Skocz do zawartości

320i M52 Coś mi tu nie gra z nagrzewaniem silnika! ZA WOLNO!


prl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dużo bawię się w prostą mechanikę, w tamtym roku wymieniałem u siebie pompę wody (dolz) + termostat (wahler) + visco (hella/behr). Silnik osiąga swoją temperature po 7-8 km jazdy od 50 do 90km/h, uznałem że tak ma być. Podczas jazdy i na postoju oczywiście wskazówka po osiągnięciu środka staje na amen i nie drgnie. Próbowałem nawet z osłoną na chłodnicę, nie ma różnicy - tak samo wolno osiaga temperature. Przy czy strumień w chłodnicy pojawia się przy naciśnięciu pedału gazu, na wolnych obrotach go nie ma.

 

ale ........... w tamtym tygodniu wymieniałem kuzynowi w 316i m43 czujnik wskaźnika temperatury i po zmianie płynu chłodniczego, przy odpowietrzaniu zauważyłem że silnik nawet na niskich obrotach powoduje przelewanie się w chłodnicy tego "strumienia", silnik na biegu jałowym w ciągu niespełna 10 minut osiągnął swoją temperature i tak trzyma!

 

CO JEST NIE TAK Z MOIM SILNIKIEM?

Prosze pomozcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powinien sie przelewać płyn jak silnik chodzi a co do nagrzewania to nie porównuj M43 ( 4 gary ) do R6. Ile u niego wchodzi płynu ?? bo z tego co wiem to u Ciebie ok 10 L więc i dłużej sie nagrzewa...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym co poprzednicy piszą :nienie:

 

Miałem 318is a teraz 323i.

 

Mimo że płynu jest ok 5 litrów więcej wcale nie zauważyłem że wolniej się nagrzewa.

 

Przykład:

Jadę do pracy. Temperatura na zewnątrz ok 0 stopni. Odpalam silnik. Czekam minutkę dwie aby pochodził i ruszam.

Po 3 km wskazówka ma już pion.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien sie przelewać płyn jak silnik chodzi a co do nagrzewania to nie porównuj M43 ( 4 gary ) do R6. Ile u niego wchodzi płynu ?? bo z tego co wiem to u Ciebie ok 10 L więc i dłużej sie nagrzewa...

 

A dlaczego nie? 6 garów emituje więcej ciepła, a skoro silnik jest wyraźnie większy to i cieczy ODPOWIEDNIO więcej powinno być. Tak więc proporcje w 4garowym i 6garowym są raczej zachowane. Am I right?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m52 2.0 obecnie po nocy temp 0-2stopnie ( zanim przekroczy niebieskie pole do 3tys obrotow, za niebieskim do 3,5tys) 4-5 kilometrow,

pamietam gdy bylo -5 to po 5 km mialem 3/4odleglosci do pionu, natomiast -15 potrzebowalem jakies 8-10 kilometrow, specjalnie nadrabiałem kilka ulic aby biedaczek osiągnał pion :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno.... gdy miałem M50 w sedanie z 1991 roku, ten osiągał temp. normalnie i trzymał bardzo długo. Zostawiało się samochód pod jakimś marketem, wracam a tam temp w 3/4 do pionu. Teraz jest tak że wracam a tam wskazówka już na niebieskim polu. Aż dziwne, ale może to wina aluminium z którego wykonany jest blok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..... upewniałem się pare razy. Pisałem o tym na forum, taki został potwierdzony, z tego co pamiętam to był chyba 92 stopnie.

Kolego jeżeli auto jest z 95r to do grudnia były wstawiane termostaty 88st.

http://bmwfans.info/original/E36/tou/320i-M52/ECE/L/M/1995/04/mg-11/ill-11_1503/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, nawet przypomniałem sobie że dyskutowaliśmy o tym wcześniej: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=93803&highlight=

 

Myślę że nawet gdybym miał 92 stopnie to poczatkowe otwieranie się temostatu, nie wiem , może przy 80 stopniach nie ma napewno wpływu na rozgrzewanie silnika. Celem przypomnienia: Temperatura którą mamy na temostacie to temp. maksymalnego otwarcia.

 

Szukamy problemu gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.