrobic ? mechanik sobie z tym poradzi ? co w przypadku jak bedzie za niskie ? pomiar wykonuje się na rozgrzanym silniku manometr należy wkręcic w miejsce czujnika ciśnienia jeżeli ciśnienie będzie za małe to może być brudny smok pompy albo słaba sama pompa
-
lampka ładowania pali cały czas, gaśnie podczas przyspiesz..
kup regulator on jest razem ze szczotkami i będzie git
-
Jak sprawdzić silniczek krokowy?
jak podasz raz to się wychyla ale komp podaje napiecie impulsowo
-
kontolka oleju prosze o pomoc
trzeba podłączyć manometr mechanik sobie poradzi jeżeli cisnienie będzie prawidłowe to może coś sie dziać z czujnikiem cisnienia ale to bedzie wiadomo po pomiarze
-
szarpie na wysokich obrotach - jaka przyczyna?
może być brudny filtr paliwa albo siada pompa
-
kontolka oleju prosze o pomoc
radziłbym zmierzyć ciśnienie oleju
-
PRZEPŁYWOMIERZ POWIETRZA - jaki kupić?
te objawy mogą mieć zwiazek z przepływką ale tak jak pisał kolega numery muszą być takie same
-
Jak sprawdzić silniczek krokowy?
krokowiec na włączonym silniku powinien lekko wibrować jeżeli drugi jest ok to znaczy że ten jest walnięty
-
Problem ze światłem stop-u
może nie ma minusa na lampie
-
Dobranie przepływki do sterownika
http://bmwfans.info/original/ Kolego wpisz sobie w ten link ostatnie siedem znaków VIN i znajdziesz przepływkę
-
TPS potencjometr / czujnik położenia przepustnicy
Całkowita oporność czujnika wynosi około 4000 om (nóżki 1 i 3) Przy zamkniętej przepustnicy oporność ma wynosić pomiędzy 800-1200 om (nóżki 2 i 3). Przy otwartej przepustnicy oporność ma wynosić pomiędzy 3200-4800 om (nóżki 2 i 3). Dobrze jest także zmierzyć napięcia. Napięcie pomiędzy nóżkami 1 i 3 ma wynosić 4,75-5,25 Volta. Na nóżkach 1 i 2 przy zamkniętej przepustnicy 0,15-0,95 Volta. Na nóżkach 1 i 2 przy otwartej przepustnicy 4,75-5,25 Volta. osobiście nie mierzyłem jest to skopiowane od kolegi który się na tym raczej zna
-
Vanos- prosze o pomoc... (po kolejnej wizycie na kompie)
o ile się orientuję to u ciebie jest podwujny Vanos i faktycznie wymiana na nowy będzie b.droga
-
Problem z wałkiem rozrządu, prosze o poradę.
http://bmwfans.info/original/ Kolego poszukaj sobie tych wałków i porównaj numery
-
M52 328i - błąd Vanosa - czujnika
jeżeli od początku jeżdzisz na zaciętym to możesz nie mieć porównania i dlatego wydaje Ci się że jest OK być może padła uszczelka na tłoku wewnątrz Vanosa i przepuszcza olej mógł też nawalić ten elektrozawór który jest na Vanosie ale właściwie wtedy powinien wyskoczyć inny błąd tak czy inaczej trzeba Vanosa wyjąć i zweryfikować i dobrze by było aby robił to ktoś który wie co i jak
-
320i M52 Coś mi tu nie gra z nagrzewaniem silnika! ZA WOLNO!
Kolego jeżeli auto jest z 95r to do grudnia były wstawiane termostaty 88st. http://bmwfans.info/original/E36/tou/320i-M52/ECE/L/M/1995/04/mg-11/ill-11_1503/
-
Czy można półsyntetyk do M52 gdy zaleca sie tylko syntetyk?
ja od dwóch lat jeżdżę na Valvoline 10W-40 max live i jest OK
-
320i M52 Coś mi tu nie gra z nagrzewaniem silnika! ZA WOLNO!
Kolego prl a może założyłeś nie ten termostat co trzeba?
-
M52 328i - błąd Vanosa - czujnika
ten błąd świadczy o mechanicznym zacięciu Vanosa długo jeżdzisz tym autem?
-
co oznacza ten błąd
jeżeli auto trzyma dobrze temperaturę to nie spiesz się z tą wymianą a z tą stratą mocy przez Visko też bym dyskutował przy 150km taki wiatraczek to pikuś
-
co oznacza ten błąd
czy przez ten błąd auto jest słabsze albo sporo pali?
-
co oznacza ten błąd
to znaczy że sonda jest dobra czasami błąd sondy wyskakuje przy innej okazji np. przepływki ogólnie coś się dzieje ze składem mieszanki możliwe że ma to związek z lpg
-
co oznacza ten błąd
nic dziwnego bo u kolegi jest sonda simensa 5-cio Voltowa